Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 119

Θέμα: 1ο προτζεκτακι σε honda rebel

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    μσλιστα πρωι πρωι μου κανατε την καρδια περιβολι....ωραια.......το σωμα ειναι πιθανο να πηρε και να θελει και αυτο καλιμπρα?
    οσο για το ντεποζιτο δεν αξιζει τοση δουλεια καθως μεταχειρισμενο το βρισκω γυρω στο 40αρικο

  2. #17
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dbnn Προβολή μηνύματος
    Βαμμένα καλάμια.... χμμμμ..... Πήγαινέ τα στον "μάστορα που το χει ξανακάνει" και φέρτα του καπέλο γιατί αυτά τα πράγματα ΔΕΝ ΒΑΦΟΝΤΑΙ!!
    Προφανώς το καλάμι "κόλλησε" και δεν μπήκε μέσα να απορροφήσει το φορτίο και τσούπ πάρτον κάτω.
    Το καλάμι μονο??? Αν προσέξεις είχε βάψει τη δισκόπλακα και αυτή έχει "ξεβάψει" μόνο εκεί που πάταγε το τακάκι!!!
    Το πιθανότερο είναι να έχει μαζέψει μπογιά το τακάκι και να πηγαινε φρεναριστο, οπότε και στην στροφή τον άδειασε!!!

    Αγορίνα, βρες κανένα κολλημένο και φτιαξε απο 2 μηχανάκια ενα καλό... Απο αυτό κράτα ότι ανταλλακτικά σου περισσεύουν (οχι βαμμένα).
    Τελευταία τροποποίηση από Gi_4ce; 09/06/2014 στις 17:32.
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  3. #18
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Gi_4ce Προβολή μηνύματος
    Το καλάμι μονο??? Αν προσέξεις είχε βάψει τη δισκόπλακα και αυτή έχει "ξεβάξει" μόνο εκεί που πάταγε το τακάκι!!!
    Το πιθανότερο είναι να έχει μαζέψει μπογιά το τακάκι και να πηγαινε φρεναριστο, οπότε και στην στροφή τον άδειασε!!!

    Αγορίνα, βρες κανένα κολλημένο και φτιαξε απο 2 μηχανάκια ενα καλό... Απο αυτό κράτα ότι ανταλλακτικά σου περισσεύουν (οχι βαμμένα).
    Α ωραία.... Βαμμένη και η δισκόπλακα....
    Εγώ στεναχωριέμαι που το έφτιαξε ο άνθρωπος και άντε πάλι.....

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    αποκλειεται να βαφτηκε η δισοπλακα, μονο το κεντρο της

  5. #20
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    πλεον δεν αποκλειω τιποτα...

    Ξανατσεκαρε τη φωτο με τη δισκοπλακα και δες οτι και το προφίλ της ειναι βαμμενο, αλλα και εκει που σταματαει το βαψιμο, ειναι ολοστρογγυλο το κοψιμο και πανω στην επιφανεια τριβης των τακακιων.
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    και ομως τα τακακια εχουν μπογια αρχισα σιγα σιγα και οσο μου επιτρεπει κινησεις το σωμα γιατι ακομα ποναω σε συγκεκριμενες κινησεις και ελυσα δαγκανα δισκοφρενο...τα τακακια ειναι μεσα στο χρωμα...οσο για το φτιαξιμο.....ειναι το γαμωτο...και δεν μπορω να κανω και τιποτα.....εγω φταιω που τσιγκουνευτικα το 100 παραπανω να παει σωστα για βαψιμο ΟΤΙ βαφεται...τελος παντων προφανος τις μ@λ@κι@ς τις πληρωνουμε

  7. #22
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Τι να σου πω βρε καρνταση μου... Λυσε οτι μπορεις απο το μπροστινο και πηγαινε το σε εναν μηχανικο να σου μετρησει το σκελετο...

    Εγω στην θεση σου θα εκανα οτι σου προτεινα πιο πανω...
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo134 Προβολή μηνύματος
    και ομως τα τακακια εχουν μπογια αρχισα σιγα σιγα και οσο μου επιτρεπει κινησεις το σωμα γιατι ακομα ποναω σε συγκεκριμενες κινησεις και ελυσα δαγκανα δισκοφρενο...τα τακακια ειναι μεσα στο χρωμα...οσο για το φτιαξιμο.....ειναι το γαμωτο...και δεν μπορω να κανω και τιποτα.....εγω φταιω που τσιγκουνευτικα το 100 παραπανω να παει σωστα για βαψιμο ΟΤΙ βαφεται...τελος παντων προφανος τις μ@λ@κι@ς τις πληρωνουμε
    Να πας σε αυτόν που σου το έφτιαξε και να του πείς τι :a31: έκανε,γιατί θα στείλει καναν άνθρωπο αδιάβαστο.

    Κατα τ'άλλα, εγώ συμφωνώ με τους υπόλοιπους. Καλύτερα βρες ένα άλλο και κράτα αυτό για ανταλλακτικά.

  9. #24
    Καμιά μηνυσούλα στο "μάστορα";

  10. #25
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    Καμιά μηνυσούλα στο "μάστορα";
    χαμενος ειναι. αποδειξη δεν θα χει. επισημο συνεργειο με αδεια λειτουργιας δεν θα υπαρχει μαλλον. τρεχα γυρευε.....

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.859
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo134 Προβολή μηνύματος
    και ομως τα τακακια εχουν μπογια ...τα τακακια ειναι μεσα στο χρωμα...
    Είναι άξιο απορίας πως έκανε κάποιος κάτι τέτοιο, αδιανόητο.



    [/QUOTE]οσο για το φτιαξιμο.....ειναι το γαμωτο...και δεν μπορω να κανω και τιποτα.....εγω φταιω που τσιγκουνευτικα το 100 παραπανω να παει σωστα για βαψιμο ΟΤΙ βαφεται...τελος παντων προφανος τις μ@λ@κι@ς τις πληρωνουμε[/QUOTE]

    Συγνώμη, αλλά και τσάμπα να το έκανε κάποιος, τέτοιο πράγμα δεν δικαιολογείται. Δεν φταις εσύ, φταίει αυτός που το έβαψε. Εάν ήξερε τι κάνει θα αρνείτο να το κάνει ακόμη και αν του το ζητούσες συγκεκριμένα.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo134 Προβολή μηνύματος
    ο κινητηρας βαφτηκε μονο στα δικα μου χερια με τριψιμο και σπρει υψηλης...τα υπολοιπα πηγαν σε παλικαρι στη γειτονια που αναλαμβανει τετοιου ειδους εργασιες οποτε δεν ξερω......
    και να σου πω την αληθεια δεν ηξερα οτι τετοια σημεια δεν βαφονται.....εγω ελυσα πλαστικα ντεποζιτα κλπ κλπ κατεβασα κινητηρα τον επλυνα τριψιμο βαψιμο ξανα πανω στο σκελετο συναρμολογηση και αυτος εκανε τα υπολοιπα..του ζητησα οτι ειναι χρωμιο να γινει μαυρο ματ και μου ειπε οτι το ειχε ξανακανει....αυτο με το χρωμα στην δισκοπλακα?τι εννοεις?παγωσε και μπλοκαρε τον τροχο?δεν επιανε σωστα το φρενο?
    Τώρα τι να σου?
    Ξεκινάς να κάνεις ριστόρινγκ τρομάρα σου και δεν έχεις την παραμικρή ιδέα.
    Δε το παρατάς μη πάθεις και τίποτα χειρότερο?
    Δε σε κοροϊδεύω μιλάω σοβαρά.
    ανανήψαντας

  13. #28
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo134 Προβολή μηνύματος
    τα υπολοιπα πηγαν σε παλικαρι στη γειτονια



    Αμα εξακολουθείς να πιστεύεις πως είναι παλικάρι..................................................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.859
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Αμα εξακολουθείς να πιστεύεις πως είναι παλικάρι..................................................
    https://www.youtube.com/watch?v=LOUmXMsRN1o


  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Τώρα τι να σου?
    Ξεκινάς να κάνεις ριστόρινγκ τρομάρα σου και δεν έχεις την παραμικρή ιδέα.
    Δε το παρατάς μη πάθεις και τίποτα χειρότερο?
    Δε σε κοροϊδεύω μιλάω σοβαρά.
    δεν ηξερα οτι για να κανει καποιος restoring χρειαζεται γνωσεις βαψιματος.....ηλεκτρολογικες ηλεκτρονικες γνωσεις εχουμε...τωρα εγινε...τι ακριβως γνωσεις δεν εχω και απο που το εκρινες εσυ?

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγή γραναζιού σε honda innova
    από Georg_ στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2008, 16:52
  2. Βάψιμο πίσω ψαλιδιού σε Honda Supra (παπί)
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2006, 19:35
  3. Bελτιώσεις σε Honda GLX
    από Dexter007 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2005, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF