Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Καθαριστηριο για εξοπλισμο μοτοσυκλετας.

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2014
    Μηνύματα
    50

    Καθαριστηριο για εξοπλισμο μοτοσυκλετας.

    Οσο και να εψαξα στο internet δεν βρηκα καποιο ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ καθαριστηριο για να αναλαβει το πλυσιμο του μπουφαν μου και του κρανους μου.
    Μήπως ξέρετε κάποιο μαγαζί που να αναλαμβάνει την όλη διαδικασία ; Μένω Αθήνα βόρεια προάστια.
    Ευχαριστω.

  2. #2
    To κράνος χαλαρά το πλένεις με εξειδικευμένο κουβά και σαμπουάν που πλένεις και το κεφάλι σου μόνος σου σε πέντε λεπτά με χλιαρό νεράκι (ή κάποιο άλλο ήπιο σαπούνι) κάνοντας ήπιο μασαζάκι στα μαξιλάρια (αν δεν βγαίνουν). Αν βγαίνουν τα αφαιρείς και τα πλένεις σε λεκανάκι με σαμπουάν και ήπιο μασαζάκι...

    Το μπουφάν αν βαριέσαι να το πλύνεις μόνος σου (απλωμένο στην μπανιέρα σου και πάλι με κάποιο ήπιο σαπούνι και μιά βούρτσα χωρίς να το τσαλακώσεις/στίψεις) έχω δει ένα τέτοιο μαγαζί στην Βουλιαγμένης, εκεί που γίνεται μονόδρομος στο ρεύμα προς Αθήνα, μετά την colori κάπου κοντά στην γυμναστική ακαδημία. Τώρα το κατά πόσον είναι όντως καλοί σε αυτό που δηλώνουν ότι κάνουν, δεν έχω ιδέα, δεν έχω πάει ποτέΣ σε τέτοιο μαγαζί. Εδώ στα βόρεια δεν έχει πάρει το μάτι μου κάτι σχετικό.

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το μπουφάν αν βαριέσαι να το πλύνεις μόνος σου (απλωμένο στην μπανιέρα σου και πάλι με κάποιο ήπιο σαπούνι και μιά βούρτσα χωρίς να το τσαλακώσεις/στίψεις) έχω δει ένα τέτοιο μαγαζί στην Βουλιαγμένης, εκεί που γίνεται μονόδρομος στο ρεύμα προς Αθήνα, μετά την colori κάπου κοντά στην γυμναστική ακαδημία. Τώρα το κατά πόσον είναι όντως καλοί σε αυτό που δηλώνουν ότι κάνουν, δεν έχω ιδέα, δεν έχω πάει ποτέΣ σε τέτοιο μαγαζί. Εδώ στα βόρεια δεν έχει πάρει το μάτι μου κάτι σχετικό.
    Αν εννοείς ένα καθαριστήριο "MEGA"? - "STAR"?, που γράφει για πλύσιμο ρούχων μοτοσυκλέτας, στην κορντούρα που του είχα πάει εγώ, μία χαρά ήταν...

    να σημειωθεί οτι στο δικό μου, βγαινει η μεμβράνη αδιαβροχοποίησης οπότε και ήταν πιο εύκολα τα πράματα....
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Το παρακάτω ειδικεύεται σε αυτό που θέλεις.

    http://www.vrisko.gr/details/72d115d...dcaj5e2cc32736

    (Δεν έχω προσωπική εμπειρία.)

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Στο μπαζαρ την π.ραλλη οταν ειχα αγορασει κρανος και μπουφαν μου ειχαν πει οτι αναλαμβανουν καθαρισμους. Δεν τα εχω παει ποτε. Τα πλενω μονος μου. Αλλα ισως αξιζει μια βολτα.

  6. #6
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Στο dirty wash που σου ειπαν και πιο πανω. Πολυ καλη δουλεια αλλα τελευταία φορα που πηγα ηταν λιγο ακριβα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Μεσα στον Σκλαβενιτη στην Νεα χαλκηδονα( αχαρνων ) υπαρχει καθαριστηριο που κανει πολύ καλη δουλεια στα μπουφαν μηχανης με 10 ευρω. Στις 7 φορες που εχω παει τα μπουφαν της μηχανης μου, εμεινα απολυτα ευχαριστημένος..

  8. #8
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Ξεθάβω αλλά είναι λίγο σχετικό- άσχετο:

    Εχει η γυναίκα ακριβό πουπουλενιο μπουφαν που θέλει να πλύνει, ξέρουμε κάποιο καθαριστήριο εντός Αθηνών να αναλαμβάνει, και να μην γίνουν τα πούπουλα μέσα μιία μάζα και κάθονται σαν πέτρες???
    Η δεν υπάρχει σωτηρία ?
    The mountain is you

  9. #9
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Ξεθάβω αλλά είναι λίγο σχετικό- άσχετο:

    Εχει η γυναίκα ακριβό πουπουλενιο μπουφαν που θέλει να πλύνει, ξέρουμε κάποιο καθαριστήριο εντός Αθηνών να αναλαμβάνει, και να μην γίνουν τα πούπουλα μέσα μιία μάζα και κάθονται σαν πέτρες???
    Η δεν υπάρχει σωτηρία ?
    Έχω την εντύπωση ότι αυτά όπως και τα κοστούμια δεν πλένονται ακριβώς αλλά με στεγνό καθάρισμα ή ατμό τα φτιάχνουν.
    where was Gondor when the Westfold fell?

Παρόμοια θέματα

  1. Τι άλλο? προτάσεις για αγορά μοτοσυκλέτας
    από Aboulafia στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 10:04
  2. Βοηθεια για επιλογη μοτοσυκλετας
    από ^Deadly_Sin^ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2007, 00:16
  3. Γνώμες για αγορά μοτοσυκλέτας
    από crywolf74 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 00:24
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 14:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF