Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 152 από 152

Θέμα: Riding school 888 6-8 οκτωβριου στις σερρες

  1. #151
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Ολοι εχουν αποψη. Ειδικα σε αυτη τη χωρα που ειμαστε ολοι ξερολες.

    καποια στιγμη παλιοτερα, αφου ειχα κανει το πρωτο μου css (και μοναδικο δυστυχως) ετυχε να μιλησω με μαστορα μοτο παλιο αγωνιζομενο... αναποφευκτα η κουβεντα πηγε στα της πιστας και του ειπα οτι ξερεις εχω κανει ενα css που με βοηθησε πολυ...

    το τι απαξιωτικους χαρακτηρισμους ακουσαν τα αυτια μου δε λεγονται μαγκες... λες και κατειχε την απολυτη γνωση ο ανθρωπος, που κακα τα ψεματα εχει καποιες διακρισεις και ηταν γρηγορος.


    Ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του λοιπον.
    Ιδια κουβέντα είχα και εγώ με αγωνιζόμενο και πρωταθλητη Ελλάδος όμως αυτό που μου απάντησε είναι πως αυτό που θα μάθεις εσυ ίσως για να το αφομοιώσεις χρειαστείς χ χρόνο ενώ αν το κάνω εγώ, που ίσως κάποια πράγματα τα κάνω ήδη στη πίστα αλλα δεν μπορώ να τα μεταφράσω,θα τα κάνω σε συντομότερο χρόνικό διάστημα πρός όφελος μου.Ηταν πολύ θετικός ο άνθρωπος με τα σχολεία.Ο κύριος λόγος ήταν μπας και ζωντανέψουν οι εδώ αναβάτες και ασχοληθουν πιο ζεστά με το σπόρ.(Φυτώριο)

  2. #152
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Ολοι εχουν αποψη. Ειδικα σε αυτη τη χωρα που ειμαστε ολοι ξερολες.

    καποια στιγμη παλιοτερα, αφου ειχα κανει το πρωτο μου css (και μοναδικο δυστυχως) ετυχε να μιλησω με μαστορα μοτο παλιο αγωνιζομενο... αναποφευκτα η κουβεντα πηγε στα της πιστας και του ειπα οτι ξερεις εχω κανει ενα css που με βοηθησε πολυ...

    το τι απαξιωτικους χαρακτηρισμους ακουσαν τα αυτια μου δε λεγονται μαγκες... λες και κατειχε την απολυτη γνωση ο ανθρωπος, που κακα τα ψεματα εχει καποιες διακρισεις και ηταν γρηγορος.


    Ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του λοιπον.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Ιδια κουβέντα είχα και εγώ με αγωνιζόμενο και πρωταθλητη Ελλάδος όμως αυτό που μου απάντησε είναι πως αυτό που θα μάθεις εσυ ίσως για να το αφομοιώσεις χρειαστείς χ χρόνο ενώ αν το κάνω εγώ, που ίσως κάποια πράγματα τα κάνω ήδη στη πίστα αλλα δεν μπορώ να τα μεταφράσω,θα τα κάνω σε συντομότερο χρόνικό διάστημα πρός όφελος μου.Ηταν πολύ θετικός ο άνθρωπος με τα σχολεία.Ο κύριος λόγος ήταν μπας και ζωντανέψουν οι εδώ αναβάτες και ασχοληθουν πιο ζεστά με το σπόρ.(Φυτώριο)
    Πιστεύω πως αυτές οι 2 απαντήσεις συνοψίζουνε με τον καλύτερο τρόπο ακριβώς, εν μέρη της άρνησης και εν μέρη της συνεχόμενης ανάγκης για γνώση για τη μοτοσικλέτα. Αυτό το επικίνδυνο και ολίγον ελιτίστικο αντρικό χόμπι-ικανότητα σε άλλες εποχές, με την αντιδιαστολή στη σημερινή πραγματικότητα όπου υπάρχουνε πολλές απόψεις, κάποιες πιο "ειδικές" από κάποιες άλλες για το πως να οδηγήσεις (κι ας μη κρυβόμαστε και γρηγορότερα από τους άλλους, κυρίως στην πίστα) οπότε και η αλήθεια είναι κάπου στη μέση, αν αυτό είναι το ζητούμενο σε αυτό το θέμα.

    Ας αφήσουμε την πρακτική της διαφήμισης καθεαυτής στο παρόν θέμα, χωρίς όμως να την παραγνωρίζουμε ως πρακτική(αν υπάρχει καν) και δούμε τελικά πού θέλουμε να καταλήξουμε με πιστοποιήσεις ή όχι, η ανάγκη για γνώση έχει μεγαλώσει με το αναπόφευκτο πλέον πλήθος απόψεων και οπτικών προσέγγισης της οδήγησης μιας μηχανής και τελικά γρήγορης οδήγησης στην πίστα (οπότε αυτομάτως καλό είναι να σταματήσουμε για το τι έκανε παλιά στο δρόμο ο εν λόγω εκπαιδευτής, για την οικονομία της κουβέντας κυρίως μιας και οι απόψεις αυτές είναι καταγεγραμμένες), καταλήγουμε πως ευτυχώς υπάρχουνε πολλές επιλογές να διαλέξεις, όμως θέλει προσοχή να κάνεις τη "σωστή" επιλογή για ένα συγκεκριμένο αποτέλεσμα όπως το θέλεις ή όπως πρέπει να είναι αυτό, δηλαδή να ξέρεις τι κάνεις πάνω στη μηχανή, ταχύτερα με ασφάλεια μέσα στην πίστα.

    Με όποιον δάσκαλο (και "δάσκαλο") καθίσεις λοιπόν, τέτοια γράμματα θα μάθεις. Κάποιοι είναι ταχύτατοι, είτε γιατί γεννήθηκαν ταλέντα, είτε έμαθαν μόνοι τους και δεν το χρωστάνε σε κανέναν εκπαιδευτή (διότι ξέρουμε πολύ καλά πόσο διαφημίζεται και η όποια σχολή όταν περάσει από αυτούς ένας τέτοιος αναβάτης), ενώ κάποιοι άλλοι για διάφορους λόγους, δεν είναι σε φάση για να το έχουνε με την πρώτη από μόνοι τους. Άρα μια εναλλακτική είναι κι ο αυτός ο εκπαιδευτής. Για κάποιους δεν είναι καν εκπαιδευτής, οπότε κοιτάνε αλλού. Απλά. Όλα τα ενδιάμεσα, καλό είναι να τα δούμε ως μια πολύ καλή κουβέντα, όπου κάπου ξέφυγε, αλλά πιστεύω όπως είπα πιο πάνω αυτή η κουβέντα συνοψίζεται με άριστο τρόπο κι από πολλές απόψεις και προεκτάσεις στα 2 τελευταία μηνύματα των φίλων από πάνω. Κι όπως έχει γίνει copyright πλέον, ο γρηγορότερος στην πίστα θα φανεί στα .pdf's ανάλογα τον εκπαιδευτή-δάσκαλο-σχολείο κτλ-κτλ. Θες Μπούστα γιατί είναι ο ΤΟΠ, πάνε εκεί, βλέπεις δε σε παίρνει γιατί λέει πράγματα που δεν τα νιώθεις, κοιτάς αλλού...δεν θες τον ΤΟΠ, θέλεις κάτι πιο προσιτό και εύκολο κι όχι τόσο κορυφαίο, πας εκεί, βλέπεις ότι βαριέσαι και δε σε βοηθάνε τα μαθήματά του, αλλάζεις και προσπαθείς να μάθεις από τον ΤΟΠ. Ο καθένας την προσωπική του ίντριγκα την βλέπει αλλιώς σε όλα τα πράγματα, ακόμη και στα αξιώματα αυτού του κόσμου. Οπότε μας μένει η καλή καρδιά.
    Τελευταία τροποποίηση από H.A.Balafoutre; 17/10/2014 στις 20:01.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 67891011

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2013, 11:06
  2. RIDING SCHOOL 888 14- 4- 2013 στα Μέγαρα
    από 888hayabusa στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2013, 21:16
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2012, 12:47
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2012, 14:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF