Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 43

Θέμα: Μεταχειρισμενο Νινζα 250r

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17

    Μεταχειρισμενο Νινζα 250r

    Καλησπερα και χαιρετε σε ολο το forum. Ηθελα την βοηθεια σας και την γνωμη σας. Θελω να παρω την πρωτη μου μηχανη, και εχω κατασταλαξει στο νινζακι. ειχα τσεκαρει και την CBR 250 αλλα δεν ξερω, αν και δεν διαφερουν και τοσο πολυ, κατι με τραβαει στην kawasaki και το σκεφτομαι ωριμα ενα χρονο τωρα.. τελος παντων.. γενικα δεν εχω εμπειρια. παντα θαυμαζα τις μηχανες και μισουσα τα παπια. ειναι το πρωτο μου, δεν εχω καθολου εμπειρια γενικα και απο την μια εχω αποφασισει να το παρω για να ξεκινησω, απο την αλλη υπαρχει και ο φοβος. γενικα δεν ειναι και τραγικα δυνατο, αλλα οπως και να το κανεις ειναι μηχανη και εχει τον κινδυνο της. δεν ειμαι της μαλακιας, και της κοντρας, και θεωρω πως θα προσεχω γενικα. απο εμπειρια δρομου, εχω μονο απο ποδηλατο δρομου που εκανα και εχω ταξιδεψει πολυ σε μακρινες αποστασεις. εχετε να με συμβουλεψετε κατι? επισης, επειδη ειμαι φοιτητης, εχω μαζεψει ενα χιλιαρικακι, αλλα πολυ δυσκολα και αργα. υπαρχει καποιος ιδιωτης που θα εκανε ευκολια πληρωμης? ή εχετε υποψιν σας καποιο καταστημα εντος αττικης για μεταχειρισμενα με ευκολιες? προτιμω να μου βγει 200 ευρω παραπανω στην τελικη αλλα να δωσω δοσεις. ευχαριστω εκ των πρωτερων

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Διπλωμα εχεις?
    Εχεις οδηγησει μοτο με συμπλεκτη?
    Εχεις κατσει επανω του?
    Ενα σκυφτο ss δεν ειναι και το ιδανικο για πρωτη μοτο ειδικα χωρις καθολου εμπειρια

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Κοιτα να δεις, απο την πρωτη στιγμη που ειχα παει για διπλωμα ηξερα τι ηθελα, και για αυτο οταν το εβγαλα προσεξα να ειναι με συμπλεκτη για να γινει απεριοριστου. αλλα μεσα στον μηνα ακριβως που εδινα, αλλαξε ο νομος και ουσιαστικα το διπλωμα που εβγαλα μου εγινε απλα για 125 με συμπλεκτη.. δλδ οδηγαω με συμπλεκτη και πρεπει να παω να δωσω αλλη μια φορα οδηγηση για παραπανω κυββικα δυστυχως. αλλα δεν ειναι τπτ. το εχω στο προγραμμα. τον αυγουστο γινομαι 23 οποτε δεν θα χρειαζομαι και επτασφαλιστρο οποτε καλοκαιρι θα το εχω τακτοποιησει και αυτο. καπως ετσι τα εχω υπολογισει. αλλα μου λες οτι δεν θα βολεψει παρολο αυτα

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Γνωμη μου αν εχει καποιος γνωστος σου να το κανεις βολτα και θα δεις
    Τωρα αυτο με το διπλωμα προσεξε το
    Γιατι ενω μπορει να σε ασφαλισουν δεν σε αποζημιωνουν αν το διπλωμα δεν καλυπτει το οχημα

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Μα εννοειται οτι δεν το περνω πριν ανανεωσω το διπλωμα.. δεν θελω μπλεξιματα. δυστυχως δεν το εχει καποιος να το καβαλησω. αν μου προτεινετε καποιο μαγαζι εντος Αθηνων με μεταχειρ θα παω να το παρω test drive πριν. παντως για την οδηγηση, ξερω οτι δεν ειναι συγκρισιμα αλλα επειδη οδηγαω κουρσα-ποδηλατο στην ομαδα, εχω μαθει να μενω ωρες σκυμμενος σε 80 μοιρες. δεν ξερω σε τι μοιρες ειναι το νινζα να σου πω ομως

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Δεν ειμαι απο Αθηνα καρδια μου
    Περιμενε να σου απαντησει κανενας αλλος
    Η κοιτα στο car και ξεκινα

  7. #7
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Δεν είναι ιδιαίτερα supersport η θέση του 250. Ευκολίες από ιδιώτη, δεν. Με 1000ε πάλι δεν παίρνεις το συγκεκριμένο, οπότε αναγκαστικά θα καταφύγεις στη λύση των εμπόρων. Όλα τα γνωστά καταστήματα κάνουν ευκολίες.

    Θα σου έλεγα να τσεκάρεις και το CBRάκι πάντως, εφόσον έχεις καταλήξει σε αυτή την κατηγορία.
    Life begins at 45°.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Στο car ψαχνω συνεχεια αλλα μονο ιδιωτες ρε γαμωτο...

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Δεν ειμαι απο Αθηνα καρδια μου
    Περιμενε να σου απαντησει κανενας αλλος
    Η κοιτα στο car και ξεκινα
    ειδα οτι ειναι μονοκυλινδρο και θα ακουγεται σαν κλανια.. και ξενερωσα. και απο οτι τσεκαρα απο εμπορους (στο car) τα δινουν διπλες τιμες οι απατεωνες.

  10. #10
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Λοιπον μια αναζητηση που εκανα στο car εδειξε οτι κατω απο 2000 ευρα δεν εχει μηχανακι
    Αλλα παιζει παζαρι στα μετρητα
    Αν δεν υπαρχει μετρητο καρφωνεσαι στα γραμματια και αυτο παιζει σημερα,ζητανε εγγυησεις κλπ
    Απο κει και μετα ρωτα και ψαξε




    Ακου τον απο πανω ξερει τι λεει
    Και αν νομιζεις οτι το 250 θα ακουγεται σαν κλανια
    Κοιτα κανενα παλαιοτερο τετρακυλινδρο 250

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Λοιπον μια αναζητηση που εκανα στο car εδειξε οτι κατω απο 2000 ευρα δεν εχει μηχανακι
    Αλλα παιζει παζαρι στα μετρητα
    Αν δεν υπαρχει μετρητο καρφωνεσαι στα γραμματια και αυτο παιζει σημερα,ζητανε εγγυησεις κλπ
    Απο κει και μετα ρωτα και ψαξε




    Ακου τον απο πανω ξερει τι λεει
    Και αν νομιζεις οτι το 250 θα ακουγεται σαν κλανια
    Κοιτα κανενα παλαιοτερο τετρακυλινδρο 250
    Γραμματια που? :/ εννοειται οτι ξερει.. για μενα ειναι ολα καινουργια.. καποια reviews διαβασα εγω, και ειδα οτι ηταν μονοκυλινδρο.. δεν ξερω.

  12. #12
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    το ninja ΔΕΝ ειναι σκυφτο...
    μια χαρα ορθιο μηχανακι ειναι.
    ουτε ss ειναι.
    το ninja εχει απειρως καλυτερο ηχο απο το cbr και στα ψηλα σφυραει σχεδον σαν τετρακυλινδρο.
    ειναι και σαφως πιο δυνατο.χανει στα χαμηλα αλλα κερδιζει στα ψηλα κατι που το βοηθαει σιγουρα σε ταχυτητες πανω απο τα 100.
    το μηχανακι στην οδηγηση ειναι παιχνιδι.

    φιλε αν δεν εχεις πολλα λ7 κοιτα να παρεις στα 1000 κανα καλο καθαρο bros 400.
    αγοραζεις πολυ "περισοτερη μηχανη" με λιγοτερα λ7
    και απο ηχο αν εχει εξατμιση ειναι πολυ καλο.

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από carrera1991 Προβολή μηνύματος
    ειδα οτι ειναι μονοκυλινδρο και θα ακουγεται σαν κλανια.. και ξενερωσα. και απο οτι τσεκαρα απο εμπορους (στο car) τα δινουν διπλες τιμες οι απατεωνες.
    Το ninja 250 είναι δικύλινδρο εν σειρά βαλεντίνο (ρόσι).

  14. #14
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Γνωμη μου αν εχει καποιος γνωστος σου να το κανεις βολτα και θα δεις
    Τωρα αυτο με το διπλωμα προσεξε το
    Γιατι ενω μπορει να σε ασφαλισουν δεν σε αποζημιωνουν αν το διπλωμα δεν καλυπτει το οχημα
    Επειδη συζητιεται συχνα.....αν τρακαρεις και αποδειχτει οτι φταιει ο αλλος ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ.Αν φταις εσυ,ειναι η περιπτωση που δεν καλυπτεσαι.Αυτο εχει ισχυσει σε περιπτωση φιλου πριν λιγα χρονια,αν δεν εχει αλλαξει κατι προσφατα ισχυει ακομα.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/04/2014
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Το ninja 250 είναι δικύλινδρο εν σειρά βαλεντίνο (ρόσι).
    Το εχω ψαξει πολυ καλα πολυαγαπημενε κοιτα τι ειχε υποθει πριν, για το cbr το εγραψα αυτο

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 15:16
  2. Μεταχειρισμένο!!!!!
    από nikoskkk στο forum BMW
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 18:17
  3. Modenas μεταχειρισμενο....
    από KeLeYTiS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 16:48
  4. μεταχειρισμένο Fazer
    από angels_gr στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 14:59
  5. Μεταχειρισμενο v-strom 650
    από eliasgr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 00:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF