Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 58

Θέμα: Συνεργείο για Ducati

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    ...εφόσων είναι μια διαρροή που την έχουν όλα τα ducati άρα να μην ανυσηχώ
    Αυτό τώρα γιατι εμένα μου φαίνεται...΅βαριέμαι να το κοιτάξω τωρα΅!!!!!

    Το δικό μου τέρας πάντως δεν έχει καμια διαρροή...οπότε κατα τον κύριο πρεπει να είναι χαλασμένη!!!!

    Αφου δεν είναι τίποτα, όπως λέει, δεν του ζητάς ενα χαρτί που να σου εγγυάται την καλή λειτουργία της μηχανής ή έστω ότι αυτή η διαρροή δεν την επιρρεάζει? (αν κ δεν νομιζω να σου το δώσει)

    θα σου πρότεινα να το πας κ σε καποιο άλλο συνεργείο να του ρίξουν μια ματια.

  2. #17
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The Animal
    Αυτό τώρα γιατι εμένα μου φαίνεται...΅βαριέμαι να το κοιτάξω τωρα΅!!!!!

    Το δικό μου τέρας πάντως δεν έχει καμια διαρροή...οπότε κατα τον κύριο πρεπει να είναι χαλασμένη!!!!

    Αφου δεν είναι τίποτα, όπως λέει, δεν του ζητάς ενα χαρτί που να σου εγγυάται την καλή λειτουργία της μηχανής ή έστω ότι αυτή η διαρροή δεν την επιρρεάζει? (αν κ δεν νομιζω να σου το δώσει)

    θα σου πρότεινα να το πας κ σε καποιο άλλο συνεργείο να του ρίξουν μια ματια.

    το πήγα ρε φίλε χθες, και μου είπαν ότι η διαρροή υπήρξε, επειδή έλοιπε μια βίδα από την κεφαλή.
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  3. #18
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xtzanos
    Νομιζω οτι ακομα καλυτερα θα ηταν να πει και ο καθενας τις εμπειριες του απο το καθε εξουσιοδοτημενο (καλες ή κακες) γιατι το θεμα δεν ειναι που εχει συνεργειο αλλα ποιο κανει καλη δουλεια, ειναι συννενοησιμο, μπορεις να βλεπεις το μηχανακι σου οταν το φταιχνουνε κλπ.

    Εγω το παω στον φαμπιατο και μεχρι τωρα
    -εχει λογικες τιμες (λογικοτερες απο αλλα που εχω ακουσει)
    -ειναι μαζι με τον γιο του οποτε δεν εχει το παιδι για ολες τις δουλιες που ξεχασε να βαλει την βιδα
    -διαθεση αναλογα την μερα, μπορει να μην μιλιεται και μπορει να σου εξηγησει 5 πραγματα
    -κανει καμια λαδια πχ. θες τακακια και δεν θες τακακια
    Θα συμφωνησω για τον Φαμπιατο, δεν την πιανει οποιος να'ναι τη μηχανη. Παω 3 χρονια τωρα τον Δουκα και δεν ειχα κανενα προβλημα. Να σημειωθει πως το μαγαζι δουλευει βασικα με Ducati (ακομα και MV Agusta F4 εχω δει) οποτε εχει πειρα απο αυτες.

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    το πήγα ρε φίλε χθες, και μου είπαν ότι η διαρροή υπήρξε, επειδή έλοιπε μια βίδα από την κεφαλή.
    νομιζα οτι ακομα κ μετα την αντικατάσταση της βίδας είχες προβλημα!

    ride safe!

  5. #20
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    lipon akouste me prosektika
    o fampiatos ftiaxni ducati toulaxiston 20 xronia milame gia terastia pira den nomizo na iparxi alos na kseri toso kala ta ducati osos aftos


    ipirxe ke alos enas tote pou asxoliotane me ducati ala den ixe kalo onoma

    8imame tou pigename kati ss 900 kati pantah kati 500 desmo ke ta eftiaxne tzami
    ase pou ixe kati paraksena asini8ista ergalia idika gia ducati
    giaponezo sinergia den analamvanane tote den kserane den vazane xeri asxeto...

    ala aftos o tipos ine o giakoump ton ducati
    gia mena den iparxi pio empiros apo afton
    ke ton gio tou den ton ksero ala an exi ma8i apo ton patera tou 8a ine tzimani to atomo
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    lipon akouste me prosektika
    o fampiatos ftiaxni ducati toulaxiston 20 xronia milame gia terastia pira den nomizo na iparxi alos na kseri toso kala ta ducati osos aftos


    ipirxe ke alos enas tote pou asxoliotane me ducati ala den ixe kalo onoma

    8imame tou pigename kati ss 900 kati pantah kati 500 desmo ke ta eftiaxne tzami
    ase pou ixe kati paraksena asini8ista ergalia idika gia ducati
    giaponezo sinergia den analamvanane tote den kserane den vazane xeri asxeto...

    ala aftos o tipos ine o giakoump ton ducati
    gia mena den iparxi pio empiros apo afton
    ke ton gio tou den ton ksero ala an exi ma8i apo ton patera tou 8a ine tzimani to atomo
    An kai Afrikanos eipes th pio swsth koubenta ....
    To mono pou xreiazete o Panagiwths (Fabiatos) einai hsyxia sth douleia tou . Sas omilw ek peiras!

    auta....
    Συζυγος
    Ducati 900 ss ie `99
    Ερωμενη
    Multistrada 1000 S DS

  7. #22
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από The Animal
    νομιζα οτι ακομα κ μετα την αντικατάσταση της βίδας είχες προβλημα!

    ride safe!
    όχι δεν υπάρχει κάποια διαρροή για την ώρα
    ευτυχώς δηλαδή:wacko: αν όμως υπάρξει πρόβλημα θα το γράψω για να ακούσω απόψεις. Φαντάζομαι ότι παρόμοια μικροπροβλήματα θα τα έχουν όλα τα ducati
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    όχι δεν υπάρχει κάποια διαρροή για την ώρα
    ευτυχώς δηλαδή:wacko: αν όμως υπάρξει πρόβλημα θα το γράψω για να ακούσω απόψεις. Φαντάζομαι ότι παρόμοια μικροπροβλήματα θα τα έχουν όλα τα ducati
    Θεοδωρα... αγορασες μια μοτοσυκλετα ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ στο "φτερο' που λεμε χωρις να το ψαξεις καθολου (και οχι καινουρια) και χωρις να ξερεις την ιστορια της και πως την μεταχειριζονταν και συντηρουσαν οι 2 προηγουμενοι ιδιοκτητες, εαν ηταν πχ καγκουρες... κα... και χωρις να ειναι τσεκαρισμενη απο εμπειρο μηχανικο γνωστο σου εφοσον δεν ηξερες του ιδιοκτητες της, επισης σημαντικο ειναι οτι σε 2 χρονια εχει αλλαξει 2 ιδιοκτητες και εισαι ο τριτος ιδιοκτητης τωρα... αυτο ειναι και ρισκο που παιρνουμε σχεδον ολοι μας στην αγορα μιας ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗΣ μοτοσυκλετας οταν δεν αγοραζεται με υπομονη, ψαξιμο και εαν ειναι δυνατον βοηθεια απο γνωστους και φιλους και κυριως μηχανικο, αν και βασικοτερο ειναι η ιστορια μιας μεταχειρισμενης μοτοσυκλετας, χρηση-προβληματα κλπ...

    το οτι μπορει να δεις πχ ιχνος λαδιου σε ενα Ντουκατι δεν σημαινει οτι εχει προβλημα, η οτι εχει καποιο προβλημα σαν το δικο σου, πρεπει να γνωριζεις τι συμβαινει και να εχεις γνωση του αντικειμενου, και παραδειγμα σου φερνω το δικο μου πχ, εχει ιχνη σε ενα σημειο δεξια αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εχει προβλημα, εμενα αυτο συνεβει γιατι οταν αλλαξα λαδια και ηταν κλειστα ο μηχανικος μου, τα αλλαξα προσωρινα και προχειρα σε αλλο συνεργειο, ο μηχανικος εκει λοιπον εβαλε αρκετα περισσοτερο λαδι απο αυτο που πρεπει και λεει η κατασκευαστρια εταιρια, με τα Trackday και την πιεση που δεχεται το μηχανακι απο εμενα, "ξερασε" λοιπον ιχνη λαδιου απο εκει που μπορεσε να βρει διοδο, και αυτο γιατι τα Ντουκατι δεν εχουν φλατσες και αλλα συναφη στην επαφη των μεταλλων, αυτο ειναι και σωτηρια ταυτοχρονα...

    κοιταξε να πας το μηχανακι σου σε σωστο μηχανικο, να το αφησεις να το προσεξει και να το κοιταξει με την ησυχια του και να του κανει ενα σωστο σερβις και θα ειναι μια χαρα... παρολο που δεν ξερουμε τι χρηση ειχαν κανει οι αλλοι δυο προηγουμενοι ιδιοκτητες του, δεν νομιζω να εχει καποιο προβλημα, οχι σοβαρο τουλαχιστο απο οσο εχω δει, το μηχανακι σου αλλα και ολα τα Μονστερακια ειναι σκυλια, και εφοσον κανουν σωστα τα σερβις τους και τα προσεχει σωστος μηχανικος ειναι μια χαρα... αεροψυκτο μοτερακι του '70 ειναι και ομως ειναι power...


  9. #24
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Εγω θα σου λεγα Σαβαίδη στον Στέλιο που ναι "μαστορας" και το ακούει το μηχανάκι... και σχετικά με το δάκρυσμα απο τον πίσω κύλινδρο μην σε απασχολεί, αν σε παρηγορεί μπορώ να σου πώ ότι το χουν τα περισότερα που γνωρίζω, μάλιστα μπορείς να το φτιαξεις αλλά θα το ξαναδεις...

  10. #25
    re paidia lete gia fabiato kai fabiato.
    balte ena thlefono mia dieu8insh. afou einai kalos opos lete na pame na ton gnorisoume kai emeis.

    thanks

    Πανευτυχής που ξεμπερδέψα με τους Γιαπωνέζους

    Δεν μετανιώνω που αγάπησα εσένα μόνο.....

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
    ...κοιταξε να πας το μηχανακι σου σε σωστο μηχανικο, να το αφησεις να το προσεξει και να το κοιταξει με την ησυχια του και να του κανει ενα σωστο σερβις και θα ειναι μια χαρα... παρολο που δεν ξερουμε τι χρηση ειχαν κανει οι αλλοι δυο προηγουμενοι ιδιοκτητες του, δεν νομιζω να εχει καποιο προβλημα, οχι σοβαρο τουλαχιστο απο οσο εχω δει, το μηχανακι σου αλλα και ολα τα Μονστερακια ειναι σκυλια, και εφοσον κανουν σωστα τα σερβις τους και τα προσεχει σωστος μηχανικος ειναι μια χαρα... αεροψυκτο μοτερακι του '70 ειναι και ομως ειναι power...
    πολύ σωστός!!!!


  12. #27
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Ok. αυτός που μου εμπνέει εμπηστοσύνη είναι στον Σαββαίδη
    αλλά πρέπει να κλείσεις ραντεβού για να δει την μηχανή σου
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  13. #28

    nikonian

    Επίσης Θεοδώρα μου, αν θυμάσαι , όταν αγόρασες το δουκάτι , σε έβαλαν να ορκιστείς στο ευαγγέλιο (αν δεν σες έβαλαν, παράλειψή τους) ότι τις βλάβες, θα τις συζητάς ΜΟΝΟ σε στενό κύκλο δουκατόβιων και όχι σε forum που μπορούν να μπούν και "άλλοι".
    Είδες τώρα τι έκανες; Τσαντίστηκαν όλοι που εξέθεσες ένα μηχανάκι που χάνει λαδάκια επειδή "έτσι πρέπει".





    ΑΑΑΑΑΑχ Παναγιωτάκη, ΑΑΑΑΑΑΧ Παναγιωτάκη μ'



    ΥΓ: Σοβαρά πάντως, δεν πρέπει να είναι τίποτε ανησυχητικό. Υπάρχουν περιπτώσεις , όπως λέει ο Παναγιώτης, που μπορεί να πετάξει λίγο λάδι, μόνο και μόνο γιατί του βάλανε 50 γραμ. παραπάνω και όχι μόνο τα δουκάτια, αλλά και τα κανονικά μηχανάκια.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ

  14. #29

    Re: nikonian

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian

    ...όχι μόνο τα δουκάτια, αλλά και τα κανονικά μηχανάκια...
    Η αλήθεια πάει μπροστά! υπάρχουν τα κανονικά μηχανάκια και οι DUCATI...που δεν είναι απλά μηχανές μα κάτι παραπάνω!





  15. #30
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    ναι-ναι!!!

    είναι κάτι παραπάνω! :wacko:

    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Συνεργειο για ducati....
    από gianic στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2006, 18:10
  2. συνεργείο για παλαιές Bmw
    από christos34 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2005, 21:43
  3. Mηχανικος για Ducati
    από tsoukas77 στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2005, 18:39
  4. Συνεργείο για άφρικα στην Σαλονίκη;
    από Stergios69 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 23:50
  5. Μηχανικός/Συνεργείο για R1 '03
    από RapidShade στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2004, 09:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF