Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Κράνος μέχρι 100ε (κάτοχος πάπιας)

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2014
    Μηνύματα
    2

    Κράνος μέχρι 100ε (κάτοχος πάπιας)

    Καλησπερα παιδια. Πιστευω οτι ηρθε η ωρα να παρω και εγω ενα κρανος, γιατι ειναι απαραιτητο. Το λοιπον, το budget μου ειναι μικρο(διαθετω <=100ε). Το ξερω, θα μου πειτε οτι δεν αξιζει κρανος σε αυτα τα λεφτα, αλλα δυστυχως, δεν μπορω να βαλω παραπανω χρημματα. Κοιταζωντας μερικα παλαιοτερα post, ειδα οτι σε αυτα τα λεφτα προτεινεται HJC,MT,κτλπ.. (Πολυ καλη κριτικη τα ΜΤ http://sharp.direct.gov.uk/testhelme...discontinued=1 ). Μιας και μενω Πειραια, πηγα στην Stelpet, που βρισκεται στην Πειραιως που εχει αρκετη ποικιλια και καλη τιμη. Τι προτεινεται;

    Y.Γ. Διαπιστωσα και κατι κρανη μαρκας Shiro, ειναι γνωστη; Ρωταω, γιατι μου εκατσε αρκετα καλα στο κεφαλι, και μου αρεσε η ποιοτητα του εσωτερικου του. Ευχαριστω παιδια

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Kοίτα και τα LS2 , καλά κρανάκια για τα χρηματά τους.

  3. #3
    Aν φοράς small , κοίτα την υπογραφή μου

  4. #4
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Σε αυτα τα χρηματα που διαθετεις το μοναδικο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι να πας μια βολτα απο το motofashion. Κλικ εδω.

    Το μαγαζι ξεστοκαρει κι εχει στο 50αρικο κρανη των 250 και βαλε ευρω.
    Το μπαζαρ κανονικα εληγε στις 23 του μηνα αλλα απ'οτι βλεπω στο site συμεχιζουν να υπαρχουν οι προσφορες.

    Δεν ξερω τι μπορει να εχει μεινει απο νουμερα κλπ αλλα αφου το μπατζετ σου ειναι τοσο περιορισμενο, νομιζω η καλυτερη λυση ειναι να ψαχτεις σε κατι τετοιο. Προσφορα, ξεστοκαρισμα κλπ.
    Αλλιως με 100 ευρω σε γενικες γραμμες καρυδοτσουφλο παιρνεις

    ΥΓ. Ακομα το μετανιωνω που δεν κουνησα τον κωλο μου οταν ηταν νωρις να παω να παρω ενα δευτερο κρανακι

  5. #5
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    ^^ ότι είπε ο από πάνω. τρέχεις να πάρεις καλό κράνος στο 1/4 της τιμής τους!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Σε αυτα τα χρηματα που διαθετεις το μοναδικο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι να πας μια βολτα απο το motofashion. Κλικ εδω.

    Το μαγαζι ξεστοκαρει κι εχει στο 50αρικο κρανη των 250 και βαλε ευρω.
    Το μπαζαρ κανονικα εληγε στις 23 του μηνα αλλα απ'οτι βλεπω στο site συμεχιζουν να υπαρχουν οι προσφορες.

    Δεν ξερω τι μπορει να εχει μεινει απο νουμερα κλπ αλλα αφου το μπατζετ σου ειναι τοσο περιορισμενο, νομιζω η καλυτερη λυση ειναι να ψαχτεις σε κατι τετοιο. Προσφορα, ξεστοκαρισμα κλπ.
    Αλλιως με 100 ευρω σε γενικες γραμμες καρυδοτσουφλο παιρνεις

    ΥΓ. Ακομα το μετανιωνω που δεν κουνησα τον κωλο μου οταν ηταν νωρις να παω να παρω ενα δευτερο κρανακι
    αυτο...
    και αν δεν βρεις ψαξου εδω μεσα και στο car.gr για μεταχειρισμενα επωνυμα κρανακια σε καλη κατασταση...
    ειναι προτιμοτερο να παρεις ενα μεταχειρισμενο, καλοσυντηρημενο κρανος αξιας >300€, 2-3-4 χρονων με 100€ απο το να παρεις ενα καινουργιο αξιας 100€..

  7. #7
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Κοίτα εδώ μέσα από κανένα μέλος που θα είναι επώνυμό αλλά μεταχειρο αν δεν έχεις πρόβλημα
    Στο motofashion είναι καλή περίπτωση αλλά βιάσου

  8. #8
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Εντάξει παιδιά δεν είναι και κορυφαία τα KBC που φέρνει το motofashion. Είχα παλιά ένα που είχα πάρει για 2ο απο εκεί σε άλλο bazaar και είχε αρκετά θεματάκια. Βάρος, αέρας, ποιότητα βαφής, αεραγωγοί όλα κάτω του μετρίου.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της andreas 400
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    91
    επεσε ακριδα απο τις πρωτες μερες παιδια δεν υπαρχει σχεδον τπτ ασχετα τι λεει το σαητ

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Δηλαδη ρε παιδια στο Dakar οι περισσοτεροι τρεχανε με καρυδοτσουφλα? Και αντε να πεις πληρωθηκανε αδρα για να τρεξουνε φορωντας τα , κανενας δεν εβαλε την ασφαλεια του πανω απο το χρημα ?

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Αυτα που φορανε αυτοι που τρεχουν δεν ειναι της σειρας παραγωγης.Ειναι ειδικα φταγμενα για τον καθε αναβατη ξεχωριστα και κανουν οσο κανει ενα παπι τουλαχιστον.Γενικα στα κρανη εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων-προσφορες,ξεστοκαρισμα κλπ-οτι πληρωνεις παιρνεις.Εγω παντως που ειμαι χοντροκεφαλος και φοραω μονο 3xl επειδη μονο σε VEMAR βρισκω το πληρωνω 85 ευρω απο 130 λογω του οτι μονο εγω τα ψωνιζω σ αυτο το μεγεθος.Η επομενη τιμη που βρισκω ειναι σε SHOEI στα 550 EURO.Τις προδιαγραφες ασφαλειας τις εχει,Τωρα τι θα γινει αμα πεσω και κοπανηθει 4-5 φορες συνεχεια δεν ξερω.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 31/05/2014 στις 15:28.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    θα συμφωνήσω με τα παιδιά αν μπείς στο car.gr έχει πάρα πολλά κράνη μεταχειρισμένα κτλ.

    Το μεσημέρι είδα ίδιο με το δικό μου TC-5 XR1100 με 200€ (συζητίσημα) μπήκα πριν λίγο και μάλλον το είχε πουλήσει ήδη.

    Οπότε κράνη βρίσκεις άνετα...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αυτα που φορανε αυτοι που τρεχουν δεν ειναι της σειρας παραγωγης.Ειναι ειδικα φταγμενα για τον καθε αναβατη ξεχωριστα και κανουν οσο κανει ενα παπι τουλαχιστον.Γενικα στα κρανη εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων-προσφορες,ξεστοκαρισμα κλπ-οτι πληρωνεις παιρνεις.Εγω παντως που ειμαι χοντροκεφαλος και φοραω μονο 3xl επειδη μονο σε VEMAR βρισκω το πληρωνω 85 ευρω απο 130 λογω του οτι μονο εγω τα ψωνιζω σ αυτο το μεγεθος.Η επομενη τιμη που βρισκω ειναι σε SHOEI στα 550 EURO.Τις προδιαγραφες ασφαλειας τις εχει,Τωρα τι θα γινει αμα πεσω και κοπανηθει 4-5 φορες συνεχεια δεν ξερω.

    Και ομως , κανεις λαθος , κρανη της γραμμης παραγωγης ειναι ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	901d2bfdfbb579ea9e3102f067f72846.jpg 
Προβολές:	118 
Μέγεθος:	72,2 KB 
ID:	317336

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2014
    Μηνύματα
    2
    Ευχαριστω για τις προτασεις παιδια!

  15. #15
    Τα αγωνιστικά κράνη , είναι αγωνιστικά και ιδιαίτερα και ενίοτε βγαίνουν στην αγοά και οι ρέπλικες αυτών .... Το απο πάνω είναι καθαρα χορηγία και διαφήμηση για να πουληθεί και κανα κομάτι

Παρόμοια θέματα

  1. κράνος μέχρι 350 ευρώ από Ελλάδα
    από sv1000s στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2014, 22:24
  2. Κράνος flip-up μέχρι 200€
    από sal140 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2012, 14:28
  3. φθηνο κρανος μεχρι 100ε???
    από motomaniac στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2011, 17:43
  4. Προτεινετε μου κρανος μεχρι 450 ευρω.
    από Ταξιδευτής στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2008, 16:26
  5. Κρανος μεχρι 300Ε
    από xtx660 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2006, 19:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF