Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 152

Θέμα: Riding school 888 6-8 οκτωβριου στις σερρες

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αν συγκρίνεις τον εαυτό σου με αγωνιζόμενο όχι, δεν τιθεται. Αν όμως πας στην πιστα για να μάθεις καινουργια πράγματα και να τα εφαρμόσεις με ένα λάστιχο που δεν δουλευει σωστά (για διάφορους λόγους), τότε ναι, τίθεται θέμα της ασφάλειάς σου. Εκτός αν γυρίζεις στην πιστα κάτω απο 30 οπότε, σόρρυ, κάναμε λάθος.
    Όπως θα διάβασες στο post μου είπα "Σίγουρα άλλη πίεση θα βάλει αυτός που γυρνάει στο 21 και άλλη εγώ" άρα η απάντηση στο πρώτο σου ερώτημα είναι σαφής. Γυρνάω μέχρι στιγμής στο 34 κάτι που το γνώριζε και ο εκπαιδευτής από πριν. Να πω επίσης ότι πάνω από 6-7 γύρους δεν κάναμε συνεχόμενα, ίσως να παίζει ρόλο και αυτό.
    Επίσης θα ξαναπώ ότι θέμα με τη συμπεριφορά της μηχανής δεν είχα.

  2. #32
    Gkourv μαζι γυρνουσαμε τη πεμπτη. Και εγω 17 πιεση ειχα πισω, γυρολογιο στο 1.34 και το μηχανακι συμπεριφεροταν αψογα. Και μπορουσα να κατεβασω κι αλλο το χρονο.. την αλλη φορα ομως. Παιδες εχουμε βγει εκτος θεματος!!

  3. #33
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    Γι'αυτά τα dunlop πια έχουνε ακουστεί τα 1000 μύρια όσα. Δεν ξέρω πότε το είχα διαβάσει και δεν ξέρω τώρα που να το βρώ, αλλά έχω διαβάσει για τόσο χαμηλές πιέσεις στα καινούρια dunlop με τον σκληρό σκελετό και την N-tech τεχνολογία. Εν πάση περιπτώση δεν θυμάμαι, για να λέω και την αλήθεια...αλλά κάπου είχε υποθεί. Τώρα τα παιδιά που έχουνε σαφώς μεγαλύτερη εμπειρία, 1-2 που απάντησαν για τις πιέσεις, σίγουρα η διαφορά κάτι σημαίνει όπως λες. Μήπως όμως για τις συνθήκες εκείνες, εκείνη τη στιγμή, έπρεπε να βάλει τέτοιες πιέσεις....ερώτηση κάνω δεν ξέρω τι και πως. Θέλω όμως να καταδείξω πως από τη λάθος πίεση στα ελαστικά, να φτάνουμε στις νομιμότητες και στις μηνύσεις....πιστεύω απέχει. Συμφωνείς?

    Edit, το έγραψα αυτό πρίν διαβάσω τον gkourv, αλλά έπεσε το χρονικό όριό μου και με πέταξε όταν πάτησα αποστολή απάντησης....
    Συνφωνουμε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #34
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mpampis200 Προβολή μηνύματος
    απο την αρχη του θεματος καταλαβα οτι εχετε ενα θεμα με τον λαουταρη και τη σχολη του, και εφοσον ειπα καλα λογια τωρα εχετε και με μενα.

    Εχουμε τιποτα να χωρισουμε και δε το ξερουμε?
    οχι φιλε μου, απο πλευρα μου τουλαχιστον δεν εχω καποι θεμα μαζι σου.

    Τον κο Λαουταρη δε τον γνωριζω, δε ξερω τι γνωσεις εχει, δε ξερω τι μπορει να προσφερει. Μπορει να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου.... Αλλα οταν λεει "Μαθηματα οδηγησης στη πιστα Πατρα-Γαλαξειδι, κοστος Χ" εμενα προσωπικα μου γυριζουν τα αντερα γιατι δειχνει οτι το κανει για να τα παρει.
    Ουτε καν να βρει ενα χωρο, μια αλανα, ενα αδειο παργινγκ, κατι ρε πουστη μου, που να μην εχεις στο κεφαλι σου τη νταλικα απο απεναντι, και να συγκεντρωθεις σε αυτο που θες να μαθεις

    Τι να πω, ισως να ειμαι ιππερβολικος, ισως να ζηταω πολλα, ισως να γερναω....
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Εχουμε τιποτα να χωρισουμε και δε το ξερουμε?
    οχι φιλε μου, απο πλευρα μου τουλαχιστον δεν εχω καποι θεμα μαζι σου.

    Τον κο Λαουταρη δε τον γνωριζω, δε ξερω τι γνωσεις εχει, δε ξερω τι μπορει να προσφερει. Μπορει να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου.... Αλλα οταν λεει "Μαθηματα οδηγησης στη πιστα Πατρα-Γαλαξειδι, κοστος Χ" εμενα προσωπικα μου γυριζουν τα αντερα γιατι δειχνει οτι το κανει για να τα παρει.
    Ουτε καν να βρει ενα χωρο, μια αλανα, ενα αδειο παργινγκ, κατι ρε πουστη μου, που να μην εχεις στο κεφαλι σου τη νταλικα απο απεναντι, και να συγκεντρωθεις σε αυτο που θες να μαθεις

    Τι να πω, ισως να ειμαι ιππερβολικος, ισως να ζηταω πολλα, ισως να γερναω....
    Μάλιστα. Κάπου το θυμάμαι κι αυτό....σωστά...στο δρόμο κάτι είχε κάνει (με λεφτά?). Έχουνε κάνει κι άλλοι παλιότερα τύπου πάμε βόλτα μαθαίνουνε κι από τους εμπειρότερους, με παρέες. ΟΚ, το θυμήθηκα και λέω δεν μπορεί κάτι είχε ξαναγίνει. Πάντως, φίλος πήγε, μου είπε πως ήτανε καλά, έμαθε 1-2 πραγματα και τίποτα παραπάνω. Αυτά. Τέλος.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  6. #36
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    ^^αυτο ειναι το "κολλημα" μου. Το κομματι που εχει να κανει με την ασφαλεια.
    Και ο ιδιος ο Ροσσι να μου πει "Δωσε μου 100 ευρω και παμε στο δρομο να σε μαθω να στριβεις" θα του ξηλωσω το σΧουλαρικι απο το αυτι
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  7. #37
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Πως εχουν αλλαξει τα πραγματα ρε παιδι μου...

    Κάποτε, με απλα diablo3 και πιεσεις 32-30 γυρνουσαμε στο 09
    στα μεγαρα ΑΝΕΤΑ...

    Τι να πω ισως τα παιδια να το εχουν δει αγωνιστικα το θεμα...

  8. #38
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Στο δρόμο τα κάναμε μαντάρα όμως....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #39
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    .... με απλα diablo3 ...
    λαστιχαρες
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  10. #40
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Στο δρόμο τα κάναμε μαντάρα όμως....
    για τα δικα σου λες ρε μλκ ή τα δικα μου;

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    OK τότε είσαι "οπαδός" του συγκεκριμένου σχολείου, (αλλά μάλλον και κάτι παραπάνω, δεν είπα ποτέ εγώ τον Χούντρα Θανασάκη - οκ δεν ειναι κακό) όπως άλλοι είναι του CSS, του Συνιώρη, του Μπουστα κλπ.
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΜΟΝΟ. ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΤΟΝ ΛΑΟΥΤΑΡΗ ΝΙΚΟΛΑΚΗ, ΝΙΚΟΛΑ ΤΟΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΥΡΙΕ ADMINISTRATOR.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Ισως η χρηση του ορου "σχολειο" να συνδεεται με προυποθεσεις που δεν πληρουνται....

    Υποθετω δλδ
    ΝΑ ΥΠΟΘΕΧΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΥΡΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Εχουμε τιποτα να χωρισουμε και δε το ξερουμε?
    οχι φιλε μου, απο πλευρα μου τουλαχιστον δεν εχω καποι θεμα μαζι σου.

    Τον κο Λαουταρη δε τον γνωριζω, δε ξερω τι γνωσεις εχει, δε ξερω τι μπορει να προσφερει. Μπορει να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος του κοσμου.... Αλλα οταν λεει "Μαθηματα οδηγησης στη πιστα Πατρα-Γαλαξειδι, κοστος Χ" εμενα προσωπικα μου γυριζουν τα αντερα γιατι δειχνει οτι το κανει για να τα παρει.
    Ουτε καν να βρει ενα χωρο, μια αλανα, ενα αδειο παργινγκ, κατι ρε πουστη μου, που να μην εχεις στο κεφαλι σου τη νταλικα απο απεναντι, και να συγκεντρωθεις σε αυτο που θες να μαθεις

    Τι να πω, ισως να ειμαι ιππερβολικος, ισως να ζηταω πολλα, ισως να γερναω....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    ^^αυτο ειναι το "κολλημα" μου. Το κομματι που εχει να κανει με την ασφαλεια.
    Και ο ιδιος ο Ροσσι να μου πει "Δωσε μου 100 ευρω και παμε στο δρομο να σε μαθω να στριβεις" θα του ξηλωσω το σΧουλαρικι απο το αυτι
    ΑΣΦΑΛΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΨΕΙ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ: http://www.motothesis-motoe.org/

  12. #42
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mpampis200 Προβολή μηνύματος
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΜΟΝΟ. ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΤΟΝ ΛΑΟΥΤΑΡΗ ΝΙΚΟΛΑΚΗ, ΝΙΚΟΛΑ ΤΟΝ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΥΡΙΕ ADMINISTRATOR.
    Kατ' αρχάς μην γραφεις με κεφαλαία, δηλώνεις ότι φωνάζεις έτσι και είναι εκνευριστικό. Και τα κ. Admin εκει που πιάνουν τόπο. Εδώ δεν λέει κάτι.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mpampis200 Προβολή μηνύματος
    .....


    ΑΣΦΑΛΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΙΝ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΨΕΙ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ: http://www.motothesis-motoe.org/
    Κοίτα να δεις τώρα... το τι κάνει η ΜΟΤΟΕ και η κάθε άλλη λέσχη (για τα μέλη της και μόνο απ΄ότι βλέπω, γαμάτοι οι τύποι - αν εισαι ΜΟΤΟΕ ΟΚ, οι αλλοι να παν να γ@μηθουν) είναι δικό της καπέλο.

    Στο δρόμο δεν μαθαίνεις παρα μόνο με άσχημο τρόπο. Σχολείο με ασφάλεια σε δρόμο που μπορεί να ερθει η νταλικα με τα σπασμενα φρένα της Εγνατίας δεν παιζει.

    Το καταλαβαίνεις αυτό ή όχι; Αν δεν το καταλαβαίνεις ή έχεις επιχειρήματα επ' αυτού δεν θα μπορεσουμε να συνενοηθούμε.
    Τελευταία τροποποίηση από sniper; 15/10/2014 στις 16:39.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #43
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mpampis200 Προβολή μηνύματος
    ΝΑ ΥΠΟΘΕΧΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΠΥΡΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.
    Γνωμη μπορει να εχει ο καθενας σε ο,τι θελει!!
    Αποψη εχεις οταν γνωριζεις για κατι κ μιλας γι αυτο!!
    Να μην τα μπερδευουμε αυτα...

    Οσο για μαθηματα οδηγησης σε ανοιχτο δρομο με το αντιθετο ρευμα να ερχεται καταπανω σου...απλα ειναι ΚΑΙ ακουγεται γελοιο.
    Τελευταία τροποποίηση από DoctoR_k6; 15/10/2014 στις 17:50.
    Ride(s) the wind of change...

  14. #44
    (δεν το λεω για να κατηγορησω κανεναν ουτε να το παιξω εξυπνος) νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρος και μιλαω ελληνικα αλλα το ξαναγραφω:
    αν δεν εχεις γνωση για κατι δεν εχεις δικαιωμα να εχεις και γνωμη γι αυτο.

  15. #45
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mpampis200 Προβολή μηνύματος
    (δεν το λεω για να κατηγορησω κανεναν ουτε να το παιξω εξυπνος) νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρος και μιλαω ελληνικα αλλα το ξαναγραφω:
    αν δεν εχεις γνωση για κατι δεν εχεις δικαιωμα να εχεις και γνωμη γι αυτο.
    Αυτο σου λεω φιλε συμφορουμιτη. Για να εχεις γνωμη δεν χρειαζεται να εχεις γνωση. Αυτο που λες εσυ ειναι αποψη επι θεματος. Γνωμη εχει ο καθενας!! Απλα κ καθαρα...
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2013, 11:06
  2. RIDING SCHOOL 888 14- 4- 2013 στα Μέγαρα
    από 888hayabusa στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2013, 21:16
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2012, 12:47
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2012, 14:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF