Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: XT 600 (3TB) UP SIDE DOWN

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2014
    Μηνύματα
    6

    XT 600 (3TB) UP SIDE DOWN

    Καλησπερα...πρην λιγο καιρο αγορασα μπροστινο σιστιμα up side down απο TT.Μιπος γνοριζει κανεις τι πως γινεται να τεργιαξω την τιμονοπλακα του TT στο λεμο του XT ?

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2014
    Μηνύματα
    6
    SoS παιδια εχω μινει χορις μηχανακι

  3. #3
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Θα χρειαστείς μηχανουργείο για να σου εφαρμόσουν τον σταυρό που είχες στις νεες τιμονόπλακες που πήρες με το μπροστινό από ΤΤ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2014
    Μηνύματα
    6
    Δεν ξερω ομος τι να πω στο μηχανουργιο που θα παω.να ζιτισω να μου το κανουν το σταβρο του χτ ιδιο με τον σταβρο του ΤΤ

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sernodas2
    Εγγραφή
    07/05/2010
    Μηνύματα
    503
    Όποιος γυρίζει μυρίζει

    κ όποιος κάθετε βρωμίζει

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2014
    Μηνύματα
    6
    Σε εφχαριστω πολυ sernodas2 για τιν ιδεα αλα στιν περιπτοση μου θα χριαστει δαχτιλιδι....και επισης η τιμονοπλακα ειναι αλουμινιο ενω ο πιρος σιδερο και ετσι δεν θα μπορι να κολιθει...μιπος υπαρχει καπιος που εχει κανει αφτην την μετατροπη να μου πιει ακριβος τι πρεπει να κανω...????
    Τελευταία τροποποίηση από KOSTASxt; 01/05/2014 στις 00:58.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    173
    οσο αφορα τον τορνο (μηχανουργειο ) ειναι απλα τα πραγματα παιρνεις τον σταυρο + τιμονοπλακα/μπροστινο και του λες : θελω να μπει το ενα στο αλλο και ποσο θα κοστισει ....τα υπολοιπα ειναι δικη του δουλεια και της τσεπης σου...για οπως δου ειπα και στο μηνυμα μπες στο φουμπου στο γκρουπακι του χτ και εκει θα βρεις πολυ κοσμο που εχει κανει την μοντα !
    οι 4 ροδες μεταφερουν το κορμι....

    οι 2 ροδες ταξιδευουν την ψυχη....

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2014
    Μηνύματα
    6
    Εφχαριστω πολυ για τιν βοιθια σας

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2014
    Μηνύματα
    6
    Οπιος μπορι να προσθεσει κατι αλλο?

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Και ναι,4μιση χρονια μετα περνω το φτυαρι και ξεθαβω ετουτο το ποστ!!Για να μην ανοιξω νεο θεμα,ειπα να κανω εδω και γω την ερωτηση μου.Σε ΧΤ 600 3ΤΒ-λογω χαμηλου μηκους/υψους μπροστινου(μετρησα 86.5cm νομιζω απο κορυφη μεχρι κεντρο τρυπας αξονα τροχου)-γνωριζει κανεις απο τι μηχανακι να ψαξω usd,ετσι ωστε να μην χρειαστει πολυ κατεβασμα απο τις τιμονοπλακες?Σιγουρα θα ειναι ποιο μακρυ,απλα ρωταω αν καποιος γνωριζει καποιο που να μην ειναι πολυ μακρυ..Ευχαριστω προκαταβολικα

  11. #11
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Δεν υπαρχει το "απο ποιο μηχανακι να ψαξω"

    Η ολη υποθεση ειναι η πατεντα της πατεντας οποτε επι της ουσιας βαζεις οτι βρεις... Οι πιο πολλοι παλια εβαζαν απο ττ, τωρα καλη τυχη να βρεις καποιο μπροστινο ττ η καποιον που να ασχολειται ακομα με τα χτ.

    Με το υψος θα σου ελεγα να μην ασχοληθεις τοσο αν σκοπευεις να κανεις την (αχρειαστη) μοντα. Το χτ εχει μοχλικο οποτε οτι μεταβολη κανεις στο υψος μπροστα, μπορεις να την κανεις ευκολα και πισω. Καλη τυχη!

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF