Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 152

Θέμα: Riding school 888 6-8 οκτωβριου στις σερρες

  1. #16
    λοιπον τωρα που βρηκα λιγο χρονο, για να παρουμε τα πραγματα ενα ενα...
    1) το αντικειμενο σε καθε level μπορειτε να το διαβασετε εδω: http://www.racingteam888.gr/index.ph...school-program
    δεν υπαρχει λογος να τα γραφω εγω ενα ενα παλι αφου ο νικολας τα εχει πολυ ολοκληρωμενα και μεζεμενα σε μια σελιδα.
    2) κατα τη διαρκεια του σεμιναριου και συγκεκριμενα την ωρα της πρακτικης εξασκησης (20λεπτο) στη πιστα γυρνανε μονο τα μηχανακια που εχουν μαθημα μαζι με τον λαουταρη, σε συνεννόηση με τους υπεύθυνους του αυτοκινητοδρομιου. οποτε δεν γυρνας με αλλους 20 που κανουν οδηγηση καμικαζι οπως αναφερθηκε παραπανω.
    3) νοσοκομειακο και γιατρο ειναι υπεθυνο το αυτοκινητοδρομιο να προσφερει σε περιπτωση που χρειαστει. μονο οταν κλεινεις εσυ ο ιδιος για ολη την ημερα τη πιστα (για παραδειγμα σε trackday που περιμενεις να μαζευτουν πολλα μηχανακια) τοτε εισαι υποχρεωμενος να εχεις νοσοκομειακο και γιατρο μαζι σου.
    4) το αυτοκολλητο που εχω στο cbr ειναι το 888.δεν ειμαι μελος στην ομαδα 888 του λαουταρη αρα δεν εχω καποιο οφελος απο αυτα τα αυτοκολλητα και ουτε προσπαθω να κανω διαφημιση. προτιμησα απλα να βαλω αυτα και οχι αυτοκολλητα απο γνωστες μαρκες ανταλλακτικων, γιατι ο λαουταρης με τα μαθηματα που προσφερει κανει πραγματικα λειτουργημα βοηθοντας τον αναβατη να μαθει πως συμπεριφερετε η μοτοσυκλετα του και πως πρεπει να την οδηγει και απευθυνετε απο τον πιο αρχαριο μοτοσυκλετιστη μεχρι εναν εμπειρο που θελει να κατεβασει το γυρολογιο του.
    Τελος, υστερα απο την εμπειρια που ειχα απο τα level που περασα, το ελαχιστο που μπορω να πω ειναι ενα μεγαλο ευχαριστω στον λαουταρη για τις γνωσεις που μου προσφερε και τις συμβουλες του σε καθε μου απορια. δεν ειναι τυχαιο βεβαια οτι οσους γνωρισα που τελειωναν ενα σεμιναριο εφευγαν με το χαμογελο στο στομα. Αυτα... ευχαριστω πολυ!

  2. #17
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mpampis200 Προβολή μηνύματος
    Τωρα ειδα και την αλλη ερωτηση.. σορρυ. Οχι δεν ειμαι μελος της σχολης!
    OK τότε είσαι "οπαδός" του συγκεκριμένου σχολείου, (αλλά μάλλον και κάτι παραπάνω, δεν είπα ποτέ εγώ τον Χούντρα Θανασάκη - οκ δεν ειναι κακό) όπως άλλοι είναι του CSS, του Συνιώρη, του Μπουστα κλπ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #18
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mpampis200 Προβολή μηνύματος
    2) κατα τη διαρκεια του σεμιναριου και συγκεκριμενα την ωρα της πρακτικης εξασκησης (20λεπτο) στη πιστα γυρνανε μονο τα μηχανακια που εχουν μαθημα μαζι με τον λαουταρη, σε συνεννόηση με τους υπεύθυνους του αυτοκινητοδρομιου. οποτε δεν γυρνας με αλλους 20 που κανουν οδηγηση καμικαζι οπως αναφερθηκε παραπανω.

    Kαταρχην να'σαι καλα που ασχοληθηκες και απαντας παρολο που δεν εισαι οπως λες μελος της ομαδας του 888.

    Εντιππωση μου κανει που, αφου ο Λαουταρης εχει τη δυνατοτητα να κανει δικα του 20λεπτα σε ημερες ελευθερης προπονησης, να μη μπορει να ενημερωθει και το ημερολογιοτης πιστας για το event αυτο....
    Βλεπεις (οχι εσυ, γενικα μιλαω), ο αλλος που βλεπει στο ημερολογιο οτι η πιστα ειναι διαθεσιμη για ελευθερη προπονηση εκεινο το ΣΚ, ξερει απο πριν οτι θα μπαινει, μετα απο ενα μισαωρο θα μπαινουν αμακΣια, και μετα ξανα μηχανακια.

    Να δω ποιος ιππευθυνος θα πει σε καποιον που ηρθε απο του διαολου τη μανα να μπει πιστα, οτι θα μπαινει ανα μια ωρα γιατι ιππαρχει το σχολειο....
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  4. #19
    απο την αρχη του θεματος καταλαβα οτι εχετε ενα θεμα με τον λαουταρη και τη σχολη του, και εφοσον ειπα καλα λογια τωρα εχετε και με μενα. αδιαφορω. εξεφρασα την αποψη μου και τα εγραψα παραπανω αριθμημενα. δε θα ασχοληθω αλλο με τις μπιχτες σας. εχετε υποστηριξει ανοιχτα την αποψη σας για αλλα σχολεια ασφαλους οδηγησης. δικαιωμα σας ειναι αλλα δεν χρειαζεται να λασπολογειτε επειδη καποιος αλλος (στην συγκεκριμενη περιπρωση εγω) υποστηριξε ενα διαφορετικο σχολειο! μαθετε να ακουτε το κατι διαφορετικο!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Αυτό που δεν καταλαβαίνεις είναι πως ελέγχεται η αντικειμενικότητά σου από αυτά που γράφεις μόνος σου, καθώς και με τις απαντήσεις σου.

    Επίσης, τα συμπεράσματα που βγάζεις είναι εντελώς αυθαίρετα.

  6. #21
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Καρντάση,πως βγάλατε συνεννόηση σε μία μέρα πού η πίστα ήταν ανοικτή για όλους και όχι καθεαυτου για το εν λόγω μαθημα- σχολείο
    Αυτό ρωτάνε όλοι
    Δηλαδή όταν μπαίνατε μέσα εσείς είχατε την πίστα άδεια?
    Δεν είναι προκατάληψη, λογική απορία είναι

  7. #22
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Εχει απαντησει ηδη νομιζω, οτι στο εικοσαλεπτο το δικο τους δεν μπαινουν εξωσχολικοι...

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Καρντάση,πως βγάλατε συνεννόηση σε μία μέρα πού η πίστα ήταν ανοικτή για όλους και όχι καθεαυτου για το εν λόγω μαθημα- σχολείο
    Αυτό ρωτάνε όλοι
    Δηλαδή όταν μπαίνατε μέσα εσείς είχατε την πίστα άδεια?
    Δεν είναι προκατάληψη, λογική απορία είναι
    Βασικά, αυτή είναι η απορία. Στις ημέρες ελεύθερης προπόνησης, μπορεί να γυρνάει όποιος γουστάρει όσο γουστάρει, ΕΚΤΟΣ και υπάρχει αυτοκίνητο στην πίστα οπου τότε αρχίζουν τα 20λεπτα.

    Υπάρχει συνεννόηση με την πίστα για prive 20λεπτα, ή οχι? Αν ξεκινήσω εγώ πχ να πάω να λιώσω το μηχανάκι μου εκείνη την ημέρα, θα μου πουν οτι δεν μπορώ?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #24
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Εχει απαντησει ηδη νομιζω, οτι στο εικοσαλεπτο το δικο τους δεν μπαινουν εξωσχολικοι...
    Σορυ τότε
    Δεν το είχα προσέξει

  10. #25
    Ρε παιδιά, μια στιγμή. Κάθε φορά που εμφανίζεται αυτό το όνομα, υπάρχει μια σαφής απαξίωση εκ των προτέρων. Δηλαδή κάτι έχει κάνει αυτός, το ξέρουνε κάποιοι και μετά σιγά-σιγά με υποκρύπτουσα γνώση και του στύλ "προσεξε τι θα πεις σε περιμένω στη γωνία" όποιος πάει να πει κάτι...ξεκινάει το πανηγύρι συνέχεια.

    Κατα'ρχήν, τι έχει κάνει αυτός ο τύπος γενικότερα. 2ον απότι κατάλαβα από αυτά που διάβασα στο site του, αφού έχει γίνει τόσος ντόρος, σου λέει ανοιχτή η πίστα, μικρό κόστος θα σου πω 1-2-3 πράγματα και τέλος. Αυτά λέει, αυτά κάνει. Τα άλλα σχολεία κάνουνε επίσης αυτά που λένε, με τις προδιαγραφές που αναφέρουνε κάποια παιδιά πιο πάνω, δηλαδή γιατρό-ασθενοφόρο καφέ, φαγητό κτλ, κλειστή πίτσα...με ένα Α κόστος, με πιστοποίηση παγκόσμιας κλάσης εγνωσμένης αξίας διδασκαλία (πχ CSS). ΟΚ να καταλάβω πως μπορεί να μπαίνουνε και σφήνα κάποιοι "δικοί" του και να κάνουνε τζάμπα διαφήμιση σε ένα δημόσιο χώρο, αυτό ίσως είναι λάθος, ανάλογα με την πολιτική του κάθε φόρουμ. Αλλά, αν δεν θέλω ή δεν μπορώ να πληρώσω το CSS, ή δεν με βολεύουνε οι ημερομηνίες...κτλ. Βρήκα αυτόν, πήγα, πλήρωσα σαν να έκανα ένα track day, ήτανε κι αυτός εκεί μου είπε 1-2-3 πράγματα...ΟΚ, σε κάποιους άρεσε, σε κάποιους όχι. Δεν είναι CSS, το ξέρω. Δεν έκανα μάθημα με τον Μπούστα ή με τον Συνιώρη...το ξέρω. Αυτός με βόλεψε, αυτόν βρήκα. Γιατί όμως φτάνουμε στο σημείο, αυτό μου έκανε και τη μεγαλήτερη εντύπωση, να πετάμε για νομιμότητες, μηνύσεις, κτλ που είπε κι ο xlitos σε άλλο θέμα?

    Με το συμπάθειο κιόλας, αλλά ορισμένες φορές μιλάτε με κώδικες και δεν βγαίνει άκρη.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  11. #26
    Ισως η χρηση του ορου "σχολειο" να συνδεεται με προυποθεσεις που δεν πληρουνται....

    Υποθετω δλδ
    πουτσ@@@@@@@@@

  12. #27
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    ...
    Με το συμπάθειο κιόλας, αλλά ορισμένες φορές μιλάτε με κώδικες και δεν βγαίνει άκρη.
    Δεν υπάρχουν κώδικες ουτε κάποια εμπάθεια του φόρουμ απέναντι στη συγκεριμένη σχολή... Τι έχουν άλλοι δεν μπορώ να το ξέρω, ούτε και μ' ενδιαφέρει.

    Σε άλλο θρεντ όμως όταν διαβάζεις ότι "ο εκπαιδευτής μου είπε να βάλω 17 πιεση", ε μπορείς να το σχολιάσεις...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχουν κώδικες ουτε κάποια εμπάθεια του φόρουμ απέναντι στη συγκεριμένη σχολή... Τι έχουν άλλοι δεν μπορώ να το ξέρω, ούτε και μ' ενδιαφέρει.

    Σε άλλο θρεντ όμως όταν διαβάζεις ότι "ο εκπαιδευτής μου είπε να βάλω 17 πιεση", ε μπορείς να το σχολιάσεις...
    Το 17 το πρότεινε για το συγκεκριμένο λάστιχο (gp racer NTEC). Και μένα μου φάνηκε χαμηλό, αλλά εκ του αποτελέσματος η συμπεριφορά της μηχανής ήταν άριστη, η φθορά όμως όχι, αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.
    Δεν ξέρω αν έχει αξία, αλλά ξέρω αγωνιζόμενο που βάζει 18 πίεση. Σίγουρα άλλη πίεση θα βάλει αυτός που γυρνάει στο 21 και άλλη εγώ ΑΛΛΑ θέμα ασφάλειας όμως τίθεται; Ή να χαμε να λέγαμε;

  14. #29
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gkourv Προβολή μηνύματος
    Το 17 το πρότεινε για το συγκεκριμένο λάστιχο (gp racer NTEC). Και μένα μου φάνηκε χαμηλό, αλλά εκ του αποτελέσματος η συμπεριφορά της μηχανής ήταν άριστη, η φθορά όμως όχι, αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.
    Δεν ξέρω αν έχει αξία, αλλά ξέρω αγωνιζόμενο που βάζει 18 πίεση. Σίγουρα άλλη πίεση θα βάλει αυτός που γυρνάει στο 21 και άλλη εγώ ΑΛΛΑ θέμα ασφάλειας όμως τίθεται; Ή να χαμε να λέγαμε;
    Αν συγκρίνεις τον εαυτό σου με αγωνιζόμενο όχι, δεν τιθεται. Αν όμως πας στην πιστα για να μάθεις καινουργια πράγματα και να τα εφαρμόσεις με ένα λάστιχο που δεν δουλευει σωστά (για διάφορους λόγους), τότε ναι, τίθεται θέμα της ασφάλειάς σου. Εκτός αν γυρίζεις στην πιστα κάτω απο 30 οπότε, σόρρυ, κάναμε λάθος.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχουν κώδικες ουτε κάποια εμπάθεια του φόρουμ απέναντι στη συγκεριμένη σχολή... Τι έχουν άλλοι δεν μπορώ να το ξέρω, ούτε και μ' ενδιαφέρει.

    Σε άλλο θρεντ όμως όταν διαβάζεις ότι "ο εκπαιδευτής μου είπε να βάλω 17 πιεση", ε μπορείς να το σχολιάσεις...


    Γι'αυτά τα dunlop πια έχουνε ακουστεί τα 1000 μύρια όσα. Δεν ξέρω πότε το είχα διαβάσει και δεν ξέρω τώρα που να το βρώ, αλλά έχω διαβάσει για τόσο χαμηλές πιέσεις στα καινούρια dunlop με τον σκληρό σκελετό και την N-tech τεχνολογία. Εν πάση περιπτώση δεν θυμάμαι, για να λέω και την αλήθεια...αλλά κάπου είχε υποθεί. Τώρα τα παιδιά που έχουνε σαφώς μεγαλύτερη εμπειρία, 1-2 που απάντησαν για τις πιέσεις, σίγουρα η διαφορά κάτι σημαίνει όπως λες. Μήπως όμως για τις συνθήκες εκείνες, εκείνη τη στιγμή, έπρεπε να βάλει τέτοιες πιέσεις....ερώτηση κάνω δεν ξέρω τι και πως. Θέλω όμως να καταδείξω πως από τη λάθος πίεση στα ελαστικά, να φτάνουμε στις νομιμότητες και στις μηνύσεις....πιστεύω απέχει. Συμφωνείς?

    Edit, το έγραψα αυτό πρίν διαβάσω τον gkourv, αλλά έπεσε το χρονικό όριό μου και με πέταξε όταν πάτησα αποστολή απάντησης....
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2013, 12:06
  2. RIDING SCHOOL 888 14- 4- 2013 στα Μέγαρα
    από 888hayabusa στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2013, 22:16
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2012, 13:47
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2012, 15:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF