Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: Νεος .. Ζ ορ νοτ του Ζ??

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2014
    Μηνύματα
    8

    Νεος .. Ζ ορ νοτ του Ζ??

    Καλησπέρα σε όλο τον καλό κόσμου που μόλις ανακάλυψα οτι υπάρχει εδω μέσα!

    Θα προσπαθήσω να μην μακρηγορήσω..

    Είμαι 25,και ψάχνω να αγοράσω την πρώτη μου μηχανή δρόμου. Ζώ σε επαρχία,και έχω στο μυαλό μου να έχω μια μηχανή όπου θα μπορώ να .. Παω κοντινές βόλτες,για μπάνιο,για καφέ,για δουλειές Λαμία,Λειβαδιά (45λεπτά).. Χαλκίδα..
    Κι επίσης.. Και καμια βόλτα ίσως πιο μακρινή με τον καιρό.. Θα δείξει! Δεν θα έλεγα όχι να πάρω μια τσάντα και να εξαφανιστώ..
    Ως τώρα.. έχω ένα παπί, (ντελιβεράς), και έκανα 2 χρονιές εξάσκηση μοτο-κροςς.. Τέρμα ερασιτεχνικά και για χαβαλέ φυσικά.. Και πέρυσι αγόρασα ενα δικό μου δίχρονο CR 250..
    Επωλήθη λόγο ζημιάς και γενικώς.. το έδωσα γτ δν έχουμε κάποια πίστα εδώ,όσο και να μου αρέσει σαν χόμπι ή ότι.. βαριέμαι να γυρνάω τα βουνά μόνος.. Επίσης έχω κανει λίγες βόλτες με ενα R6 07,φυσικά απλή οδήγηση,εθνική και παραδρόμους.. Ουτε να στριβω ξέρω.. ουτε εχω καποια εμπειρία..

    και ΣΚΕΦΤΗΚΑ λοιπον.. να αγοράσω μια μηχανή.. Για τις βόλτες μου.. Και μέσο μεταφοράς, αλλά και την κ@υλ@ μου.. Μιας και είμαι λίγο χέστης με τα πολλά χλμ κλπ.. Θεωρώ πως το μυαλό υπάρχει
    Ξεκίνησα ψάχνωντας για ΧΤ 660 R.. μιας και μου αρέσει η φάση μοταρντ.. και είδα οτι αυτά που μου άρεσαν έπαιζαν στα 3-3.500 ..
    Και τελικά έχω κολλήσει Α Σ Χ Η Μ Α, με το Z 750.

    Αν και κάνω μηδενική δήλωση,ο λογιστής μου είπε οτι μπορώ να κάνω αγορά και να εμφανίσω έως 5.200 ευρώ. Φυσικά είπε οτι υπάρχουν κι ενα σωρό παραθυράκια.. Πχ να γινει υπευθυνη δηλωση οτι το αγόρασα 1000 πχ αν δέχεται ο πωλητης.... Και στην περίπτωση αντιπροσωπείας.. Είπε οτι υπάρχει ενας τροπος.. Αν κοστιζει 6000 να φανουν τα 3 φετος κι αλλα 3 του χρόνου...

    επίσης.. κάποιοι γνωστοι και φίλοι.. προτείνουν να παρω Ζ 1000... μιας και.. η διαφορα στην τιμη τους δεν ειναι μεγαλη.. και σαν μηχανή,συγκριτικά,ειναι πολυ καλύτερη. Ουτε πολυ πιο βαρια.. καλυτερα φρενα,οδηγηση,ξεκουραστη..
    στο άκουσμα του 1000 ομολογώ πως ψιλο-φοβάμαι..


    Θα ήθελα να μου πειτε την γνωμη σας.. Σαν πρωτο μηχανακι πως σας φαινεται.. Να με καθοδηγησετε ή να με συμβουλέψετε.. Να με ρωτησετε.. οτιδήποτε!!

    ΚΑΙ... μιας κι εδω στην επαρχια ειμαστε χαλαρά.. Δεν έχω καν διπλωμα για το παπι.. έχω μονο αυτοκινητου και φορτηγου (Γ).. Την επομενη εβδομάδα φυσικά ξεκινάω.. Να το έχω στα χέρια μου όπως και να ΄χει..
    Και θα έχω.. περιπου 800 ευρώ...
    Όμως δν μπορω να περιμένω 5-6 μήνες.. Να μαζέψω 4.5-5 χιλιάρικα + 1000 εξοπλισμό .. Ανοίγει ο καιρός και τρελαίνομαι.. Υπάρχει περίπτωση να βρω τρόπο.. να δώσω πχ 1500 προκαταβολη.. και 12 ή 18 δ'οσεις..;
    ΚΙ αν ναι μονο σε αντιπροσωπεία; Με κάποιον ιδιώτη παίζει καποιο είδος συμφωνίας ή... κάτι;;;


    Τελικά.. Μακρηγόρησα...

  2. #2
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    To Z μια χαρά ειναι (ασε το 1000) αλλά

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nick4ndrew Προβολή μηνύματος

    ΚΑΙ... μιας κι εδω στην επαρχια ειμαστε χαλαρά.. Δεν έχω καν διπλωμα για το παπι.. έχω μονο αυτοκινητου και φορτηγου (Γ).. Την επομενη εβδομάδα φυσικά ξεκινάω.. Να το έχω στα χέρια μου όπως και να ΄χει..
    Και θα έχω.. περιπου 800 ευρώ...
    Όμως δν μπορω να περιμένω 5-6 μήνες.. Να μαζέψω 4.5-5 χιλιάρικα + 1000 εξοπλισμό .. Ανοίγει ο καιρός και τρελαίνομαι.. Υπάρχει περίπτωση να βρω τρόπο.. να δώσω πχ 1500 προκαταβολη.. και 12 ή 18 δ'οσεις..;
    ΚΙ αν ναι μονο σε αντιπροσωπεία; Με κάποιον ιδιώτη παίζει καποιο είδος συμφωνίας ή... κάτι;;;


    Τελικά.. Μακρηγόρησα...
    Με 1500 στο χέρι και τα υπόλοιπα λιγα λιγα ουτε σε μαγαζι δυστυχώς, θα πρέπει να παίζει γνωστος για να το κάνει.
    Απο ιδιώτη δόσεις...ΥΟΚ


    υγ
    ΒΓΑΛΕ διπλωμα και μετα κυκλοφόρα, οχι για να μη σε γράψουν, αλλα για να μη τραβιεσαι μια ζωη και εσυ και οι γονεις σου για μαλακία δική σου ή μαλακία άλλου

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2014
    Μηνύματα
    8
    Ναι ακριβώς,απο Δευτερα παω να βγαλω το δίπλωμα κι ας πάρω την μηχανη είτε τώρα κοντά,είτε σε 2-3 μηνες.... Δεν ειναι μην με γράψουν.. Μονο.. (ειμαι και γκαντέμης..)
    Δάνειο σε τράπεζα; Δλδ.. Ενα καταναλωτικό 3000 κι 1500 να μαζεψω ..4500.. Και να το βαλω για 18 μηνες..; (μπορώ και 12 δόσεις.. ) ΑΛλα δν μπορώ να υπολογίσω τι έξοδα θα έχει η μηχανή αρχικά.. οπότε ας είμαι πιο χαλαρός με 18..
    Επίσης.. Περιμένω να παρω 2.500 χιλιάρικα απο ΟΑΕΔ.. αλλα δν ξερω ακριβώς πότε.. Απλώς.. μετά το καλοκαίρι.. ΠΙΚΡΑ!!!!

  4. #4
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παλίκαρε, ως κάτοχος Ζ750 θα σου πω έμπα με τα τσαούλια! (αφου σου αρέσει οπτικά)
    Χαμηλόροπο,όπερ γκάζι απο παντού, ξαναμαναόπερ δεν θα χρειάζεται να ανεβοκατεβαζεις ταχύτητες καθως γυροβολάς στο βουνό και κοιτάς τον μελισούλο που προσπαθεί να ξηγησει το όνειρο στη μελισούλα.


    Νταξει το μηχανάκι μπορεί να μην είναι ούτε το πρώτο γκάζι, ούτε να έχει το καλύτερο στήσιμο (για την ακρίβεια απέχει παρασάγγας έστω και απο ένα απλά καλό στήσιμο),μέτρια φρένα έχει, αλλά θα σου κάνει και θα σου βγάλει όλα τα γούστα,θα σου συγχωρήσει λάθη όσο το μαθαίνεις, θα σε πάει όπου θελήσεις απροβληματιστα.
    Κι όταν με το καλό φτάσεις σε έναεπίπεδο που αυτά του τα μειονεκτηματα σε χαλάνε, τότε είτε το στέλνεις είτε το αναβαθμίζεις με σχετικά εύλογο κόστος.

    Το 1000 τώρα.
    εκεί είναι άλλη μπάλα.
    άλλα γκάζια (που δεν ξέρω τιχρειάζονται στο γυμνό αλλά τέσπα),άλλο στησιμο(αλουμινένια ψαλίδια,αμορτισερ,ρυθμίσεις,πηρούνια,κλπ),άλλα φρένα,όλα άλλα.
    Αλλά μέσα στα καλά άλλα έρχονται και τα δυσάρεστα.σήμα 120 € έναντι 55, λάστιχα πιο ακριβά,καταναλωση μεγαλύετρη,γενικά ανεβαίνει η κλίμακα με το 1000.
    ότι είναι μηχανάρα δε το συζητώ.αλλά βαση όσων λες,δεν ψάχνεις το όπλο που θα σπέρνει οπότε ίσως το 1000 να ειναι υπερβολή.

    Τωρα για ταοικονμικά όπως σου είπαν,χλωμό. Μάλλον υπομονή και θα έρθει κι η ώρα σου.
    Για το δίπλωμα,είσαι φάουλ που δεν εχεις ήδη.
    Αυτιά.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2014
    Μηνύματα
    8

    Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.. Κι εγώ για το 1000 κάπως έτσι το σκέφτομαι.. Η τελική δεν με νοιάζει.. Δεν έχω σκοπό τέτοιο.. ΑΛλιώς θα έψαχνα σουπερ σπορτ.. και το γκάζι.. γνωρίζω πως δν ειναι απότομο κλπ.. Και μου αρέσει αυτό.. Δεν ψάχνω το "όπλο".. Και αν σε μια προσπέραση πρεπει να κατεβάσω.. Και τι έγινε! Ίσα ίσα που.. γουστάρω!

    Γενικά.. Το κόστος συντήρησης για ενα Ζ 750 που μπορεί να κυμαίνεται; Φυσικά .. Εξαρτάται σίγουρα απο την χρήση.. και τα χλμ.. Αλλά,εικονικά.. Ενα μεσο όρο; Ανταλακτικα δν ειναι πολυ ακριβα,σωστά;

    Επίσης.. Έχω τσεκάρει και τις 189 αγγελίες που υπάρχουν στο car.gr βαση όσων θέλω.. Κοιτάζω απο 07 μοντελο και πάνω.. έχει αρκετά 08-09 που είναι προσιτή η τιμή τους.. Χιλιομετρα προσπαθω να μην ξεπρνανε τα 25.000...
    Και κοιτάζω να έχει και κάποια έξτρα.. Πχ Εξατμίσεις.. Σίγουρα θα ήθελα να βάλω,και δν αξίζει να δωσω 1000.. Μανιτάρια.. καμια μανέτα ίσως ή καρίνα δν θα με χαλούσε!!

    Επίσης 2.. Είχε μια αγγελία ο Βυνιος. Ενα Ζ 750 '08 μοντελο,με σχετικα λιγα χιλιομετρα,που τελοσπαντων μου αρεσε οτι ειδα σαν αγγελία,απο κοντα δν ξερω..
    Στις αγγελίες γράφει για γραμμάτια και δόσεις γενικά, δεν θα μπορουσα εκει να βρω μια λύση;

  6. #6
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nick4ndrew Προβολή μηνύματος

    Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.. Κι εγώ για το 1000 κάπως έτσι το σκέφτομαι.. Η τελική δεν με νοιάζει.. Δεν έχω σκοπό τέτοιο.. ΑΛλιώς θα έψαχνα σουπερ σπορτ.. και το γκάζι.. γνωρίζω πως δν ειναι απότομο κλπ.. Και μου αρέσει αυτό.. Δεν ψάχνω το "όπλο".. Και αν σε μια προσπέραση πρεπει να κατεβάσω.. Και τι έγινε! Ίσα ίσα που.. γουστάρω!

    Γενικά.. Το κόστος συντήρησης για ενα Ζ 750 που μπορεί να κυμαίνεται; Φυσικά .. Εξαρτάται σίγουρα απο την χρήση.. και τα χλμ.. Αλλά,εικονικά.. Ενα μεσο όρο; Ανταλακτικα δν ειναι πολυ ακριβα,σωστά;

    Επίσης.. Έχω τσεκάρει και τις 189 αγγελίες που υπάρχουν στο car.gr βαση όσων θέλω.. Κοιτάζω απο 07 μοντελο και πάνω.. έχει αρκετά 08-09 που είναι προσιτή η τιμή τους.. Χιλιομετρα προσπαθω να μην ξεπρνανε τα 25.000...
    Και κοιτάζω να έχει και κάποια έξτρα.. Πχ Εξατμίσεις.. Σίγουρα θα ήθελα να βάλω,και δν αξίζει να δωσω 1000.. Μανιτάρια.. καμια μανέτα ίσως ή καρίνα δν θα με χαλούσε!!

    Επίσης 2.. Είχε μια αγγελία ο Βυνιος. Ενα Ζ 750 '08 μοντελο,με σχετικα λιγα χιλιομετρα,που τελοσπαντων μου αρεσε οτι ειδα σαν αγγελία,απο κοντα δν ξερω..
    Στις αγγελίες γράφει για γραμμάτια και δόσεις γενικά, δεν θα μπορουσα εκει να βρω μια λύση;
    Λυσε μου μια απορια! Πως σκεφτεσαι να αγορασεις μηχανακι απο εμπορο και δεν εχεις διπλωμα; δεν μπορεις να το ασφαλισεις και χωρις ασφαλεια ο εμπορος δεν μπορει να στο δωσει. Βγαλε διπλωμα και σταματα, σε παρακαλω, να εισαι δημοσιος κινδυνος για ολους και κυριως για τον εαυτο σου!

  7. #7
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    1)Μην κολλάς μονο με τα δευτερης γενιάς.
    Αν σου αρεσει οπτικα,το πρωτης γενιάς και πιο γεμάτο είναι και εξίσου αξιοπιστο.
    2)άσε τις μαλακοπιτσικουλιές και τις μανετες για τους επόμενους.το μηχανακι δε το κάνουν οι μανέτες και όλα τα τζιτζιμπλίγκια που τους φοράνε.
    άντε μια εξάτμιση να το δεχτώ σαν κριτηριο αναζήτησης.μανιταρια συνήθως έχουνε.
    3)προτίμησε ιδιώτη αντί εμπόρου. ο τελευταίος είναι μάστερ οφ ντισκάηζ...

    Το κακό για σένα (για την αγορά,γιατι αλλιως μια χαρά είσαι) είναι ότι είσαι επαρχία και επριορίζεσαι.

    Τέσπα,ενδεικτικά τιμές,(χωρις εργατικά,τουτεστιν να λερώσεις τα χεράκια σου)
    4 λίτρα έξτρα παρθένο λάδι, απο 35 εως 60€ (αλλαγή κάθε 6000 χλμ)
    Φίλτρο λαδιού 8€, αλλαγή είτε κάθε που αλλα΄ζεις λάδια είτε κάθε δεύτερη.
    4 μπουζί κανα 30€; δε θυμάμαι. αλλαγή κάθε 12000χλμ.
    Λάστιχα ανά ένα-δυο χρόνια, απο 230 μέχρι όσο αντέχει η τσέπη σου.
    Σήμα 55€,μέχρι νεωτέρας.
    Ασφάλεια κάνα 200αρι ετησιως.
    Τωρα για περαιτέρω παρελκόμενα τύπου βαλβίδες κλπ,πάρτο πρώτα με το καλό και φτάνεις και εκεί.

    Γραμμάτια εγω δεν ξέρω κανέναν να δίνει πλέον.
    ίσως οι δόσεις να παίζαν μεσω πιστωτικής αλλά δε νομίζω να μπορέσει να στο απαντησει με σιγουριά κάποιος εδώ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #8
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    μη μου τονε προγκάς ακόμα δεν μπήκε ρε.
    στασου να μασουμε κανα πελάτη λέμε,κρίση εχουμε διάολε
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #9
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nick4ndrew Προβολή μηνύματος
    Ναι ακριβώς,απο Δευτερα παω να βγαλω το δίπλωμα κι ας πάρω την μηχανη είτε τώρα κοντά,είτε σε 2-3 μηνες.... Δεν ειναι μην με γράψουν.. Μονο.. (ειμαι και γκαντέμης..)
    Δάνειο σε τράπεζα; Δλδ.. Ενα καταναλωτικό 3000 κι 1500 να μαζεψω ..4500.. Και να το βαλω για 18 μηνες..; (μπορώ και 12 δόσεις.. ) ΑΛλα δν μπορώ να υπολογίσω τι έξοδα θα έχει η μηχανή αρχικά.. οπότε ας είμαι πιο χαλαρός με 18..
    Επίσης.. Περιμένω να παρω 2.500 χιλιάρικα απο ΟΑΕΔ.. αλλα δν ξερω ακριβώς πότε.. Απλώς.. μετά το καλοκαίρι.. ΠΙΚΡΑ!!!!
    Αυτο μολις το'δα.
    ρε λεβέντη εσυ έχεις πλάκα λέμε.
    άκου δάνειο...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2014
    Μηνύματα
    8
    φιλε,θεοφιλε,θα σου λυσω την απορια.
    Ειπα,την Δευτερα θα παω να ρωτησω για το διπλωμα,και να το παρω,τι ΔΕΝ καταλαβαινεις; Ειπα οτι θα αγορασω κανα μηχανακι χωρις διπλωμα; Γι αυτο γράφω εδω,τωρα που εχω χρονο ακομη.. Μπας και μου ανοιξει κανεις τα ματια σε κατι που τα εχω κλειστα.
    Τι περιμενες; Να ειμαι ετοιμος με τα λεφτα στο χερι,και να εγραφα εδω μεσα;
    Χωρις παρεξηγηση!

  11. #11
    Το μεγαλύτερό σου θέμα είναι ότι πρέπει να δώσεις 150+- για το δίπλωμα και στάνταρ ένα 300άρι για ένα αξιοπρεπή εξοπλισμό για το καλοκαίρι.οπότε από αυτά που έχεις τώρα τα μισά € τα ξεχνάς.
    Όσον αφορά το Ζ τώρα και γενικά τις μεγάλες μηχανές... είναι ακριβό χόμπι και τα σέρβις πονάνε ειδικά στα 4 κύλινδρα... ένα ζευγάρι λάστιχα( που θα το χρειαστείς μέχρι Σεπτέμβρη) θα σου βγεί από 250-300€ και ένα 150 η ασφάλεια...Οπότε χωρίς την μηχανή μέχρι τώρα ο λογαριασμός έχει βαρύνει αρκετά...
    Εγώ θα σου πρότεινα ένα μικρότερο σε κυβικά που θα είναι οικονομικότερο στα πάγια έξοδά του και φθηνότερο όταν κάποια στιγμή σου πέσει κάτω(σταματημένες πέφτουν οι μηχανές) Κοίτα κάτι μέχρι 650 κυβικά 2κύλινδρο που είναι οικονομικότερα από κάθε άποψη και όταν στρώσεις οικονομικά και έχεις μάθεις και 5 πράγματα χτυπάς ότι μηχανή κάνεις κέφι.
    Είμαι ο πρώτος που λέει ότι ο καθένας πρέπει να οδηγάει αυτό που γουστάρει ότι και αν είναι αυτό αλλά θα πρέπει να το αντέχει και η τσέπη σου για να το έχεις όπως πρέπει και να το χαίρεσαι με ασφάλεια.

  12. #12
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    +όσα θελεις παίχτη,σε αυτα που σου λέει ο γιατρός.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2014
    Μηνύματα
    8
    Δεν εχω καποιο προβλημα στην συντηρηση και τα εξοδα της μηχανης.. επισης.. το κρανος το υπολογιζω στο 500αρι.. Όσο για μπουφαν θα δανειστώ ενα προσωρινά.
    Το πρόβλημα που έχω,είναι οτι δεν έχω υπομονη να μαζέψω τα χρήματα..

  14. #14
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Επειδη μαλλον δεν το ξερεις ακου και τουτο: για να δωσεις για διπλωμα θα πρεπει να εχεις εξοπλισμο, που σημαινει οτι θα πρεπει να πας στην εξεταση με κρανος, μπουφαν, μποτες, γαντια. Δεν ξερω αν θα σου τα παρεχει η σχολη η οχι αλλα θα πρεπει να τα συνυπολογισεις στο κοστος του διπλωματος, τουτεστιν 1000αρικο με το καλημερα.

    Καλυτερα να κανεις λιγο υπομονη και να πας 2-3 μηνες πισω απο το να βιαστεις για να εχεις τη μοτο το καλοκαιρι, αλλωστε απο τον Οκτωβρη και επειτα βρισκεις και καλυτερες τιμες.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  15. #15
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    12 ποστ και κανεις δε του ειπε να παρει χορνετ.ΤΑ ΥΣΤΕΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ που λεει και ο αρχαιος...που παει αυτο το φορουμ?χαχαχαχ
    καλως ορισες Nick , η υπομονη ειναι αρετη.Οταν θα εισαι ετοιμος ξεκινα το υπεροχο ταξιδι στους 2 τροχους.
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Screamer Disc Alarm Lock ....Μπουρδίτσα ορ νοτ ?
    από Isi στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2012, 15:38
  2. Νέος και ωραίος - Το Quiz του αιώνα
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 104
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2007, 15:21
  3. Δεν βάζεις κράνος και ζώνη;... δώσε το 1/3 του μισθού σου...νεός ΚΟΚ
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 180
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2006, 01:19
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 20:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF