Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 46

Θέμα: Ιταλία-Ελλάδα Σημειώσατε 1

  1. #31
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Απο τοτε,καθε φορα που δινω προτεραιοτητα ,σιγουρευομαι πρωτα οτι με καταλαβε και αυτος που ακολουθει.
    +1 στον πανο...πριν αφησουμε καποιον να περασει κλπ κλπ,τσεκαρουμε καθρεφτη,μπορει ο αλλος απο πισω να ερχεται με δαγκωμενη ταυτοτητα.
    κατα τα αλλα,οταν δεν φορανε κρανη,οταν προσπαθουν με το ετσι θελω να χωθουν,οταν γραφουν στα @@ τους τους γυρω τους κλπ,προτεραιοτητα δεν δινω,ακομα κι αν ειναι το πιο σωστο/ευκολο..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  2. #32
    Νέο μέλος Το avatar του/της AntonisZx
    Εγγραφή
    21/11/2012
    Μηνύματα
    20
    Όντως εγώ βρίσκομαι στην βόρεια Ιταλία (φερραρα μεριά ) και όλοι όσοι οδηγούν εδώ έχουν πραγματικά "τα μυαλά τους στο κεφάλι τους "... οσο για τους καγκουρες έχω συναντήσει πολλους αλλά όχι με την έννοια ότι οδηγάνε επικίνδυνα.. Απλά έχουν μια εξάτμιση πάνω στο μηχανάκι τους που ακούγεται 5 τετράγωνα μακρυά .. πάντως ότι μηχανάκι και να οδηγάνε οι πιτσιρικάδες αλλά και οι μεγάλοι άνθρωποι πάντα θα φοράνε κράνος και μπουφάν μηχανής..

  3. #33
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AntonisZx Προβολή μηνύματος
    Όντως εγώ βρίσκομαι στην βόρεια Ιταλία (φερραρα μεριά ) και όλοι όσοι οδηγούν εδώ έχουν πραγματικά "τα μυαλά τους στο κεφάλι τους "... οσο για τους καγκουρες έχω συναντήσει πολλους αλλά όχι με την έννοια ότι οδηγάνε επικίνδυνα.. Απλά έχουν μια εξάτμιση πάνω στο μηχανάκι τους που ακούγεται 5 τετράγωνα μακρυά .. πάντως ότι μηχανάκι και να οδηγάνε οι πιτσιρικάδες αλλά και οι μεγάλοι άνθρωποι πάντα θα φοράνε κράνος και μπουφάν μηχανής..
    προφανως γιατι το σκισιμο παει συννεφο αμα κανουν παραβαση ,

    εδω ομως στην ελλαδα που ειναι χυμα στο χυμα εντελως το αλλο ακρο βεβαια , ξεδινουν με την ψυχουλα τους οταν ερχονται για διακοπες και δεν εννοω μονο πιτσιρικαδες νοτιοιταλους , απ'ολα τα "πολιτισμενα" μερη του πλανητη ξαφνικα χανουν "παιδεια" και κοινωνικη ευθυνη , ενταξει παντα υπαρχουν εξαιρεσεις , λες και μπαινει καποιος αλλος μεσα τους και αλλαζουν προσωπικοτητα ,

    σημασια εχει οτι σωστο εχεις μεσα σου να το κουβαλας οπου και να βρισκεσαι και ειδικα οταν μιλαμε για την πιθανοτητα να βλαψεις τον εαυτο σου ή καποιον αλλο στον δρομο , για να μην παρεξηγηθω δεν δικαιολογω την αθλιοτητα της συμπεριφορας των οδηγων στην χωρα μας , αλλα για εναν λογο που μονο η ψυχιατρικη μπορει να εξηγησει , η μ@λακια και η ηλιθιοτητα των οδηγων ειναι διεθνης
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  4. #34
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    προφανως γιατι το σκισιμο παει συννεφο αμα κανουν παραβαση...
    μπααα. μαλλον γιατι αν κανουν παραβαση θα ειναι αυτοι που διαφερουν απο το υπολοιπο κοινωνικο συνολο. ερχομενοι εδω λοιπον προσαρμοζονται αμεσα στα δικα μας προτυπα. ε ναι...οταν στην χωρα τους δεν εχουν καν διπλωμα και εδω ερχονται και τους νοικιαζουν οι δικοι μας απο σκουτερ μεχρι γουρουνες και βλεπουνε τον πετσακα να πηγαινει χωρις αυριο με την ρακι στο ενα χερι και το γκλοκ στο αλλο (οδηγει το παιδι που εχει αγκαλια του)...ε ναι...προφανως θα γραψουν τα παντα στα @@ τους και θα συμπεριφερθουν σαν ζωα στον δρομο
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #35
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    μπααα. μαλλον γιατι αν κανουν παραβαση θα ειναι αυτοι που διαφερουν απο το υπολοιπο κοινωνικο συνολο. ερχομενοι εδω λοιπον προσαρμοζονται αμεσα στα δικα μας προτυπα. ε ναι...οταν στην χωρα τους δεν εχουν καν διπλωμα και εδω ερχονται και τους νοικιαζουν οι δικοι μας απο σκουτερ μεχρι γουρουνες και βλεπουνε τον πετσακα να πηγαινει χωρις αυριο με την ρακι στο ενα χερι και το γκλοκ στο αλλο (οδηγει το παιδι που εχει αγκαλια του)...ε ναι...προφανως θα γραψουν τα παντα στα @@ τους και θα συμπεριφερθουν σαν ζωα στον δρομο
    δεν διαφωνω μαζι σου για τον ημεδαπο καφρο που περιγραφεις , συμφωνω απολυτως , αλλα ειμαι κατα 99% σιγουρος οτι ερχονται με αυτοσκοπο να κανουν οτι κανουν , να "ξεφυγουν" και να αποκτηνωθουν , ξερω πολλους ελληνες και βαζω και τον εαυτο μου μεσα που σε διακοπες "γουστα" βγαινουν αλλα δεν παιρνει χαμπαρι κανεις και δεν ενοχλειται κανενας ,

    δεν τρωνε πολιτισμικο σοκ απο την αναποδη και ταυτιζονται οι τουριστες , δεν εχω δει πχ ελληνιδα να καβαλαει σκουτερ γυμνη και να ουρλιαζει και αλλα τοσα που αμα τα γραψω θα επιβαρυνω κατα πολυ την τενοντιτιδα μου , μιλαω για συμπεριφορες που δεν εχω δει απο ελληνες οδηγους , πραγματα που αγγιζουν τα ορια της παραφροσυνης
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  6. #36
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    ερχονται καθε χρονο .000.000 τουριστες στην ελλαδα και ιδιαιτερα στα νησια.
    στην πατριδα τους,μαθαινεται τι παιζει εδω.."ρε φιλε αστα,τα καναμε ποτ@ν@ στην ελλαδα.πιωμα,μουνι@,τρελες.να παμε του χρονου παλι μαζι να τα γ@μησουμε ολα".
    παντως εγω 2-3 φορες που εχω παει στην ζακυνθο και εχω περασει απο λαγανα οπου γινεται του αιδιου,δεν ειδα κανεναν να τους "ενοχλει" ωστε να ηρεμησουν...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Αυτό που οι ξένοι έρχονται στην Ελλάδα διακοπές για να νιώσουν ζώα κι εμείς πάμε στα ξένα για να νιώσουμε άνθρωποι, το έχει μελετήσει κανένας επιστήμονας;

  8. #38
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Αυτό που οι ξένοι έρχονται στην Ελλάδα διακοπές για να νιώσουν ζώα κι εμείς πάμε στα ξένα για να νιώσουμε άνθρωποι, το έχει μελετήσει κανένας επιστήμονας;
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  9. #39
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McGyver Προβολή μηνύματος
    Αυτό που οι ξένοι έρχονται στην Ελλάδα διακοπές για να νιώσουν ζώα κι εμείς πάμε στα ξένα για να νιώσουμε άνθρωποι, το έχει μελετήσει κανένας επιστήμονας;
    δεν ξερω αν εχει μελετηθει απο επιστημονα , αλλα αν καποιος ειναι λιγο διακριτικος μπορει να μαθει απο τους ιδιους την απαντηση
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  10. #40
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Come with me gia na ti breis,
    An glentisoume together,
    i anamnisi ap'ti greece,
    tha sou meinei gia forever........

  11. #41
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Min trellaineste. Kai stin ibiza kai sti mallorca ta idia kanoun

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    891
    Πάντως για το ότι ΠΟΛΛΟΙ Ιταλοί είναι τιμόνια ισχυει..

    Καλοκαίρι...Πρέβεζα προς Βόνιτσα...είμαι συνοδηγος σε renault clio Sport 200 άλογα και καλό οδηγό...κα ισταματαει στο φαναρι ψιλοπαλιό vw touran πετρελαιο ιταλός...μαρσαρει για πλακα ο ξάδερφος γελάμε και φευγουμε σφαιρα...μετα απο λιγο μας φτανει στα διοδια του Ακτιου και απο κει ξεκιναει το απίστευτο,πηγαινε ιστις στροφές τον κώλο του λες δεν είνα ιδυνατον να πηγαινει έτσι με το ''φορτηγο''..με τιο ζορι είμασταν απο πισω...βεβαια έκανε και μαλακιες,περναγε αμαξια στις εισοδους των στροφων λες κα ιτον κυνηγούσαν μπάτσοι, πολύ κάγκουρας...αλλα όντως ξέρουν να οδηγουν τέρμα απο βέσπες μέχρι φορτηγα...ακόμα το θυμάται ο ξάδερφος το τσαϊ αχαχα

    τώρα όσον αφορα τα άλλα είναι θέμα πλούτου/υποδομών(εχετε δει κανενα φτωχό Κρατος να έχει πολιτισμο σε τετοια θέματα?Ή κάποιο πλούσιο να μην έχει?) και αστυνόμευσης..Η νοτια ιταλια που όντως έχει Ελληνικές ρίζες δε φταιει αυτο που είναι αναρχία,είναι ότι ο πλούτος ''επενδύθηκε'' στην Β.ιταλια και γράψαν την αγροτιά του νότου στα παλιά τους...Ελλαδα τα λεφτά φτάνανε μόνο για να περνανε καλά οι λίγοι γνωστοί...στις Γερμανιες Ολλανδιες τρώνε τον άμπακα οι λίγοι και μένει και πολύ πράμα για κοινωνικές υποδομές,παιδεία,οργάνωση κτλ...εδώ δεν έχουν τα παιδιά σχολεία κι εμείς μιλάμε γιατί δεν υπάρχει παιδεία να σταματανε στις διαβασεις τ αμάξια..

    κάτι μου λεει ότι κάποια στιμγη θα πέσει πείνα στη Β.Ευρωπη...αν προλάβουμε να ζήσουμε κάτι τέτοιο θα δείτε για το πότε οι Γερμανοι θα γίνουν κάτι μεθυστακες οδηγοί που θα κουτουλάνε σα συγκρουόμενα όπως κάνουν οι Ρώσοι...

  13. #43
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Έχεις δει Έλληνες κάγκουρες με saxoralla να γυρνάνε από ειδική του Acropolis,και να κατεβαίνουν τον Μπράλο μαλιοκουβαρα για να εντυπωσιάσουν carlos sainz και s loeb ,
    Και να τούς κάνουν νοήματα οι παγκόσμιοι να κόψουν????
    Ποιος Ιταλός μού λες μετά...

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2012
    Μηνύματα
    188
    Μην πατε μακριά .
    Δίπλα μας στη Γευγελή ,κατσίβελους τους ανεβάζουμε γύφτους τους κατεβάζουμε και η οδηγική παιδεία τους είναι αιώνες μπροστά απο τη δική μας.
    Όλα τα αυτοκίνητα δίνουν προτεραιότητα στους πεζούς ,τα παρτέρια στους δρόμους πάντα φρεσκοκουρεμένα και φυτεμένα λουλούδια και ο κόσμος κυκλοφορεί με τα ποδήλατα μικροί , μεγάλοι ,πολύ ποδήλατο ρε παιδί μου !!

  15. #45
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Θα σταμάτησαν οι θεσσαλονικεις να στέλνουν βυτιοφόρα μάλλον

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ελλαδα-Ιταλια-Αυστρια-Γερμανια-Ολλανδια
    από 700_Thespieis στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 21:27
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 10:36
  3. Kάτω Ιταλία-μεγάλη Ελλάδα
    από PATVIR στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2005, 23:51
  4. Προτάσεις για όμορφα μέρη ανά την Ελλάδα...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 21:02
  5. Πίστα Φόρμουλα 1 στην Ελλάδα
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2003, 21:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF