Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Mια βόρεια εκδρομούλα...

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200

    Mια βόρεια εκδρομούλα...

    Βλέποντας τον καταπληκτικό καιρό χτες δεν υπήρχε περίπτωση να μείνει κάποιος εντός των τοιχών.Έτσι και εγώ με την ’ρτεμις αποφασίσαμε να πάμε κάπου.Που όμως?Τα μέρη πολλά αλλά απόφαση δεν βγάζαμε.Τουλάχιστον από κοινού θέλαμε να πάμε κάπου βόρεια.
    Έτσι στις 10:30 ξεκινάμε για Αγ.Κωνσταντίνο.Αρκετή κίνηση ως συνήθως μέχρι τα πρώτα διόδια.Εκεί σταματάμε και αλλάζουμε ρόλους.Η ’ρτεμις οδηγός στο ΧΧ και εγώ να απολαμβάνω την πίσω σέλα.Ξεκίνησε λίγο διστακτικά αλλά σε πολύ γρήγορο χρόνο ανέβαζε ρυθμούς 120-140-150-170-180 πάρε και 3-4 σφήνες και σταθεροποιήθηκε στα 160χλμ απολαμβάνοντας και οι 2 την Εθνική.
    Παρόλο που δεν ήθελε να ξαναλλάξουμε ρόλους την έπεισα ώστε να οδηγήσω και εγω! :smilea:
    Κατά τις 11:30 φτάναμε στον Αγ.Κωνσταντίνο, 150 χλμ περίπου από Αθήνα.Σταματάμε καθόμαστε λίγο στο λιμάνι, βγάλαμε μερικές φωτό και μετά πήγαμε στον Λεβέντη και καθίσαμε στην παραλία πίσω από το μαγαζί απολαμβάνοντας τον ήλιο, το αεράκι και την θάλασσα.Δεν ξέρω αλλά μου αρέσει το συγκεκριμένο μέρος πάρα πολύ.Από την μία βλέπεις τα βουνά και από την άλλη την θάλασσα.Τι πιο όμορφο.

    Μετά από καμιά ώρα ξεκινάμε για Λαμία ούτως ή άλλως η απόσταση ήταν ελάχιστη, λιγότερο από 60 χλμ.
    Σταματήσαμε στις Θερμοπύλες για φωτό, και αμέσως αναχώρηση.Κάνουμε παράκαμψη και αντί για Λαμία μπαίνουμε στα Καμμένα Βούρλα.Η παραλία μαγευτική και η θάλασσα λάδι!Επιβαλόταν να κάνουμε μια στάση και να απολαύσουμε τους λουκουμάδες με παγωτό.Αλλά με τα τόσα ταβερνάκια θα ήταν καλύτερα ένα ουζάκι με μεζεδάκι και ξάπλα στην παραλία.
    Μετά από μισάωρη στάση και πάλι αναχώρηση με προορισμό την Λαμία.Στην οποία φτάσαμε την διασχίσαμε και αποφασίσαμε να πάμε προς Καρπενήσι.Καμιά 60 χλμ μακρυά.Ο καιρός παρόλο που μέχρι εκεί ήταν τέλειος 15 χλμ πριν το Καρπενήσι μας τα χάλασε και άρχισε ψιλόβροχο.Δυστυχώς δεν είχαμε αδιάβροχα έτσι αποφασίσαμε να επιστρέψουμε Λαμία.Σταματάμε σε ένα περίπτερο μέσα στην Λαμία και ρωτάμε που αξίζει να αράξουμε λιγάκι.Ο τύπος μέσα στο περίπτερο μας πρότεινε να μην κάτσουμε μέσα στην Λαμία αλλά να πάμε προς Αγ.Μαρίνα 12 χλμ απόσταση που ήταν και παραλιακά.Έτσι και έγινε.Μετά από λίγα λεπτά φτάναμε Αγ.Μαρίνα και απλώνόμασταν σε μια καφετέρια.Σαν μέρος δεν είναι και τίποτα το φοβερό αλλά αφού δεν καταφέραμε να πάμε Καρπενήσι ήταν ότι καλύτερο εκεί κοντά.

    Στις 17:00 ξεκινάμε για την επιστροφή πίσω στην Αθήνα.Αρκετή κίνηση στον δρόμο και όσο πλησιάζαμε στην Αθήνα ακόμα περισσότερο.Στις 19:30 ήδη βρισκόμασταν σπίτια μας ολίγον κουρασμένοι μεν αλλά με την ευχαρίστηση μιας όμορφης εξόρμησης.

    Γενικά τώρα, περάσαμε υπέροχα και το καλύτερο ήταν ότι πηγαίναμε χωρίς κάποιον standard προορισμό.Βλέπαμε ταμπέλες, ρώταγε ο ένας τον άλλο και βουρ!!Από τις καλύτερες Κυριακές μου.Συνολικά 570 χλμ ευχαριστήθηκαμε οδήγηση πιο πολύ εγώ βέβαια αλλά την επόμενη φορά θα την μοιράσουμε την διαδρομή.χαχα! Μας έμεινε βέβαια απωθημένο που δεν καταφέραμε να πάμε στο Καρπενήσι αλλά θα γίνει σε επόμενη εξόρμηση.

    Καλημέρα και καλό μήνα!

  2. #2
    Madness? THIS IS SPARTA!! Το avatar του/της Wizard13
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    374

    Re: Mια βόρεια εκδρομούλα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
    Σταματήσαμε στις Θερμοπύλες για φωτό
    Εσείς τη βγάλατε ή σας έβγαλαν οι τροχαίοι???

    Χαίρομαι που περάσατε καλά. Εμείς οι μοτοσυκλετιστές για κάτι τέτοιες φάσεις ζούμε

    ’ντε σήμερα παίρνω το μηχανάκι μου, οπότε στην επόμενη βόλτα αν θέλετε θα έχετε και παρεούλα
    Wizard! "Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα" - Σωκράτης (469πΧ - 399πΧ)
    [font=Geneva]Το να είσαι το παράδειγμα δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος να φτάσεις ψηλά, είναι ο μόνος τρόπος - Albert Einstein (1879-1955)[/font]

  3. #3

    Talking Xexexe

    Καλημέρα!!
    Και μπράβο και στην ’ρτεμις! Την επόμενη φορά μή τον αφήσεις να φέρεις αντίσταση στο θέμα οδήγησης γιατί αλλιώς τον παρατάς πέρνεις το XX και την κάνεις για να πιάσεις και πιο πολλά χλμ. όντας ελαφρύτερη!!!!
    Η διαδρομή είναι super και απλή. Αρκεί να μήν έχει κίνηση και φυσικά αυτά τα κωλοέργα στον Αγ. Κωνσταντίνο που έχουν γίνει και καλά για να διευκολύνουν τη κατάσταση (του image της περιοχής)...
    Στις Θερμοπύλες συνήθως έχει μπλόκα. Βγάλατε και φωτογραφίες με τους μπάτσους???


    (Και μιάς και ο ’κης είναι από Λαμία και πηγαίνουμε αρκετά συχνά, κανονίζουμε και καμιά βόλτα αν θέλετε αργότερα)
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  4. #4
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    δεν νομίζω το ΧΧ να έχει πρόβλημα να πιάσει κάποια χλμ. (ειδικά τα χλμ. που διάβασα) με ένα ή με δυο (ή με τρεις ή με τέσσερεις) στη σέλα

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    ...(Το αξιοσημείωτο, ας πουμε, φίλτατε NLS δεν ειναι οτι δεν μπορει να πιασει τα παραπανω χλμ ανετα, αλλα το οτι τα επιασε με εμενα οδηγο κατοχος ενος φτωχου πλην τίμιου serow που πανω απο 120 δεν εχω δει ποτε στο κοντερ μου. Και ας οδηγώ κοντα στα 2 χρονια μονο..)


    Η μερα ήταν οντως καταπληκτική και το σίγουρο ήταν οτι δεν θελαμε να την χαραμίσουμε με τίποτα!!!

    Ξεκινήσαμε έτσι χωρις ακριβές προορισμο και μας βγήκε σε καλό (αφου γλιτώσαμε και τους φανατισμένους Ολυμπιακους στην Λαμια σίγουρα σε καλο μας βγήκε!! )

    Οταν ήρθε η στιγμή να αλλαξουμε τιμονι... :hypnotize εχμ...φοβόμουν με τον Μιχάλη πισω (ωσαν καποιο βαρος και μην κουνηθεί...μπουπ!Και οι 2) αλλα με το που ξεκινας...no problemo... OYTE ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ τον συνεπιβάτη σου. Ειδικά οταν χτύπαγα κατι 120<140<160<180 για μενα ηταν καπως έτσι!!! Αλλα Χ Α Λ Α Ρ Α !!! Αφου σε καποια φαση ξεθάρρεψα και να οι σφήνες, να τα ψαρώματα, να τα χαμογελάκια της ευτυχίας και της επιτυχίας Ολα ειναι στο μυαλο τελικα.

    Ψιιιιιιιιιιιιτ!!!! Electra , μεταξυ μας, αμα μου το ξαναδωσει θα του το δώσω μονο οταν ερθει η ωρα του γυρισμου!!! χιχιχιχιχιχι!!!!!!!
    Α! Και βεβαια θα κανονισουμε! Την επόμενη φορα που θα παμε βορεια θα πεσει τηλέφωνο









    ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αν σου το ξαναδώσει ρίξε καμιά απότομη γκαζιά και άφησε τον να σέρνεται στην άσφαλτο!!!
    Και το innova έτσι χαλαρά τα πιάνει τα 180 αλλά με δεύτερο άτομα μόνο ως 160 πάει...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Πάντα τέτοια παιδιά, να χαίρεστε τα μηχανάκια σας!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
    ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΜΗΝΙΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΜΜΙΑ.ΞΕΚΙΝΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΑΡΑΕΙ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΩ ΣΠΙΤΙ ,ΔΗΛΩΝΩ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΞΥΠΝΑΩ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΣ (ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΚΤΛ ΚΤΛ) ΚΑΙ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟ ΚΑΙ ΚΑΦΕΔΑΚΙ.ΠΑΙΔΙΑ ΗΤΑΝΕ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ ΥΠΕΡΟΧΑ.ΑΡΑΞΑΜΕ ΑΡΧΑΙΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟ ΑΦΟΥ ΤΟ STORK ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΑΖΕΨΑΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΜΟΥ.
    ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΒΟΛΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΡΑΠΕΔΙΑΣ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΜΟΥ ΓΕΜΙΣΕ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
    ΑΑ ΡΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΕΣ.......

  8. #8
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    μπράβο παιδιά ωραία βόλτα

    άντε ρε άρτεμις και με το δικό σου με το καλό να πηγαίνετε παρεΐτσα

    τώρα τι θα είναι το δικό σου αποφάσισες;
    r6 θα είναι xx θα είναι ή θα πάρεις κάνα τρελό τέρας ον-οφ να μην φύγεις και εντελώς από το χώμα

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    μπράβο παιδιά ωραία βόλτα

    άντε ρε άρτεμις και με το δικό σου με το καλό να πηγαίνετε παρεΐτσα

    τώρα τι θα είναι το δικό σου αποφάσισες;
    r6 θα είναι xx θα είναι ή θα πάρεις κάνα τρελό τέρας ον-οφ να μην φύγεις και εντελώς από το χώμα

    ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΞΕΡΩ!!!!!!!!!!!

    Ειμαι εντελώς αναποφασιστη...

    Αλλα ειναι π.ομορφο συναισθημα βρε Μανώλη. Να μοιράζεται το ζευγαρι την μηχανή ή και να αλλαζουν κιολας (αν υπαρχουν 2)!!!
    Τρελλα σου λέω!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Αντε μαθε και εσυ την κοπελίτσα σου που με ρώταγε τις προαλλες ποσα κυβικα ειναι η δικια μου, ποσα του Μιχαλη, πώς το πηραν οι δικοι μου, πόσο καιρο οδηγώ και αλλα τετοια...ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!

  10. #10
    Re paidia ena periergo pragma. 8umamai alles xronies oti tetoia epoxh lioname sthn a8hna kai genika se olh thn ellada o kairos htan sxetika kalos oute broxes oute xionia. kai fetos pou phra thn mhxanh exei g@mh8ei entelos. apo ton ioulio os ton oktobrh eixa kanei 5500 km kai apo noembrh os tora exo kapsei 2 ntepozita benzinh mono. Bebaia oi kales oi meres den exoun er8ei akoma.....

    Πανευτυχής που ξεμπερδέψα με τους Γιαπωνέζους

    Δεν μετανιώνω που αγάπησα εσένα μόνο.....

  11. #11
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
    ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΞΕΡΩ!!!!!!!!!!!

    Ειμαι εντελώς αναποφασιστη...

    Αλλα ειναι π.ομορφο συναισθημα βρε Μανώλη. Να μοιράζεται το ζευγαρι την μηχανή ή και να αλλαζουν κιολας (αν υπαρχουν 2)!!!
    Τρελλα σου λέω!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Αντε μαθε και εσυ την κοπελίτσα σου που με ρώταγε τις προαλλες ποσα κυβικα ειναι η δικια μου, ποσα του Μιχαλη, πώς το πηραν οι δικοι μου, πόσο καιρο οδηγώ και αλλα τετοια...ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!

    όχι μόνο ενδιαφέρεται αλλά από 1 μαΐου θα ξεκινήσει μαθήματα σε δάσκαλο κανονικά γιατί λόγω υποχρεώσεων δεν μπορεί νωρίτερα

    στο μεταξύ ίσως να κανονίσουμε τίποτα να της δέιξω στη δικιά μου κάποια πράγματα, πάντως σίγουρα άμα πάρει το κολάι με το δάσκαλο η δικιά μου θα προσφέρεται για προπόνηση

Παρόμοια θέματα

  1. Εκδρομουλα Κυριακης 23/01
    από daredevil28 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2005, 12:21
  2. Σαββατο 07/08/04 εκδρομουλα??
    από life_dab στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2004, 21:00
  3. Μονοημερη Εκδρομουλα;;;;;;;;;;
    από ttfakias στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2004, 15:28
  4. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 19:31
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2004, 17:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF