Σελίδα 14 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314151617 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 245

Θέμα: TTR 250 RAID

  1. #196
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    οι εργασίες συνεχίζονται
    αγορασα ολα τα πραγματα που χρειαζομαι

    εφτιαξα και το τσαντακι πισω απο την μασκα


    άνοιγμα τα καλάμια
    έχασα το γ@μημενο το alen ,προσπάθησα να ανοίξω από κάτω με βίδα και παξιμάδι αλλά έκοψε αμέσως
    δανείστηκα alen(σαν 14 κλειδί) από το συνεργείο και επιτέλους έκανα την δουλειά μου
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων antalaktika (1).jpg‎   antalaktika (2).jpg‎   tsantaki (2).jpg‎   tsantaki (3).jpg‎   tsantaki (1).jpg‎  

    ergaleio patenta.jpg‎   alen.jpg‎   kalamia limena.jpg‎   manioyal ttr.jpg‎   patenta anti gia alen.jpg‎  


  2. #197
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    άλλαξα τσιμούχες
    αγόρασα ξύστρες και αυτές που πήρα έχουν πλαστική πατούρα που κουμπώνει εκεί που μπαίνει η συρμάτινη ασφάλεια με αποτέλεσμα να μην την βάλω(την ασφάλεια)
    όλη η ανάρτηση βιδώνει εσωτερικά με το φυσίγγιο οπότε λογικά δεν θα έχω θέμα .....ισχύει ?


    έβαλα και τις φυσούνες και έδεσα το μπροστινό με τα καινούργια του ρουλεμανακια στον εμπρός τροχό

    νόμιζα ότι έχω χάσει και μια βίδα βλέποντας το σπείρωμα στον άξονα αλλά κοιτάζοντας το μανιουαλ είδα ότι δεν έχει
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων kainoyrgia royleman.jpg‎   tsimoyxes ttr (1).jpg‎   tsimoyxes ttr (2).jpg‎   tsimoyxes ttr (3).jpg‎   tsimoyxes ttr (4).jpg‎  

    1η φυσουνα.jpg‎   1ο καλαμι.jpg‎   δεμενο μπροστινο.jpg‎   τερμα αξονα εμπρος.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από george.S; 22/01/2021 στις 21:08.

  3. #198
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    τρόμπα φρένου είχα βάλει από tdm και ήμουν ευχαριστημένος ...στην άσφαλτο
    πιθανόν να είναι υπερβολή για το χώμα...στα σχέδια να την αλλάξω...δυστυχώς την παλιά του την έχω πετάξει(στερνή μου γνώση να σε είχα τότε)


    συνεχίζεται
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων troba frenoy tdm 900 (2).jpg‎  

  4. #199
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Αν έχω καταλάβει για ποιά ασφάλεια μίλας.
    Εγω πιστεύω οτι η ασφάλεια χρειάζεται επάνω για την τσιμούχα.
    Κρατιέται μέν απο το κάτω μέρος όλο το αμορτισέρ.
    Αλλά η τσιμούχα δεν συγκρατείται με κάτι άλλο ( μόνο με την σφήνωση ) και σκέψου οτι όταν συμπιέζεται η ανάρτηση , τή πίεση της ασκεί το λάδι . Θα στην πετάει σιγά σιγά επάνω μέχρι να την βγάλει τελείως.
    Δές μήπως εκείνο το σημείο που δέν σε αφήνει να μπέι η ασφάλεια και μπορείς να το κόψεις με μια φαλτσέτα ούτως η αλλίως η ξύστρα την δουλειά την κάνει απο την επάνω πλευρά που δέν έχει θέμα , είναι πιθανόν οτι δεν χρειάζεται. Αλλιώς πήγαινε να βρείς άλλες ξύστρες.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  5. #200
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    Καλημέρα
    Ευχαριστώ πολύ

    Επιβεβαιώνεις την δική μου ανησυχία που πιστεύω ότι δεν θα αντέξει χωρίς ασφάλεια
    Και η τρσιμουχα έχει πατουρα και η ξυστρα αλλά με φοβίζει
    Θα δω πως θα το πατενταρω αλλιώς θα πάω για άλλες


    Ξανά λυσιμο εμπρός
    Μεσολάβησε 1 μέρα από το κλείσιμο καλαμιων και δέσιμο μπροστινού
    Έπρεπε να έχω ρωτήσει νωρίτερα

  6. #201
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    άλλαξα τσιμούχες
    αγόρασα ξύστρες και αυτές που πήρα έχουν πλαστική πατούρα που κουμπώνει εκεί που μπαίνει η συρμάτινη ασφάλεια με αποτέλεσμα να μην την βάλω(την ασφάλεια)
    όλη η ανάρτηση βιδώνει εσωτερικά με το φυσίγγιο οπότε λογικά δεν θα έχω θέμα .....ισχύει ?

    Ειναι πιο ψηλές σε ύψος οι ξύστρες που έβαλες; Φαίνεται να μην έχουν κουμπώσει σωστά

    Edit Είναι η πατούρα της ίδιας της ξύστρας που δεν της επιτρέπει να μπει ολόκληρη μέσα στην 'μπότα'. Mea culpa
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20210123_181143.jpg 
Προβολές:	255 
Μέγεθος:	90,9 KB 
ID:	425000
    Τελευταία τροποποίηση από Λευκάδιος; 23/01/2021 στις 18:10.
    RIDE MORE TALK LESS

  7. #202
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    το ξαναελυσα....

    οι δικές μου μπαίνουν και αυτές μέσα στην μπότα και από πάνω η συρμάτινη ασφάλεια
    θα πάω να πάρω τις κανονικές .........λάθος αγορά αυτές ,δεν έπρεπε να τις πάρω αλλά ήθελα να προχωρήσω.....

    βάζω φωτογραφίες αν και Δευτέρα πάω για κανονικές
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων lysimo xana.jpg‎   kalamia ston pago.jpg‎   xistres ttr day 7 (2).jpg‎   xistres ttr day 7 (3).jpg‎   xistres ttr day 7 (4).jpg‎  

    xistres ttr day 7 (5).jpg‎   xistres ttr day 7 (6).jpg‎   xistres ttr day 7 (8).jpg‎   xistres ttr day 7 (10).jpg‎   xistres ttr day 7 (9).jpg‎  


  8. #203
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    και συνέχισα με το πίσω
    έβγαλα ζάντα,άλλαξα γρανάζι πίσω Δευτέρα βουλκανιζατέρ για φόρεμα ελαστικού

    έβγαλα
    φλας και μόνωσα τις παροχές
    πινακίδα και βάση πινακίδας
    μαρσπιε συνοδηγού(ο θεός να τα κάνει)

    δοκίμασα το ντεπόζιτο από το lc4 που δεν κάνει ούτε μπρος ούτε πίσω ούτε κάτω...δεν κάνει τι δεν καταλαβαίνεις

    καθάρισα πολύ καλά τον χώρο του εμπρός γραναζιού αλλά δεν το άλλαξα γιατί μου λείπει το 30 κλειδί(μακρύ) για το παξιμάδι του ρουλεμάν

    τοποθέτησα ένα εσωτερικό φτεράκι που είχα πάρει τσάμπα(3 ευρώ) από το ebay πριν από 5 χρόνια αλλά δεν το είχα βάλει γιατί δεν ταίριαζε ακριβώς και ήθελε ένα λαμάκι/πατέντα
    το δικό μου δεν είχε καθόλου ,θα δείξει πως θα ανταποκριθεί αν και δείχνει οκ

    συνεχίζεται
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων diafora granazi.jpg‎   granazi foremeno.jpg‎   esoterikos laspotiras  (1).jpg‎   esoterikos laspotiras  (2).jpg‎   dokimi tepozito.jpg‎  


  9. #204
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    Καλησπέρα
    Σήμερα δεν είχα χρόνο για πολλές εργασίες

    Παράγγειλα ξυστρες γνήσιες πακέτο με τσιμουχες και θα έρθουν την επόμενη εβδομάδα

    Έβαλα το λάστιχο, πήρα καρυδακι και άλλαξα και το μπροστά γρανάζι

    Αυτά για Σήμερα
    Συνεχίζεται

    Υγ το παλιό γρανάζι δεν έχει εμφανή σημάδια φθοράς που δεν συμβάδιζε με την φθορά/ κόμπους της αλυσίδας
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20210125_185513_resized.jpg‎   20210125_185550_resized.jpg‎   20210125_190654_resized.jpg‎   20210125_185042_resized.jpg‎   20210125_191100_resized.jpg‎  


  10. #205
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    Γρανάζι αλυσίδα γλυστρα
    Έβαλα πισω τροχό και τις χουφτες

    Αναμένοντας τις τσιμουχες μπροστινού
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων 20210127_122001_resized.jpg‎   20210127_122019_resized.jpg‎   20210127_173806_resized.jpg‎   20210127_173753_resized.jpg‎   20210127_173739_resized.jpg‎  


  11. #206
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    αντε να κανεις καμια βολτα να μας πεις για το γραναζωμα να μας λυσεις την απορια!!!

  12. #207
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    α! και τεποζιτο αλλαξε. θα αλλαξει παραπολυ η θεση οδηγησης μολις κλεισουν τα ποδια. το κανονικο του αν βρεις καποιο οχι σκουριασμενο η σαπιο ειναι η ευκολη λυση. δυσκολο να βρεις yamaha τεποζιτο οχι σαπιο βεβαια...

  13. #208
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    αντε να κανεις καμια βολτα να μας πεις για το γραναζωμα να μας λυσεις την απορια!!!
    Πιάνω τα φρένα και μόλις έρθουν οι τσιμουχες

    Ψάχνω τεποζιτο
    Κοιτάζω και για μοντέλα μετά το 2000 Πλαστικό ρεζερβουάρ
    Γενικά ψάχνω....

  14. #209
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Ψάχνω τεποζιτο
    Κοιτάζω και για μοντέλα μετά το 2000 Πλαστικό ρεζερβουάρ
    Γενικά ψάχνω....
    Μιας και δοκίμασες ντεπόζιτο από LC4.. ψάξε και από XR250/400* ή Ttr600.
    Κάποια μεγάλα ντεπόζιτα της Acerbis ειναι κοινά για TTR250/XR250/400 και αλλάζουν μόνο οι βάσεις τους. Οπότε τα κανονικά των XR (σε λευκό χρώμα..) ίσως μπορούν να μπουν εύκολα στο TTR250..
    RIDE MORE TALK LESS

  15. #210
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Μιας και δοκίμασες ντεπόζιτο από LC4.. ψάξε και από XR250/400* ή Ttr600.
    Κάποια μεγάλα ντεπόζιτα της Acerbis ειναι κοινά για TTR250/XR250/400 και αλλάζουν μόνο οι βάσεις τους. Οπότε τα κανονικά των XR (σε λευκό χρώμα..) ίσως μπορούν να μπουν εύκολα στο TTR250..
    apo TT600 99+ ειχα βαλει εγω στο δικο μας, https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.n...1a&oe=6037169C
    το θεμα σε χρηση εντουρο ειναινα εχει στενη θεση οδηγησης. το τεποζιτο που φοραει ειναι καλο απλα θελει πιο μικρο.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF