Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 50

Θέμα: Καινουρια μηχανη. Την επαθα ασχημα;

  1. #16
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Καλημέρα.
    Vice δεν γνωρίζω να σου πω τι έχει συμβεί ή τι να κάνεις. Αλλά μου έκανε εντύπωση κάτι που διάβασα στα παραπάνω σχόλια... Δηλαδή όλοι έχετε τόση εμπιστοσύνη στα λαμπάκια;

    Το καλό είναι ότι είχες κάνει μόνο 300χλμ! Εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό.
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  2. #17
    SWOUAG κι ετς.... Το avatar του/της Dbnn
    Εγγραφή
    31/07/2013
    Μηνύματα
    1.008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HelenKoR Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα.
    Vice δεν γνωρίζω να σου πω τι έχει συμβεί ή τι να κάνεις. Αλλά μου έκανε εντύπωση κάτι που διάβασα στα παραπάνω σχόλια... Δηλαδή όλοι έχετε τόση εμπιστοσύνη στα λαμπάκια;

    Το καλό είναι ότι είχες κάνει μόνο 300χλμ! Εύχομαι να μην είναι τίποτα σοβαρό.
    Σε περίπτωση που για κάποιο λόγο δεν άναβε το λαμπάκι των λαδιών στο καντράν, και το μοτέρ ήταν στεγνό, θα έβγαζε 300χλμ?
    Εκτός αν κόλλησε και δεν μας το είπε ο φίλος.
    Όπως και να χει ο συμφορουμίτης δεν ευθύνεται αν παρέλαβε μηχανή καινούρια απο την αντιπροσωπεία χωρίς λάδια μέσα.

  3. #18
    φίλε μου μετράς σωστά τα λαδιά με την διαδικασία της Honda ?
    πρώτα από όλα το δικό σου αν έχω δει δεν έχει κεντρικό stand αρά πρέπει να βρεις κάποιον να στο κραταει ίσιο και σε σταθερή επιφάνια, ούτε λίγο ανηφορική ούτε λίγο κατηφορική.
    Μόνος σου πάντως δεν γίνετε.
    Δες αυτό που έβαλα στην photo και πες μας αν το κανείς έτσι.

    To manual σου
    http://www.honda-motorcycles.gr/imag...04_CBR600F.pdf
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων cbr600f 2011.jpg‎  
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Δεν αναψε κανενα λαμπακι και η θερμοκρασια ηταν σε νορμαλ επιπεδα. Ειναι μοντελο 2013 κατασκευης. Με προβληματιζει το οτι ειναι στο στρωσιμο και δεν θελω να εχω μελλοντικα προβληματα.

    Το κακο ειναι οτι οταν την πηρα υπεγραψα την εγγυηση που ελεγε οτι την επιθεωρησα και την βρηκα οτι ειναι οκ κτλ κτλ κτλ.

    Που να ηξερα ο ανιδεος
    Οταν υπογραφεις κατι τετοιο προφανως εννοουνται τα εξωτερικα μερη.Δεν υπογραφεις για κατι που δεν βλεπεις.
    Τωρα μαλλον ειχε αρκετα λαδια και νερα για να μην παθει ζημια η μηχανη.Ισως αν την σηκωνες σε ορθια θεση να το διαπιστωνες.

    Μαλλον δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.Και προβλημα να υπηρχε,μαλλον το προλαβες.

  5. #20
    Ξανατσέκαρε τα λάδια μήπως και δεν μέτρησες σωστά. Μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά έτσι την πάτησα και εγώ την προηγούμενη βδομάδα. Όλο το βράδυ η μηχανή στο πλαινό σνταντ, πάω το πρωί , τη σηκώνω, βγάζω δείκτη, κάτω από το όριο το λάδι. Καθαρίζω ξανατσεκάρω, πάλι το ίδιο. Πάω σιγά σιγά στο μάστορα, το αφήνει να κρυώσει, μετράει, full το λάδι. ϊσα ίσα για να χάσω 1-2 χρονάκια.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Τσεκαρε σωστα τα λαδια βασει manual.

    Σημαντικο ειναι να εχει ψυκτικο υγρο το ψυγειο, αν ειναι πιο γεματο ή πιο αδειο το δοχειο διαστολης ειναι δευτερευον.

    Μπορει το μηχανακι σου να μην εχει τιποτα.

  7. #22
    Ετοιμαζομουν να γραψω τι εγινε και με προλαβες εσυ infidel. Ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα. Το τςεκαρω και το πρωι, παλι δεν φαινεται τιποτα. Το σηκωνα ορθιο για λιγο πριν μετρηςω. Πηγα το πρωι αργα αργα στον αντιπροσωπο και οταν εφτασα εκει το σβηνω, το κοιταμε και ήταν οκ.

    Αρχισε να γελαει αλλα καλυτερα να γελαμε παρα να κλαιμε.

    Το δοχειο διαστολης ειναι ενα κλικ κατω απο το lower αλλα επειδη ειναι το πλαστικο μπροστα φαινεται σαν να ειναι αδειο.

    Ηταν και νυχτα, αστα να πανε.

    Εν τελη χαιρομαι που δεν ηταν κατι γιατι ομολογω οτι δεν κοιμηθηκα το βραδυ απο την στεναχωρια μου. Αν μην τι αλλο, αυτο που εμαθα απο την ολη ιστορια ειναι να μην αφηνω τιποτα εξολοκληρου σε ξενα χερια.

    Σας ευχαριστω ολους

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    δικός μου είσαι εσύ , σε βάρεσε το άγχος και έβλεπες "διάφορα" για αυτό χαλαρά, με το έχουν πεί πολλά άτομα,μην αγχώνεσε ...

    στην τελική ;;; Honda είναι!

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    μετραμε με το μηχανακι ορθιο
    δεν το σηκωνουμε και το ξανακαθιζουμε πριν μετρησουμε
    βολευει να μπει ενα καταλληλο πλακακι κατω απο το σταντ για να μετρησουμε αλλα με προσοχη μη φυγει η μηχανη απο την αλλη πλευρα

  10. #25
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20140613_202133776_iOS.jpg 
Προβολές:	366 
Μέγεθος:	40,9 KB 
ID:	318324

    έτσι μοιάζει ο τρόμος
    The R is for Respect.

  11. #26
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Το μηχανακι ερχεται στεγνο απο το εργοστασιο. Λογικα του εβαλαν τα λαδια που λεει το manual αλλα κανονικα απο στεγνο παιρνει 300-500 ml παραπανω τα οποια το κανουν να φαινεται κα η σταθμη απο το τζαμακι. Εφοσον δεν καιει το μηχανακι λαδι η αντιπροσωπια σου εβαλε λιγοτερο λαδι απο οτι πρεπει. Αν γυρεις το μηχανακι προς την αριστερη μερια μπορεις να δεις λαδι στο τζαμακι? Θα σου προτεινα να το πας Δευτερα κιολας να το κοιταξουν. Παντως αν ισχυει το σεναριο μου και το μηχανακι το εστρωνες δεν προκειται να εχει δημιουργηθει καποιο προβλημα!!

    Αν δεν ηταν καινουριο και στην εγγυηση θα σου ελεγα να προσθετες λαδι να εβλεπες ποσο ακομα χρειαζεται.
    Καλη Τυχη και ευτυχως που ηταν καινουριο!!


    UPDATE
    Vice o ενας ViceZ o αλλος μπερδευτηκα. Χαιρομαι που τελικα ολα πηγαν καλα!!!
    Τελευταία τροποποίηση από zannisvel; 14/06/2014 στις 15:53.

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    μετραμε με το μηχανακι ορθιο
    δεν το σηκωνουμε και το ξανακαθιζουμε πριν μετρησουμε
    βολευει να μπει ενα καταλληλο πλακακι κατω απο το σταντ για να μετρησουμε αλλα με προσοχη μη φυγει η μηχανη απο την αλλη πλευρα
    Εγώ όρθιο το μέτρησα. Και μάλιστα η μηχανη στο γκαράζ είναι ήδη σε ανάποδη κλήση, σχεδόν όρθια. Και η κλήση είναι από τη μεριά του δείκτη, άρα στη χειρότερη να έδειχνε περισσότερο, όχι λιγότερο. Πραγματικά δεν ξέρω τι έγινε.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2014
    Μηνύματα
    16
    Απο οτι γνωριζω για ktm αλλα πρεπει να ισχύει για ολους τους κινητήρες ο τροπος ελέγχου των λαδιων εχει ως εξης:Ορθιο σταντ 3 λεπτα ρελαντι σβηνουμε περιμενουμε 1 λεπτο κ κοιταμε την σταθμη.

  14. #29
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johngeo Προβολή μηνύματος
    Απο οτι γνωριζω για ktm αλλα πρεπει να ισχύει για ολους τους κινητήρες ο τροπος ελέγχου των λαδιων εχει ως εξης:Ορθιο σταντ 3 λεπτα ρελαντι σβηνουμε περιμενουμε 1 λεπτο κ κοιταμε την σταθμη.
    Ετσι ξερω και εγω.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #30
    Και εγώ μπερδεύτηκα με τον λογαριασμό μου. Από το PC γράφω με ενα ονομα και απο το κινητό με άλλο. Ότι να ναι.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σκέψεις για καινούρια μηχανή
    από freak στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2011, 10:57
  2. Την έπαθα από αλυσίδα
    από kaps στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2007, 17:33
  3. Θέλω καινούρια μηχανή!!
    από Respect στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2007, 21:06
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2007, 14:54
  5. πιτσιρίκος που μάλλον την έχει άσχημα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2007, 14:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF