Σελίδα 4 από 58 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 862

Θέμα: Πάντα κράνος

  1. #46
    Ακριβώς ίδιο μήνα και τότε
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=111101

  2. #47
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Και 'εγω μεσα παντως. Σαν ιδεα ειναι καλη, στη πορεια θα δειξει και αν θα εχει και αποτελεσματα.
    Το μπλουζακι και το αυτοκολητο ειναι καλες ιδεες αλλα νομιζω οτι τα λογια ειναι περιττα. καλυτερα μια εικονα (1000 λεξεις).

  3. #48
    restoration fan Το avatar του/της ΝΤΙΚ
    Εγγραφή
    22/07/2012
    Μηνύματα
    123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Joyrider Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς ίδιο μήνα και τότε
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=111101
    διαβασα το θρεντ και βγηκαν πολυ δυνατες ιδεες
    η ιδεα του μπρελοκ με το remember before ride και διπλα το κρανος μου φανηκε ιδανικη
    καθως και σε αυτοκολητο μπλουζακι κτλ
    ισως αν βαζαμε και το λογκο του μοτο απο κατω και να βγαζαμε μαζικα σαν επετειακη εκδοση
    μια ζωη την εχουμε.....και την μιση την ζησαμε

  4. #49
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2013
    Μηνύματα
    80
    και εγω μεσα παιδια μιας που σωθηκα απο κρανος και εξοπλισμο πριν καποιους μηνες και αν δεν με επρηζε ο θειος θα μουν ακρανοβιτς και τωρα θα εβλεπα τα θυμαρακια αναποδα :P

  5. #50
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝΤΙΚ Προβολή μηνύματος
    διαβασα το θρεντ και βγηκαν πολυ δυνατες ιδεες
    η ιδεα του μπρελοκ με το remember before ride και διπλα το κρανος μου φανηκε ιδανικη
    καθως και σε αυτοκολητο μπλουζακι κτλ
    ισως αν βαζαμε και το λογκο του μοτο απο κατω και να βγαζαμε μαζικα σαν επετειακη εκδοση

    προσωπικα θα προτεινα να μην εχει το logo κανενος φορουμ , δεν μπορεις να φανταστεις τι στραβωμα μπορει να φανε καποιοι και να μην βαλουν κατι απο αλλο φλορουμ ή να σκεφτει ο ταδε - αυτα ειναι για αυτους που ασχολουνται εγω ενα παπι θελω να παω στην δουλεια - , οποτε καλυτερα οχι φορουμ

    και για να μην παρεξηγηθω αν ειναι για τετοιο σκοπο βαζω μεχρι και μπλουζακι απο μοτοφορουμ gaybikers
    με σλογκαν - ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ........ ΘΕΑ ........... ΟΥΟΥΟΥΟΥ !!!!!!!!!! -
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    χαζευοντας στο ασχετο βρηκα αυτη την ομαδα στο fb δεν εχει τρελο κοινο.. 1200 ατομα αλλα καλα ειναι... πιτσιρικαδες σιγουρα.. anyway προτρεπουν την χρηση κρανους.. ας το εχουμε στο πισω μερος του μυαλου μας να βρουμε ομοϊδεάτες σε αυτο το εγχείρημα.
    καθε βοηθεια ειναι δεκτη.
    https://www.facebook.com/StrtFs/timeline

  7. #52
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    χαζευοντας στο ασχετο βρηκα αυτη την ομαδα στο fb δεν εχει τρελο κοινο.. 1200 ατομα αλλα καλα ειναι... πιτσιρικαδες σιγουρα.. anyway προτρεπουν την χρηση κρανους.. ας το εχουμε στο πισω μερος του μυαλου μας να βρουμε ομοϊδεάτες σε αυτο το εγχείρημα.
    καθε βοηθεια ειναι δεκτη.
    https://www.facebook.com/StrtFs/timeline

    +10000.......


    νομιζω αυτο ειναι αυτονοητο , πρεπει να προβληθει η προσπαθεια και το υλικο και σε αλλα μοτοφορουμ - φανταζομαι και η ομαδα διαχειρησης δεν θα εχει προβλημα - , συλλογους , ομαδες που εχουν σχεση με μοτο
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  8. #53
    Motorradfahrer Το avatar του/της Mits-fz6
    Εγγραφή
    03/05/2012
    Μηνύματα
    201
    Από την πλευρά μου πιστεύω μπορώ να βοηθήσω αρκετά. Εργάζομαι στις γραφικές τέχνες και έχω και σπουδές γραφίστικης.

    Μπορώ να δώσω πληροφορίες για κόστη από πρώτο χέρι καθώς και τεχνικά στοιχεία είτε μιλάμε για αυτοκόλλητο είτε για μπλούζα.

    Μπορώ επίσης κάθε δημοφιλή ιδέα για σχέδιο ή σλόγκαν να την υλοποιήσω γραφιστικά ώστε να καταλήξουμε στην πολυπόθητη μακέτα μας.

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Mεχρι στιγμης ειναι τουλαχιστον 15 ατομα διατεθημενα να βοηθησουνε.Οποιος θελει και δεν βλεπει το ονομα του στο 2 ποστ ,μου λεει και τον βαζω.

    Οπως ειπα και στην αρχη ,υπολογιζω να δωσουμε απο 10ευρω ο καθενας μας.Ειναι μια πιλοτικη προσπαθεια,αρα μπλουζες κλπ εκτος του αυτοκολλητου,μαλλον δεν ειναι επι του παροντος.Αρα θα χρειαστουμε καποιο ατομο να μαζεψει τα λεφτα,κατα προτιμηση απο Αθηνα.Οποιος νομιζει οτι μπορει να τα αναλαβει, ας ενημερωσει.

    Ιδεες αρχισαν να πεφτουνε και ελπιζω να συνεχισουνε.Ο Mits-fz6 προσφερθηκε να βοηθησει σε επιπεδο μακετας και ενημερωσης,σχετικα με τα κοστολογια.Περιμενουμε σε πρωτη φαση μια ενδεικτικη τιμη για αυτοκολλητο καλης ποιοτητας (βινιλιο).Οταν αρχισουμε να γερνουμε σε καποια ιδεα,θα ξαναβαλει πλατη.

    Τωρα για το σλογκαν......
    αποψη μου ειναι να μην ειναι μακαβριο.Ενα καλογουστο σλογκαν που θα συνοδευεται απο μια φωτο σε σχετικα εντονα χρωματα,θα τραβουσε αρκετα βλεματα.

    Επισης η πρωτοβουλια ξεκινησε απο το moto.gr αλλα αν θελουμε να εχει μεγαλυτερη αποδοχη νομιζω οτι δεν πρεπει να αναφερετε στο σηματακι.

    Το κρανος με τα φτερα του melowolem μου αρεσε σαν αρχικη ιδεα ,καθως και το HELMET OR HELL MET.

    SONone θα φροντισουμε να μπει οπου ειναι δυνατον,γιατι οχι και εκει που λες.


    Υ.Γ.Αυτο που θα επιλεξουμε στο τελος και ανεξαρτητα απο την δικη μας προσπαθεια ,θα το κανω σελιδα Α4 και θα το κολλησω σε ολα τα γυμνασια και τα λυκεια της περιοχης μου.
    (Με δικα μου εξοδα και οχι με αυτα που θα μαζεψουμε απο εδω,για να μην παρεξηγηθω)

  10. #55
    Για εξηγήστε μου ρε παίδες, το HELL ξέρουμε τι είναι. Αυτό το ΜΕΤ, τι στο καλό είναι; Δηλαδή επειδή ταιριάζει η λέξη ακουστικά, ότι μαλακία να'ναι θα την γράψουμε; Το έχω δει και "έξω" το ίδιο σλόγκαν, ποτέ δεν κατάλαβα τι είχαν στο μυαλό τους.

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Για εξηγήστε μου ρε παίδες, το HELL ξέρουμε τι είναι. Αυτό το ΜΕΤ, τι στο καλό είναι; Δηλαδή επειδή ταιριάζει η λέξη ακουστικά, ότι μαλακία να'ναι θα την γράψουμε; Το έχω δει και "έξω" το ίδιο σλόγκαν, ποτέ δεν κατάλαβα τι είχαν στο μυαλό τους.
    Μαλλον το met σημαινει συνανταω,μαλλον.

  12. #57
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Απο τα σλογκαν που προταθηκαν κανενα δεν μου γεμιζει το ματι.. Σορρυ
    Να βρουμε κατι μικρο πιασαρικο και χιουμοριστικο θα ηταν το καλυτερο πιστευω. Σκεφτομαι αλλα δεν μου 'ρχετε κατι 2 μερες τωρα.
    Πρεπει να σφιχτω παραπανω!

    MADE IN JAPAN 日本製

  13. #58
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Το met ειναι ο αοριστος του meet δηλαδη συνανταω -ειν. Δεν βγαζει ακριβως νοημα στα αγγλικα αλλα το πιανεις με λιγο φαντασια.
    MADE IN JAPAN 日本製

  14. #59
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    συμφωνω οτι πρεπει να βρουμε ενα πολυ δυνατο σλογκαν/φωτο.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Απο τα σλογκαν που προταθηκαν κανενα δεν μου γεμιζει το ματι.. Σορρυ
    Να βρουμε κατι μικρο πιασαρικο και χιουμοριστικο θα ηταν το καλυτερο πιστευω. Σκεφτομαι αλλα δεν μου 'ρχετε κατι 2 μερες τωρα.
    Πρεπει να σφιχτω παραπανω!

    Μην σφιχτεις πολυ,γιατι θα εχουμε αλλα.....

Σελίδα 4 από 58 ΠρώτοΠρώτο 1234567891454 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παντα με κρανος?
    από S705 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 95
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2010, 11:30
  2. Κρανος παντα !
    από Dennis- στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 01/01/2010, 22:30
  3. ΠΡΟΣΟΧΗ!!! φοράτε κράνος πάντα, παράδειγμα πρόσκρουσης ->
    από Tropeas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 09:46
  4. Γειά σου φίλε Δημήτρη. Σε έζησα λίγο αλλά θα σε θυμάμαι πάντα.
    από Adventure-R στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 10:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF