Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Ελεύθερο παίξιμο γκαζιού

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2014
    Μηνύματα
    6

    Lightbulb Ελεύθερο παίξιμο γκαζιού

    Γεια σας . εχω ενα daytona sprinter και εχω μια απορια. Το χερούλι του γκαζιού παίζει παρα πολυ. Δοκιμασα να σφιξω απο το καλόδιο που εχει αλλα κανενα αποτελεσμα... Μπορει να μου προτείνει καποιος αλλος μια αλλη λυση? Ευχαριστω

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    εχει εναν μεταλλικο ρεγουλατορο απο την κατω πλευρα
    αν εννοεις αυτον
    αν δεν μαζευει το κενο απο εκει,καποια καρμπ εκει που μπαινει η ντιζα εχουν βιδωτο κεφαλι και μαζευουν κενα
    αν δεν εχεις ουτε τετοιο,κοβεις λιγο την ντιζα απο την μερια του χερουλιου,αφου πρωτα εχεις μαζεψει ολα τα κενα
    δηλαδη χαλαρωνεις τελειως
    κοβεις την ντιζα,την επανατοποθετεις με σφιχτηρα-βαρελακι,και αν εχει ακομα κενα μαζευεις απ τον ρεγουλατορο

  3. #3
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    ,κοβεις λιγο την ντιζα απο την μερια του χερουλιου,αφου πρωτα εχεις μαζεψει ολα τα κενα
    δηλαδη χαλαρωνεις τελειως
    κοβεις την ντιζα,την επανατοποθετεις με σφιχτηρα-βαρελακι,και αν εχει ακομα κενα μαζευεις απ τον ρεγουλατορο
    ΜΗ γραφετε νυχτιατικα ρε γιατί θα τα διαβασει ο άλλος μερα και θα κοπαναει το κεφαλι του να καταλαβει ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Ιδέα σου θα έιναι αν όλες οι ντίζες σου είναι εντάξει και τις έχεις σφίξει αρκετά.
    Αλλιώς βάλε ένα κομμάτι tire up στο κόκκαλο κάπως έτσι
    https://www.youtube.com/watch?v=MBg8Bp14u5k

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	111azd.jpg 
Προβολές:	323 
Μέγεθος:	37,3 KB 
ID:	321817

  5. #5
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    ΜΗ γραφετε νυχτιατικα ρε γιατί θα τα διαβασει ο άλλος μερα και θα κοπαναει το κεφαλι του να καταλαβει ...
    Πως αλλιως να το έλεγα δάσκαλε?
    Στο παπί μου που δεν έχει σχεδόν πουθενά ορίτζιναλ ντιζες, και του εμπορίου είναι ποιο μακριές, έτσι μαζεύω τα κενά

  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Στο παπί μου που δεν έχει σχεδόν πουθενά ορίτζιναλ ντιζες, και του εμπορίου είναι ποιο μακριές, έτσι μαζεύω τα κενά
    Και πολύ καλά κάνεις αλλα αυτό το " έχεις μαζεψει τα κενα δηλ. χαλαρωνεις τελείως " μάλλον μπερδευει...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #7
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Έτσι το ξέρω τι να κάνω?
    Και αν ήμουν. Ναυτικός θα ηταν<βιρα το συρματοσχοινο, και λασκα τα ραουλα , στην τιμονιερα >

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    φιλε το κενο το εχεις μεταξει πλαστικου του γκαζιου και του τιμονιου,το ιδιο ακριβος ειχα και εγω με ενα κινεζο που πειρα και το προβλημα το ελυσα σε 5 λεπτα.βγαζεις τιν γκαζιερα απο το τιμονι και του περνας ενα πολυ ψιλο θερμοσιρικνουμενο,η αν δεν μπορεις να βρεις βαζεις ενα αυτοκολυτο ψιλο,το κοβης στο μυκος του γκαζιου και το κολλας ετσι που το τελιωμα του αυτοκολυτου να ειναι προς το ανοιγμα του γκαζιου,το εκανα στο δικο μου και εχω πλεον μιδεν τζογο,που πρωτα μου εσπαγε τα @ρχ---α.
    Τελευταία τροποποίηση από andreastwin; 23/08/2014 στις 21:27.

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Ιδέα σου θα έιναι αν όλες οι ντίζες σου είναι εντάξει και τις έχεις σφίξει αρκετά.
    Αλλιώς βάλε ένα κομμάτι tire up στο κόκκαλο κάπως έτσι
    https://www.youtube.com/watch?v=MBg8Bp14u5k

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	111azd.jpg 
Προβολές:	323 
Μέγεθος:	37,3 KB 
ID:	321817
    tie wrap ειναι το σωστο

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    φιλε το κενο το εχεις μεταξει πλαστικου του γκαζιου και του τιμονιου,το ιδιο ακριβος ειχα και εγω με ενα κινεζο που πειρα και το προβλημα το ελυσα σε 5 λεπτα.βγαζεις τιν γκαζιερα απο το τιμονι και του περνας ενα πολυ ψιλο θερμοσιρικνουμενο,η αν δεν μπορεις να βρεις βαζεις ενα αυτοκολυτο ψιλο,το κοβης στο μυκος του γκαζιου και το κολλας ετσι που το τελιωμα του αυτοκολυτου να ειναι προς το ανοιγμα του γκαζιου,το εκανα στο δικο μου και εχω πλεον μιδεν τζογο,που πρωτα μου εσπαγε τα @ρχ---α.
    δηλαδη το τιμονι ειναι πχ.22 χιλιοστα και η γκαζιερα 25 χιλ.οποτε τζογος του κερατα.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Παιδιά γραφω σς αυτο το θεμα για να μην ανοιγω καινούργιο εχω ενα daytona remix 125 καινούριο και ειχε αρκετο τζογο στο γκαζι και οσο και να ρυθμιζα απο τις βιδες διπλα αππ το γκαζι ειχε παλι αρκετο τζογο ετσι πειραξα καποιες βίδες στο καρμπυρατέρ που ειναι αντίστοιχου τυπου με αυτες του τιμονιου σε μικρότερη διάμετρο και το εφερα στα μετρα μου. Αυτό που θελω να ρωτησω ειναι μήπως εκανα βλακεια και κανω ζημια στο μηχανακι μου με αυτο π εκανα. Να πω οτι η βίδα στο καρμπυρατέρ ηταν τερμα βιδωμενη

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Όχι δεν τρέχει τίποτα. Μια χαρά το ρυθμισες. Απλά δεν είχαν ρυθμιση την απόσταση της ντιζας μισή επάνω και μισή κάτω.
    Τελευταία τροποποίηση από andreastwin; 16/09/2018 στις 12:12.

Παρόμοια θέματα

  1. Απόλυτος έλεγχος γκαζιού.
    από Bladerunner στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 92
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2020, 17:39
  2. ντιζες γκαζιου
    από sotiris68 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2006, 20:21
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΦΙΛΤΡΟ Cbf 250
    από NORE στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2006, 01:26
  4. Μικρη διαδρομη γκαζιου
    από ppaylos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2004, 16:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF