Σελίδα 21 από 36 ΠρώτοΠρώτο ... 11161718192021222324252631 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 533

Θέμα: MV Agusta

  1. #301
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Σε δίπλα ελληνικό μοτοφόρουμ πάντως, στο ίδιο πρόσφατο ποστ της αγοράς, στο ίδιο ποστ το μηχανικό πρόβλημα.

    1 δείγμα είναι πολύ μικρό στατιστικό στοιχείο θα μου πεις, αλλά κι έτσι, μια εντύπωση την αφήνει...
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  2. #302
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Σε δίπλα ελληνικό μοτοφόρουμ πάντως, στο ίδιο πρόσφατο ποστ της αγοράς, στο ίδιο ποστ το μηχανικό πρόβλημα.

    1 δείγμα είναι πολύ μικρό στατιστικό στοιχείο θα μου πεις, αλλά κι έτσι, μια εντύπωση την αφήνει...
    Δεν προλαβαίνεις τα άλλα, αφού τα διαγράφουν.
    Life begins at 45°.

  3. #303
    Τεσπα, το μηχανάκι είναι έργο τέχνης.

    Οποίος το παίρνει, είναι υποψιασμένος και αναλαμβάνει τα οποία ρίσκα.

    Τα 14k αν επιβεβαιωθουν είναι δελεαστική τιμή και θα ψηθούν αρκετοί πιστεύω. Ένα άλλο σημαντικό θέμα βέβαια είναι η ύπαρξη ενός και μόνο επίσημου dealer-service. Σοβαρή παράμετρος κι αυτή.

  4. #304
    Κανένα άλλο μηχανάκι δεν ταιριάζει καλύτερα σε σαλόνι.

    Για να προλάβω τον Blitzer:
    I mean that in a good way
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #305
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    138
    Τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κ.......λους.Αν στην Ελλαδα του σημερα ,εχεις τοσα λεφτα για ΤΕΤΟΙΟ μηχανακι ,δεν θα σε εμποδισει , η υπαρξη σερβις στην πολη σου,θα μισθωσεις μεταφορικη να στην παει και να στην φερει.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  6. #306
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.233
    Μου αρέσει που στα άλλα νήματα κράζουμε κινέζικα/ινδικά και λοιπά φθηνά-πλην-σχεδόν-τίμια ως τριμπούρδελα και εδώ έχουμε μηχανάκια που κοστίζουν ένα σκασμό, κάποια μοντέλα φαίνεται να παθαίνουν βλάβες με αξιοθαύμαστη "συνέπεια", αλλά επειδή είναι ιταλικά και όμορφα η γενικότερη άποψη είναι "αναμενόμενο, αλλά αν πάρεις μοντέλο μετά την πρώτη δεκαετία κυκλοφορίας μπορείς να το οδηγάς και πιο πέρα από το τετράγωνο το συνεργείου". Τεφαρίκια λέμε.

    Τέτοιος ρατσ/σεξισμός, ούτε όταν η υπάλληλος είναι άμπαλη αλλά μ@@ναρος και όλοι οι άντρες της φέρονται με το γάντι. Κοινώς, και στις μοτο λιγούρια είμαστε

  7. #307
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Μου αρέσει που στα άλλα νήματα κράζουμε κινέζικα/ινδικά και λοιπά φθηνά-πλην-σχεδόν-τίμια ως τριμπούρδελα και εδώ έχουμε μηχανάκια που κοστίζουν ένα σκασμό, κάποια μοντέλα φαίνεται να παθαίνουν βλάβες με αξιοθαύμαστη "συνέπεια", αλλά επειδή είναι ιταλικά και όμορφα η γενικότερη άποψη είναι "αναμενόμενο, αλλά αν πάρεις μοντέλο μετά την πρώτη δεκαετία κυκλοφορίας μπορείς να το οδηγάς και πιο πέρα από το τετράγωνο το συνεργείου". Τεφαρίκια λέμε.

    Τέτοιος ρατσ/σεξισμός, ούτε όταν η υπάλληλος είναι άμπαλη αλλά μ@@ναρος και όλοι οι άντρες της φέρονται με το γάντι. Κοινώς, και στις μοτο λιγούρια είμαστε
    Αυτο παντου και παντα γινοταν,γινεται και θα γινεται,οπως ελεγε και στο κλασικο ανεκδοτο ο πατερας στον γιο του,αγορι μου GAY εισαι στην ΕΚΑΛΗ ή στην ΜΥΚΟΝΟ ,εδω στο ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ εισαι ΠΟΥΣΤΑΡΑ του Κερατα.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  8. #308
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Τεσπα ειναι τοσο ακριβο που ειναι μαλλον φιλολογική συζητηση και κανενας δεν προκειτε να δωσει τοσα για mv στην ελλάδα.
    Υπάρχει αρκετός κόσμος με χρήματα στην Ελλάδα.
    Πλέον, τα "δείχνουν" πιο εύκολα σε σχέση με τα χρόνια της κρίσης.

    Από κει και πέρα το veloce είναι απείρως καλύτερο και πιο όμορφο σε σχέση με τα multi 95O που έχουν πουλήσει αρκετά.

    Εδώ ένα τεστ αντοχής από το γερμανικό motorrad:
    https://www.youtube.com/watch?v=s0CORk3vCCs

  9. #309
    Ψυχραιμία παίδες...

    Το μηχανάκι είναι μουν@, αξιόλογα περιφερειακά, το 3κυλινδρο 800αρι μοτέρ είναι μια πολύ καλή επιλογή για την κατηγορία. Αν παίξει στα 14k, δεν είναι εξωφρενική τιμή γι αυτά που παίρνεις.

    Εκτός αν πιστεύουμε ότι το design έρχεται free of cost και θέλουμε MV σε τιμή Tracer.

    Από αξιοπιστία ας μη βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα από ένα μηχανάκι που ενδεχομένως βρόντηξε. Αμερική που κυκλοφορούν αρκετά από το 2015 δεν υπάρχουν σοβαρά παράπονα αξιοπιστίας.

  10. #310
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από The_Scientist Προβολή μηνύματος
    Ψυχραιμία παίδες...

    Το μηχανάκι είναι μουν@, αξιόλογα περιφερειακά, το 3κυλινδρο 800αρι μοτέρ είναι μια πολύ καλή επιλογή για την κατηγορία. Αν παίξει στα 14k, δεν είναι εξωφρενική τιμή γι αυτά που παίρνεις.

    Εκτός αν πιστεύουμε ότι το design έρχεται free of cost και θέλουμε MV σε τιμή Tracer.

    Από αξιοπιστία ας μη βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα από ένα μηχανάκι που ενδεχομένως βρόντηξε. Αμερική που κυκλοφορούν αρκετά από το 2015 δεν υπάρχουν σοβαρά παράπονα αξιοπιστίας.
    στην αμερική γενικώς δεν θα βρεις πολλα παράπονα γιατι οι dealer εχουν αρκετα στενες επαφες με τους πελάτες και επισης συμπεριφέρονται πολύ πιο σωστα σε αυτους. δεν ειναι ευρωπη και δη ελλάδα που παιρνεις μηχανάκι δευτερα και την τρίτη δεν ξέρει ποιος εισαι.

  11. #311
    Δεν έχω άποψη γι αυτό, οπότε δέχομαι αυτό που λες.

    Ωστόσο, θεωρώ ότι αν σκορπαγαν τα μοτέρ αβέρτα θα το έγραφαν. Όπως γράφουν για άλλες μικρό-αστοχίες που έχουν αντιμετωπίσει.

  12. #312
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από The_Scientist Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω άποψη γι αυτό, οπότε δέχομαι αυτό που λες.

    Ωστόσο, θεωρώ ότι αν σκορπαγαν τα μοτέρ αβέρτα θα το έγραφαν. Όπως γράφουν για άλλες μικρό-αστοχίες που έχουν αντιμετωπίσει.
    και εγω αυτα που διαβαζω λεω. το customer service δεν φαινετε να εχει επαφη με το δικο μας

  13. #313
    once 2T,for ever 2T Το avatar του/της extisatokat
    Εγγραφή
    18/10/2019
    Μηνύματα
    138
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    και εγω αυτα που διαβαζω λεω. το customer service δεν φαινετε να εχει επαφη με το δικο μας
    ναι γιατι οι αποζημιωσεις ,λογω κακων εγγυησεων ,και οι αγωγες αν δικαιωθουν,ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ,και εκδικαζονται και πιο γρηγορα απ οτι εδω.
    μπαινω φετα,βγαινω τριμμα.

  14. #314
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maniatiakos Προβολή μηνύματος

    Εδώ ένα τεστ αντοχής από το γερμανικό motorrad:
    https://www.youtube.com/watch?v=s0CORk3vCCs
    τωρα το ειδα. εν ολίγοις το μισο μηχανάκι πήγε για πέταμα
    επιβεβαιώνει πλήρως αυτο που ειπα για early adopters και βεβαια να θυμίσω οτι οι εταιρίες ξέρουν πολλα προβλήματα που βγαζουν οι μοτο τους και τα διορθώνουν ΧΩΡΙΣ να το αναφέρουν στις επόμενες χρονιές και το ξέρουν μονο όσοι πανε στα τεχνικα σεμινάρια. Αν ο τύπος αυτος ειχε βεβαια αντικατάσταση σε ολα τα προβληματικα μερη της μοτο, δεν σημαινει οτι και εμεις θα τυχουμε της ίδιας μεταχείρισης απο την εταιρία.

  15. #315
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    τωρα το ειδα. εν ολίγοις το μισο μηχανάκι πήγε για πέταμα
    επιβεβαιώνει πλήρως αυτο που ειπα για early adopters και βεβαια να θυμίσω οτι οι εταιρίες ξέρουν πολλα προβλήματα που βγαζουν οι μοτο τους και τα διορθώνουν ΧΩΡΙΣ να το αναφέρουν στις επόμενες χρονιές και το ξέρουν μονο όσοι πανε στα τεχνικα σεμινάρια. Αν ο τύπος αυτος ειχε βεβαια αντικατάσταση σε ολα τα προβληματικα μερη της μοτο, δεν σημαινει οτι και εμεις θα τυχουμε της ίδιας μεταχείρισης απο την εταιρία.
    Εγώ νομίζω ότι για μοντέλο 1ης χρονιάς στην παραγωγή τα πήγε πολύ καλά.
    Πλην της αλλαγής κλειδιού δεν είδα κάτι επιλήψιμο...μην υπερβάλλουμε.

    Επίσης, θα ήθελα να ενημερώσω ότι αρκετές ευρωπαικές εταιρείες έχουν καλύψει ζημιές και εκτός εγγύησης στα πλαίσια "goodwill".

Παρόμοια θέματα

  1. Mv Agusta Brutale 910r... ΓΝΩΜΕΣ...
    από gojakla στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2006, 10:45
  2. Mv Agusta Pipes
    από GeorgeFZR στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2006, 01:03
  3. mv agusta
    από wolfman13 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 21:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF