Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΣΚΟΥΡΙΑ

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75

    ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΣΚΟΥΡΙΑ

    Καλημέρα σε όλους,
    όπως λέει και ο τίτλος του θέματος χρειάζομαι την εμπειρία σας επί του θέματος της σκουριάς.
    Λοιπόν, στο πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου στο σημείο όπου πιάνουν τα πλαστικά πριτσίνια την μοκέτα και τα πλαστικά πάνω στο σασί, περιμετρικά των τρυπών έχει εμφανιστεί σκουριά.
    Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι σημεία που τα βλέπεις συχνά επομένως δεν ξέρω πόσο καιρό υπάρχει εκεί.
    Και τώρα φτάνουμε στο σημείο όπου χρειάζομαι την εμπειρία σας. Από όσο είδα η σκουριά είναι αρκετά επιφανειακή.
    Αυτό που σκέφτηκα είναι ότι χρειάζεται, πέρασμα με συρματόβουρτσα να καθαρίσει η σκουριά, πέρασμα με κάποιο υλικό για την σκουριά και βάψιμο από πάνω.
    Λοιπόν παρακαλώ να μου πείτε συγκεκριμένα προϊόντα που χρειάζομαι καθώς και την διαδικασία περιληπτικά.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Νέο μέλος Το avatar του/της elvisjedi
    Εγγραφή
    30/01/2013
    Μηνύματα
    25
    δεν ειναι κατι περιεργο σε τετοια σημεια να εμφανιζεται σκουρια γιατι τα πριτσινια τρωνε το χρωμα, εμφανιζεται το μεταλο και σκουριαζει...αφου δεν φαινεται τριψτο να φυγει η σκουρια και περνα το ενα χερι hammerite με πινελο για να μην μπλεκεις με ξηλωματα-ασταρια-σπρει-πιστολια κτλ

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2010, 14:00
  2. και άλλη βοήθεια απο δω....
    από tati στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2007, 15:41
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2006, 18:30
  4. Δύο μήνες απουσίας της Ντίνας(dna125) από την καθημερινότητά μου και...
    από nimbus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2005, 15:54
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 20:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF