Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 63

Θέμα: εξατμιση για ktm duke iii 690

  1. #46
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Ο χάρτης δουλεύει μια χαρά με LV. Επίσης, πληροφοριακά, εγώ μια χαρά έσταζα κάθε φορά που έβαζα μπροστά το Δουκάκι μου. Και δε θα έδινα ούτε 50ε παραπάνω για akrapovic, την οποία πιθανότατα θα σου κλέψουν στην επόμενη γωνία.
    Life begins at 45°.

  2. #47
    Ρε Γιωργο, επειδη τις εχω ακουσει και τις 2 live,
    δεν εχουν σχεση, κατα τη γνωμη μου παντα.
    Η τεραστια διαφορα κοστους γερνει σαφως προς την Leo.
    Tωρα για το θεμα της κλοπης, σαφως και παιζει.
    Ομως επειδης το φιλο τον βλεπω "ζεστο" καλυτερα
    να βαλει την χειροποιητη, που ουτε θα περιμενει τον ταχυδρομο και
    ουτε θα πλερωσει μεταφορικα.
    Αν κανεις σωστα την διαδιακασια, περασματος χαρτη,
    δεν θα εχεις κανενα προβλημα.
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2013
    Μηνύματα
    22
    Θα πάω σήμερα το απόγευμα να ρωτήσω για τιμές κτλ.. θέλω από λαιμούς επειδή εχω ακόμα εργοστασιακή εγγύηση οπότε να παθει τίποτα να βάλω την μαματη επανω κ να το παω στην κτμ

  4. #49
    ΟΚ, περιμενουμε εξελιξεις.
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  5. #50
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Black Mamba Προβολή μηνύματος
    Ρε Γιωργο, επειδη τις εχω ακουσει και τις 2 live,
    δεν εχουν σχεση, κατα τη γνωμη μου παντα.
    Ναι, έχουν διαφορά. Αλλά 1ον αν βάλεις οποιαδήποτε άλλη εξάτμιση της προκοπής, σε 5 μέρες δε θα θυμάσαι καν πως ακουγόταν η ακράπα και 2ον η ακράποβιτς ζητάει 1,500+ για την εξάτμισή της. Εγώ, προσωπικά, δε δίνω τόσα για το όνομα και έναν ήχο που δε θα'χει καμία απολύτως σημασία την επόμενη βδομάδα. Ο καθένας, φυσικά, θέτει τις δικές του προτεραιότητες.

    Εγώ θα έβαζα LV (όπως έκανα), με χειροποίητο λαιμό (όπως σκόπευα, αλλά δεν πρόλαβα).
    Life begins at 45°.

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, έχουν διαφορά. Αλλά 1ον αν βάλεις οποιαδήποτε άλλη εξάτμιση της προκοπής, σε 5 μέρες δε θα θυμάσαι καν πως ακουγόταν η ακράπα και 2ον η ακράποβιτς ζητάει 1,500+ για την εξάτμισή της. Εγώ, προσωπικά, δε δίνω τόσα για το όνομα και έναν ήχο που δε θα'χει καμία απολύτως σημασία την επόμενη βδομάδα. Ο καθένας, φυσικά, θέτει τις δικές του προτεραιότητες.

    Εγώ θα έβαζα LV (όπως έκανα), με χειροποίητο λαιμό (όπως σκόπευα, αλλά δεν πρόλαβα).
    Καλα, εννοειται με την καμια δεν εδινα 1.500 ευρα και απο χρσσο να ητανε!
    Μην ξεχνας ομως οτι ειναι ολοσωμη και φουλ τιτανιο μεχρι και η φλογερα...
    Οπως οτι δεν βγαινεις απο την εγγυηση γιατι ειναι powerpart.
    ΨΙλα γραμματα θα μου πεις και πιθανον να ειναι οπως τα λες μετα απο 5 μερες.
    Μεταξυ μας αν την εβρισκα μεταχειρω, 500 ευρωπουλα, κομπλε εννοειται, την επαιρνα αυριο!

    Τελευταία τροποποίηση από Black Mamba; 14/05/2014 στις 07:43.
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  7. #52
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    152
    ρε παιδια εγω το μετανιωσα που δεν εβαλα την LV αλλα μην τα ισοπεδωνουμε και ολα. δουλευουν τα παντα ρολοι και χωρις κοψε ραψε και τρεξιμο με την ακραπα. και οπως λετε ειναι ΤΙΤΑΝΙΟ και ΟΛΟΣΩΜΗ. οπως και να το κανουμε δεν μπορουμε να την συγκρινουμε με οποιαδηποτε αλλη. μονο το οικονομικο ειναι το αγκαθι που δεν παιζει να τα ξαναεδινα αν ειχα την ευκαιρια αλλα αλλα να λεμε και τα καλα της και να μην ευλογαμε τα γενια μας συνεχεια. αν την πουλουσα σιγουρα θα την εδινα γυρω στα 850. και η λογικη ειναι οτι πουλαω μεταχειρσμενο τιτανιο με τεραστια αντοχη στον χρονο και παναλαφρο που κουμπωνει ακριβως για να παρω ενα απλο μεταλλο που δεν ειναι ολοκληρωμενο(χωρις λαιμο) και δεν ξερω αν θα δουλευει οπως πρεπει.
    υγ. παρε την LV επειδη δεν αξιζει να δωσεις 1500+ για την καλυτερη ακραπα

  8. #53
    Πέρασαν 3 akrapovic απ´ τα χέρια μου ολόσωμες evolution II και οι 3 μεταχειρισμένες και κράτησα την καλύτερη. Αν και είναι κόσμημα με τρομερή προσοχή στη λεπτομέρεια και είναι εξ'ολοκλήρου από τιτάνιο (μόνο τα πιρτσίνια είναι ss) Δεν υπήρχε περίπτωση να έδινα τα 2.300€ που ζητούσανε για καινούρια. Αυτά είναι τα καλά του να έχεις ένα δημοφιλές μοντέλο, βρίσκεις εύκολα "πραγματάκια".αν έπαιρνα καινούρια σίγουρα θα πήγαινα για Leo Vince μιας και η απόδοση είναι εφάμιλλη της akrapovic σε πολύ χαμηλότερη τιμή.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #54
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2014
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TRAK Προβολή μηνύματος
    Σκέφτομαι να αλλάξω εξατμιση στον δούκα. Η αλλαγή θα γίνει κυρίως για τον ήχο κ για να ανασαίνει το μοτερ.
    Τι επιλογές εχω? Σκεφτόμουν για χειροποίητη ολόσωμη από racetech k raceguns.
    Η είναι καλύτερα μόνο τελικό? Έχει βάλει κάποιος από εδώ μέσα αυτές? Κ αν ναι είχε κάποιο πρόβλημα? Αλλάξω φίλτρο κ χάρτη,?
    Για akrapovic η leovince τι λέτε? Δεν εχω βρει κ καμία στο car.gr
    Ειχα και εγω ακριβως το ιδιο θεμα με τον δουκα μου,εψαχνα Acrapovic γιατι με την lv ειχα ξενερωσει!!!!μακρια της!!!τελος εβαλα χειροποιητη και ευτυχως που δεν εδωσα λεφτα για acrapovic...καμια σχεση το κοστος βεβαια...ο ηχος πολυ πιο δυνατος(αλλιως σιγαστηρας) και αποδοση +3 αλογα απο πριν.βεβαια την εβγαλα στα πλαγια οπως ο καινουργιος δουκας και ειναι πανεμορφη!!!!
    και μακρια απο δυναμομετρο για ρυθμιση...θα ξενερωσεις...αν μπορεις κανε την ρυθμιση στον δρομο!!!!

  10. #55
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisduke Προβολή μηνύματος
    ......... και μακρια απο δυναμομετρο για ρυθμιση...θα ξενερωσεις...αν μπορεις κανε την ρυθμιση στον δρομο!!!!
    Καλό ανέκδοτο!!!! θα το λέω και εγώ να γελάμε.

    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    Καλό ανέκδοτο!!!! θα το λέω και εγώ να γελάμε.

    Μηπως εννοει με Wideband Commander, ρε συ?
    Λεω εγω τωρα...
    Γιατι αλλιως...
    Τελευταία τροποποίηση από Black Mamba; 21/05/2014 στις 09:40.
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  12. #57
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2014
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Black Mamba Προβολή μηνύματος
    Μηπως εννοει με Wideband Commander, ρε συ?
    Λεω εγω τωρα...
    Γιατι αλλιως...
    Ναι,ξεχασα να αναφερω οτι η ρυθμιση εγινε με παραλληλο εγκεφαλο!!!
    ειχα και τους δυο χαρτες πανω,και απο δυναμομετρο και αυτον που ρυθμιστηκε στον δρομο...του δρομου αρκετα καλυτερος,του δυναμομετρου αρκετα κοντος και στεγνος!!!!!

  13. #58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisduke Προβολή μηνύματος
    Ναι,ξεχασα να αναφερω οτι η ρυθμιση εγινε με παραλληλο εγκεφαλο!!!
    ειχα και τους δυο χαρτες πανω,και απο δυναμομετρο και αυτον που ρυθμιστηκε στον δρομο...του δρομου αρκετα καλυτερος,του δυναμομετρου αρκετα κοντος και στεγνος!!!!!
    Το στεγνος το καταλαβα, το κοντος?
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  14. #59
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2014
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Black Mamba Προβολή μηνύματος
    Το στεγνος το καταλαβα, το κοντος?
    Δεν απλωνε το μηχανακι,ενω στον αλλον χαρτη που ηταν πιο πλουσιος σε μειγμα απλωνε καλυτερα.

  15. #60
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/10/2014
    Μηνύματα
    1
    Oso afora tin leovince kseroume to kostos tis kai kapio magazi-site pou na tin poulaei??

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM Duke III 690 από Κυψέλη
    από macdeath_s στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2012, 00:11
  2. KTM Duke III 690
    από arisklx στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2006, 08:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF