Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Honda c70 καρμπυλατερ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2014
    Μηνύματα
    1

    Honda c70 καρμπυλατερ

    Γεια σας και από μένα!!! Είμαι κάτοχος ενός C70 6v κατασκευής 1981, σύμφωνα με τα χαρτιά του. Το αγόρασα πριν 7 χρόνια και είναι γενικότερα σε καλή κατάσταση. Δεν το είχα ψάξει και πολύ μηχανικά γιατί δεν το κυκλοφορούσα πολύ αλλά έβλεπα ότι δεν είχε σωστό ρελαντί και όταν έδινα γκάζι σαν να έσβηνε... το πήγα σε μηχανικό ο οποίος μου είπε ότι ο προηγούμενος κάτοχος είχε βάλει άλλο μεγαλύτερο, κινέζικο καρμπυλατέρ και ότι αυτό έφταιγε.. (να σημειώσω όλα αυτά στην Κύπρο) πριν λίγο καιρό αγόρασα ένα aftermarket από την Ελλάδα αλλά και αυτό ήταν προβληματικό..πέταξε την βρύση που υπάρχει για το ρεζερβουάρ. Η ερώτηση μου είναι μπορώ να βρω μαμά καρμπυλατερ? Αν όχι πιο είναι το σωστό μέγεθος για ένα aftermarket και τι θα βοηθήσει να έχει μια σωστή λειτουργία το καρμπυλατέρ? Στην Κύπρο το μηχανάκι δεν είναι και τόσο γνωστό και δεν μπορώ να βρω και πολλά πράγματα... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/09/2014
    Μηνύματα
    3
    pavlo kalispera.... mpwrw na rwtisw se pia poli menis?? an ise apo leukosia pigene sto mousio arxeas motosiklettas k milise me ton anthropo pou to exi k autos tha kseri pio ine to authentiko... isws se voithisi sto na vris kati!! an pali ise apo lemeso mpwrw na se voithisw.. gnorizw kapion pou tha exi mama alla min me rwtisis timi giati kserw pws kovi kefalia ....

  3. #3
    Αν εισαι λευκωσια ριψε ενα πμ, να σου συστησω ενα καλο μαστορα, που μπορει να εχει καβα κανενα η αν οχι να σε βοηθησει στην ανευρεση της καλυτερης λυσης.

    εντιτ: στην κυπρο εισαι, οποτε απ' οπου και να βρεις το πιθανοτεο ειναι οτι θα "κοφκει κελλε".
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

Παρόμοια θέματα

  1. Honda c70 6v Διασωση της ιστοριας
    από belo στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 330
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2016, 22:21
  2. Honda Cbr 125 κολλάει το slide του καρμπυλατέρ
    από NicoX στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2013, 19:39
  3. Honda C70, μια ανάμνηση μου.
    από dxeavy στο forum Honda
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2009, 07:03
  4. Katevaste to manual gia Honda c70!!!
    από aetosa στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 16:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF