Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 125

Θέμα: Αδεια κυκλοφοριας Α4 και εξωτερικο?

  1. #61
    Εαν μιλαμε για το ιδιο πραγμα, ειναι αδικημα να μην δωσει πρωτοκολο σε αιτηση σου. Πρωτη φορα το ακουω.
    Θα κοιταξω να δω τι ακριβως συμβαινει σε τετοιες περιπτωσεις κ θα σου πω.



    Edit: με μια γρηγορη ματια βρηκα για την Αττικη. Δεν αναφερει ομως νομικα τι γινεται.
    http://www.yme.gr/index.php?tid=445#11


    Και εδω
    http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=45907&page=2
    Προς το τελος λεει για καταγγελια αλλα κ καπου λεει για κοινοποιηση στο συνηγορο του πολιτη. Ισως αυτο βοηθαει αμα ισχυει να πιεστει το θεμα.
    Τελευταία τροποποίηση από bros400pgm; 28/07/2015 στις 17:20.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    Οντως ρε παιδια, τι θα πει δε την δεχτηκε;Δεν δεχτηκε να απαντησει σε ερωτημα που του επιδωθηκε γραπτα;
    Οντως κατι δε παει καλα, και μονο για το γαμωτο αν εχεις ορεξη ψαξτο.
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    αν καταφερω και παω εξω,αν χτυπα ξυλο βρω μπελα,θα τους κυνηγησω.δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Molotof-570.jpg 
Προβολές:	240 
Μέγεθος:	58,6 KB 
ID:	339008

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Εγω παντως που ρωτησα χθες σε συγγενικο τραπεζι ατομο που "δουλευει" στο υπουργειο τι γινεται με ολη αυτη την κατασταση που παει καμια 5ετια.
    Μου ειπε οτι κανονικα με τα εγγραφα οτι πας εξωτερικο ( εισητηρια ξενοδοχεια πρασινη... ) στην δινουν.
    Βεβαια δεν φαινεται οτι θα βγουν ποτε κανονικες αδειες.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Η 1η αδεια που εκδοθηκε, πριν 2 μηνες... ηταν ενα κωλοχαρτο Α4 ... κλασσικα οπως ηταν αναμενομενο.
    Πηγαινω σημερα επειδη μου τη βιδωσε στο μηχανολογικο Λάρισας. Καλα ρε βλακα θα μου πειτε, στον καυσωνα ορεξη ειχες και συ να τρεχεις εκτος πολης;
    Δε γαμεις...

    1) Φωτοτυπια ταυτοτητας κατοχου μπρος-πισω
    2) Φωτοτυπια πρασινης καρτας (να περιεχει και χωρες εκτος βαλκανιων, τιποτα μυστηρια νοτιας Αφρικης κτλ καλου κακου)
    3) Αδεια κυκλοφοριας σε κωλοχαρτο Α4 να την εχετε μαζι σας.
    4) Συμπληρωμα αιτησης εκει περα. Λογοι οδηγησης στο εξωτερικο.
    5) Φακελος με ελασμα για να κατατεθουν ολα μαζι οπως το ζητανε. Δεν ειναι ταβερνιαρικες οι δουλειες στα μηχανολογικα να τα καταθετεις χυμα.

    Λιγη υπομονη, αριθμο πρωτοκολλου στην αιτηση, υπογραφη απο Δ/ντη του μηχανολογικου...

    Επιστροφη στο γκισε.

    Αφηνεις φακελο, παιρνεις πρασινη τυπωμενη αδεια κυκλοφοριας και τη διπλωνεις στα 3 με ανακουφιση.
    Ζουπας λιγο και το χαρτι στα ρουθουνια να παρεις μια τζουρα καινουργιλας αφου δεν το χαρηκες σετακι με το καινουριο μοτο ... σιαζεις τα παπαρια σου και καβαλας να φυγεις!



    Εαν το παιξουν ζορικοι, που καταλαβαινουν τα παραθυρακια, δεν τρωνε κουτοχορτο, επιμενεις με Voucher κρατησης ξενοδοχειου στη Zimbabwe και πρασινη καρτα για 'κει.
    Δε θα ζορισουν περαιτερω... τους τερματιζεις ετσι!

  6. #66
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Εγω παντως που ρωτησα χθες σε συγγενικο τραπεζι ατομο που "δουλευει" στο υπουργειο τι γινεται με ολη αυτη την κατασταση που παει καμια 5ετια.
    Μου ειπε οτι κανονικα με τα εγγραφα οτι πας εξωτερικο ( εισητηρια ξενοδοχεια πρασινη... ) στην δινουν.
    Βεβαια δεν φαινεται οτι θα βγουν ποτε κανονικες αδειες.
    πρασινη καρτα εχω βγαλει.εισιτηρια δεν κλεινω απο πριν,με το ζορι δηλαδη;μηπως να τους δωσω γραπτως και το προγραμμα μου;;;(δεν το λεω για σενα,μην παρεξηγηθω).
    θα παω την παρασκευω πουρνο πουρνο μπας και καταφερω να δεχτουν την αιτηση!(που εχουμε φτασει θεε μου;;.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    πλακα πλακα, τι τραβαμε για να παρουμε απλως μια πληρωμενη αδεια....
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  8. #68
    Λοιπον. Το αιτημα με αριθμο πρωτοκολου ειναι αδιανοητο να μην το δεχθει το πρωτοκολο. Πας απευθειας εκει και το καταθετεις. Εχε μαζι σου αντιγραφο και να σου δωσει και τον αριθμο καταχωρησης.
    Εχουν μια προθεσμια να απαντησουν (σχετικα γρηγορα-3-5 μερες, κατι τετοιο). Θα σου πει το πρωτοκολο.
    Εαν δεν σου απαντησουν, δεν μπορεις να τους κανεις τιποτα Εκτος και το κυνηγησεις και τραβαει μακρια η βαλιτσα.

    Ασυδοσια δηλαδη. Ελπιζω να ειναι οι εξαιρεση του κανονα των δημοσιων υπαλληλων.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  9. #69
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    θα παω αυριο πρωι πριν παω για δουλεια.οχι οτι θα καταφερω και τιποτα αλλα λεμε...
    ενημερωνω..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  10. #70
    Βαλε καμερα κ τρολαρισε τον.
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  11. #71
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    να ξερετε οτι στη μεταβιβαση τα 9ε πανε για την εκδοση αδειας.
    κοινως μια φωτοτυπια το κρατος τη χρεωνει 9ε................................
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    θα παω αυριο πρωι πριν παω για δουλεια.οχι οτι θα καταφερω και τιποτα αλλα λεμε...
    ενημερωνω..
    Βγαλτε και μια selfie να γουσταρουμε...

    Υ.γ.ΠΕρα απο την πλακα σου ευχομαι να κανεις δουλεια...

  13. #73
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    μετα εχουν αδικο οι γερμανοι που μας λενε μαλακες??
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #74
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    αφου ξαναπηγα κι εγω,ξαναστειλα και αλλους,σημερα κατατεθηκε η αιτηση(αφου ειχα συμβουλευτει τον συνηγορο του πολιτη πως αν δεν την δεχτει θα γινει καταγγελια) και αναμενω την(μαλλον αρνητικη)απαντηση την ερχομενη τεταρτη.θα ενημερωσω για οποια εξελιξη..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #75
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Και εγω πήγα πριν 2 μέρες εδω στο υπουργείο και μου είπε η υπάλληλος οτι το σύστημα δεν μπορεί να εκδόσει αυτη την ευδομάδα
    λόγο διακοπων..απο την αλλη εβοδμάδα που θα παω θα δω και γω τι θα γίνει με τη δικιά μου περίπτωση και θα πέσει ενημέρωση..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Άδεια Α4 και εξωτερικό
    από gaz6 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2012, 21:04
  2. Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2009, 19:09
  3. Άδεια κυκλοφορίας
    από L.omerta στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2008, 13:12
  4. Άδεια κυκλοφορίας
    από arxaios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 19:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF