Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 125

Θέμα: Αδεια κυκλοφοριας Α4 και εξωτερικο?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της electronics
    Εγγραφή
    16/11/2008
    Μηνύματα
    159

    Αδεια κυκλοφοριας Α4 και εξωτερικο?

    Γνωριζει κανεις αν θα εχω καποιο προβλημα με την αδεια κυκλοφοριας σε κολλα α4 στα τελωνεια? θα ταξιδεψω στην Αυστρια μεσω βαλκανιων. Ευχαριστω.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    Αλβανια παντως δε περνας με την α4 στανταρ, το συγκεκριμενο χαρτι ισχυει μονο για εδω, για εξωτερικο ειναι ενα απλο κωλοχαρτο, μη σου πω σε πολιτισμενες χωρες το τι προβληματα φανταζομαι οτι θα εχεις,το καλυτερο ειναι να πας στο συγκοινωνιων και να τους πεις να στην αλλαξουν,ετσι κι αλλιως το τελος αδειας ειναι πληρωμενο
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2014
    Μηνύματα
    18
    Και εγώ σε Α4, έχω την άδεια και τυχαία διάβασα το θέμα.
    Δλδ εξωτερικό δεν μπορώ να πάω, σοβαρά τώρα?

    Αν επιμείνουμε το αλλάζουν στο υπουργείο, ή δεν έχουν καν χαρτιά τύπου άδειας να μας το βάλουν?

    (θα με ενδιέφερε από του χρόνου τα χριστούγεννα και μετά, όχι άμεσα)

  4. #4
    και γω Α4 εχω και ρωτοντας στο υπουργειο για να μου δωσουν κανονικη αδεια λογω ταξιδιου στο εξωτερικο μου αρνηθηκαν.
    μου ειπαν οτι εχουν ενημερωσει ολα τα τελωνεια και ισχυει κανονικα η αδεια με χαρτι Α4 (μπουρδες νομιζω οτι μου ειπε)
    επισης τους ειπα να μου δωσουν αντιγραφο της ενημερωσης που εχουν κανει στα τελωνεια ωστε να το εχω μαζι μου για την δυσκολη ωρα και παλι μου αρνηθηκαν.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2014
    Μηνύματα
    18
    Είμαστε φυλακισμένοι στις χώρες μας!!!

  6. #6
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Deorum Προβολή μηνύματος
    Είμαστε φυλακισμένοι στις χώρες μας!!!

    ε;;;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2014
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    ε;;;
    Αν δεν μπορείς να πάρεις το μέσο σου (αμάξι-μηχανή) να περάσεις τα σύνορα, δεν είσαι φυλακισμένος στην χώρα σου, κατά μία έννοια?

    Η ένσταση σου ποια είναι? φιλολογική? Αν η χώρα/χώρες γράφεται στον πληθυντικό? Νομίζω γράφεται.
    Τελευταία τροποποίηση από Deorum; 04/06/2014 στις 12:36.

  8. #8
    Πηγα να την αλλαξω και μου ειπαν οτι δεν εχουν χαρτι. Που σκατα πανε τα 60 ευρω για την μεταβιβαση που πληρωνω δεν μπορουν να τους παρουν χαρτι, επρεπε να δωσω και εγω 3 20ευρα σε φωτοτυπια γιατι μου τελειωσαν τα ευρω...
    aleaxzafeir

  9. #9
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Deorum Προβολή μηνύματος
    Αν δεν μπορείς να πάρεις το μέσο σου (αμάξι-μηχανή) να περάσεις τα σύνορα, δεν είσαι φυλακισμένος στην χώρα σου, κατά μία έννοια?

    Η ένσταση σου ποια είναι? φιλολογική? Αν η χώρα/χώρες γράφεται στον πληθυντικό? Νομίζω γράφεται.

    Επειδή αυτό το πράγμα συμβαίνει μόνο στην χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας και πουθενά αλλού....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #10
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Ειμαστε ενα τεραστιο ρδελομπου.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2007
    Μηνύματα
    194
    Εμένα δεν μου έχουν ζητήσει ποτέ την άδεια κυκλοφορίας. Μόνο την πράσινη κάρτα δίνω μαζί με την ταυτότητά μου και τίποτε άλλο, αυτή τους ενδιαφέρει,τουλάχιστον στα τελωνεία. Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα. Το ίδιο έγινε και πριν δυο βδομάδες που ταξίδεψα ελλάδα-fyrom-σερβια-κροατια-ουγγαρία-σλοβακία έως και τσεχία που βρίσκομαι τώρα.

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yama6336 Προβολή μηνύματος
    Εμένα δεν μου έχουν ζητήσει ποτέ την άδεια κυκλοφορίας. Μόνο την πράσινη κάρτα δίνω μαζί με την ταυτότητά μου και τίποτε άλλο, αυτή τους ενδιαφέρει,τουλάχιστον στα τελωνεία. Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα. Το ίδιο έγινε και πριν δυο βδομάδες που ταξίδεψα ελλάδα-fyrom-σερβια-κροατια-ουγγαρία-σλοβακία έως και τσεχία που βρίσκομαι τώρα.
    και εμενα δεν μου χει τυχει μεχρι τωρα αλλα αυτο σε κανει σιγουρο οτι δεν θα σου τυχει;και αν σου κατσει τι θα πεις τοτε;
    οτι δεν μου χει ξανατυχει;

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pattaya boy
    Εγγραφή
    05/07/2010
    Μηνύματα
    163
    Θα σου πω τι εκανα εγω πριν λιγο καιρο και τελικα αναγκαστικαν να μου την δωσουνε. Πηρα το διαβατηριο, την πρασινη καρτα και εκανα μια οικονικη κρατιση απο το ιντερνετ σε Τουρκικο χοστελ με 7 ευρω και πηγα κατευθυαν στο διευθηντη και του τα ετριψα στη μουρη. Αν σου πουνε οτι ταχα δεν τους επιτρεπει το υπουργειο και ενημερωσαν τα τελωνεια και αλλες τετοιες μπουρδες να τον πεις οτι πηρες τηλεφωνο στο υπουργειο μιλησες με καποιον και σου ειπε να δειξεις τις παραπανω πιστοποιησεις οτι θα ταξιδεψεις και θα σου δωσουν την κανονικη αδεια. Αν σε ρωτησουνε που θα πας μην απαντησεις χωρα που συνορευει με Ελλαδα αλλα πες τους καμια Ρωσια η Γεωργια, που εκει δεν περνας με αυτο το κωλοχαρτο. Εγω ετσι εκανα ξυνησανε μεν αλλα μου την δωσανε. Να ξερεις ειναι στο χερι του διευθηντη να υπογραψει για να παρεις την κανονικη αδεια.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της electronics
    Εγγραφή
    16/11/2008
    Μηνύματα
    159
    Tελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο και τηλεφωνα σε τελωνεια και υπουργεια πηγα μονος μου στο υπουργειο συγκοινωνιων. Τους ειπα το προβλημα μου και μετα απο πολλη κουβεντα και αφου ο υπαλληλος εκανε 2-3 τηλεφωνηματα μου ειπε να του φερω την πρασινη καρτα ως αποδεικτικο στοιχειο και τοτε θα μου εδινε την αδεια με το πρασινο χαρτι οπως παλια και ετσι και εγινε.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2011
    Μηνύματα
    159
    Έτσι και σε εμένα πέρσυ. Πράσινη κάρτα, ακτοπλοικά εισιτήρια για να πειστούν ότι φεύγω άμεσα και με ένα τηλ από γνωστό στο διευθυντή, πήρα την άδεια.
    Μεταξύ μας βέβαια χωρίς το τηλ δεν με βλέπω να ξεμπέρδευα ακόμα και εάν τους πήγαινα χώμα από τους αγίους τόπους.

Σελίδα 1 από 9 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Άδεια Α4 και εξωτερικό
    από gaz6 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2012, 21:04
  2. Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2009, 19:09
  3. Άδεια κυκλοφορίας
    από L.omerta στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2008, 13:12
  4. Άδεια κυκλοφορίας
    από arxaios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 19:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF