Σελίδα 4 από 17 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 245

Θέμα: TTR 250 RAID

  1. #46
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Μανέτες σετ. >>> http://www.ebay.com/itm/121404447690...%3AMEBIDX%3AIT

    Κιτ επισκευής δαγκάνας >>> http://www.ebay.com/itm/400540922779...%3AMEBIDX%3AIT

    Τρόμπα όντως ,δεν αξίζει να πληρώσεις για να την επισκευάσεις.
    Πάρε μιά καλύτερη ,κι αφού μπορεί να σ'εξυπερετήσει ο motomaniac ,ακόμα καλύτερα.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    καλησπέρα
    η συνεχεια χωρις φωτογραφιες...θα βαλω αυριο

    ακτινες ζαντα ετοιμα
    χωρις να εχει σκουρια απλα μονο οξειδωση μου πηρε 2 ωρες.....πονανε τα χερια μου

    δισκοφρενο πεντακαθαρο και χωρις ιχνος σκουριας(πλεον) με αρκετο ψωμι ακομα

    η κατω πλακα χωρις ρουλεμαν πλεον και γυαλισμενη(την ετριβα με glanol με βουρτσα στο δραπανο και σε καποια σημεια το παρακανα και γυαλισε.....γκρρρρρ)
    αυριο θα βαλω το ρουλεμαν

    αυριο θα παραλαβω το σετ για επισκευη στην δαγκανα
    τελικα 13 ευρω με εκπτωση απο την yamaha,μια βιδα για την δισκοπλακα(yamaha 3 euro η μια) αφου οι αλλες ειναι ανεπαφες,μια για την δαγκανα που κραταει τα τακακια και μανετα.....

    θα αγορασω και λαδακι για τα καλαμια και ενα σετακι τσιμουχες(προληπτικα αφου δειχνουν αυτες που εχει μια χαρα)

    αντε σιγα σιγα να προχωραει...θα λειψω και 10 μερες οποτε μεσα φεβρουαριου το βλεπω ετοιμο

    τωρα ΝΕΟ προβλημα...δεν μπορω να βγαλω το κατω ποτηρι.......γκρρρ

    συνεχιζεται......

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    και φωτογραφιες
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20160119_082646_resized.jpg‎   20160119_082612_resized.jpg‎   20160119_082510_resized.jpg‎  

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    η ζαντα ...σε συγκριση με την πισω που δεν εχω πιασει ακομα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20160119_082546_resized.jpg‎   20160119_082524_resized.jpg‎  

  5. #50
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2012
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    σε διαδρομη με νεροποντη(καταιγιδα) μολις εφτασα σπιτι μυρισα καμμενο
    δεν εδωσα σημασια και μετα απο μια εβδομαδα εμεινα απο μπαταρια
    την φορτισα και με μικρες διαδρομες σε μια εβδομαδα παλι τα ιδια
    και ξανα...
    κατεληξα να το βαζω καθε μερα οταν γυρισα στον φορτιστη/συντηρηση

    τελικα μια μερα που ειχα κενο το πρωι πηγα σε ενα μαστορα και ....πηνια καμμενα
    περιηληξη τα πληρωσα και ακριβα αλλα ηταν στην δουλεια διπλα και το αφησα οπως πηγα και μολις τελειωσα μετα απο 2 μερες ηταν ετοιμο
    η φυσα που ηταν ετοιμη να καει στον puroenduro(συγνωμη ανα κανω λαθος το ονομα)ηταν η αιτια

    αυτο ειναι και το μοναδικο προβλημα που εβγαλε μεσα στον χρονο

    το καλοκαιρι με εβγαλε στην ναξο για δουλεια οπου εκατσα 3 μηνες
    απολαυση....το εβαλα καραβι φορτωμενο με ψαροτουφεκα σακους πεδιλα.....ψαρεψα μονο μια φορα:rotflmao:
    οργωσα ολο το νησι
    πιστευω οτι ηταν η καλυτερη επιλογη για το νησι

    το επλυνα 3 φορες αφου το αλατι τα σκοτωνει ολα εκει
    την τριτη το πλενει τελεια και το αφηνω χωρις wd40(γενικα στα μεταλλα εριχνα προληπτικα) και λαδι στην αλυσιδα για 2 μερες κατω κοντα στο λιμανι
    καταστροφη.....η αλυσιδα εχει σκουριασει ολοκληρη
    wd 40 και βουρτσα και μετα ενα σπραυ λαδι που το εριχνα συνεχεια για μερες την επανεφεραν


    γυρισα αθηνα και την κοιταζα
    απο την μερα που την πηρα αγορασα ενα κοντερακι , φλας yamaha απο ebay και μια κορνα αν και τελικα εβαλα απο το βεσπακι

    λαδια αλαζω συχνα και ας μην εχω γραψει χιλιομετρα πολλα
    επισης και εμενα θελει λιγο παραπανω λαδι απο οσο λεει ο κατασκευαστης συμφωνα με την ενδειξη στο τζαμακι (οπως του pouroenduro...φανταστικη δουλεια φιλε)

    φρενα αλαξα στο νησι μιας και τα τελειωσα απο απειραθο μουτσουνα μια μερα που επρεπε να προλαβω το φως πριν πεσει

    ειναι καιρος τωρα ασχοληθω και να το μαζεψω οπου εχει θεματακια

    φυσουνες θα βαλω μαυρες

    τα πλαστικα ειναι καλα αν και το μπροστα φτερο κυριως εχει ξεραθει ?? λιγο επιφανειακα υπαρχει ετοιμο υλικο η να το τριψω με πολυ ψιλο γυαλοχαρτο ?
    θα βαλω κοντινες αυριο το πρωι που θα το τρβηξω στον ηλιο

    στα ηλεκτρικα θα καθαρισω τις επαφες μιας και καποιες φορες δεν πιανουν με την πρωτη(σπανια) και θελουν κλεισιμο ανοιγμα ξανα

    τον σκελετο θα παιξω με πινελακι σε μικρα χτυπηματακια αφου πρωτα το τριψω ελαφρα

    η μπροστα τρομπα θελει λυσιμο και καθαρισμα,αλαγη στο τζαμακι
    το υψηλης πιεσης που εχει απο την μανα του εχει γινει κιτρινο το διαφανες καλυμα.....αλαζει ? καθαριζει η να το βγαλω τελειως ?
    και απο εδω φωτογραφια το πρωι

    διαφορα πραγματα θα τα βγαλω και θα τα στειλω για ηλεκτροστατικη εκτος και αν ακουσω κανενα τρελο κοστος οποτε θα τα βαψω μονος μου
    την ηλετροστατικη την θελω για καλυτερο αποτελεσμα απο πλευρας αντοχης


    γενικοτερα ειμαι πολυ ευχαριστημενος
    ειναι παρα πολυ οικονομικο,μανιτζεβελο και κοστιζει καθημερινα οσο ενα παπι ενω ειναι μηχανη το εχω αγαπησει

    εχω ενα προτζεκτ βεσπα με καλαθι στα σκαρια(περιμενει στο υπογειο 7 χρονια τωρα)εεεε...... θα περιμενει λιγο ακομα ..
    Aν μπορείς, πες μας για το κοντέρ (μάρκα, τιμή). Ευχαριστώ.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    αργα αλλα σταθερα αφου λογω δουλειας και υγειας το αφησα για καμια 15 μερες

    σημερα υαλοβολη....μαγεια
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων ialovoli (1).jpg‎   ialovoli (2).jpg‎   ialovoli (3).jpg‎  

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    εξατμιση δυσκολα
    θα μεινει προσωρινα επανω μεχρι να ερθει η αλλη
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων ialovoli (4).jpg‎   ialovoli (5).jpg‎   ialovoli (6).jpg‎  

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    τελεια τωρα αλλα θα πανε για ηλεκτροστατικη και αλλα πανε για βαψιμο στο γκαραζ

    αντε σιγα σιγα να αρχισει το μονταρισμα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων ialovoli (7).jpg‎   ialovoli (8).jpg‎   ialovoli (9).jpg‎  

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitris73 Προβολή μηνύματος
    Aν μπορείς, πες μας για το κοντέρ (μάρκα, τιμή). Ευχαριστώ.
    το κοντερ το αγορασα απο το ebay απο κινα καπου 37ευρω
    μιλησα μαζι του με μαιλ και εγραψα την διασταση του εμπρος τροχου
    ακομα δεν το εχω βαλει πανω
    την επομενη εβδομαδα που θα θα μπει θα σου πω τι και πως

    μαμα κοντερ ειχα βρει μεταχειρισμενο 115 λιρες και ηθελα και το μαγνητη για το γραναζι
    εχω αλαξει και γραναζια-βημα οποτε αποφασισα να δοκιμασω την οικονομικη λυση

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    και οι εργασιες προχωρουν

    βαφη διαφορα ψιλικοκο και ετοιμασια για ηλεκτροστατικη

    στην κουτα τα αριστερα θα γινουν το ασημι της yamaha και τα δεξια μαυρα

    πηρα χρωμα φψτιας για εξατμιση και ενα σμαλτο ζαντας για να βαψω βιδες κλπ που καθαρισα με την υαλοβολη
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20160206_131124_resized.jpg‎   20160206_145422_resized.jpg‎   20160206_145443_resized.jpg‎  

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    καθαρη δισκοπλακα και ετοιμος ο τροχος

    επιβαλεται να γινει και ο πισω αλλα οταν ερθει η ωρα του
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων TA ETOIMA.jpg‎   20160206_134928_resized.jpg‎   20160206_145145_resized.jpg‎  

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    η εξατμιση βγηκε εντυπωσιακα καλη αλλα ουτως η αλλιως ειμαι σε αναμονη τελικου οποτε προσωρινα μια χαρα ειναι ετσι
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων  (3).jpg‎    (4).jpg‎    (6).jpg‎  

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    και τα ψιλα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων  (1).jpg‎    (2).jpg‎    (5).jpg‎  

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736
    αυτα για σημερα

    αυριο εχει τρυπα στον καιρο και θα παω για βουτια οποτε απο δευτερα τριτη μολις παρω τα πραγματα απο την ηλεκροστατικη

    δευτερα θα λυσω καλαμια και ελπιζω να τα δεσω κιολας αφου εχω ολα τα ανταλακτικα ...


    καλο σκ
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20160206_152710_resized.jpg‎  

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    736

    καλησπερα

    οταν ξεκινας δουλειες σαν αυτην παντα θα ξεφυγεις απο τον προυπολογισμο για μικροπραγματα σε καθυστερουν και κοστιζουν

    ξεκινησα να ανοιξω τα καλαμια να αλαξω λαδια και τσιμουχες τα οποια ειναι μεσα με φυσιγγιο
    κατασκευαζω εργαλειο με παξιμαδι και σωληνα για να μπορεσω να το λυσω τελειως(θα βαλω αναλυτικες φωτογραφιες αυριο)

    το καινουργιο μου θεμα ειναι οι βαλβιδες στα καλαμια απο πανω οι οποιες ειναι χτυπημενες (εχει και 2 oring αλλα αυτο ειναι ευκολο)
    ρωτησα την yamaha και εχουν με παραγγελια 17.5 ευρω η μια
    αν γνωριζει κανενας που μπορω να βρω οικονομικοτερα θα το εκτιμουσα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων valvida (1).jpg‎   valvida (2).jpg‎  

Σελίδα 4 από 17 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF