Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 100

Θέμα: GPZ 550 ( Customizing)

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    το συγκεκριμενο "παιδι" το εδωσε το πρασινο τελικα. αλλα ειχε και αλλα δυο 750. το ενα μαμα εντελως και αψογο και το αλλο για ανταλακτικα. πουληθηκε και το μαμα και τωρα εχει 14αρι.
    Μπας και θες να μάθεις ποιο "παιδί" πήρε το άψογο ???
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

  2. #47
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Μπας και θες να μάθεις ποιο "παιδί" πήρε το άψογο ???
    ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    πλακα με κανεις? εσυ? φυσικα και μπορω να μαθω.. ολο λεμε και για κατι τσιπουρα οποτε θα μαθω πολλα αλλα για πες...

  3. #48
    Μέλος Το avatar του/της rgvlouk
    Εγγραφή
    21/02/2014
    Μηνύματα
    57
    Παιδια εχω πρει την αποφαση να το φτιαξω ετσι απο την ημερα που το πηρα απο τον φιλο μου.Σεβομαι την γνωμη σας αλλα εχω την επιθυμια να δοκιμασω αυτο το προτζεκτ χωρις κανιβαλισμους σε σκελετο-υποπλεσιο και κοψε ραψε. Ουτε τριπανια ουτε δισκοπριονο επανω στο κορμι του .Το μπροστινο καθεται χωρις καμια παρεμβαση και το ψαλιδη το ιδιο .Ολα τα υπολοιπα μαμα kawasaki και αν δεν φρεναρει δεν παει ισια δεν κανει για βολτα χαλαρη και δεν στριβει ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΛΙΔΙ του GPZ .Kαι χρονος και διαθεση υπαρχει.Τωρα οσο αφορα τα λεγομενα ορισμενων να το δοσω και να παρω CBR η ZXR 400 για να κανω γρηγορη βολτα ΟΧΙ .Για γρηγορη βολτα εχω RGV SP με cloce ratio σαζμαν

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rgvlouk Προβολή μηνύματος
    Παιδια εχω πρει την αποφαση να το φτιαξω ετσι απο την ημερα που το πηρα απο τον φιλο μου.Σεβομαι την γνωμη σας αλλα εχω την επιθυμια να δοκιμασω αυτο το προτζεκτ χωρις κανιβαλισμους σε σκελετο-υποπλεσιο και κοψε ραψε. Ουτε τριπανια ουτε δισκοπριονο επανω στο κορμι του .Το μπροστινο καθεται χωρις καμια παρεμβαση και το ψαλιδη το ιδιο .Ολα τα υπολοιπα μαμα kawasaki και αν δεν φρεναρει δεν παει ισια δεν κανει για βολτα χαλαρη και δεν στριβει ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΛΙΔΙ του GPZ .Kαι χρονος και διαθεση υπαρχει.Τωρα οσο αφορα τα λεγομενα ορισμενων να το δοσω και να παρω CBR η ZXR 400 για να κανω γρηγορη βολτα ΟΧΙ .Για γρηγορη βολτα εχω RGV SP με cloce ratio σαζμαν
    Δωσε πονο Γιαννη αστους αρχαιοκαπηλους καβασακικους να κραζουνε..καντο οπως σου γουσταρει εσενα.. περα απτην πλακα τωρα ποτε δεν θα στριβει και ποτε δεν θα μπορει να συναγωνιστει με κατι συγχρονο αλλα σε αυτη τη ζωη για το ματι ζουμε και εφοσον ο ιδιοκτητης θελει να το δοκιμασει εχει ολο το δικαιωμα. Να το δουμε πρωτα τελειωμενο και μετα κραζουμε οσο θελουμε

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    εμενα μου αρεσει .στο κατω κατω το θελει για να κανει την βολτα του και οχι για να κανει χρνους στις πιστες .απο οτι ειπε εχει αλλα μηχανακια για αυτου του ειδους τις (βολτες).ας προχωρησει και θα δουμε το τελικο αποτελεσμα .ολοι εχουμε κανει διαφορες σκεψεις στο μυαλο μας αλλα ποτε δεν τις εχουμε πραγματοποιησει .το παιδι εχει την ευκαιρεια να κανει το κεφι του.οποτε δεν μας πεφτει λογος για κραξιμο.....keep going
    KLE 400-XT 250.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dlabrakis
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    424
    ρε προχωρα την μοντα κι ασε τα λογια........και βαζε και καμια φωτο να γουσταρουμε....εγω ειμαι υπερ του "κανιβαλισμου" που λενε μερικοι...καντο να γουσταρεις δικο σου ειναι!!....

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Marinos-GSXR
    Εγγραφή
    19/12/2006
    Μηνύματα
    338
    (γνωμη μου)το να πετας πανω σε ενα Gpz550 ενα αναποδο και μια ψαλιδαρα ετσι απλα (σε μια μοτοσυκλετα που την εβλεπα εκεινη την εποχη και τρεχανε τα σαλια μου και μελοντικα ειχα την ευχαριστηση να την οδηγησω) το θεωρω ιεροσυλια.απο εκει και περα ιδιοκτητης εισαι εσυ και κανε οτι γουσταρεις!αλλα απο την στιγμη που το βγαζεις δημοσια και λες τι θελεις να της κανεις τοτε θα δεχεσαι και εσυ, ολες της γνωμες και σχολια.....ελπιζω να την ευχαριστηθεις σε οποια μορφη(νομιζεις εσυ) οτι σε φτιαχνει.....
    που μένεις?....εκεί που με κρατάνε....

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    ΗΡΕΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ .........


    δεν κραζουμε .. μην το λαμβανεις ως κραξιμο ...
    ΑΛΗΘΕΙΕΣ και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ αναφερουμε


    εγραψε ο φιλος μεταξυ πολλων τα εξης

    {{{{ Σεβομαι την γνωμη σας αλλα εχω την επιθυμια να δοκιμασω αυτο το προτζεκτ χωρις κανιβαλισμους σε σκελετο-υποπλεσιο και κοψε ραψε. Ουτε τριπανια ουτε δισκοπριονο επανω στο κορμι του . }}}}


    αυτο που περιγραφεις δεν μπορει να γινει .. θα πρεπει να το κοψεις και να το ραψεις

    και με πολυ μεγαλο κοστος για να γινει σωστο .. οποτε ακυρο



    Για το λογο που το θελεις .δεν αξιζει , ειναι ασκοπος χρονος και ασκοπα εξοδα ..και δεν προκειται να τελειωσει σωστο
    εκτος εαν πας για κατι το συγκεκριμενο ...εκει να το καταλαβω

    κρατησε το μαμα να το χαρεις ... και να σε ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ και εμεις μαζι του


    και βρες ενα χρεπι που εχει το υποβαθρο για καστομια ...
    δεν ειμαστε (συγχ μου τον πληθυντικο ) κατα του καστομαιζ ..

    το γουσταρουμε ...και θα συνεχισουμε να το εφαρμοζουμε , οσο τα χερια μας μπορουν να κρατουν κατσαβιδι ακομη
    αλλα για το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι κριμα .. ρε γμτττ

    φιλικα παντα και χωρις διαθεση (( παρεξηγησης ))

    απο την στιγμη ομως που παρουσιαζεις το θεμα ...
    σκεψου και τον αντιλογο

  9. #54
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παντως αρκετα μοντελα της AC Sanctuary εχουν εκθειαστει(οχι αδικα) απο αρκετους ρετρολαγνους αυτου του φορουμ.Μπορει βεβαια τα συγκεκριμενα μοντελα να εχουν ενισχυσεις σε πλαισια και να εχουν κοστισει χιλιαδες ευρω αλλά original δεν τα λες.
    Συμφωνω με οσους ειπαν περι δυνατοτητας μελλοντικης επαναφορας σε εργοστασιακη μορφη,ας κανει το κεφι του(γιατι αυτο ειναι ο σκοπος)και αν δεν του αρεσει το ξανακανει μαμα.
    RIDE MORE TALK LESS

  10. #55
    Μέλος Το avatar του/της rgvlouk
    Εγγραφή
    21/02/2014
    Μηνύματα
    57
    Δεν βλεπω πουθενα κανενα κραξιμο στα λογια σας .εαν μπορεις και θες πες μου τι θα πρεπει να κοψω και να ραψω επανω στον σκελετο για να προσαρμοσω το μπροστινο και το ψαλιδη για να βγει σωστο και ποσο υπολογιζεις να κοστιση σε χρημα το εν λογω επιχειριμα???? η βοηθεια σου ειναι ευπροσδεκτη .περιμενω απαντηση

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2008
    Μηνύματα
    685
    καλημερα ....
    κανεις δεν γνωριζει κοστος εκ των προτερων

    εχω 3 μπροστινα που καθονται στην ακρη εδω και 10 χρονια γιατι τελικα το αποτελεσμα θα ηταν .... μια μαλακια και ολοκληρη
    και μιλαμε απο ενα μονο μηχανακι ...μονο τα μπροστινα

    υπολογισε το κοστος στο ελαχιστο και εντελως φιλικα 1000 ευροπουλα (για εμενα η τιμη αυτη ) τοτε στις καλες εποχες ( και απο συγκυριες χωρις κοστος μεταφορικων ) ..
    σημερα το ενα μονο μπροστιναρι εχει πανω απο 600/700 και δεν το βρισκεις με τιποτε ..υπολογισε και μεταφορικα που ξεσκιζουν πια

    απο αλλο μηχανακι ..που εχω ανεβασει σε θρεντ
    3 σετ καρμπυλατερ Χ 800 ΕΥΡΩ (και παλι λεω λιγα ) ...φτασαμε στα 2500 ευρω


    θελετε να συνεχισω ?


    σχετικα με AC Sanctuary τα πλαισια ειναι τα περισσοτερα δικα τους με γεωμετριες ... υλικα ...κολλησεις ...διατομες και διαστασεις , προσγειωμενες στη νεα εποχη


    Αυτα που θελεις να βαλεις επανω στο καρχαριακι η πυραυλακι κατα τους βορειους θα κανουν το σκελετο να μαστιχαρει σαν φυσαρμονικα λεωφορειου ...
    και αντε και τα εβαλες επανω ..πως εισαι σιγουρος οτι εχουν μπει κεντρο ?
    με το ματι ?

    οκ ..το δεχομαι οτι ειναι ολα κεντρο ..με τι θα τα συνεχισεις ?

    φρενα .τροχους . προβληματα αλυσιδας στον πισω τροχο , αναρτησεις κλπ κλπ ολα πρεπει να δουλεουν αψογα ...

    (( εδω συμπτωματικα ταιριαξε να κανουμε την ιδια μοντα 2 ανθρωποι του φορουμ αυτην την στιγμη ακριβως με τα ιδια υλικα που λες και να τα ειχαμε πραγγελια σε διαστασεις ,,και εχουμε γ@μ@θει για να βαλουμε ενα ψαλιδι σε ενα σκελετο επανω που καθεται με κλειστα ματια )))

    επιστροφη ..στο τελος θα το βγαλεις στο δρομο ..και θα ξενερωσεις


    Σαν να εχεις την θεα Μονικα στο κρεβατι σου και να θες να της βαλεις μασκα ομορφιας ...

    γιατι πατησε τα 60 ?


    προσωπικη γνωμη ειναι αυτη ..



    σορρυ πρεπει να κλεισω ..οπου θελετε βοηθεια ευχαριστως

  12. #57
    εμενα με αρεσει αρκει να το κρατησεις οσο αναφορα την εμφανιση του κουστουμιου μαμα ισως σε πρασινο οπως του Rainey! και να κανεις τις μετατροπες σωστα...

    και μηλαμε για ενα GPz550 οχι για brough superior....

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	39 023.jpg 
Προβολές:	466 
Μέγεθος:	92,6 KB 
ID:	324842

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vgpz.jpg 
Προβολές:	465 
Μέγεθος:	76,1 KB 
ID:	324843

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_126157_20885777_0.jpg 
Προβολές:	467 
Μέγεθος:	86,1 KB 
ID:	324844
    ORGIA!!!!!

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zpower Προβολή μηνύματος
    καλημερα ....
    κανεις δεν γνωριζει κοστος εκ των προτερων

    εχω 3 μπροστινα που καθονται στην ακρη εδω και 10 χρονια γιατι τελικα το αποτελεσμα θα ηταν .... μια μαλακια και ολοκληρη
    και μιλαμε απο ενα μονο μηχανακι ...μονο τα μπροστινα

    υπολογισε το κοστος στο ελαχιστο και εντελως φιλικα 1000 ευροπουλα (για εμενα η τιμη αυτη ) τοτε στις καλες εποχες ( και απο συγκυριες χωρις κοστος μεταφορικων ) ..
    σημερα το ενα μονο μπροστιναρι εχει πανω απο 600/700 και δεν το βρισκεις με τιποτε ..υπολογισε και μεταφορικα που ξεσκιζουν πια

    απο αλλο μηχανακι ..που εχω ανεβασει σε θρεντ
    3 σετ καρμπυλατερ Χ 800 ΕΥΡΩ (και παλι λεω λιγα ) ...φτασαμε στα 2500 ευρω


    θελετε να συνεχισω ?


    σχετικα με AC Sanctuary τα πλαισια ειναι τα περισσοτερα δικα τους με γεωμετριες ... υλικα ...κολλησεις ...διατομες και διαστασεις , προσγειωμενες στη νεα εποχη


    Αυτα που θελεις να βαλεις επανω στο καρχαριακι η πυραυλακι κατα τους βορειους θα κανουν το σκελετο να μαστιχαρει σαν φυσαρμονικα λεωφορειου ...
    και αντε και τα εβαλες επανω ..πως εισαι σιγουρος οτι εχουν μπει κεντρο ?
    με το ματι ?

    οκ ..το δεχομαι οτι ειναι ολα κεντρο ..με τι θα τα συνεχισεις ?

    φρενα .τροχους . προβληματα αλυσιδας στον πισω τροχο , αναρτησεις κλπ κλπ ολα πρεπει να δουλεουν αψογα ...

    (( εδω συμπτωματικα ταιριαξε να κανουμε την ιδια μοντα 2 ανθρωποι του φορουμ αυτην την στιγμη ακριβως με τα ιδια υλικα που λες και να τα ειχαμε πραγγελια σε διαστασεις ,,και εχουμε γ@μ@θει για να βαλουμε ενα ψαλιδι σε ενα σκελετο επανω που καθεται με κλειστα ματια )))

    επιστροφη ..στο τελος θα το βγαλεις στο δρομο ..και θα ξενερωσεις


    Σαν να εχεις την θεα Μονικα στο κρεβατι σου και να θες να της βαλεις μασκα ομορφιας ...

    γιατι πατησε τα 60 ?


    προσωπικη γνωμη ειναι αυτη ..



    σορρυ πρεπει να κλεισω ..οπου θελετε βοηθεια ευχαριστως
    o ανθρωπος λεει οτι τα εχει ολα τα πραγματα και απο οτι καταλαβα τα φτιαχνει μονος του χωρις συνεργεια κτλ...οποτε δεν προκειται να του στοιχισει τιποτα παρα μονο τις δικες του ωρες που θα χαλασει ...οποτε δωσε στον λαο φωτο απο το project....
    KLE 400-XT 250.

  14. #59
    Μέλος Το avatar του/της rgvlouk
    Εγγραφή
    21/02/2014
    Μηνύματα
    57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dlabrakis Προβολή μηνύματος
    ρε προχωρα την μοντα κι ασε τα λογια........και βαζε και καμια φωτο να γουσταρουμε....εγω ειμαι υπερ του "κανιβαλισμου" που λενε μερικοι...καντο να γουσταρεις δικο σου ειναι!!....
    Κατι τετοια μου ανεβαζουν τη ψυχολογια

  15. #60
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Υπεροχο
    καταπληκτικο
    μοναδικο
    πρωτοτυπο....


    Βαζε φωτο μονο.

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. GPZ 550 1984
    από VVG στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2012, 02:20
  2. Gpz 550 1984
    από BMW R75 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2005, 17:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF