Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2014
    Μηνύματα
    7

    ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ

    Καλημερα παιδια , εχω ακουσει κι εγω με τη σειρα μου στην υπαρξη γραμματιων.. ειναι η αληθεια πως μολις ακουσα για αυτο γλυκαθηκα διοτι δεν εχω πιστωτικη και θα με εξυπηρετουσε για την αγορα του παπιου μου να βαλω 2,3 δοσεις..


    Εχει κανεις απο σας εξυπηρετηθει με γραμματια ? τι ζητουν οι μαγαζατορες?


    Επισης γνωριζει κανεις καποιο καταστημα στην αθηνα που να κανει τετοιες ευκολιες.. ευχαριστω

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της magi
    Εγγραφή
    03/05/2014
    Μηνύματα
    163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Abigail Προβολή μηνύματος
    Καλημερα παιδια , εχω ακουσει κι εγω με τη σειρα μου στην υπαρξη γραμματιων.. ειναι η αληθεια πως μολις ακουσα για αυτο γλυκαθηκα διοτι δεν εχω πιστωτικη και θα με εξυπηρετουσε για την αγορα του παπιου μου να βαλω 2,3 δοσεις..


    Εχει κανεις απο σας εξυπηρετηθει με γραμματια ? τι ζητουν οι μαγαζατορες?


    Επισης γνωριζει κανεις καποιο καταστημα στην αθηνα που να κανει τετοιες ευκολιες.. ευχαριστω
    ΕΒΑΛΕΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ.ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ.ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ.ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕΞΠΕΡΤ....ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΜΕ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ..

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas2B
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    669
    Φιλε μου μάζεψε το χρήμα και πήγαινε αγόρασε το μετρητοίς. Πρεπει επιτέλους να αλλάξει αυτη η νοοτροπία με τις δόσεις,τις επιταγές και τα γραμμάτια!
    Αν δεν το ξεκινήσουμε εμείς οι ίδιοι,στα ίδια θα ειμαστε μια ζωη.

    Εντελώς φιλικά, Κωστας

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της magi
    Εγγραφή
    03/05/2014
    Μηνύματα
    163
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostas2B Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου μάζεψε το χρήμα και πήγαινε αγόρασε το μετρητοίς. Πρεπει επιτέλους να αλλάξει αυτη η νοοτροπία με τις δόσεις,τις επιταγές και τα γραμμάτια!
    Αν δεν το ξεκινήσουμε εμείς οι ίδιοι,στα ίδια θα ειμαστε μια ζωη.

    Εντελώς φιλικά, Κωστας
    Ισως χρειαζετε το παπι να μεζεψη το χρημα φιλε Κωστα.Δλδ αν εργαζετε και δεν το εχει μαζεψει και το παπι χρειαζετε ως εργαλειο για την εργασια του στην γερμανια θα το επερνε αμμεσως μεσω τραπεζης.Εδω τους λες δεν το χρειαζεσε τωρα να κανεις την δουλεια σου αλλα αμα μαζεψης το χρημα.Αυτο μας εφαγε στην ελλαδα οχι γραμματια αμα ειναι για δουλεια κλεψε να βρης.Εξασφαλιση με λαθος νοοτροπια.Οι Εντιμοι εργαζομενοι δεν μας εφεραν εδω αλλα την νοοτροπια την εφτιαξαν κυβερνητικα λαμογια.Στην ε.ε δεν υπαρχη μετρητο.Υπαρχη μεσω τραπεζας και μισθοδοσιας αμμεσα διχως να εχεισ το κεφαλάιο,απλα το ετησιο συμβολαιο εργασιας.

  5. #5
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από magi Προβολή μηνύματος
    Οι Εντιμοι εργαζομενοι .

    Υπάρχουν και άτιμοι εργαζόμενοι και δεν το 'ξερα;;;;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.073
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν και άτιμοι εργαζόμενοι και δεν το 'ξερα;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Φυσικα και υπαρχουν,δεν το ηξερες?
    Οπως και υπαρχουν και εντιμοι μη εργαζομενοι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της magi
    Εγγραφή
    03/05/2014
    Μηνύματα
    163
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	182926_384767351644740_561576896_n.jpg 
Προβολές:	180 
Μέγεθος:	36,4 KB 
ID:	315859Tελος παντων βλεπω μια αδιαφορια απο πολλους που γνωριζουν τα της Αθηνας να απντησουν εδω μεσα στον φιλο που εθεσε το θεμα γραμματια.Ας βρεθη καποιος καποιοι που ςχουν την γνωση να πουν γινετε η δεν γινετε η πως μπορει να γινει αν γινετε.Δλδ βαζη το σπιτι υποθηκη?θελει εγγυητη να βαλη ο εγγυητης το σπιτι υποθηκη?η ο εμπορας ειναι συγχρονως και τοκογλυφος?η απλα υπαεχουν εμποροι που κανουν γραμματια με κανονικες διαδικασιες......

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostas2B Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου μάζεψε το χρήμα και πήγαινε αγόρασε το μετρητοίς. Πρεπει επιτέλους να αλλάξει αυτη η νοοτροπία με τις δόσεις,τις επιταγές και τα γραμμάτια!
    Αν δεν το ξεκινήσουμε εμείς οι ίδιοι,στα ίδια θα ειμαστε μια ζωη.

    Εντελώς φιλικά, Κωστας
    διαφωνω καθετα ,
    1) την σημερον ημερα δεν μαζευεις ποτε ,παντα κατι τυχαινει

    2) αν για χ λογο μαζεψεις παλι δεν θα σε φτασουν θα αναγκαστεις να χωσεις και αλλα και θα βρεθεις πανι με πανι και πιθανοτατα καπου εκτεθημενος

    3) αγοραζοντας κατι με δοση φροντιζεις να μπορεις να ανταπεξελθεις στην δοση .,οχι βαλε οτι ναναι

    λαστιχα θα βαλω τωρα και θα τα περασω σε 6 δοσουλες ...35 ευρα το μηνα και δεν θα παρω χαμπαρι ...

    ολα ειναι θεμα εγκεφαλου
    οι 4 ροδες μεταφερουν το κορμι....

    οι 2 ροδες ταξιδευουν την ψυχη....

  9. #9
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από redfantomas Προβολή μηνύματος
    διαφωνω καθετα ,
    1) την σημερον ημερα δεν μαζευεις ποτε ,παντα κατι τυχαινει

    2) αν για χ λογο μαζεψεις παλι δεν θα σε φτασουν θα αναγκαστεις να χωσεις και αλλα και θα βρεθεις πανι με πανι και πιθανοτατα καπου εκτεθημενος

    3) αγοραζοντας κατι με δοση φροντιζεις να μπορεις να ανταπεξελθεις στην δοση .,οχι βαλε οτι ναναι

    λαστιχα θα βαλω τωρα και θα τα περασω σε 6 δοσουλες ...35 ευρα το μηνα και δεν θα παρω χαμπαρι ...

    ολα ειναι θεμα εγκεφαλου
    Καταλαβαινεις οτι αυτα αναιρουν το ενα τ'αλλο;
    1)Πως θα μαζεψεις χρημα για την δοση αν σου "τυχει" κατι;
    2)Αν εχεις ηδη μια δοση για μηχανακι και βαλεις και αλλη μια δοση για λαστιχα και αλλη μια για σερβις-ανταλακτικα και και και.........
    3)Τραγουδας το "με παρεσυρε το ρεμα μανα μου δεν ειναι ψεμα......."
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Καταλαβαινεις οτι αυτα αναιρουν το ενα τ'αλλο;
    1)Πως θα μαζεψεις χρημα για την δοση αν σου "τυχει" κατι;
    2)Αν εχεις ηδη μια δοση για μηχανακι και βαλεις και αλλη μια δοση για λαστιχα και αλλη μια για σερβις-ανταλακτικα και και και.........
    3)Τραγουδας το "με παρεσυρε το ρεμα μανα μου δεν ειναι ψεμα......."

    να κανεις μεχρι εκει που σε παιρνει το σκεφτηκες?? μεχρι να μαζεψω 250 ευρα για τα λαστιχα π.χ θα εχουν ερθει οι ασφαλειες ( οπως και εγιναν) με 35 ευρω το μηνα ομως κανω την δουλεια μου και χωρις αγχος ...φροντιζεις λοιπον οι οποιες αγορες σου /δοσεις σου να ειναι στα ορια του περισευματος του μισθου σου...και φυσικα υπαρχει και ο νομος που λεει οτι αν δεν κανεις την αγορα να μπεις στο καλουπι δεν μαζευεις
    οι 4 ροδες μεταφερουν το κορμι....

    οι 2 ροδες ταξιδευουν την ψυχη....

  11. #11
    Παιδιά μην μπλέκεστε με τα κοράκια με γραμμάτια ... γενικά είναι η χειρότερη εποχή να χρωστάς και ειδικά για κάτι που δεν είναι και τελείως απαραίτητο

    έχω τέσσερα παραδείγματα από ανθρώπους που ψώνισαν τον τελευταίο καιρό με γραμμάτια ... και μπουρδέλο μηχανάκι πήραν και το χρυσοπλήρωσαν και ακόμα χρωστάνε

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της magi
    Εγγραφή
    03/05/2014
    Μηνύματα
    163
    [QUOTE=catmaster;2466895]Παιδιά μην μπλέκεστε με τα κοράκια με γραμμάτια ... γενικά είναι η χειρότερη εποχή να χρωστάς και ειδικά για κάτι που δεν είναι και τελείως απαραίτητο

    έχω τέσσερα παραδείγματα από ανθρώπους που ψώνισαν τον τελευταίο καιρό με γραμμάτια ... και μπουρδέλο μηχανάκι πήραν και το χρυσοπλήρωσαν και ακόμα χρωστάνε[/QUOTE ++++++++ Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ...ΟΥ ΜΠΛΕΞΕΙΣΣΣ......

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2014
    Μηνύματα
    7
    ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΦΥΓΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ.. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΘΕΩΡΕΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΙ ΛΑΘΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΥΣΤΟΧΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  14. #14
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    δεν ξεφευγουμε εμεις απτο θεμα,το θεμα ξεφευγει απο εμας!!!
    αν επιτρεπεται,ποσο ειναι το ποσο που θες να βαλεις σε δοσεις;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ασε τα γραμματηα ρε φιλαι...
    αυτα γινωντουσαν το 1980...

    πυγενε βγαλε μια πιστοτικη εκει παιρα και βαλαι δωσης...ολι εχουν μια πηστωτηκη τιν σιμερον ειμαιρα...

    αλλειως μπωρης παντα να χρεοσυς τειν πυστοτεικυ τυς μανας σου ι του πατερα σου υ καποιου απ'τυν εικωγαινυα σου εμπασση περιπτοσει...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2014, 16:42
  2. ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ
    από The_Scientist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2010, 17:48
  3. Μαγαζιά και με γραμμάτια
    από zeke στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 20:22
  4. Μηχανη με γραμματια... ΠΩΣ ??
    από SuzukiK8gr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2010, 00:39
  5. Γραμμάτια??
    από MikeG στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2008, 12:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF