Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: ΩΡΑΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ!!!!

  1. #1
    πλήξιππος Το avatar του/της argpap
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    72

    Question ΩΡΑΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ!!!!

    Λοιποοον , το ξέρω οτι όλοι το γνωρίζουμε αλλά δεν είναι δρόμοι ρε παιδία αυτοί. Μηχανή μετά από πολλά χρόνια πήρα πριν δύο μήνες λόγω ότι είναι αδύνατον να κυκλοφορείς κέντρο, και βασικά παντού, με το ΙΧ . Χτες το απόγευμα είμαι πίσω από λεωφορείο και κινούμε με 30 χλμ........ έχω απόσταση 6 μέτρα περίπου, οπότε σταματάει σε στάση και λόγο ότι έρχεται άλλο αυτοκίνητο από το αντίθετο αποφασίζω να σταματήσω...και πατάω μαλακά το πίσω φρένο...το τι ακολούθησε είναι για γέλια. Ο τροχός γλιστράει αριστερά...δεξιά...... αφήνω το πίσω...ισιώνει προσπαθώ να σταματήσω τη μοτό.... τσιμπάω το μπροστινό με το πίσω.. τίποτα... λες και είμαι πάνω σε λιωμένο βούτυρο δεν λέει να σταματήσει...οπότε ακουμπάω μαλακά με το μπροστινό τροχό στο λεωφορείο και σταματάω.. Δεν έπεσα πάντως!!! Έκατσα και κοιτούσα μια την πινακίδα του λεωφορείου μια τον δρόμο...μια τα λάστιχα μου (Φρέσκα δύο μηνών είναι) ... και γέλαγα δυνατά!! Ο Δρόμος ήταν σαν καθρέπτης!!!
    :a1:

    13Φ new member

    Γυμνάστε το μυαλό σας….μην ατροφήσει και αυτό!

  2. #2
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Καταρχάς καλορίζικη...

    Απο εκεί και πέρα... αυτό που λες φίλε μου , είναι γνωστό σε όλους τους μοτοσυκλετιστές εδώ και πάρα πολύ καιρό , όπου μάλιστα πολλοί απο εμάς , το έχουμε εντρυφήσει αρκετά με αγορές "οικοπέδων" σε διάφορα σημεία των δρόμων της Ελλάδος.

    ρίξε μια ματιά πάντως και στο http://securitylair.purple-hat.net/ για να πάρεις και μερικές ιδέες απο το τι μπορεί να συναντήσεις καθημερινά..

    και πάλι καλορίζικη , η δίτροχη συμβία.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: ΩΡΑΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ!!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από argpap
    Λοιποοον , το ξέρω οτι όλοι το γνωρίζουμε αλλά δεν είναι δρόμοι ρε παιδία αυτοί. Μηχανή μετά από πολλά χρόνια πήρα πριν δύο μήνες λόγω ότι είναι αδύνατον να κυκλοφορείς κέντρο, και βασικά παντού, με το ΙΧ . Χτες το απόγευμα είμαι πίσω από λεωφορείο και κινούμε με 30 χλμ........ έχω απόσταση 6 μέτρα περίπου, οπότε σταματάει σε στάση και λόγο ότι έρχεται άλλο αυτοκίνητο από το αντίθετο αποφασίζω να σταματήσω...και πατάω μαλακά το πίσω φρένο...το τι ακολούθησε είναι για γέλια. Ο τροχός γλιστράει αριστερά...δεξιά...... αφήνω το πίσω...ισιώνει προσπαθώ να σταματήσω τη μοτό.... τσιμπάω το μπροστινό με το πίσω.. τίποτα... λες και είμαι πάνω σε λιωμένο βούτυρο δεν λέει να σταματήσει...οπότε ακουμπάω μαλακά με το μπροστινό τροχό στο λεωφορείο και σταματάω.. Δεν έπεσα πάντως!!! Έκατσα και κοιτούσα μια την πινακίδα του λεωφορείου μια τον δρόμο...μια τα λάστιχα μου (Φρέσκα δύο μηνών είναι) ... και γέλαγα δυνατά!! Ο Δρόμος ήταν σαν καθρέπτης!!!
    φυσικά είναι γνωστη σε όλους η κατάσταση των ελληνικών δρόμων αλλά νομίζω ότι η ταχύτητά που είχες (30χλμ????) και η απόσταση (6 μέτρα???) δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση την αντίδραση της μοτοσυκλέτας....κοίταξες για λάδια στο οδλόστρωμα...η αντίδραση που περιγράφης είναι κλασικό παράδειγμα επαφής με λάδια!!!!!
    αλήθεια σε ποιο δρόμο έγινε αυτό?
    τι μηχανή έχεις?
    τα λάστιχα τα έχεις στρωμένα???αν όχι υπάρχει περίπτωση να μην έχει φύγει ακόμα το προστατευτικό που βάζουν τα εργοστάσια και το οποίο γλιστράει στην αρχή γι αυτό θέλει προσοχή!
    σε αντίθετη περίπτωση πάττως φίλε με 30 χλμ σε οποιοδήποτε δρόμο με καινούργια λάστιχα μπορείς να σταματήσεις σε 1 - 2 μέτρα !!!!
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harlek
    Εγγραφή
    28/08/2005
    Μηνύματα
    222

    Re: Re: ΩΡΑΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ!!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    με 30 χλμ σε οποιοδήποτε δρόμο με καινούργια λάστιχα μπορείς να σταματήσεις σε 1 - 2 μέτρα !!!!
    Xo-xo! Για δοκίμασε να το κάνεις αυτό π.χ. στην Παπαδιαμαντοπούλου στην Αθήνα! Θέλεις τουλάχιστον 4 και με ρίσκο να μπλοκάρει. Καλά, αν έχει και νερά, δεν το συζητάμε. Δεν σταματάς.

  5. #5
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701

    Re: Re: Re: ΩΡΑΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ!!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από harlek
    Xo-xo! Για δοκίμασε να το κάνεις αυτό π.χ. στην Παπαδιαμαντοπούλου στην Αθήνα! Θέλεις τουλάχιστον 4 και με ρίσκο να μπλοκάρει. Καλά, αν έχει και νερά, δεν το συζητάμε. Δεν σταματάς.

    επίσης εξαιρετικό παγοδρόμιο εεε συγγώμη δρόμος είναι βασιλίσσης όλγας με το που βγαίνεις δεξιά από φιλελλήνων τριπλό λουπ και διπλό άξελ :rotflmao: :rotflmao:

  6. #6
    πλήξιππος Το avatar του/της argpap
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    72
    "αλήθεια σε ποιο δρόμο έγινε αυτό?" Στην Κωνσταντινουπόλεως στους Αγίους Αναργ.
    "τι μηχανή έχεις?" Ενα ΑΧ-1 της HONDA
    "τα λάστιχα τα έχεις στρωμένα???" τα φοράει απο τον Αύγουστο...με καθημερινές διαδρομές Αθήνα.
    "σε αντίθετη περίπτωση πάττως φίλε με 30 χλμ σε οποιοδήποτε δρόμο με καινούργια λάστιχα μπορείς να σταματήσεις σε 1 - 2 μέτρα !!!!" Δεν νομίζω εκεί....Τελικά βρήκα την άκρη...ξαναπέρασα...απλά είναι τέρμα λεωφωρείων και ο δρόμος πράγματικά είναι άθλιος στο σημείο...Δοκίμασα να φρανάρω ξανά..με το ίδιο αποτέλεσμα. Στα δέκα μέτρα πιο μετά η μηχανή ακούει στο φρένο...στο συγκεκριμένο σημείο απλά...πλέει!!!! Το καλό είναι οτι είσαι και πρίν απο STOP..άντε να σταματήσεις.
    :a1:

    13Φ new member

    Γυμνάστε το μυαλό σας….μην ατροφήσει και αυτό!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: Re: Re: ΩΡΑΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ!!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από harlek
    Xo-xo! Για δοκίμασε να το κάνεις αυτό π.χ. στην Παπαδιαμαντοπούλου στην Αθήνα! Θέλεις τουλάχιστον 4 και με ρίσκο να μπλοκάρει. Καλά, αν έχει και νερά, δεν το συζητάμε. Δεν σταματάς.
    xxa..για δρόμους μιλαμε όχι για την Παπαδιαμαντοπούλου!!!
    ειδικά το σημείο κοντά στην Ούλοφ Πάλμε (δεν θυμάμε αν εκεί αλλάζει όνομα η οδός) που έχει ένα βενζινάδικο BP είναι το χειρότερο σημείο της ΑΘήνας!!!πήγα να την πατήσω μια φορά που ανοιξα πρώτη και μετά έπεσα σε φρένα για να στρίψω δεξιά για Άγιο Θωμά..
    Πάντως το έχω κάνει στην Καβάλας που δεν φημίζεται επίσης για την άσφαλτο....κοκάλωσα αντανακλαστικά τη μηχανή όταν αφαιρέθηκα για μια στιγμή σε κίνηση και πήγα να κολήσω στον μπροστινό...σχεδόν endo έκανα.
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από argpap
    [B]"αλήθεια σε ποιο δρόμο έγινε αυτό?" Στην Κωνσταντινουπόλεως στους Αγίους Αναργ.
    φίλε που είναι ακριβώς αυτός ο δρόμος γιατί περνάω καθημερινά από Αγίους (συγκεκριμένα Δημοκρατίας και την παράλληλή της που παέι προς Λιόσσια) ...για πες να έχουμε το νου μας...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  9. #9
    πλήξιππος Το avatar του/της argpap
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    72
    Λοιπόν αν και καθυστέρισα να απαντήσω είναι το σημείο που συναντά την Αγ Κωνσταντίνου ( όροια Αγίων με Μενίδι-Κοκ. Μύλο). Είναι το STOP πρίν την υπόγεια για τις γραμμές πρός το φανάρι της Κωστή Παλαμά.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	clipboard.jpg 
Προβολές:	206 
Μέγεθος:	26,3 KB 
ID:	27368
    :a1:

    13Φ new member

    Γυμνάστε το μυαλό σας….μην ατροφήσει και αυτό!

  10. #10
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Γι'αυτό και γουστάρουν οι έλληνες supermoto... γιατί είναι πάντα με το πίσω χωρίς πρόσφυση...

Παρόμοια θέματα

  1. "Δρομοι της Πολης" 20_10_2005
    από life_dab στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 121
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2007, 11:26
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2006, 13:57
  3. Keith Code και ελληνικοι δρόμοι
    από Alex_Under στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2005, 08:37
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 00:44
  5. Αθηναικοί Δρόμοι!! (Παναγίίίία μου!!!!)
    από petridist στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 12:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF