Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 64

Θέμα: τι να είναι άραγε??????

  1. #1

    τι να είναι άραγε??????

    Εδώ και δυο βδομάδες όταν το 636 περπατάει σε μη καλό δρόμο ακούγεται ενα σαν χτυπημα πορτας στο μπροστινο μέρος.Σαν κατι να ξεκόλησε και χτυπά.Μηπως ετυχε σε καποιον αλλο?
    θα παω σημερα να το κοιταξω.(δεν εχω κανει ποτε σουζα για να το επαθε απο εκει)

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.995

    Re: τι να είναι άραγε??????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
    Εδώ και δυο βδομάδες όταν το 636 περπατάει σε μη καλό δρόμο ακούγεται ενα σαν χτυπημα πορτας στο μπροστινο μέρος.Σαν κατι να ξεκόλησε και χτυπά.Μηπως ετυχε σε καποιον αλλο?
    θα παω σημερα να το κοιταξω.(δεν εχω κανει ποτε σουζα για να το επαθε απο εκει)


    τι λες????


    για λεγε...........για λεγε.........να μαθαινουμε και εμεις

  3. #3
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Παίζει να θέλει ο λαιμός σφίξιμο γιατί τα ρουλεμάν χαλαρώνουν με τη χρήση.... Πόσα χλμ έχεις κάνει?
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  4. #4
    Εχω φαει μια ωρα και στην Kawa χθες για να δουμε τη φταιει.Η ακτινικη στο χερι,δαγκανες εξω και ολα τα συναφη,αφου του ειπα οτι ημουν τεζα στο μπραλο και δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε στα σαμαρακια απο το μπροστινο ψαξαμε αλου το προβλημα.(εγω να σκεφτομαι ευτυχως ειναι μπλε θα το πεταξω κατευθειαν στη θαλασσα).Τελικα η μπριζα που ενωνονται τα φωτα με το κοντερ χτυπουσε στο φαιριν.Εκανα μια βολτα αφου το δεσαμε και δεν εκανε θορυβο αλλα τωρα το πρωι το ακουσα παλι πολυ λιγοτερο ομως.Αυριο θα παω να βγαλουμε ολα τα φαιρινκ και να κοιταξουμε ολα τα καλωδια.Να ναι καλα ο αλβανος που μου το επλινε.:a29:

  5. #5
    τελικα τους κραδασμους τους ειχα απο τα showa τα οποια τα παιξανε στα 8000 χιλ.Γι'αυτο και χτυπουσανε και τα φυσακια.Δεν ειχα κουνηματα απλα οταν δεν ηταν βυθισμενα χτυπουσαν.Δεν ξερω αν μου την πηραξανε την αναρτηση ομως.Απλα ως ασχετος νομιζα οτι μαλακωσε απο την χρηση και αφου δεν κουνουσε πλαγιασμενο δεν το πηρα στα σοβαρα.Η αναρτηση ρυθμιστηκε απο την αρχη(απο τον μηχανικο του Συνιωρη παλι καλα)και το μπροστινο ειναι σαν καινουριο.Να το κοιταξετε και εσεις.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/06/2005
    Μηνύματα
    16
    Μπράβο στον μηχανικό που ανακάλυψε το πρόβλημα σου. Για σύστησε τον μου μπας και βγάλω και εγώ ο άσχετος καμιά άκρη με την ανάρτηση του 636 μου.

  7. #7
    ΦΙΛΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΘΗΝΑ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ RACING ΤΕΑΜ TOY ΣΥΝΙΟΡΗ.Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΑΙΣΘΗΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΗ ΚAWA NA MOY BΓΑΛΕΙ ΟΛΑ ΤΑ FAIRING ΝΑ ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΩ ΕΤΣΙ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ.Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ Η ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΠΡΟΣΚΥΝΟΥΣΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΙ ΕΠΑΘΕ?

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/06/2005
    Μηνύματα
    16
    KAI H ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8.500 ΧΛΜ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΕΛΕΓΧΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ. ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΔΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΛΙΓΟ IΔΙΩΣ TO MΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΟΤΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ;

  9. #9
    το ιδιο προβλημα συναντησα και εγω στα 5,000χμλ
    την πηγα για σφιξιμο στο μπροστινο, αλλα ενω το προβλημα
    μειωθηκε, ακομα παραμενει....γμτ

    μαλλον 8α κοιταξω για σκληροτερο λαδι στις αναρτησεις....,

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zarras
    το ιδιο προβλημα συναντησα και εγω στα 5,000χμλ
    την πηγα για σφιξιμο στο μπροστινο, αλλα ενω το προβλημα
    μειωθηκε, ακομα παραμενει....γμτ

    μαλλον 8α κοιταξω για σκληροτερο λαδι στις αναρτησεις....,
    και εμενα μου σφιξανε την αναρτηση και κοντεψα να σκοτωθωγιατι ειχε γινει πολυ νευρικο.Μετα απο ενα μηνα μεσα στο σερβις περιμενοντας τσιμουχες το πηρα και εφυγα.Ακουγεται πολυ λιγοτερο οταν ειναι σφιγμενο αλλα το μηχανακι στην παραμικρη λακουβα χανει το μπροστινο.Θα κατεβω αθηνα σε εναv,που ασχολειται μονο με αναρτησεις.Σκεφτομαι να αλλαξω και τα ελατηρια.Κοστος απο οτι γραφει στο site γυρω στα 200ευρω.Το μπροστινο εχει γινει τοσο πουτανα που στα φρενα τρεμει ολοκληρο

  11. #11

  12. #12
    Εχω βρει αυτο το site www.k-shock.gr.Εχεις να μου προτεινεις τιποτα καλυτερο για αναρτησεις.Δεν υπαρχουν μαστορια παντως.Ολοι ειναι οι ασχετοι που δεν βγαλανε γυμνασιο και πηγανε σε ενα ΟΑΕΔ.Εχω απελπιστει.Τουλαχιστον στο site αυτο ασχολουνται μονο με αναρτησεις

  13. #13
    το θεμα του "μαστορα" μαστορα ειναι τεραστιο κεφαλαιο...
    παντως πιστευω οτι με τα καινουργια ελατηρια 8α ειναι οκ...
    βασικα δεν εχει αλλο λογο να μην ειναι :P
    το κακο ειναι οτι το προβλημα αυτο παρουσιαστηκε σε ουκ ολιγα κομματια, οποτε ειναι απογοτευση να ξερεις οτι το προηγουμενο μοντελο υπεφερε απο το ιδιο προβλημα και το καινουργιο... εξακολουθει να κανει το ιδιο παρολο που η καινουργια αναρτηση ειναι εντελως νεα, σε σχεση με το προηγουμενο....

  14. #14
    Γιατί με τρομάζετε τώρα...
    In the stars we turn to find our dreams.

    http://www.bikepics.com/members/ghostwalker

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    20
    Κατ' αρχήν, γειά χαρά σε όλους.

    Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ εδώ και 1000-1500 χιλιόμετρα (7500 σύνολο).
    Στην kawasaki λένε "Δεν έχουμε κάποια ενημέρωση!!!" και μετά από υποτιθέμενο έλεγχο του μπροστινού, διαπίστωσαν το θόρυβο, αλλά λένε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!!! (Τότε γιατί μέχρι τα 6000 δεν υπήρχε?).
    Παρεπιπτώντος, πέραν του θορύβου, το πρόβλημα είναι εμφανές και στις μεγάλες κλίσεις και στα έντονα φρένα.

    Υπάρχει κανένας που να έχει βρεί λύση?
    Έχει κανείς αλλάξει ελατήρια?

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aπο τι υλικο μπορει να ειναι αυτο το καλλημα?
    από SAM46 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2007, 11:51
  2. Τι να είναι;
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2007, 13:49
  3. Τι πρόβλημα να έχει άραγε;
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2006, 11:03
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2006, 16:07
  5. Τι μπορει να ειναι ?
    από alex14 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2005, 19:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF