Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 119

Θέμα: 1ο προτζεκτακι σε honda rebel

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Αμα εξακολουθείς να πιστεύεις πως είναι παλικάρι..................................................
    νταξει θα παω να του τα ψαλλω ενα χερακι αλλα δεν νομιζω οτι θα παραδεχτει κατι τελος παντων

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Τώρα τι να σου?
    Ξεκινάς να κάνεις ριστόρινγκ τρομάρα σου και δεν έχεις την παραμικρή ιδέα.
    Δε το παρατάς μη πάθεις και τίποτα χειρότερο?
    Δε σε κοροϊδεύω μιλάω σοβαρά.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo134 Προβολή μηνύματος
    δεν ηξερα οτι για να κανει καποιος restoring χρειαζεται γνωσεις βαψιματος.....ηλεκτρολογικες ηλεκτρονικες γνωσεις εχουμε...τωρα εγινε...τι ακριβως γνωσεις δεν εχω και απο που το εκρινες εσυ?

    πλακα κανεις πιστευω

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    τη μοτο θα την καβαλησεις θα τρεξεις με 100χλμ και θα χρειστει να στριψεις και να φρεναρεις
    δεν ειναι ποδηλατο υπαρχουν απαιτησεις
    ποσο αλλου πρεπει να ειναι κανεις για να βαφει λειτουργικα μερη φρενων και αναρτησεων;
    καλα που δε βαλατε και σπρει σιλικονης στο πελμα των ελαστικων για να γυαλιζει

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    προφανος ηταν λαθος που ξεκινησα το ολο θεμα εδω μεσα......παντου κριτικη.....ναι οκ εγιναν λαθη πολλα προφανως που μπορει να επεφεραν μεγαλες ζημιες κυριως σωματικες.....πηγα σε λαθος ανθρωπο εγινε το λαθος...τι να γινει τωρα να τον σκωτοσουμε η να τον κρεμασουμε?γιατι κανεις δεν καταλαβαινει οτι οκ εγινε τελειωσε να μαι καλα που την γλυτωσα ετσι και παμε παρακατω...ποσους πιτσιρικαδες εχετε βοηθησει εδω μεσα που γνωριζουν καποια βασικα πραγματα ?δηλαδη τι διαφορετικο λεω? ΜΕ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΜΑΝΟΥΑΛ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ........το ξεκαθαρισα εξ αρχης και αντι να αρχισει να υπαρχει μια συζητηση το πως που και ποσο για να μπω και εγω στον κοσμο του ρεστορινγκ καθεστε και κραζεται για κινουμενα μερη που βαφτηκαν και καλα που δεν βαλαμε και σπρει σιλικονης στα λαστιχα...απειρος ειμαι οχι ηλιθιος εκανα λαθος που την εδωσα εκει που δεν το εψαξα και πολλα πολλα ακομη...να κρεμαστω δηλαδη?

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από virus Προβολή μηνύματος
    πλακα κανεις πιστευω
    προφανος αυτο δεν το ειδα...οκ λαθος δικο μου που πηγα να ειρωνευτω...καταλαβαινω την ανησυχια σου αλλα πιστευω οτι με την βοηθεια φιλων απο εδω μεσα θα καταφερουμε μαζι να τελειωσω ενα αθανατο μηχανακι που γουσταρω και θα ειναι και ασφαλες

  6. #36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo134 Προβολή μηνύματος
    προφανος ηταν λαθος που ξεκινησα το ολο θεμα εδω μεσα......παντου κριτικη.....ναι οκ εγιναν λαθη πολλα προφανως που μπορει να επεφεραν μεγαλες ζημιες κυριως σωματικες.....πηγα σε λαθος ανθρωπο εγινε το λαθος...τι να γινει τωρα να τον σκωτοσουμε η να τον κρεμασουμε?γιατι κανεις δεν καταλαβαινει οτι οκ εγινε τελειωσε να μαι καλα που την γλυτωσα ετσι και παμε παρακατω...ποσους πιτσιρικαδες εχετε βοηθησει εδω μεσα που γνωριζουν καποια βασικα πραγματα ?δηλαδη τι διαφορετικο λεω? ΜΕ ΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΜΑΝΟΥΑΛ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ........το ξεκαθαρισα εξ αρχης και αντι να αρχισει να υπαρχει μια συζητηση το πως που και ποσο για να μπω και εγω στον κοσμο του ρεστορινγκ καθεστε και κραζεται για κινουμενα μερη που βαφτηκαν και καλα που δεν βαλαμε και σπρει σιλικονης στα λαστιχα...απειρος ειμαι οχι ηλιθιος εκανα λαθος που την εδωσα εκει που δεν το εψαξα και πολλα πολλα ακομη...να κρεμαστω δηλαδη?
    Εσύ τη γλίτωσες,κάποιος άλλος μπορεί να μην είναι το ίδιο τυχερός. Αυτό που έκανε ο τύπος δεν ήταν απλά λάθος,ήταν εγκληματικό. Όταν αυτό που κάνεις σχετίζεται άμεσα με την ασφάλεια του άλλου και υπάρχει κίνδυνος να τον στείλεις αδιάβαστο με ένα ενδεχόμενο λάθος, αν δεν ξέρεις, το λές και κάθεσαι στα αυγά σου. Το κράξιμο πάει σε αυτόν και όχι σε εσένα,αν και μου κάνει εντύπωση που δε βρέθηκε κανείς να σου πεί πως δεν πρέπει να κάνεις ούτε μισό χιλιόμετρο με τη μηχανή, έτσι που την έκανε ο άλλος.

    Γνώσεις δεν έχεις,αλλά νομίζω πήρες το μάθημά σου. Όλοι από το μηδέν ξεκινάμε,και μαθαίνουμε στην πορεία. Αν και δε συμφέρει οικονομικά (θεωρώ), αν πράγματι θέλεις να προχωρήσεις την επισκευή να το κάνεις.Απλά σε κάθε βήμα θα ρωτάς ό,τι δεν ξέρεις,και δεν θα παίρνεις αποφάσεις χωρίς να είσαι σίγουρος. Η κριτική πάντως να ξέρεις δεν γίνεται για να σε μειώσει κανείς,απλά για να μη θέτεις σε κίνδυνο τη δική σου ασφάλεια.

  7. #37
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Takata Dome Προβολή μηνύματος
    Εσύ τη γλίτωσες,κάποιος άλλος μπορεί να μην είναι το ίδιο τυχερός. Αυτό που έκανε ο τύπος δεν ήταν απλά λάθος,ήταν εγκληματικό. Όταν αυτό που κάνεις σχετίζεται άμεσα με την ασφάλεια του άλλου και υπάρχει κίνδυνος να τον στείλεις αδιάβαστο με ένα ενδεχόμενο λάθος, αν δεν ξέρεις, το λές και κάθεσαι στα αυγά σου. Το κράξιμο πάει σε αυτόν και όχι σε εσένα,αν και μου κάνει εντύπωση που δε βρέθηκε κανείς να σου πεί πως δεν πρέπει να κάνεις ούτε μισό χιλιόμετρο με τη μηχανή, έτσι που την έκανε ο άλλος.

    Γνώσεις δεν έχεις,αλλά νομίζω πήρες το μάθημά σου. Όλοι από το μηδέν ξεκινάμε,και μαθαίνουμε στην πορεία. Αν και δε συμφέρει οικονομικά (θεωρώ), αν πράγματι θέλεις να προχωρήσεις την επισκευή να το κάνεις.Απλά σε κάθε βήμα θα ρωτάς ό,τι δεν ξέρεις,και δεν θα παίρνεις αποφάσεις χωρίς να είσαι σίγουρος. Η κριτική πάντως να ξέρεις δεν γίνεται για να σε μειώσει κανείς,απλά για να μη θέτεις σε κίνδυνο τη δική σου ασφάλεια.
    Πολύ σωστά....
    Εγώ τι να πω για το δούλεμα που έχω φάει, καλοπροαίρετα βέβαια.
    Το να μην ξέρεις κάτι δεν είναι ντροπή να ρωτήσεις.... Μη σου πω πόσα βράδια έχω λιώσει εδω μέσα διαβάζοντας....
    Ξεκίνα να το φτιάξεις και εδώ είμαστε όλοι....!

  8. #38
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Να ξερεις οτι κ τους 2τους αποπανω να τους ακους, ειδικα τον τακατα που προσωπικα τον θαυμαζω για την ορεξη που ειχε να μαθει κ να υλοποιησει πραγματα.

    Εγω απο τη μερια μου σκαλιζω καθε μερα μηχανακια. Αν μου πεις να φτιαξω παστιτσιο, δεν ξερω.
    Αν ρωτησεις καποιον που ξερει να φτιαχνει παστιτσιο κ εχεις ορεξη να το κανεις θα τα καταφερεις.


    Τις συμβουλες του τις πηρες. Τωρα αν θα παρεις καποιο αλλο η θα ασχοληθεις με αυτο, εδω ειμαστε να βοηθησοτμε οσο μπορουμε.
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  9. #39
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    αν παρεις την αποφαση να το φτιαξεις αυτη την φορα να το κανεις καλα και οχι σε βαφεα τις πλακας
    να τα ακους τα παιδια εδω εχουν πολυ πειρα και αγαπηγιαυτο που κανουν και θα σου δωσουν ολοι πολλες συμβουλες !!!

  10. #40
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Μαστορας γίνεσαι είτε χαλοντας η πηγαίνοντας σε άλλο μάστορα η σε σχολή
    Τα μοτέρ αλλάζουν, αλλά η γενική μηχανολογία είναι περίπου ιδια
    Ηλεκτρολογικα :κρατάς σειρά καλωδίων, χρώματα κλπ, αν δεν θυμάμαι ποιο πάει που παίρνεις χαρτοταινια και σημειώνεις το καθένα, αλλιώς θα χρειαστείς ηλεκτρολόγο η πυροσβεστική
    Για τα χρώματα η πληρώνεις μάστορα φαναρτζή-λαμαρινα η ρωτας(θελω να βάψω
    Τις δαγκάνες, πως γίνεται,?θα λύσω κάτι? Θα κάνω ζημιά? )μην σκας και γω έβαψα τις δισκοπλακες μαζί με τις δαγκάνες, ευτυχώς ήταν σε κάρο και μου, στοίχισε ενα σετ δισκοπλακες
    Μάθε να ρωτάς ότι και όπου δεν ξέρεις,δεν σε αποπαιρνουν αλλά δεν είμαστε και παιδαγωγοί

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    τσαμπα τα χωνω σε εσας αλλα για ελατε λιγο στην θεση μου...ποσο καιρο που την φτιαχνω κομματι κομματι βιδα με βιδα χαλασα ατελειωτες ωρες και οταν πρωτοβγηκε απο το γκαραζ που το βρηκα αυτο το χρεπι κλπ κλπ να σχολιαζουν ολα τα 20χρονα με τα κρυπτον......εγινε και το ατυχημα συνεχιστηκε εντονα το δουλεμα ημουν ηδη παρμενος και ξεσπασα σε λαθος ατομα...ξερω οτι το λετε για την ασφαλεια μου...σημασια εχει ομως οτι εγινε... το ιδιο θα φτιαχτει κομματι κομματι αναγκαστηκα αλλα επειδη δεν ξερεις ποτε τι γινεται σημερα εστειλα την μπαταρια για φορτιση γιατι ουτε μιζα δεν εδινε και θελω να ρωτησω....ο επιλογεας τον ταχυτητων εχει στραβωσει και αγκαλιασει το μαρσπιε.....αλλαγες δεν κανει.....ειναι πιθανο να εχει κανει ζημια μεσα στον κινητηρα?το συγκεκριμενο ανταλλακτικο το παραγγειλα απο εβαυ να ελενξω οτι δεν εχουμε παραμεσα ζημιες και συνεχιζουμε με τα υπολοιπα.
    οσο για τα προηγουμενα ελπιζω να τα ξεχασουμε

  12. #42
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Ο Θεός συγχωρεί για τα προηγούμενα












    Εμείς δεν είμαστε θεοί.....

  13. #43
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Πλάκα κάνω έτσι.....




    Κανέ λίστα με τις ζημιές και τι θες να κάνεις ανέβαζε φώτο να σου πούνε τι διορθώνεται και τι όχι

  14. #44
    Banned
    Εγγραφή
    22/12/2013
    Μηνύματα
    578
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Πλάκα κάνω έτσι.....
    χαχαχ ειπα και γω τωρα εμεινα !!

  15. #45
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geo134 Προβολή μηνύματος
    τσαμπα τα χωνω σε εσας αλλα για ελατε λιγο στην θεση μου...ποσο καιρο που την φτιαχνω κομματι κομματι βιδα με βιδα χαλασα ατελειωτες ωρες και οταν πρωτοβγηκε απο το γκαραζ που το βρηκα αυτο το χρεπι κλπ κλπ να σχολιαζουν ολα τα 20χρονα με τα κρυπτον......εγινε και το ατυχημα συνεχιστηκε εντονα το δουλεμα ημουν ηδη παρμενος και ξεσπασα σε λαθος ατομα...ξερω οτι το λετε για την ασφαλεια μου...σημασια εχει ομως οτι εγινε... το ιδιο θα φτιαχτει κομματι κομματι αναγκαστηκα αλλα επειδη δεν ξερεις ποτε τι γινεται σημερα εστειλα την μπαταρια για φορτιση γιατι ουτε μιζα δεν εδινε και θελω να ρωτησω....ο επιλογεας τον ταχυτητων εχει στραβωσει και αγκαλιασει το μαρσπιε.....αλλαγες δεν κανει.....ειναι πιθανο να εχει κανει ζημια μεσα στον κινητηρα?το συγκεκριμενο ανταλλακτικο το παραγγειλα απο εβαυ να ελενξω οτι δεν εχουμε παραμεσα ζημιες και συνεχιζουμε με τα υπολοιπα.
    οσο για τα προηγουμενα ελπιζω να τα ξεχασουμε
    Ρε συ άστους να λένε ότι θέλουνε....
    Ξεκίνα να λύνεις.... Πάρε και τηλ αμα θες βοήθεια, κάθομαι που ξύνομαι όλη μέρα!

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγή γραναζιού σε honda innova
    από Georg_ στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2008, 16:52
  2. Βάψιμο πίσω ψαλιδιού σε Honda Supra (παπί)
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2006, 19:35
  3. Bελτιώσεις σε Honda GLX
    από Dexter007 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2005, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF