Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 39

Θέμα: Βοήθεια -προτασεις για πρωτο ταξιδι..

  1. #16
    Ευχαριστω πολυ παιδια για ολες τις προτασεις.Υπαρχει περιπτωση αν κλεισω αρκετα πιο πριν ακτοπλοικα να μπορεσω να παω π.χ σε 3-4 νησια?Ή η διαφορα στην τιμη ειναι αμελητεα?Το λεω αυτο επειδη ηδη εχουμε καποια λεφτα στην μπαντα και ισως να μπορουσαμε απο τωρα να χτυπησουμε καμια καλυτερη τιμη.
    Υπαρχει μηπως καποιος οδηγος πουθενα στο φορουμ για προετοιμασια και καποια βασικα αντικειμενα που ισως σου κανουν την ζωη πιο ευκολη σε τετοιου ειδους ''διακοπες''?Για να μην σας τα πρηζω γιατι εχω ακομα πολλεεεές αποριες.


    Καλα οδικη αν ειναι κανα 50αρι max για εναν χρονο θα κανω για την πλακα.Νομιζα ηταν πανακριβη.

  2. #17
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Σκηνή και βόλτα όλη την Ελλάδα. Αν πας προς νησιά θα τα φας στα καράβια. Άσε που στα κυκλαδονήσια δε θα ευχαριστηθείς τη μηχανή. Αλλιώς κατέβα Κρήτη.

  3. #18
    εμπειριά μέλος Το avatar του/της Argonautis46
    Εγγραφή
    12/05/2012
    Μηνύματα
    341
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Σκηνή και βόλτα όλη την Ελλάδα. Αν πας προς νησιά θα τα φας στα καράβια. Άσε που στα κυκλαδονήσια δε θα ευχαριστηθείς τη μηχανή. Αλλιώς κατέβα Κρήτη.
    Αυτό ακριβώς ήθελα να σου πώ και εγώ. Κρητη ftw! Εχει πολλά ωραία μέρη για να πας, να το ευχαριστηθείτε και εσείς και το μοτόρι.

    Θέλω να κάνω μια ερώτηση άσχετη αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Ζητάω συγγνώμη κιόλας για την εμπλοκή. Θέλω να κάνω μία απόσταση 250 χλμ το καλοκαίρι με το Fmx(honda). Κακή ιδέα για αερόψυχτο μονοκύλινδρο ε?
    Κύκλους

  4. #19
    Είδα φως και μπήκα! Το avatar του/της nick_VFR
    Εγγραφή
    10/10/2013
    Μηνύματα
    129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από audioslave Προβολή μηνύματος
    Υπαρχει μηπως καποιος οδηγος πουθενα στο φορουμ για προετοιμασια και καποια βασικα αντικειμενα που ισως σου κανουν την ζωη πιο ευκολη σε τετοιου ειδους ''διακοπες''?Για να μην σας τα πρηζω γιατι εχω ακομα πολλεεεές αποριες.
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=74646

  5. #20
    Πολυ χρησιμο.Σ'ευχαριστω!

  6. #21
    Κρήτη γουσταρω τρελα.Αλλα με τοσα λεφτα δεν νομιζω να καταφερουμε και πολλα...
    Το βασικο ομως που με προβληματιζει ειναι οτι εχω ακουσει για πολυ ασχημες συνθηκες οδηγησης.Κακοι δρομοι-μηδεν εφαρμογη του κ.ο.κ ....κτλπ

  7. #22
    Tωρα βασικα λιγο που τσεκαρα εισιτηρια για κρητη μου εβγαλε 39 ευρω για 2 ατομα και μοτοσυκλετα!!!παιζει να πατησα και κατι λαθος.Επισης μια εταιρια δινει 50% εκπτωση φοιτητικη για καθε ατομο και 25% για μοτοσυκλετα.πολυ καλα

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από audioslave Προβολή μηνύματος
    Υπαρχει μηπως καποιος οδηγος πουθενα στο φορουμ για προετοιμασια και καποια βασικα αντικειμενα που ισως σου κανουν την ζωη πιο ευκολη σε τετοιου ειδους ''διακοπες''?Για να μην σας τα πρηζω γιατι εχω ακομα πολλεεεές αποριες.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dpap_europe_002.jpg 
Προβολές:	62 
Μέγεθος:	67,6 KB 
ID:	314599

    http://motoadv.gr/2014/03/28/europe26/

  9. #24
    Η μονη συμβουλη που σου εχω για πρωτο ταξιδι με μηχανη, ειναι να πας μονος σου
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #25
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dpap_europe_002.jpg 
Προβολές:	62 
Μέγεθος:	67,6 KB 
ID:	314599

    http://motoadv.gr/2014/03/28/europe26/
    και αφου τα πάρεις ολα αυτα ανοίγεις συνεργείο και κατάστημα με είδη μηχανής
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  11. #26
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από audioslave Προβολή μηνύματος
    Το βασικο ομως που με προβληματιζει ειναι οτι εχω ακουσει για πολυ ασχημες συνθηκες οδηγησης.Κακοι δρομοι-μηδεν εφαρμογη του κ.ο.κ ....κτλπ
    Τράβα καμιά Ίο ή άλλα Κυκλαδονήσια να δεις οδήγηση. Όπου και αν πας πρέπει να προσέχεις. .&- . Επίσης τα εισιτήρια του καραβιού για Κρήτη είναι πιο φτηνά από ότι να πας σε νησάκια που πιάνουν κωλαράκια.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Στον δρομο,το χειμερινο μπουφαν,δεν ειναι και τοσο μεγαλο προβλημα.Αν χρειαστει ομως να κανεις διαδρομες με χαμηλη ταχυτητα,οπως και να το κανεις θα γινεις μουσκεμα.

    Αλλη μια παραμετρος,αν αποφασισεις να πας σε νησι,ειναι το οτι οι δρομοι ειναι αρκετα στενοι.Αν δεν εχει καποιος οδηγικη εμπειρια,μπορει να γινει επικινδυνο σε καποιες περιπτωσεις.

  13. #28
    Εγω θα πήγαινα Λευκάδα. Το μόνο νησί χωρίς ακτοπλοϊκά πανέμορφο και αρκετά μεγάλο για να κάνεις τις βόλτες σου. Χώρια που η διαδρομή μέχρι εκεί από τα βουνά είναι όνειρο.

    Πριν 3 χρόνια πληρώναμε 30Ε το δωμάτιο χωρίς να έχουμε κλείσει με τη γυναίκα μου.

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Η μονη συμβουλη που σου εχω για πρωτο ταξιδι με μηχανη, ειναι να πας μονος σου


    Μην λες τετοια

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Στον δρομο,το χειμερινο μπουφαν,δεν ειναι και τοσο μεγαλο προβλημα.Αν χρειαστει ομως να κανεις διαδρομες με χαμηλη ταχυτητα,οπως και να το κανεις θα γινεις μουσκεμα.

    Αλλη μια παραμετρος,αν αποφασισεις να πας σε νησι,ειναι το οτι οι δρομοι ειναι αρκετα στενοι.Αν δεν εχει καποιος οδηγικη εμπειρια,μπορει να γινει επικινδυνο σε καποιες περιπτωσεις.

    Η λιστα παραπανω δικια σου ειναι?Ωραιος
    Αυτο που λες για τους δρομους ισως εχεις δικαιο.Στενοι δρομοι απο μονοι τους δεν θα με προβληματισουν αλλα αν εχει κινηση κτλπ ισως.
    Ισως ακολουθησω την συμβουλη το cpt.Haddock για να εχω το κεφαλι μου ησυχο

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρώτο ταξίδι, έτυχε ναύλος για Κριμαία
    από George20vt στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 288
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2013, 18:32
  2. Προτασεις για ταξιδι
    από 700_Thespieis στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2010, 07:38
  3. Απορίες-προτάσεις για πρώτο μηχανάκι!!sos!!!!!
    από naf στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2009, 06:19
  4. Προτάσεις για όμορφα μέρη ανά την Ελλάδα...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 20:02
  5. Παρέα για καλοκαιρινό ταξίδι
    από panosram στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2004, 12:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF