Σελίδα 3 από 26 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 386

Θέμα: honda GLX SUPER CUB 90 (σουζο-οικονομικο-που θα ταξιδεψει)

  1. #31
    Τιποτα απολυτως δεν επαθε........εγω επαθα που το πουλησα!!!!! Αντε να το ξαναβρεις τωρα

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    252
    λαθος μου τοτε αλλα πρωτη φορα το βλεπω κ εγω

  3. #33
    Εγω νομιζω το μανιουαλ αναφερεται σε 6V που θελαν ξεβιδωμενη την ταπα , στα επομενα μοντελα νομιζω την βιδωναμε .

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.582
    τελος πάντων συμπλήρωσα λαδι για να είμαστε σίγουροι
    εγινε ακομα ενα καλο καθάρισμα και δειχνει λιγο καλύτερα.
    η εμπρος ζαντα γυαλισε οπως η πισω

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.582
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC09647.jpg 
Προβολές:	699 
Μέγεθος:	86,3 KB 
ID:	325001
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC09648.jpg 
Προβολές:	697 
Μέγεθος:	89,8 KB 
ID:	325002
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC09649.jpg 
Προβολές:	698 
Μέγεθος:	85,3 KB 
ID:	325003

    το καινουριο γραναζι μπήκε
    ειναι -3 δοντια. η αλυσίδα κοντινε και λαδώθηκε
    ρυθμιστικε ο τζογος στην ντιζα γκαζιού
    τα ρουλεμαν στις ροδες φαίνονται καλα
    στις σιαγόνες του ταμπουρου κατι ειχε φαγωθεί και στο μελλον θα θελει άλλαγμα ολο το σύστημα γιατι δεν θα μπορουνε να ανοίξουν μεχρι τερμα οι σιαγόνες
    το πισω φρενο πλεον λειτουργεί καλύτερα απο πριν

    η πισω ζαντα εγινε χαλια και θελει καθαρισμα απο τα λαδια

    το μηχανακι πλεον ειναι ετσι οπως το ηθελα
    στα 40km/h που ειναι η μεση ταχυτητα κινησης στην πολη μου για μενα το μοτερ σχεδον υπολειτουργει, παει πολυ άνετα με τα 40
    ή νεα ταχυτητα ταξιδιου ειναι τα 50km/h που εκει δείχνει να πηγαινει χωρις να ζοριζεται πανω στην ροπη του και χωρις πολλες στροφες.
    λογικα θα μειωθουν και οι θερμοκρασιες του μοτερ καθος τωρα με τις ιδιες rpm εχει+10 χιλιομετρα, δηλαδη περισσότερη ροη αερα

    το τεστ τελικης δεν εδειξε καποια διαφορα σε σχεση με πριν
    μαλλον το φτωχοτερο μιγμα επηρέασε αρνητικα την δυναμη που βγαζει στα τερμα ψηλα και δεν εδωσε κατι η αλλαγη του γραναζιου (δλδ κρεμαει)
    σημερα πηγε μεχρι 75km/h (το κοντερ μου δειχνει ποιο λιγα απο τα πραγματικα χιλιομετρα)
    οι σουζες ερχονται σχεδον με την ιδια ευκολια (μειωθηκε λιγο η ευκολια με την δευτερη ταχύτητα)
    επισης ισως παρω καποια πραγματακια απο τον shooter045
    αυταααα

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.582
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC09653.jpg 
Προβολές:	608 
Μέγεθος:	41,6 KB 
ID:	325332
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC09651.jpg 
Προβολές:	606 
Μέγεθος:	47,5 KB 
ID:	325327
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC09654.jpg 
Προβολές:	607 
Μέγεθος:	48,1 KB 
ID:	325328

    τα απροβληματιστα χιλιόμετρα συνεχίζονται
    σημερα ξαναεβαλα την ποδια γιατι θα έρθουν βροχες οπου να ναι και δεν θελω να βρέχω τα παπουτσια αλλα και την χοάνη στο καρμπ
    επισης νομίζω οτι ετσι ειναι και ποιο ωραιο

    το εμπρος ταμπουρο ειχε χαλαρό το παξιμαδι για αυτο δεν ειχα καλο εμπρος φρενο. (έπιανε στο τελος τις διαδρομης τις μανετας)
    πλεον το έσφιξα και τα πράγματα ειναι καπος καλύτερα (παντος πιανει απο την αρχη τις μανετας τωρα)

    με οχι προσεχτική χρηση και μεσα σε πόλη ή καταναλωση δειχνει οτι θα ειναι μεγαλητερη αυτη τη φορα
    υπολογιζω οτι η αυτονομία αυτου του ντεποζιτου θα μειωθει κατα περιπου 30 χιλιομετρα αλλα το τερμα γκαζι ειναι κατι καθημερινό
    αλλα και ετσι η καταναλωση θα βγει κατι λιγο ποιο πανω απο 2 λιτρα στα 100 που ειναι ελάχιστη

    μετρώντας την τελικη μου ειδα οτι στα 'πολλα' το κοντερ μου δειχνει εως και 5 χιλιομετρα ποιο λιγα απο την πραγματικη τελικη την οποια υπολογιζω στα 80km/h τα οποια παει και με 2 ατομα (το κοντερ βεβαια αρχιζει να σταματαει καπου στα 75km/h)
    ειναι το πρωτο παπι που ολοι οι δειχτες του κλεβουν πρωτα τα κατω :-p

    τα φλας στο δουλεμα τους κανουν ενα 'ηχο' (ο οποιος δεν υπαρχει σε αλλα παπια)
    το εμπρος φως δεν ειναι καλο αλλα τι να περιμενεις απο ενα παπι?
    το στοπ στο πισω φανάρι δουλευει αλλα μονο για το πισω φρενο

    πηγα να ξαναβαλω τον καθρέφτη σημερα αλλα οχι απο την δεξια μερια οπως ηταν παλια
    ηθελα να τον βαλω απο την αριστερη μερια
    το σπείρωμα ομως ηταν χαλασμενο και ο καθρεφτης δεν εσφιγγε
    καμια λυση σε αυτο?

    δοκιμασα να τον βιδωσω 'λοξα' και σφήνωσε αλλα υπηρχε μεγαλο κενο και ξαναλασκαρε μετα απο ωρα
    δοκιμασα και να καλυψω το κενο με χαρτι αλλα δεν δουλεψε
    Τελευταία τροποποίηση από kostaskk; 21/10/2014 στις 01:21.

  7. #37
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Τα φλας κάνουν τικ τικ η ένα βζζζ στο αναμα? Το εχω δει σε Τ50/80 βομβητής για να μην το ξεχνάς αναμενο
    Φανάρι βάλε με δύο λάμπες ( τέτοιο έβαλα και εγώ, μεγάλη διαφορά )10/15 ευρό
    Στο πίσω φανάρι τσέκαρε την λάμπα μήπως είναι καμμένη η μήπως δεν κάνει καλή επαφή, αν δεν είναι απ αυτά δεν στέλνει ρεύμα
    Τα υπόλοιπα στα έστειλα με πμ

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.582
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Τα φλας κάνουν τικ τικ η ένα βζζζ στο αναμα? Το εχω δει σε Τ50/80 βομβητής για να μην το ξεχνάς αναμενο
    Φανάρι βάλε με δύο λάμπες ( τέτοιο έβαλα και εγώ, μεγάλη διαφορά )10/15 ευρό
    Στο πίσω φανάρι τσέκαρε την λάμπα μήπως είναι καμμένη η μήπως δεν κάνει καλή επαφή, αν δεν είναι απ αυτά δεν στέλνει ρεύμα
    Τα υπόλοιπα στα έστειλα με πμ
    τικ τικ κανει, αυτο που λες θα ειναι
    το εμπρος φαναρι δεν με ενοχλεί και τοσο ετσι κ αλλιως δεν πολυ κυκλοφορώ νυχτα
    το πισω φαναρι δεν εχει καμενη λαμπα γιατι αναβει σταθερά οταν ανοιγω τα φωτα και αναβει και ποιο δυνατα οταν παταω το πισω φρενο
    δηλαδη αναβει το stop, αν πατισω το εμπρός φρενο δεν αναβει το στοπ που θεωριτικα θα επρεπε να το κανει

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/06/2012
    Μηνύματα
    73
    Κοίτα το διακοπτάκι στην μανέτα μήπως δεν ειναι συνδεδεμένα τα καλώδια. Λογικά εκεί ειναι το πρόβλημα σου

  10. #40
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Και το σπειρωμα καθάρισμα με φιλιερα
    Αν όχι κάπου έχω το παλιό μου
    Μόλις ετοιμάσω το δέμα θα σού πω
    Πλαστικά δεν παίζουν, είναι άλλο χρώμα

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.582
    το κενο ανάμεσα σε σπείρωμα και καθρέφτη ειναι πολυ μεγαλο, δεν νομιζω να φτιάχνει ετσι
    τα καλώδια στην μανετα θα τα κοιταξω, πολυ πιθανο να τα εχουν βγαλει επίσης ειδα τα λαδια και ειναι στο max.
    οταν κανω 500 χιλιομετρα θα ξανακοιταξω για να δω αν καιει λαδια (δεν νομίζω)

  12. #42
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Οι μαμα καθρέφτες είχαν και ένα παξιμάδι αν θυμάμαι καλά στο σπειρωμα τους

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Οι μαμα καθρέφτες είχαν και ένα παξιμάδι αν θυμάμαι καλά στο σπειρωμα τους
    Δούλευε σαν κόντρα παξιμάδι.
    Αν έχει χαλάσει το σπείρωμα του τιμονιού, που είναι το πιθανότερο, πήγαινε με τον καθρέφτη σε ένα μαγαζί με βίδες να αγοράσεις ένα σετ βιδολόγους για να κάνεις καινούργιες βόλτες στο σπείρωμα του τιμονιού μπας και το σώσεις. Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ, εκτός ίσως από Hellicoil.

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.582
    οπως τα λες, το σπείρωμα του τιμονιου εχει χαλασει και εχει ανοιξει η τρυπά αρκετά
    αφου πιασει στο σπείρωμα αυτο ο καθρεφτης και σφιξει τοτε με το κοντρα παψιμαδι του καθρευτη το σφίγγεις τελεια για να μην κουνιέται και στην θεση που θες

    μαλλον helicoil ή αντικατασταση ολου του κομματιού, ισως και καμια κολληση ή κολλα (εποξική κτλ)

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    οπως τα λες, το σπείρωμα του τιμονιου εχει χαλασει και εχει ανοιξει η τρυπά αρκετά
    αφου πιασει στο σπείρωμα αυτο ο καθρεφτης και σφιξει τοτε με το κοντρα παψιμαδι του καθρευτη το σφίγγεις τελεια για να μην κουνιέται και στην θεση που θες

    μαλλον helicoil ή αντικατασταση ολου του κομματιού, ισως και καμια κολληση ή κολλα (εποξική κτλ)
    Όλο το τιμόνι είναι κομπλέ, οπότε πας για άλλο.
    Εποξική δύο συστατικών τέλεια λύση, μετά από 10 χρόνια ακόμη εκεί θα είναι.
    Όταν σε κάποια πτώση (μακρυά και αλάργα) σπάσει ο καθρέφτης, πως θα τον αλλάξεις;

Σελίδα 3 από 26 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καθαρισμα κεφαλης Honda GLX 90
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2019, 02:52
  2. honda glx cub 90
    από pliktras στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 10:09
  3. Νεο Honda Super Cub 110
    από nickmonstro στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2009, 00:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF