Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: HELP!!! Ψάχνω για service manual KLE 500 2002

  1. #1

    HELP!!! Ψάχνω για service manual KLE 500 2002

    Καλησπέρα σε όλους, λόγω δυσχέριας ψάχνω απέλπιδα να βρώ service manual για το KLE μου. Ξέρετε τώρα λαδάκια μπουζάκια φιλτράκια do it your self.

    Αν είναι να δίνω 130αρες ευρώ καθε μήνα με τα χλμ που κάνω καλύτερα να αγόραζα porsche

    Αυτό που όμως δεν καταλαβαίνω είναι γιατί για το σαραβαλάκι το citroen μου έδινα για σερβις τυπικό 60-70 ευρω και για το KLE θέλουν 130? Μηπως το παρακάνανε λίγο ή εγώ είμαι σε άλλο πλανήτη?

  2. #2
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Καλως ηρθες και ορθιος...........

    Πεταξε το και παρε κανα Αφρικα που δεν εχει πολλες βιδες.....


  3. #3
    Άμα πέσει το Africa με τι το σηκώνεις με γερανοφόρο όχημα? Άσε που δεν χωράει και πουθενά. Καλύτερα πέτα το και πάρε αμάξι. Την ίδια μόστρα θα κάνεις, ασε που εχει μουσική και καλοριφέρ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
    Καλως ηρθες και ορθιος...........

    Πεταξε το και παρε κανα Αφρικα που δεν εχει πολλες βιδες.....


  4. #4
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Εκει ειναι η μαγκια ...

    Τωρα καταλαβα ... αγοραζετε μηχανες αναλογα με τα ποντικια σας ;;;

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #5
    Καθαρά σαν λάτρης των on-off, πες μου εσύ αν έχω άδικο και που.

    Το θέμα δεν είναι τα ποντίκια του καθενος, το θέμα είναι απλά χρηστικο. Αν είσαι αναβάτης που κανεις συχνά ταξίδια τότε ενα Africa είναι οτι πρέπει, αν όμως τα χλμ που κάνεις είναι μέσα στο κέντρο της Αθήνας πιστεψέ με και το KLE είναι κομματακι δυσχρηστο.

    Πόσοι αναβάτες με Africa κάνουν περισσότερα χλμ εκτός πόλης αντι εντός. Ένας αντε δύο στους δέκα, οι υπόλοιποι ζουν για να λένε οτι έχουν Africa και να κορδώνονται καλή ώρα σαν εσένα που ενώ διαβασες το thread οτι ψάχνω για service manual έσπευσες να μας πεις την εξυπνάδα σου.

    Μετά η μοτοσυκλέτα όπως και το αμάξι μπορεί να είναι passion item αλλα σε καμια περίπτωση δεν ειναι προέκταση ανδρισμου. Πάντα είναι ένα χρηστικο αντικείμενο που σου δίνει την δυνατότητα μεταφοράς και προυποθέτει υπευθυνότητα. Πιστεύω αυτο δεν χρειαζεται να στο εξηγήσω.

    Και τέλος λίγη μετριοφροσύνη δεν βλάπτει.

  6. #6
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panther78
    Καθαρά σαν λάτρης των on-off, πες μου εσύ αν έχω άδικο και που.

    Το θέμα δεν είναι τα ποντίκια του καθενος, το θέμα είναι απλά χρηστικο. Αν είσαι αναβάτης που κανεις συχνά ταξίδια τότε ενα Africa είναι οτι πρέπει, αν όμως τα χλμ που κάνεις είναι μέσα στο κέντρο της Αθήνας πιστεψέ με και το KLE είναι κομματακι δυσχρηστο.

    Πόσοι αναβάτες με Africa κάνουν περισσότερα χλμ εκτός πόλης αντι εντός. Ένας αντε δύο στους δέκα, οι υπόλοιποι ζουν για να λένε οτι έχουν Africa και να κορδώνονται καλή ώρα σαν εσένα που ενώ διαβασες το thread οτι ψάχνω για service manual έσπευσες να μας πεις την εξυπνάδα σου.

    Μετά η μοτοσυκλέτα όπως και το αμάξι μπορεί να είναι passion item αλλα σε καμια περίπτωση δεν ειναι προέκταση ανδρισμου. Πάντα είναι ένα χρηστικο αντικείμενο που σου δίνει την δυνατότητα μεταφοράς και προυποθέτει υπευθυνότητα. Πιστεύω αυτο δεν χρειαζεται να στο εξηγήσω.

    Και τέλος λίγη μετριοφροσύνη δεν βλάπτει.

    Κατ αρχην μη προτρεχει το δαχτυλο σου βαρωντας πληκτρα της διανοιας σου !

    Και να μη γραφεις διαφορα χωρις να ξερεις.... σε λεω ενα πραμα ...

    Το ΚLE δε φτιαχτηκε για Αθηνα και για να μη λες ειμαι εκτος τοπικ



    εγχειριδιο τι να το κανεις ; Μια βιδα εναι για τα λαδια και χρειαζεσαι και ενα γκουβα να τα μαζευεις και μη τ΄απλωνεις στο δρομο και φαει κανενας τα μουτρα μου ................


    Και δε φημιζομαι για τη μετριοφροσυνη μου ρωτα τον Αφρο να σε πει....

    Οσο για τη τελευταια παραγραφο απ' οσο ξερω το καλυτερο παιχνιδι θελει και κοτσια ...

    Καμμια φορα οι γυναικες εχουν πιο πολλα ...


    μετα αν δε μπορεις να σηκωσεις Αφρικα (που γιατι να σε πεσει ; ) δε μπορεις να σηκωσεις κανενα ...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  7. #7
    Το KLE ξέρω οτι δεν είναι για Αθήνα αλλά εμένα τα χλμ ειναι μοιρασμένα στην Εθνική και στο κέντρο, οπότε το ΚLE είναι σαφώς μια μέση λύση.

    Άν θεωρείς οτι το ΚLE με το Africa έχουν την ίδια ευελιξία στο κέντρο μάλλον ειναι το πρώτο σου μηχανάκι και δεν έχεις πάει κανένα άλλο.

    Όσον αφορά την παράγραφό αν δεν σηκώνεις το africa δεν σηκώνεις κανένα ουδέν σχόλιο και η σιωπή μου προς απάντηση σου και μάλλον καταλαβαίνεις γιατι σου απαντώ με αυτό τον τρόπο.

    Όσο για τα skills σου στις γκόμενες αν χρειαζεσαι ένα ομορφο μηχανακι για να τις ρίξεις τότε σου λέιπουν άλλα στοιχεία και προσώντα ή απευθύνεσαι σε ρηχό περίγυρο. Εμένα δεν με απασχόλησε ποτέ κάτι τετοιο γιατι δεν έτυχε να αντιμετωπίσω παρόμοιο πρόβλημα. Και με πασατέμπο σε παγκάκι μπορω να κανω τα δικά μου και με αρκετή επιτυχια. Έσυ τα έχεις αυτα τα κότσια? (δεν χρειαζομαι απάντηση, αυτο είναι για να το σκεφτεις μόνος σου)

    Ελπίζω να μην παρεξηγήσεις τα παραπάνω απλά δες τα σαν feedback για να αναθεωρήσεις καποια πράγματα στα οποία είσαι μάλλον απόλυτος.

    By the way επειδή δεν μου αρέσει να ψάχνω στα τυφλα για μια βίδα λαδιών η να λύνω σα μαλακας ψάχνωντας να βρώ τα φίλτρα, αλλα και επειδή οι τεχνικές μου γνώσεις πάνω στην μοτοσυκλέτα δεν είναι οι καλύτερες προτιμώ να διαβάσω ένα επίσημο manual και μετα να εκτιμήσω τι μπορώ να κάνω μόνος μου και τι όχι.

    Και τέλος μια φιλική συμβουλη και για τη ζωή σου και για τις σχέσεις σου, φρόντισε οι φιλοδοξίες σου να μην ξεπερνάνε τα ταλέντα σου. Λίγη μετριοφροσύνη σε γλύτωνει απο πολλά.

    Ride safe

  8. #8
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    φιλαράκο για μαζέψου λίγο γιατί μόλις μπήκες και δέν ξέρης τίποτα για κανέναν
    και μήν προτρέχης αν θές να τα πάμε καλά εδω μέσα ...
    Αντε ενας ένας
    αυτό οι σημερινή νέοι βρε παιδί μου δεν σέβονται τίποτα πιά!!



    Οσο για το manual δεν θα βρής παρα μονο στην ΤΕΟΜΟΤO
    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  9. #9
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Λοιπον εδω δε ξερεις που ειναι οι βιδες ξερεις να δινεις και συμβουλες ;

    Βρε και εψαχνα ψυχολογο .....

    Λοπον προσλαμβανεσαι .........


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #10
    Λοιπον εδω δε ξερεις που ειναι οι βιδες ξερεις να δινεις και συμβουλες ;
    Δεν νομίζω οτι θες ψυχολόγο, μάλλον κτηνίατρο θες.

    φιλαράκο για μαζέψου λίγο γιατί μόλις μπήκες και δέν ξέρης τίποτα για κανέναν αν θές να τα πάμε καλά εδω μέσα ...
    Μη μου λές να μαζευτώ φιλε μου γιατι η παλαιότητα μετρά στο στρατό και όχι εδω μέσα. Και για να έχουμε καλό ρώτημα αν δε θελω να τα παμε καλα τι σκοπεύεις να κανεις?

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Ρε σεις ο ανθρωπος μπηκε στο φορουμ χωρις να σας ξερει με τις ιδιοτροπιες σας, και χωρις να τον ξερετε, και ειδικα απο την στιγμη που ρωτησε κατι ευγενικα οφειλετε να του απαντησετε στο ιδιο υφος, η να μην απαντησετε καθολου.
    Τifoets το αστειο σου, (που πραγματικα ηταν καλοπροαιρετο αστειο), δικαιως παρεξηγηθηκε.
    Μην το τραβατε, αυτη η κατασταση εχει δημιουργησει πολλα προβληματα σε πολλα μελη απο δω μεσα,( συμπεριλαμβανομενου και του γραφοντος).

    Τεσπα δεν σας κανω μαθημα αγωγης, απλα με πειραξε καπως αυτη η επιθετικοτητα.

    Λοιπον panther, κανε πρωτα απ'ολα ενα search για service manuals, υπαρχουν 2 ποστ καπου με εκατονταδες λινκς για μανιουαλ, για ολες σχεδον τις μοτοσυκλετες.
    Αν δεν βρεις κατι τοτε ξαναρωτα.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της solman
    Εγγραφή
    17/10/2003
    Μηνύματα
    167
    Bre paidia xalaroste ligo,olo leme oti i motosikleta mas enonei kai me to proto tsoup na arpaxtoume !!!!!!!Fate ena loukoumaki na glykathite kai na glykanoun kai oi antiparatheseis!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao:





    KAI LOUKOUMAKIA EXOUME KAI XALVADOPITES EXOUME!!!!!

    SYROS!!!!


    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙΔΙ Η ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ??
    SOLMAN

  13. #13
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    ΚLE 500 μηχανικο εγχειριδιο


    Παρε να δεις που ειναι οι βιδες και μαθε να γραφεις και να διαβαζεις .... καθως ψαχνεις για βιδες......

    Καλο θα σου κανει...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  14. #14
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Για αρχη θα συμγωνησω οτι δεν υπαρχει λογος επιθετικοτητας απο καννεναν, ειδικα πισω απο την προστασια μιας οθονης...Απο εκει και περα μην τρελαθω οτι το Αφρικα δεν κανει για τη πολη, χωραει οπου και ενα παπι ή στην προκειμενη περιπτωση το Κle..Ειναι καθαρα το ποσο παιζεις, μαθαινεις, δοκιμαζεις το μηχανακι σου...Και στην τελικη αν εχεις κοτσια και χερια ...Δεν υποτιμω κανεναν και μπορει ολοι να ειστε Βαλεντινο αλλα...
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  15. #15
    Παρ'ολη την αντιδικία μας σε ευχαριστώ για το manual.

    και μολις βρώ τις βίδες θα ξεβιδώσω και το δικό σου μηχανακι. :a029:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
    ΚLE 500 μηχανικο εγχειριδιο


    Παρε να δεις που ειναι οι βιδες και μαθε να γραφεις και να διαβαζεις .... καθως ψαχνεις για βιδες......

    Καλο θα σου κανει...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :a029:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμες για το Kawasaki Kle 500??
    από tsolias στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2023, 12:06
  2. Γνωμες για kle 500 2002
    από atopos στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2010, 04:41
  3. manual KLE 500
    από Ynus Emre στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2007, 16:01
  4. Ψαχνω για «Repair Manuals Yamaha TDM900A"
    από Saul στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 15:33
  5. manual KLE 500 '97
    από gamaicas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2006, 11:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF