Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 85

Θέμα: Shoei GT Air vs Schuberth C3 Pro

  1. #61
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2015
    Μηνύματα
    11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kpv Προβολή μηνύματος
    Ποσο στο αφησανε γιατι η τιμη που εχουν στο site ειναι 100 ευρω πανω απο οτι το βρισκεις αλλου ..
    510

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    χωρις να θελω να διαφημισω τα καταστηματα τζιωρτζοπουλος αν πας απο κει κοντα σου κανουν καλες εκπτωσεις και ειναι συνεννοησιμοι. δυο κρανη εχω παρει απο κει σε εξαιρετικη τιμη και παντα φρεσκοτατα μοντελα και κουτα... καλυτερη τιμη και απο το εξωτερικο.

  3. #63
    τι ωραιο κρανος ρε γμτ το gtair.... καποια στιγμη .....

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    καλησπέρα και χρόνια πολλά μ υγεία πάνω από όλα και οτι καλύτερο.
    σε αυτές τις γιορτές είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου και αυτό ήταν ένα κάλο κράνος. έχω ήδη ένα και το καινούργιο θα είναι για μακρινές βόλτες και όχι για το κάθε μέρα πηγενε έλα στην δουλειά. αποφάσισα να πάρω το shoei gt-air. πήγα σε καταστήματα και το φόρεσα για να βρω το νούμερο μου, είδα και τι τιμές παίζουν.... κάποια στιγμή είπα δεν κοιτάω και στο ίντερνετ; το αποτέλεσμα; shoei gt-air με γραφικά από αρχική τιμή 571 το πήρα 380!!!!!! βεβαία από Αγγλία και από ότι λέει στο ιντερνετ έχει double-d ring κούμπωμα. εννοείτε οτι το τσίμπησα επί τόπου και περιμένω να δω τι θα έρθει.

  5. #65
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexojohn Προβολή μηνύματος
    καλησπέρα και χρόνια πολλά μ υγεία πάνω από όλα και οτι καλύτερο.
    σε αυτές τις γιορτές είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου και αυτό ήταν ένα κάλο κράνος. έχω ήδη ένα και το καινούργιο θα είναι για μακρινές βόλτες και όχι για το κάθε μέρα πηγενε έλα στην δουλειά. αποφάσισα να πάρω το shoei gt-air. πήγα σε καταστήματα και το φόρεσα για να βρω το νούμερο μου, είδα και τι τιμές παίζουν.... κάποια στιγμή είπα δεν κοιτάω και στο ίντερνετ; το αποτέλεσμα; shoei gt-air με γραφικά από αρχική τιμή 571 το πήρα 380!!!!!! βεβαία από Αγγλία και από ότι λέει στο ιντερνετ έχει double-d ring κούμπωμα. εννοείτε οτι το τσίμπησα επί τόπου και περιμένω να δω τι θα έρθει.
    Helmet city?
    Συνήθως είναι οι φτηνότεροι και από εξυπηρέτηση πολύ καλοί...

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    μάγος είσαι; έχεις ψωνισει και εσύ από εκεί; με ποια κουριερ θα έρθει Ελλάδα δεν ξέρω μέχρι ώρας.

  7. #67
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexojohn Προβολή μηνύματος
    μάγος είσαι; έχεις ψωνισει και εσύ από εκεί; με ποια κουριερ θα έρθει Ελλάδα δεν ξέρω μέχρι ώρας.
    Μάγος μπα...πελάτης μόνο..αλλά στο Γιου-Κέι...εδώ παραλαμβάνω την επόμενη μέρα με UPS...
    Για Ελλάδα δεν ξέρω...
    Καλοφόρετο...εξερετικό...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kemmotar Προβολή μηνύματος
    χωρις να θελω να διαφημισω τα καταστηματα τζιωρτζοπουλος αν πας απο κει κοντα
    εγώ που πήγα, είπαν "δεν κάνουμε καμμία καλύτερη τιμή, μόνο δόσεις αν θέλετε, για να μην έχουμε εσωτερικό ανταγωνισμό με τα καταστήματα που προμηθεύουμε".

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Σωστοί επαγγελματίες
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    καλή χρονιά με υγεία και πάντα όρθιοι.
    σήμερα λοιπόν παρέλαβα το δεματάκι από helmet city το κράνος ήρθε και είμαι πολύ χαρούμενος. περιμένω να γλυκάνει λιγάκι ο καιρός να το πάω μια δοκιμή και να σας πω εντυπώσεις.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20161231_205815.jpg‎   20161231_205830.jpg‎  

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexojohn Προβολή μηνύματος
    καλή χρονιά με υγεία και πάντα όρθιοι.
    σήμερα λοιπόν παρέλαβα το δεματάκι από helmet city το κράνος ήρθε και είμαι πολύ χαρούμενος. περιμένω να γλυκάνει λιγάκι ο καιρός να το πάω μια δοκιμή και να σας πω εντυπώσεις.
    Τώρα να το δοκιμάσεις. Να δεις αν μπάζει και από που.


    Καλορίζικο και αγρατσούνιστο.

  12. #72
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GiorgosLa Προβολή μηνύματος
    Τώρα να το δοκιμάσεις. Να δεις αν μπάζει και από που.


    Καλορίζικο και αγρατσούνιστο.
    Δεν παίζει να μπάζει απο πουθενά. Μέτα απο 2.5 χρόνια καθημερινής χρήσης τώρα αρχίζει να μπάζει ελάααααχιστα επειδή τα μαγουλα λογικό είναι να έχουν κάτσει λίγο. Μπαλακλάβα ακόμα δεν μπορώ να βάλω γιατί δεν χωράει να φανταστείτε.
    Τελευταία τροποποίηση από paramedic; 04/01/2017 στις 15:49.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    Μετά από μια βόλτα την πρωτοχρονιά και αφού ακόμα είχε λίγη ψύχρα είπα να δοκιμάσω το νέο μου απόκτημα. Στην αρχή έπαθα ένα εγκεφαλικό και ο λόγος είναι ότι με το που ξεκινώ αρχίζω να ακούω ένα μπάσο θόρυβο και όσο ανέβαζα ταχύτητα γινόταν πιο έντονος. Μου τρυπούσε τα αυτιά. Εκεί είναι που είπα τσάμπα τα λεφτά μου. Γύρισα σπίτι και αφού κατέβηκα από την μηχανή και άρχισα να το επεξεργάζομαι το ζήτημα . τότε είναι που άρχισα να σκέπτομαι ότι κάτι άλλο συμβαίνει. Ανεβαίνω σπίτι και αλλάζω μπλούζα, ναι όπως το ακούτε, άλλαξα μπλούζα. Ο λόγος είναι ότι έκανα την βόλτα με μια φούτερ η όποια είχε κουκούλα την άλλαξα και έβαλα μια μπλούζα χωρίς κουκούλα και γενικά να μην υπάρχει κάτι στο πίσω μέρος του κεφαλιού. Κουμπώνω μπουφάν φορώ κράνος γάντια και βουρ πάλι. Ως δια μαγείας ο θόρυβος εξαφανίστηκε. Το αποτέλεσμα: το κράνος δεν μπάζει από πουθενά, τα επίπεδα θορύβου πολύ χαμηλά, σε σχέση πάντα με το κράνος που είχα πριν. Έβαλα και το επιρηνιο αλλά κατεύθυνε τον αέρα στα μάτια μου και δάκρυζα οπότε το έβγαλα. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι από την στιγμή που έβγαλα την ζελατίνα και έβαλα την pin lock μετά έχω την εντύπωση ότι δεν κουμπώνει η ζελατίνα στην εσοχή που έχει και πρέπει να την πιέσω για να ακούσω το κλικ. Μπορεί όταν έβγαλα την ζελατίνα, η οποία βγήκε αρκετά δύσκολα γιατί δεν μπορούσα να την βγάλω, κάτι να μετακίνησα στην βάση της. Ίσως θέλει ρύθμιση. Ο πίσω αεραγωγός δεν ξέρω αν κάνει κάτι ιδιαίτερο θα το δω το καλοκαίρι με την ζέστη.

  14. #74
    Μέλος Το avatar του/της aldel
    Εγγραφή
    17/07/2015
    Μηνύματα
    45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexojohn Προβολή μηνύματος
    ...

    Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι από την στιγμή που έβγαλα την ζελατίνα και έβαλα την pin lock μετά έχω την εντύπωση ότι δεν κουμπώνει η ζελατίνα στην εσοχή που έχει και πρέπει να την πιέσω για να ακούσω το κλικ. Μπορεί όταν έβγαλα την ζελατίνα, η οποία βγήκε αρκετά δύσκολα γιατί δεν μπορούσα να την βγάλω, κάτι να μετακίνησα στην βάση της. Ίσως θέλει ρύθμιση...
    Το είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα στην αρχή με το συγκεκριμένο κράνος. Στη δικιά μου περίπτωση το πρόβλημα ήταν οτι άφηνα το κράνος ανοιχτό όταν δεν το φορούσα, με αποτέλεσμα να αλλάζει ένα κλικ το σχήμα της ζελατίνας και να με δυσκολεύει στο κούμπωμα. Από τότε που φρόντισα να μένει στο ράφι πάντα με κλειστή τη ζελατίνα δεν έχω θέμα.

    Επίσης σιγουρέψου πως τα "αυτάκια" της ζελατίνας έχουν κουμπώσει σωστά στις εσοχές του μηχανισμού πάνω στο κράνος. Πιάσε το κράνος με τα δύο σου χέρια, και σφίξε στο ύψος των κροτάφων, εκεί που κουμπώνει η ζελατίνα στο μηχανισμό, σαν να είναι κεφάλι που θες να σπάσεις, game of thrones style...

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    μέσα στην συσκευασία για την pin lock λέει ότι η ίδια η μεμβράνη έχει την τάση να κάνει ίσια την ζελατίνα. όσο για την ζελατίνα έχει κουμπωσει σωστά

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο SHOEI GT-AIR
    από McGyver στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2017, 18:43
  2. Κράνος AGV GT Veloce (vs SHOEI XR1100)
    από Sele στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2014, 02:59
  3. SHOEI GT-AIR
    από hornettrela στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2013, 07:59
  4. Shoei vs Schuberth
    από Road67 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 14:48
  5. Shoei XR-1000 VS Shoei Z-ONE ???
    από aman17-2 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2007, 17:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF