Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 20 από 20

Θέμα: βοηθεια σε gps

  1. #16
    για "της προκοπής" εννοώντας αυτά που λέγαμε με τους χάρτες κλπ, θέλεις κανένα 150άρι και άνω. Αλλά τελικά, δείχνει ν'αξίζει τον κόπο.

  2. #17
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    για "της προκοπής" εννοώντας αυτά που λέγαμε με τους χάρτες κλπ, θέλεις κανένα 150άρι και άνω. Αλλά τελικά, δείχνει ν'αξίζει τον κόπο.
    της προκοπής, μοτοσυκλετιστικό δλδ αδιάβροχο, με βάση για την μηχανή και σοβαρό τατσ σκριν να δουλεύεται και με το γάντι, αρκετά πιο πάνω.

    Πάντως την μη ύπαρξη συμβατότητας της όποιας συσκευής με τους χάρτες που εξελίσσει ο γίγαντας Γκούγκλης την θεωρώ τουλάχιστον χαζή και χωρίς νόημα, κάτι ανάλογο με την έκδοση εγκυκλοπαίδειας σε όποια μορφή με σκοπό την πώληση όταν υπάρχει η wikipedia.
    Η αγορά άμεσα θ' απαξιώσει την συσκευή όσο καλή κι αν είναι
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #18
    Όχι πολύ πιο πάνω. Δεν ήταν ένα tibo στα 180 και από chinavasion ένα με windows mobile στα 99 περίπου; Επίσης πολλές μόντες από αμερικανά και όχι μόνο με απλά GPS, αυτοσχέδιες και μη βάσεις αδιάβροχες και παροχές ρεύματος. Αν πιάνουν λίγο τα χέρΓια σου, δεν είναι ανάγκη να δώσεις το 600άρι στην Garmin. Υπάρχει και το Tomtom rider πιο φτηνά, αλλά δεν έχω διαβάσει πουθενά κριτικές από χρήστες.

    Η Garmin κατά παράδοση είναι δυσκοίλια σε τέτοια ζητήματα και το Basecamp περίεργο στη χρήση του. Αλλά απολαμβάνει σεβασμού διότι κανείς άλλος δεν δείχνει να ασχολείται με "προηγμένες" λειτουργίες.

    Για την MLS το μόνο που έχω να πω είναι... μεσαίωνας και στρουθοκαμηλισμός. Πόσο δύσκολο είναι να προστεθεί η λειτουργία που συζητάμε; Φαντάζομαι όχι πολύ.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pattaya boy
    Εγγραφή
    05/07/2010
    Μηνύματα
    163
    Παιδια να κανω μια ερωτιση για οσους γνωριζουν, ψαχνω να βρω χαρτες για Γεωργια, Αρμενια και δεν μπορω. Στην garmin και στην mls που τηλεφωνησα μου ειπανε οτι δεν διαθετουν χαρτες των δυο αυτων χωρων. Ενα προγραμμα destination που κατεβασα στο κινιτο ουτε αυτο εχει τις συγκεκριμενες χωρες. Μπορει καποιος να με βοηθησει να εχω τους συγκεκριμενους χαρτες εστω και στο tablet που διαθετω?

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pattaya boy Προβολή μηνύματος
    Παιδια να κανω μια ερωτιση για οσους γνωριζουν, ψαχνω να βρω χαρτες για Γεωργια, Αρμενια και δεν μπορω. Στην garmin και στην mls που τηλεφωνησα μου ειπανε οτι δεν διαθετουν χαρτες των δυο αυτων χωρων. Ενα προγραμμα destination που κατεβασα στο κινιτο ουτε αυτο εχει τις συγκεκριμενες χωρες. Μπορει καποιος να με βοηθησει να εχω τους συγκεκριμενους χαρτες εστω και στο tablet που διαθετω?
    http://osmand.net/ για τάμπλετ, κινητά
    χρησιμοποιεί χάρτες openstreetmaps (δωρεάν)

    Επίσης, για garmin οι ίδιοι χάρτες παίζουν δωρεάν εδω: http://garmin.openstreetmap.nl/ (διαλέγεις γεωγραφικη περιοχή που θες και κατεβάζεις)
    Τελευταία τροποποίηση από road spirit; 08/06/2014 στις 22:37.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΠΕΙΓΟΝ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ
    από Marinos-GSXR στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 20:01
  2. Βοήθεια σε συνάνθρωπο...
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2008, 13:45
  3. Βοήθεια σε έναν Νέο.
    από Sebs στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2006, 21:03
  4. Βοήθεια σε θέμα λογικής.
    από wizzy στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 10:39
  5. Βοηθεια σε μια ερωτηση
    από lagel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 08:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF