Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 96

Θέμα: CSS στα Μέγαρα

  1. #61
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Στα Μέγαρα ΟΚ, αλλά Σέρρες δεν παίζει να γίνει μάθημα με τετοιο πετροπόλεμο.
    Έχω ακούσει ότι γίνεται μάθημα χωρίς προβλήματα, ακόμη και προπόνηση αν δεν είναι πολλά μηχανάκια μέσα. Δεν έχω πάει βέβαια.
    Πάντως με τις ταχύτητες και γραμμές του CSS δεν νομίζω να υπάρχει θέμα, αρκεί να μη γλυστράει.

  2. #62
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Stam2 αν επιτρέπεται, ποια σχολεία έχεις κάνει και σε ποια πίστα;
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  3. #63
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas777 Προβολή μηνύματος
    Έχω ακούσει ότι γίνεται μάθημα χωρίς προβλήματα, ακόμη και προπόνηση αν δεν είναι πολλά μηχανάκια μέσα. Δεν έχω πάει βέβαια.
    Πάντως με τις ταχύτητες και γραμμές του CSS δεν νομίζω να υπάρχει θέμα, αρκεί να μη γλυστράει.
    Δεν είναι θέμα ταχύτητας/γλυστρίματος.
    Στα μαθήματα υπαρχουν ασκήσεις οπου ο μαθητης ακολουθεί τον εκπαιδευτή κι αυτό δεν γίνεται με πετροπόλεμο. Η πίστα δυστυχώς πετάει πολύ πράμα στον πίσω.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #64
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    όχι ΔΕΝ έχω κάνει το CSS.

    ..............

    Η άποψη δεν είναι περί του σχολείου... είναι περί του οικονομικού και περί του τρόπου με τον οποίο κάποιοι εκφράζονται και λένε ότι είναι λίγα τα 300 στις μέρες μας.



    αντιστοίχως την τιμή την βρίσκουμε χαμηλή δεδομένων των δικών ΜΑΣ συνθηκών.

    Τεσπα, προσωπικά καλύφθηκα από τα λεγόμενα του Spyro που λέει ότι τα περισσότερα αφορούν τα κερατιάτικα για το όνομα του CSS. Βέβαια εδώ δεν ξέρω τι με απογοητεύει περισσότερο, η ίδια η τιμή ή ότι ακόμα και σε ένα τέτοιο κλειστό χώρο πληρώνουμε εισαγόμενο προϊόν....

    Όμως, ειλικρινά εύχομαι να περάσετε καλά όσοι πάτε.
    αρα δεν εχεις κανει σχολειο (που σημαινει οτι δεν εχεις ιδεα τι κανεις εκει περα) και παρ' ολα αυτα εχεις αποψη. την σοβαροτητα αυτης της αποψης ο καθενας μπορει να το κρινει με βαση την λογικη του.

    απο κει και περα:
    1. η τιμη αντιστοιχει σε καποιο προιον. εγω την βρισκω λογικη με βαση το προιον, εσυ δεν εχεις ιδεα για ποιο προιον μιλαμε.
    και
    2.ας ειχαμε code να μην πληρωνουμε ''κερατιατικα''. αλλα εδω εχουμε rs και css και το ιδιο το κρατος επιμενει να δινει διπλωματα με βαση οχταρια, αργη-γρηγορη ευθεια και με ερωτησεις τυπου ''τι ειναι απαραιτητο για εναν μοτοσυκλετιστη (α)κρανος (β)τηγανι (γ)στρινγκ''. οταν λοιπον καταφερουμε να λυσουμε τα βασικα και αυτονοητα μετα μπορουμε να παμε και σε δευτερευουσες αναζητησεις. μεχρι τοτε για την ασφαλεια μας πρεπει να πληρωνουμε δυστυχως.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #65
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος

    .......αλλα εδω εχουμε rs και css και το ιδιο το κρατος επιμενει να δινει διπλωματα με βαση οχταρια, αργη-γρηγορη ευθεια και με ερωτησεις τυπου ''τι ειναι απαραιτητο για εναν μοτοσυκλετιστη (α)κρανος (β)τηγανι (γ)στρινγκ''. ......
    ελπίζω να μην υποννοείς οτι θα πρεπε να δείνουμε διπλώματα με βάση τα μαθήματα τύπου rs και css


  6. #66
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    ελπίζω να μην υποννοείς οτι θα πρεπε να δείνουμε διπλώματα με βάση τα μαθήματα τύπου rs και css

    οχι css.

    αλλα τις αρχες που δινει το rs (ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΙ ΛΕΩ!!!!) θα επρεπε να ειναι βασικη προυποθεση να τις γνωριζει καποιος για να παρει διπλωμα για μοτοσυκλετα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #67
    @helenkor με συγχωρείς αλλά δεν σκοπεύω να δώσω βιογραφικό της μοτοσυκλετιστικής μου εμπειρίας εδω μέσα, και ειδικά όταν παίρνω απαντήσεις σαν του moderator απο πάνω...

    @TROOPER Για τη σοβαρότητά της άποψής μου δεν περιμένω να κριθώ από εσένα όταν δεν είσαι σε θέση να αντιληφθείς και να επεξεργαστείς αυτά που έχω εκφράσει παραπάνω και μου απαντάς ότι "δεν έχω κάνει σχολείο". Εκτός και αν δεν υπολογίζεις τα υπόλοιπα σχολεία που λειτουργούν χρόνια στην Ελλάδα...?

    Μερικοί εδώ μέσα την έχουν "δει" πολύ γνώστες, και δεν προχωράει καλά αυτό. Και κυρίως δεν προχωράει όταν φοράνε και το τουπέ "εγώ ξέρω, εσύ δεν ξέρεις".

    Προφανώς αν έδωσες 300 είναι λογικό να απαντάς έτσι, αλλά όχι και δικαιολογημένο. Το προιόν για το οποίο μιλάμε είναι μαθήματα οδήγησης μοτοσυκλέτας και όχι οδήγηση F16. Υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που διδάσκουν στην Ελλάδα. Και επαναλαμβάνω το ότι δεν πας σε μάθημα οδήγησης δεν είναι συνώνυμο του δεν φοράω κράνος, ή του υπογράφω την θανατική μου καταδίκη. Το σχολείο προσφέρει μία καλύτερη γνώση του τι κάνουμε, γιατί το κάνουμε, πως δουλεύει, κλπ που προφανώς απασχολεί όσους ενδιαφέρονται να αυξήσουν την ικανότητά τους και να προστατευτούν ενάντια στους πολλούς κινδύνους που απειλούν καθημερινά τον Έλληνα μοτοσυκλετιστή. Σαφώς ο κάθε άνθρωπος ανάλογα των οικονομικών του κρίνει διαφορετικά το αντίτιμο, όμως να μην λέμε και λίγα τα 300 ευρώ στις μέρες αυτές που άλλοι παίρνουν 550 ευρώ μισθό δουλεύοντας 10ωρα.....

    Οποιος κατάλαβε κατάλαβε, δεν θα ήθελα να το συνεχίσω άλλο, γιατί η παρατήρησή μου από παρένθεση έγινε αγκύλη, και από αγκύλη κοντεύει να γίνει παράγραφος....

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    Το προιόν για το οποίο μιλάμε είναι μαθήματα οδήγησης μοτοσυκλέτας
    Όχι, το CSS δεν είναι μάθημα οδήγησης μοτοσικλέτας, (ότ)αν το κάνεις θα το καταλάβεις.


  9. #69
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stam2 Προβολή μηνύματος
    @helenkor με συγχωρείς αλλά δεν σκοπεύω να δώσω βιογραφικό της μοτοσυκλετιστικής μου εμπειρίας εδω μέσα, και ειδικά όταν παίρνω απαντήσεις σαν του moderator απο πάνω...

    @TROOPER Για τη σοβαρότητά της άποψής μου δεν περιμένω να κριθώ από εσένα όταν δεν είσαι σε θέση να αντιληφθείς και να επεξεργαστείς αυτά που έχω εκφράσει παραπάνω και μου απαντάς ότι "δεν έχω κάνει σχολείο". Εκτός και αν δεν υπολογίζεις τα υπόλοιπα σχολεία που λειτουργούν χρόνια στην Ελλάδα...?

    Μερικοί εδώ μέσα την έχουν "δει" πολύ γνώστες, και δεν προχωράει καλά αυτό. Και κυρίως δεν προχωράει όταν φοράνε και το τουπέ "εγώ ξέρω, εσύ δεν ξέρεις".

    Προφανώς αν έδωσες 300 είναι λογικό να απαντάς έτσι, αλλά όχι και δικαιολογημένο. Το προιόν για το οποίο μιλάμε είναι μαθήματα οδήγησης μοτοσυκλέτας και όχι οδήγηση F16. Υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που διδάσκουν στην Ελλάδα. Και επαναλαμβάνω το ότι δεν πας σε μάθημα οδήγησης δεν είναι συνώνυμο του δεν φοράω κράνος, ή του υπογράφω την θανατική μου καταδίκη. Το σχολείο προσφέρει μία καλύτερη γνώση του τι κάνουμε, γιατί το κάνουμε, πως δουλεύει, κλπ που προφανώς απασχολεί όσους ενδιαφέρονται να αυξήσουν την ικανότητά τους και να προστατευτούν ενάντια στους πολλούς κινδύνους που απειλούν καθημερινά τον Έλληνα μοτοσυκλετιστή. Σαφώς ο κάθε άνθρωπος ανάλογα των οικονομικών του κρίνει διαφορετικά το αντίτιμο, όμως να μην λέμε και λίγα τα 300 ευρώ στις μέρες αυτές που άλλοι παίρνουν 550 ευρώ μισθό δουλεύοντας 10ωρα.....

    Οποιος κατάλαβε κατάλαβε, δεν θα ήθελα να το συνεχίσω άλλο, γιατί η παρατήρησή μου από παρένθεση έγινε αγκύλη, και από αγκύλη κοντεύει να γίνει παράγραφος....
    α)για ποιον μοντερειτορ μιλας?

    β)δεν με απασχολει απο ποιον περιμενεις να κριθεις. σου ειπα οτι δεν εισαι σε θεση να κρινεις ενα προιον που δεν εχεις αγορασει και συνεχιζεις να λες οτι επειδη δεν μπορεις να το αγορασεις το προιον ειναι υπερεκτιμημενο και για να υπεραμυνθεις της θεσης σου πετας ενα ''δεν είσαι σε θέση να αντιληφθείς και να επεξεργαστείς αυτά που έχω εκφράσει παραπάνω'' το οποιο φυσικα ειναι για να δημιουργησεις εντυπωσεις τις οποιες γραφω στις σιντι μου.

    μερικοι λοιπον εδω μεσα ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι ξερουν ενω δεν εχουν ιδεα και μας εχουνε κατσικωθει κι απο πανω κουβαλωντας την αγνοια τους (οπως βλεπεις κι εγω μπορω να γινω αιχμηρος).

    προφανως αν εχεις δωσει 300 ευρω για οδηγηση f-16 περιμενω εναγωνιως να μου στειλεις στοιχεια για το συγκεκριμενο σχολειο.

    το να επιμενεις οτι ξερεις τι προσφερει ενα σχολειο που ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ αν μη τι αλλο μπορει να χαρακτηριστει ηλιθιο (και μην παρεξηγηθεις. ειναι ηλιθιο).

    αν λοιπον κατσεις να σκεφτεις οτι καποιος δινει 6-7-8-10-15 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ για να παρει μοτοσυκλετα και αλλο 1 ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ (πανω-κατω) για τον απαραιτητο εξοπλισμο ε ειναι τουλαχιστον βλακωδες να ακουω οτι τα 300 για να ειμαστε ασφαλεις ειναι πολλα.

    αν καταλαβες καταλαβες. ουτως η αλλως μην το συνεχισεις γιατι η παρατηρηση περα απο αστοχη τινει να γινει κουραστικη λογω αστοχιας.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #70
    λοιπον μαγκες τα μοτορια ειναι ακριβο χομπι και οποιος δεν μπορει να ανταπεξελθει, μπορει να παρει κανα πατινι απο τα τζαμπο.

    δεν μπορεις ρε φιλε με 550 μισθο να συντηρισεις μοτορι, πολυ απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ, οποτε αφηστε το κλαμα και μην μας ζαλιζετε τα @@κια μας.

    και συγνωμη κιολας αλλα καποιοι θεωρουν πολλα τα 300 για ενα μαθημα σε πιστα με θεωρια και πραξη συντασομενο μετα απο ερευνες κτλ κτλ???

    ορισμενοι δεν εχουν καμια επαφη με την πραγματικοτιτα...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  11. #71
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    να ρωτησω ρε παιδες κατι το οποιο δεν ειναι 100% πανω στο θεμα αυτο αλλα εχει σχεση.
    αποσο ξερω παιζει το css και το rs.το πρωτο κανει μαθημα στα μεγαρα με το κοστος που αναφερθηκε παραπανω και το rs που γινεται στο πιστακι το μικρο και κοστιζει τα μισα περιπου.
    σαφως τα μεγαρα με το πιστακι δεν συγκρινονται,αλλα για εναν μεσο αναβατη,που δεν θελει να μπαινει πιστα,που μπορει να εχει ον οφ και οχι ss και απλα θελει να μαθει 5 πραγματα ωστε να οδηγαει καλυτερα και ασφαλεστερα,τι θα προτεινατε να κανει;τον καλυπτει το rs;στο css μαθαινεις πραγματα που αποσκοπουν κυριως σε "γρηγορες"καταστασεις;;;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    να ρωτησω ρε παιδες κατι το οποιο δεν ειναι 100% πανω στο θεμα αυτο αλλα εχει σχεση.
    αποσο ξερω παιζει το css και το rs.το πρωτο κανει μαθημα στα μεγαρα με το κοστος που αναφερθηκε παραπανω και το rs που γινεται στο πιστακι το μικρο και κοστιζει τα μισα περιπου.
    σαφως τα μεγαρα με το πιστακι δεν συγκρινονται,αλλα για εναν μεσο αναβατη,που δεν θελει να μπαινει πιστα,που μπορει να εχει ον οφ και οχι ss και απλα θελει να μαθει 5 πραγματα ωστε να οδηγαει καλυτερα και ασφαλεστερα,τι θα προτεινατε να κανει;τον καλυπτει το rs;στο css μαθαινεις πραγματα που αποσκοπουν κυριως σε "γρηγορες"καταστασεις;;;
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=114355

  13. #73
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    να ρωτησω ρε παιδες κατι το οποιο δεν ειναι 100% πανω στο θεμα αυτο αλλα εχει σχεση.
    αποσο ξερω παιζει το css και το rs.το πρωτο κανει μαθημα στα μεγαρα με το κοστος που αναφερθηκε παραπανω και το rs που γινεται στο πιστακι το μικρο και κοστιζει τα μισα περιπου.
    σαφως τα μεγαρα με το πιστακι δεν συγκρινονται,αλλα για εναν μεσο αναβατη,που δεν θελει να μπαινει πιστα,που μπορει να εχει ον οφ και οχι ss και απλα θελει να μαθει 5 πραγματα ωστε να οδηγαει καλυτερα και ασφαλεστερα,τι θα προτεινατε να κανει;τον καλυπτει το rs;στο css μαθαινεις πραγματα που αποσκοπουν κυριως σε "γρηγορες"καταστασεις;;;
    μισο λεπτο.

    παλια τοσο το rs οσο και το css γινονταν στα μεγαρα. ο λογος ειναι απλα οτι και τα 2 χρησιμοποιουν ενα ασφαλες περιβαλλον και δεν διαχωριζεται το τεραιν με βαση το τι θελουνε να μαθουνε στους εκπαιδευομενους.

    απο κει και περα. το rs καλυπτει τους παντες!

    το css ειναι πιο ''επεξηγηματικο'' ας πουμε και μπαινει σε βαθος.

    θεωρω οτι ενα rs ειναι απαραιτητο για ολους. απο κει και περα οποιος θελει να εντριφυσει προχωραει παραπερα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #74
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    δεν το ειχα δει,ενω ειχα ψαχτει για τετοια θεματα..θενκς

    @τρουπ:ακριβως μια τετοια απαντηση ηθελα γιατι απο φθινοπωρο,δεν παιρει αλλη αναβολη.θενκς μαν
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    να ρωτησω ρε παιδες κατι το οποιο δεν ειναι 100% πανω στο θεμα αυτο αλλα εχει σχεση.
    αποσο ξερω παιζει το css και το rs.το πρωτο κανει μαθημα στα μεγαρα με το κοστος που αναφερθηκε παραπανω και το rs που γινεται στο πιστακι το μικρο και κοστιζει τα μισα περιπου.
    σαφως τα μεγαρα με το πιστακι δεν συγκρινονται,αλλα για εναν μεσο αναβατη,που δεν θελει να μπαινει πιστα,που μπορει να εχει ον οφ και οχι ss και απλα θελει να μαθει 5 πραγματα ωστε να οδηγαει καλυτερα και ασφαλεστερα,τι θα προτεινατε να κανει;τον καλυπτει το rs;στο css μαθαινεις πραγματα που αποσκοπουν κυριως σε "γρηγορες"καταστασεις;;;
    Θα σου πρότεινα αν δεν θες να δώσεις 300 αλλά λίγο κάτω από 100 να πας για rs. θα πάρεις συμπυκνωμένη γνώση που θα σε βοηθήσει στους επικίνδυνους Ελληνικούς δρόμους....

    Άμα την έχεις μεγάλη (την τσέπη) βέβαια, πας στο css...

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φωτό από το Css στα Μέγαρα
    από kostasdirt στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2006, 22:53
  2. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 20:26
  3. κυριακη στα Μεγαρα!
    από Valentino_Ptossi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 11:10
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 17:09
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 09:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF