Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 65

Θέμα: Nordcap

  1. #31
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ωχ ωχ... και το 'χω παραγγειλει ηδη...
    μαλλον 50-50 ειναι τι θα σου τυχει. Ο πωλητης μου ειπε παντως οτι ειναι νεα σειρα και αρκετα βελτιωμενα σε ραφες κλπ... Ειδωμεν!
    MADE IN JAPAN 日本製

  2. #32
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Κανένα νέο απο το μπουφανάκι έχουμε? Το 5 ετών Spyke μου πνέει τα λοίσθια απο την πολύ χρήση( velcro και φερμουάρ) και τα καινουργια μοντελάκια της Nordcap είναι αρκετά συμφέροντα.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  3. #33
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Εχουμε!
    Το λοιπον: Πηρα το nordcap london. Το φοραω καθε μερα. Οι εντυπωσεις μεχρι τωρα ειναι:
    Καλη ποιοτητα υλικου, καλη αδιαβροχοποιηση. Δεν περναει μεσα αερας και ειναι ζεστο. Οι ραφες φαινονται οκ, καλες αλλα χωρις να εμπνεουν και ιδιαιτερη εμπιστοσυνη. Τα φινιρισματα του δεν ειναι και τα καλυτερα αλλα ειναι αποδεκτα. Δεν εχουν παρουσιασει φθορες ακομα.
    Τα φερμουαρ ειναι καλα και δειχνουν στιβαρα οπως και τα κουμπια του.
    Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω μου καθεται τελεια σαν μεγεθος και κουμπωνει μια χαρα μεχρι το λαιμο, το τελευταιο κουμπι στη γκετα του λαιμου που κουμπωνει παραπερα θελει ζορι για να κουμπωσει και με πνιγει λιγο (και δεν εχω και χοντρο λαιμο). Ειδικα με σκαρφ μαζι ειναι αδυνατο να κουμπωσει.
    Προχθες εβαλα πλεον και την χειμερινη επενδυση και κανη πολυ καλη δουλεια. Γινεται πολυ ζεστο. Απο την αλλη, χωρις την επενδυση και με τους αεραγωγους σε μανικια και πλατη ανοιχτους πιστευω φοριεται και καλοκαιρι αν δεν κανει καμια τρελη ζεστη. Αεριζεται καλα.

    Γενικα καλο για την τιμη του. Ελπιζω να κρατησει!
    MADE IN JAPAN 日本製

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Εχουμε!
    Το λοιπον: Πηρα το nordcap london. Το φοραω καθε μερα. Οι εντυπωσεις μεχρι τωρα ειναι:
    Καλη ποιοτητα υλικου, καλη αδιαβροχοποιηση. Δεν περναει μεσα αερας και ειναι ζεστο. Οι ραφες φαινονται οκ, καλες αλλα χωρις να εμπνεουν και ιδιαιτερη εμπιστοσυνη. Τα φινιρισματα του δεν ειναι και τα καλυτερα αλλα ειναι αποδεκτα. Δεν εχουν παρουσιασει φθορες ακομα.
    Τα φερμουαρ ειναι καλα και δειχνουν στιβαρα οπως και τα κουμπια του.
    Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω μου καθεται τελεια σαν μεγεθος και κουμπωνει μια χαρα μεχρι το λαιμο, το τελευταιο κουμπι στη γκετα του λαιμου που κουμπωνει παραπερα θελει ζορι για να κουμπωσει και με πνιγει λιγο (και δεν εχω και χοντρο λαιμο). Ειδικα με σκαρφ μαζι ειναι αδυνατο να κουμπωσει.
    Προχθες εβαλα πλεον και την χειμερινη επενδυση και κανη πολυ καλη δουλεια. Γινεται πολυ ζεστο. Απο την αλλη, χωρις την επενδυση και με τους αεραγωγους σε μανικια και πλατη ανοιχτους πιστευω φοριεται και καλοκαιρι αν δεν κανει καμια τρελη ζεστη. Αεριζεται καλα.

    Γενικα καλο για την τιμη του. Ελπιζω να κρατησει!
    Mε 20-30ε παραπανω,θα αγοραζες κατι επωνυμο και πιο ποιοτικο εγγυημενο.Κατι μποτες που πηρα nordcap δεν είναι τοσο ανετες,τις εχω μονο πηγαινελα στην δουλεια,15-20 λεπτα.

  5. #35
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ναι το ξερω, ισως και με τα ιδια λεφτα, αλλα ηθελα προστασια στην πλατη και τα πιο επωνυμα που ειχαν ξεφευγαν λιγο σε τιμες. Εχω και καλο δερματινο αλλα δεν το φοραω γιατι ειναι πιο βαρυ και απο μενα.
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #36
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    http://www.motomag.gr/market-news/ne...-4season-eu145
    αυτο ξερουμε τι λεει?ειναι το καλυτερο της μαρκας,ψηνομαι για το ασπρο που εχει
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  7. #37
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Είμαι στη φάση αγοράς νέου jacket μιας και το Dainese που έχω εδώ και 15+ χρόνια έχει βαρέσει διάλυση (τα έβγαλε τα λεφτά του πάντως!)

    Φυσικά λ7 ΔΕΝ υπάρχουν, οπότε προσανατολίζομαι σε κάτι πολύ - πολύ οικονομικό. Τα Nordcap δεν τα ήξερα, τα βρήκα ψάχνοντας... διάβασα το νήμα αλλά άκρη δεν έβγαλα για τον αν αξίζουν τα χρήματα τους.

    Καμία νεότερη άποψη επί του θέματος;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Είμαι στη φάση αγοράς νέου jacket μιας και το Dainese που έχω εδώ και 15+ χρόνια έχει βαρέσει διάλυση (τα έβγαλε τα λεφτά του πάντως!)

    Φυσικά λ7 ΔΕΝ υπάρχουν, οπότε προσανατολίζομαι σε κάτι πολύ - πολύ οικονομικό. Τα Nordcap δεν τα ήξερα, τα βρήκα ψάχνοντας... διάβασα το νήμα αλλά άκρη δεν έβγαλα για τον αν αξίζουν τα χρήματα τους.

    Καμία νεότερη άποψη επί του θέματος;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Προσωπικη γνωμη, αν υπαρχει θεμα περιορισμενου budget πιστευω πως το να πας σε κατι μεταχειρισμενο επωνυμο ειναι πολυ καλυτερο απο ενα καινουριο "μ'εκαψες". Ειδικα στα αξεσουαρ αναβατη παιζουν πολλες περιπτωσεις που το ειδος ειναι σχεδον αμεταχειριστο επειδη ειναι απο on-line παραγγελια και ηταν λαθος νουμερο ή απλα δεν εκατσε σωστα στον αγοραστη. Την προηγουμενη βδομαδα πηρα δερματινο Dainese με carbon προστασιες με 170 ευρω και πραγματικα αν ειχε πανω ταμπελες και μου το πουλουσαν σε μαγαζι για καινουριο δε θα το καταλαβαινα. Λιγο ψαξιμο θελει.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Το καλοκαιρινο που ειδα φετος απο κοντα ειναι πολυ "φτηνο".....

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Ειδα ολη την καινουργια σειρα μπουφαν Nordcap,και μου φαινονται πολυ καλα για τα λεφτα τους.
    Τα αγορασαν καποιοι φιλοι,και ειναι πολυ ευχαριστημενοι

  11. #41
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Ψάξε για τα Spada. Επίσης στο fc moto παίζουν διαρκώς super προσφορές. Όσα nordcap εχω δει από κοντά δε μου γέμισαν το μάτι.

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Δες και τα Held.
    Παλαιότερα, φίλος είχε μείνει ΠΟΛΥ ευχαριστημένος από κάποιο φθηνό μοντέλο. Εντελώς αδιάβροχο και πολύ ανθεκτικό.

  13. #43
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Αν δείτε το σετάκι που έχει ο Freco θα σας αρέσει πολύ πάντως.

    Από Nordcap προσωπικά, δεν έχω καλή εμπειρία πάντως.

  14. #44
    εχω ενα θερινο παντελονι το οποιο ειναι σουπερ για οσα δινει κ δινεις κ θα ξαναπερνα.
    ομως φετος κοιταγα κ για χειμωνιατικο αλλα ενω ηταν οκ κατασκευαστικα κ σιγουρα θα εκαναν την δουλεια τους με κολλησε οτι υστερουν απο εφαρμογη.τι θελω να πω...τα μεγεθη ηταν cilo-αλλου...πχ το Μ μικρο κ το L θεριο.ειδικα οσα εχουν κ τις δυο μεμβρανες χωριστες.
    τα μπουφαν ειναι εξισου οκ αλλα απο προστατευτικα υστερουν καθως εχουν μαλακα.

    συμπερασμα..εφοσον χρειαζεσαι ρουχισμο κ τα φραγκα λιγα βουρ στα Nordcap.

  15. #45
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Εγω που ψαχνομαι για γαντακια χειμωνιατικα,ειδα πως τα επωνυμα στο στυλ ππυ ψαχνω,παιζουν στα 70€.ειδα κατι νορντκαπ στα 33.θα παω εντος της εβδομαδας να τα δω απο κοντα.
    Κανενας κατοχος;;
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2010, 13:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF