Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 85

Θέμα: Shoei GT Air vs Schuberth C3 Pro

  1. #16
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432
    φανατικός των shoei και εγώ. Έχω και ένα whisper kit και δεν θυμάμαι τι είναι ο θόρυβος πλέον. Το καλοκαίρι βέβαια είναι ζεστή η φάση με αυτό τοποθετημένο στο κράνος.
    http://piloot.smugmug.com/photos/169724133-M.jpg
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  2. #17
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Μετά απο σύντομη βόλτα με το GT-AIR έχω να πώ οτι : ΑΞΪΖΕΙ μέχρι και το τελευταίο € για τους λόγους που το πήρα. Απίστευτα αθόρυβο σε βαθμό που νομίζεις οτι φοράς ωτοασπίδες και καλύτερα. Εξαερισμός που δουλεύει ΑΨΟΓΑ σε όρθια θέση οδήγησης και καθόλου στροβιλισμός ενώ με τα προηγούμενα κράνη μου(για σκυφτή θέση όμως φτιαγμένα όπως το X-spirit πχ) δεν δούλευαν οι αεραγωγοί και πάλευα με τον αέρα να κρατήσω το κεφάλι μου σε ευθεία. Επιτέλους βρήκα το κράνος για την μηχανή μου μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες χεχε. Σε βάθος χρόνου θα γράψω περισσότερα.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  3. #18
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.944
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Μετά απο σύντομη βόλτα με το GT-AIR έχω να πώ οτι : ΑΞΪΖΕΙ μέχρι και το τελευταίο € για τους λόγους που το πήρα. Απίστευτα αθόρυβο σε βαθμό που νομίζεις οτι φοράς ωτοασπίδες και καλύτερα. Εξαερισμός που δουλεύει ΑΨΟΓΑ σε όρθια θέση οδήγησης και καθόλου στροβιλισμός ενώ με τα προηγούμενα κράνη μου(για σκυφτή θέση όμως φτιαγμένα όπως το X-spirit πχ) δεν δούλευαν οι αεραγωγοί και πάλευα με τον αέρα να κρατήσω το κεφάλι μου σε ευθεία. Επιτέλους βρήκα το κράνος για την μηχανή μου μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες χεχε. Σε βάθος χρόνου θα γράψω περισσότερα.
    ωραίος με γιές και αχρείαστο ναναι
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    SHOEI GT-AIR Wanderer red TC-1
    Μεγειές λοιπόν και καλορίζικο !!!

    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  5. #20
    'γειά, αγρατσούνιστο και καλοταξιδεμένο.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.396
    καλοριζικο

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Σημερα πηγα και εγω κ δοκιμασα το gt air και πραγματικα μου αρεσε πολυ... Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω ομως στους κατεχοντες του εν λογο κρανους... πισω στον αυχενα μου φανηκε λιγο κοντο και με προβληματισε για 2 λογους.
    1. Πόσο σταθερο σου κραταει το κεφαλι ειδικα σε θεμα συγκρουσης καθως νομιζα πως ειναι ολος εκτεθειμενος και
    2. Μηπως ειναι μεγαλη η εισαγωγη αερα και υπαρχουν θεματα θορυβου αλλα και κρυου οσον αφορα το χειμωνα... Η αλλη επιλογη μου που δεν εχω δοκιμασει ακομα ηταν το scorpion exo 1000 κ αν ξερει κανεις τπτ κ μπορει να βοηθησει οσον αφορα το ποσο καλο ειναι. ευχαριστω

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    ... Η αλλη επιλογη μου που δεν εχω δοκιμασει ακομα ηταν το scorpion exo 1000 κ αν ξερει κανεις τπτ κ μπορει να βοηθησει οσον αφορα το ποσο καλο ειναι. ευχαριστω
    Εγω πηρα περισυ το scorpion exo1100 απο Αμερικη (190ευρω+50 μεταφορικα)και απο θεμα θορυβου δεν ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Ειδικα μετα τα 130-140 χλμ.Σε χαμηλοτερς ταχυτητες ειναι οκ.Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,πολυ ελαφρυ +-1100γρ.(λογω fiber kevlar)καλη κατασκευη,ποιοτικο εσωτερικα και καλη αεροδυναμικη.Αερισμος-ικανοποιητικος.Εχει και ''τρομπα'' για να φουσκωνουν τα πλα'ι'να μαξιλαρακια για περισσοτερη σταθεροτητα αλλα εγω δεν το χρησιμοποιω,αφου μου ερχεται κουτι το κρανος.
    Παντως ειναι ενα μετριο καλο κρανος,οτι πληρωνεις παιρνεις αλλωστε.
    Αν αγοραζα τωρα κρανος,θα εδινα κατι παραπανω και θα επαιρνα shoei,arai....

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Το gt air ειναι πραγματικά απιθανο... όπως το ειδα αλλά κ τα 410η 480 τσιμπανε κ λόγω τιμης εβλεπα το scorpion

  10. #25
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Μετά απο καιρό που το έχω ένα εχω να πω: Απίστευτο!!! Είναι οτι πιο αθόρυβο έχω βάλει σε κράνος. Οταν κλείνεις ερμητικά την ζελατίνα του(οχι απλά κατέβασμα γιατί τότε αφήνει ενα μικρό άνοιγμα)πραγματικά μειώνωνται πάρα πολύ οι θόρυβοι. Απο πλευράς αερισμού επίσης άψογο για όρθια θέση οδήγησης. Νιώθεις τον αέρα για τα καλά στο κεφάλι σου όχι αστεία. Στροβιλισμοί επίσης μηδενικοί. Μια φορά έβαλα και μπαλακλάβα και ήταν σα να έχω βάλει ωτοασπίδες χεχε. Α ναι και μια φορά έβαλα και ωτοασπίδες και ένιωθα μόνο τον γρυλισμό του rotax μου και τίποτα άλλο. Φυσικά όλοι οι απαραίτητοι ήχοι ακούγονται άψογα!!
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Να ρωτήσω κ κάτι ψιλόάσχετο γιατι μαλλον κ εγω σε αυτό κλεινω. Δέχεται κ ενδοεπικοινωνία? Γιατι εχω δει κάτι βιντεακια που δειχνει ότι παιρνει αλλά ξέχασα να ρωτήσω στο κατάστημα... κ κάτι τελευταίο. Αν παραγγειλω από ιντερνετ με εγγυήσεις κ τέτοια ξερετε τι παιζει?

  12. #27
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Δέχεται και μάλιστα έχει 2 μαξιλαράκια στη θέση που είναι τα αυτιά μας και αυτά βγαίνουν για να μπουν στην θέση τους τα ακουστικά ώστε να μην πιέζουν τα αυτιά μας. Εγώ έχω πάρει την midland btx1 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Όσον αφορά την εγγύηση αν πάρεις από Ευρωπαϊκή Ένωση θεωρητικά πάντα δεν υπάρχει πρόβλημα και σε καλύπτει η εγγύηση. Από Αμερική ξέχνα το. Βέβαια και από Ευρώπη ίσως σου κάνουν την ζωή δύσκολη για να το δεχτούν εδώ. Αλλά δε νομίζω να αξίζει η αγορά απ'έξω εκτός αν βρήκες κάποια τρελή προσφορά κάτω από τα 429-539(χωρίς-με γραφικά αντίστοιχα) που έχει εδώ.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Εχω φάει το eBay amazon κτλ έχουμε τις καλυτερες τιμες στην ελλαδα... 410 χωρις γραφικα 480 με, ειχα βρέι στο bazzar... μεταχειρισμενο δεν υπάρχει ούτε ένα οπότε με βλέπω να τα σκάω χοντρα

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Ειδα το Midland...κομματακι πανάκριβο ειναι

  15. #30
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Ειδα το Midland...κομματακι πανάκριβο ειναι
    Πανάκριβο?? Δε νομίζω ίσα ίσα που είναι και σε πολύ καλή τιμή. 79€ απο BikersPoint.gr
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο SHOEI GT-AIR
    από McGyver στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2017, 18:43
  2. Κράνος AGV GT Veloce (vs SHOEI XR1100)
    από Sele στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2014, 02:59
  3. SHOEI GT-AIR
    από hornettrela στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2013, 07:59
  4. Shoei vs Schuberth
    από Road67 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 14:48
  5. Shoei XR-1000 VS Shoei Z-ONE ???
    από aman17-2 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2007, 17:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF