Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: μπουφαν Εντουρο

  1. #16
    Ωραία ! Νοτάκο ...Θα περιμένουμε να βρέξει ...Να βγεις σεργιάνι , να μας πεις τί γίνεται ... Ωραία φάση πάντως τα συγκεκρημένα για τα λ7 τους

  2. #17
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Τι ειναι αυτα ελληνικης κατασκευης..?
    Αυτά που αγόρασα από δαύτους, είναι από Ισπανία. Πήρα το παρακάτω τον Ιούλιο:

    http://www.dermatina100.gr/dermatina...mid=89&lang=el


    Φορέθηκε (εννοείται χωρίς θερμική επένδυση) σε 2 ταξιδάκια τον Αύγουστο και με ζέσταινε(είπα να το δοκιμάσω και να μην βάλω το διάτρητο). Στην εκδρομή στο Καπαρέλλι, όπου μας έπιασε και η μεγάλη καταιγίδα στην επιστροφή, για 20 min μέχρι και που φόρεσα το αδιάβροχο, δεν έμπασε ούτε υποψία υγρασίας.

    Στην Στενή με την θερμική φορεμένη ( με λεπτή μακρυμάνικη από μέσα), ήταν μιά χαρά. Ούτε ζεστάθηκα, ούτε κρύωσα.
    Το αγόρασα σαν δεύτερο και έχω καταλήξει να το φοράω συνέχεια, αντί του Bering. Προσωπικά έμεινα τόσο ευχαριστημένος που αγόρασα και ίδιας εταιρίας παντελόνι .

    Μία λεπτομέρεια ... η θερμική επένδυση του Jacket, είναι ένα θερμικό γιλέκο που δένει κλασσικά με φερμουάρ. Μανίκια με θερμική επένδυση ...nope και ίσως αυτό να είναι ένα μικρό μείον. Ίσως όμως αυτό να αφορά το δικό μου μπουφάν. Το έλυσα βέβαια ταιριάζοντας θερμική από άλλο. Στο παντελόνι η θερμική είναι όπως πρέπει και διακρίνω λίγο καλύτερη ποιότητα κατασκευής.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  3. #18
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Έχω χρησιμοποιήσει ένα απλό μπουφάν εντουρο χωρίς επενδύσεις κλπ χωρίς να είναι το απόλυτα αδιάβροχο, αφού εννοείται ότι στις εντουραδες φοράς από μέσα φανέλα η ισοθερμικο τον θώρακα μια μπλούζα εντουρο και από πάνω το μπουφάν
    Για εντουροβολτες χαλαρού στυλ οκ αφήνεις τον θώρακα και με ένα καλό μπουφάν με προστασιες την βγάζεις

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    Αυτά που αγόρασα από δαύτους, είναι από Ισπανία. Πήρα το παρακάτω τον Ιούλιο:

    http://www.dermatina100.gr/dermatina...mid=89&lang=el


    Φορέθηκε (εννοείται χωρίς θερμική επένδυση) σε 2 ταξιδάκια τον Αύγουστο και με ζέσταινε(είπα να το δοκιμάσω και να μην βάλω το διάτρητο). Στην εκδρομή στο Καπαρέλλι, όπου μας έπιασε και η μεγάλη καταιγίδα στην επιστροφή, για 20 min μέχρι και που φόρεσα το αδιάβροχο, δεν έμπασε ούτε υποψία υγρασίας.

    Στην Στενή με την θερμική φορεμένη ( με λεπτή μακρυμάνικη από μέσα), ήταν μιά χαρά. Ούτε ζεστάθηκα, ούτε κρύωσα.
    Το αγόρασα σαν δεύτερο και έχω καταλήξει να το φοράω συνέχεια, αντί του Bering. Προσωπικά έμεινα τόσο ευχαριστημένος που αγόρασα και ίδιας εταιρίας παντελόνι .

    Μία λεπτομέρεια ... η θερμική επένδυση του Jacket, είναι ένα θερμικό γιλέκο που δένει κλασσικά με φερμουάρ. Μανίκια με θερμική επένδυση ...nope και ίσως αυτό να είναι ένα μικρό μείον. Ίσως όμως αυτό να αφορά το δικό μου μπουφάν. Το έλυσα βέβαια ταιριάζοντας θερμική από άλλο. Στο παντελόνι η θερμική είναι όπως πρέπει και διακρίνω λίγο καλύτερη ποιότητα κατασκευής.
    Λίγη προσοχή μόνο στα νούμερα, αν παραγγείλετε με αντικαταβολή, τα αλλάζουν αλλά είναι κόπος να το ξαναστέλνεις πίσω.
    Ευτυχώς που το δοκίμασε με βροχή ο Παναγιώτης και δεν θα περιμένω να βρέξει...

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Μολις ειδα οτι εχει και καταστημα πατρα μετα τον λαζαριδη με τα λαστιχα για τους πατρινους πηρα ενα τηλ αλλα μου ειπε η κιουρια οτι αλλο το site αλλο το μαγαζι οταν την ρωτησα τιμες-διαθεσιμοτητα το εψηνα να παρω ενα να το εχω για καθε μερα μην χρησιμοποιω το revit moy..

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Μολις ειδα οτι εχει και καταστημα πατρα μετα τον λαζαριδη με τα λαστιχα για τους πατρινους πηρα ενα τηλ αλλα μου ειπε η κιουρια οτι αλλο το site αλλο το μαγαζι οταν την ρωτησα τιμες-διαθεσιμοτητα το εψηνα να παρω ενα να το εχω για καθε μερα μην χρησιμοποιω το revit moy..
    Την κιουρία καλυτερα να μην τη σχολιάσω (ας πω μονο χαμηλου επιπεδου εξυπηρετηση)
    Τι παει να πει ομως αλλο το μαγαζι άλλο το site; Στο site γραφει "τα καταστηματα μας".
    Τεσπα, με ψηνει αυτο εδω
    που αφαιρουνται πολλα κοματια απο μπροστα και γινεται καλοκαιρινο, λετε να μπαζει νερο ή και κρυο με το τοσα φερμουαρ;

  7. #22
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Λίγη προσοχή μόνο στα νούμερα, αν παραγγείλετε με αντικαταβολή, τα αλλάζουν αλλά είναι κόπος να το ξαναστέλνεις πίσω.
    Ευτυχώς που το δοκίμασε με βροχή ο Παναγιώτης και δεν θα περιμένω να βρέξει...
    Πάλι καλά που βρέχει πού και πού και δοκιμάζουμε τις αδιαβροχοποιήσεις

    Τα νούμερα είναι ένα θέμα, αλλά θυμάμαι ότι μετρήθηκα και μαζί με την παραγγελία τους άφησα και ένα μήνυμα με τις μετρήσεις (μέση, ύψος κλπ), οπότε και έστειλαν (διόρθωσαν) από μόνοι τους το σωστό.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Εγω πηρα στο τηλ που εχει το site αυτη την φορα οχι στο καταστημα της πατρας(και καλα..)και η κοπελα που το σηκωσε ηταν το ασπρο με το μαυρο σε σχεση με την κιουρια απο την πατρα μεχρι να βγαλει μεζουρα μεσα απο το ακουστικο ηθελε για να μην γινει λαθος και να με εξυπηρετησει..Τελος παντον θα δουμε μου ειπε να μετρησω το μπουφαν που εχω στα σημεια που μου ειπε για να ματσαρει με αυτο που θελω να παρω..

  9. #24
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Εγω πηρα στο τηλ που εχει το site αυτη την φορα οχι στο καταστημα της πατρας(και καλα..)και η κοπελα που το σηκωσε ηταν το ασπρο με το μαυρο σε σχεση με την κιουρια απο την πατρα μεχρι να βγαλει μεζουρα μεσα απο το ακουστικο ηθελε για να μην γινει λαθος και να με εξυπηρετησει..Τελος παντον θα δουμε μου ειπε να μετρησω το μπουφαν που εχω στα σημεια που μου ειπε για να ματσαρει με αυτο που θελω να παρω..
    Είναι τα κεντρικά στη Δράμα, άν δεν κάνω λάθος. Και σε μένα είχαν συμπεριφερθεί άψογα και ήταν ευγενέστατοι. Υποθέτω ότι το κατέχουν το πράμα με την μεζούρα, αφού κόβουν και ράβουν και δικά τους δέρματα εκτός των εισαγωγών. Άντε καλοφόρετο
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  10. #25
    Μέλος Το avatar του/της Ariskawasaki
    Εγγραφή
    13/10/2014
    Μηνύματα
    42
    Φιλαράκι εαν ειναι για χωμάτινη χρήση πρέπει να υπολογίσεις κ τον θώρακα μαζί .....
    δηλαδή μεγαλύτερο νούμερο ......
    αποσπώμενα μανίκια κ αεραγωγούς ........
    Υπάρχουν στο Riders shop στο Κουκάκι .....Δημ...........λου ..........
    Sinisalo new, παλαιά μοδέλα ........σε τιμές τρόικα........

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. μπουφαν εντουρο
    από kostascbrcrf στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2013, 17:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF