Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 130

Θέμα: Αγορα laptop / Netbook

  1. #31
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Sorry δεν ενημερωσα.
    μπηκε 1giga extra μνημη, 120αρης ssd , win 7 και παει σφαιρα.


  2. #32
    Ρε γμτ απο πλευρας hardware αν δωσω πχ 30ευρω για ενα dimm των 2gb, αλλα 60 τουλαχιστον για ssd 120αρη, ειναι... τα μισα απο οτι θα μου στοιχισει ενα νεο.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ομορφουλι δειχνει!

    Νομιζω εχω ενα αδειο 250αρη 2.5 δισκο, θα δω αυτο και το mint που ειχε πει ο evil καποτες... Ισως και το ubuntu.
    Σε eee pc της μικρής μου κόρης, δοκίμασα παλιότερα Ubuntu (12 αν θυμάμαι καλά) και του έκατσε στο στομάχι. Τώρα είναι με Mint και κάνει τη δουλεία του μια χαρά. Ταινιούλες (vlc), μουσική άψογα.

  4. #34
    ΣΙΩΠΗΛΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της apaleftos
    Εγγραφή
    26/08/2006
    Μηνύματα
    28
    Για παλιά/μικρά μηχανήματα δοκιμάστε το mint-xfce. (το ubuntu based - το debian based έχει τις ιδιοτροπίες του)
    Α-μήχανος καβαλάρης

  5. #35
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Μετά από πολλά χρόνια και έχοντας γνωρίσει τις ιδιοτροπίες του linux των 2002-2003 (red hut & susy) επέστρεψα ξανά στην ανοιχτή πλατφόρμα λόγο ενός αρχαίου λάπτοπ.
    Και δεν το βλέπω να ξαναγυρίζω σε windows ούτε σε καινούριο μηχάνημα.

    Η πρώτη δοκιμή έγινε με το XUbuntu. Αυτό πάει σαν σφαίρα σε σχέση με τα win Xp (που ήταν το αρχικό λειτουργικό) με τα οποία η χρήση του υπολογιστή ήταν αδύνατη παρά την αναβάθμιση της μνήμης.
    Μετά από 3 μήνες δοκίμασα το LUbuntu λόγο των πολύ μικρότερων απαιτήσεων που έχει σε μνήμη.
    Και στα δύο η ταχύτητα και η σταθερότητα είναι από άλλο πλανήτη.

    Το Ubuntu έχει γίνει βαρύ, εμπορικό, όμορφο, εύκολο. Οι hard core user έχουν πολλούς λόγους να μην το χρησιμοποιούν, οι περισσότεροι απ' αυτούς οφείλονται στο παραθυρικό περιβάλλον unity και στο ότι οι σκοποί της εταιρίας που το διανέμει δεν συμβαδίζουν με τις απαιτήσεις της κοινότητας. Υποστήριξη από την εταιρία που το διανέμει (canonical).

    Τα άλλα δύο που ανέφερα X και L είναι το ubuntu με άλλο παραθυρικό περιβάλλον. Υποστήριξη από την κοινότητα.

    Tο ΧUbuntu είναι πιο ολοκληρωμένο αλλά το L είναι πολύ πιο γρήγορο. Λέγοντας πιο ολοκληρωμένο εννοώ πως ότι θέλεις να κάνεις γίνεται πανεύκολα χρησιμοποιώντας το παραθυρικό περιβάλλον.
    Στο LUbuntu η επιστράτευση των γνώσεων της κοινότητας μέσω googlh και ένα απλό copy paste μιας εντολής, μπορεί να κάνει τα πράγματα πολύ πιο εύκολα. Κάτι που χρειάστηκε να κάνω ελάχιστες φορές και μάλλον σε κάτι με το οποίο ένας απλός χρήστης δεν έχει καμία δουλειά να ασχοληθεί.

    Αν σας μπέρδεψα..

    Το ΧUbuntu ειναι το Ubuntu αλλά αντί για παραθυρικό περιβάλλον unity, χρησιμοποιεί το XFCE.
    To LUbuntu ειναι το Ubuntu αλλά με παραθυρικό περιβάλλον LXDE.
    Και στα δύο κύριο μέλημα είναι οι όσο το δυνατόν μικρότερες απαιτήσεις σε υπολογιστικούς πόρους.

    O πυρήνας είναι ίδιος. Οι αναβαθμίσεις που κάνει η εταιρία στον πυρήνα γίνονται αυτόματα όποια διανομή και να έχεις. Αλλάζει μόνο το διαδραστικό μέρος του λειτουργικού με τον χρήστη. Όσο πιο λιτό είναι το παραθυρικό περιβάλλον τόσο μικρότερες οι απαιτήσεις σε πόρους.
    Αλλάζουν και τα προγράμματα με τα οποία έρχεται η κάθε διανομή. Στο Lubuntu πχ η επιλογή των προγραμμάτων έχει γίνει με βάση τις ελάχιστες απαιτήσεις τους σε μνήμη, αλλά φυσικά μπορούν να αλλάξουν μέσα από την τεράστια βάση δεδομένων της ubuntu, με ότι επιθυμεί ο χρήστης.
    Όλες οι διανομές έρχονται με όλα τα απαραίτητα προγράμματα. Από επεξεργαστή κειμένου μέχρι torrent. Από παρακολούθηση της μπαταρίας μέχρι για mobile broadband connection.
    Φυσικά η σύνδεση στον ίντερνετ δεν γίνεται πιο εύκολη και γίνεται ακόμα και όταν χρησιμοποιείς το λειτουργικό μέσα από το cd χωρίς εγκατάσταση.
    (όλα τα cd εγκατάστασης νομίζω είναι live).
    Για drivers δεν έψαξα ποτέ. Η εγκατάσταση των driver του εκτυπωτή έγινε πανέυκολα. (Έριξα και μια ματιά πριν την αγορά αν υπάρχουν drivers για Linux).


    Αξίζει και η δοκιμή του LXLE που είναι το Lubuntu με πιο όμορφο γραφικό περιβάλλον. Μεγαλύτερους χρόνους εκκίνησης αλλά το ίδιο γρήγορο κατά την χρήση. Μια πρώτη επαφή εδώ.

    http://www.pcsteps.gr/34891-%CE%B5%C...CF%85-lubuntu/

    Φυσικά υπάρχουν κι άλλες επιτυχημένες διανομές. Το πολύ επιτυχημένο mint που αναφέρθηκε είναι βασισμένο στο ubuntu.

    1 μήνας εξοικείωσης με ελάχιστο ψάξιμο ήταν αρκετός για μένα, λίγες μέρες μετά δεν είχα καμία ανασφάλεια και τα xp δεν είχαν καμία δουλειά να καταλαμβάνουν ένα ολόκληρο particion στον δίσκο μου. Δεν αντιμετωπίζω τίποτα που να χρειάζεται extra γνώσεις από αυτές που θα μου προσφέρει ένα search στο google παρόλο που η διανομή την οποία χρησιμοποιώ είναι η πιο λιτή που υπάρχει. (ούτε πίνακα ελέγχου δεν έχει!) Παρόλα αυτά την καταβρίσκω όταν η πληκτρολόγηση μιας σύντομης και απλής εντολής μπορεί να με γλιτώσει από καμιά 10αριά παράθυρα, 50 κλικ και ψάξιμο στα διάφορα μενού.

    Στις εκδόσεις μακράς διαρκείας η υποστήριξη είναι 4 χρόνια. Κάθε 6 μήνες υπάρχει καινούρια έκδοση και κάθε 4 χρόνια βγαίνει η long term έκδοση η οποία συγκεντρώνει όλες τις αναβαθμίσεις που γίνονται κάθε 6μηνο. Η αναβάθμιση στην καινούρια έκδοση τις περισσότερες φορές φορές μπορεί να γίνει με ένα απλό upgrade μέσω του apdate manager. (more info στην Wiki)

    Για παλιούς υπολογιστές μια ελαφριά διανομή σε συνδυασμό με τα άπειρα προγράμματα του ubuntu είναι ότι καλύτερο. (Το Lubuntu δουλεύει με 512mb μνήμης, μέρος της οποίας πάει στην κάρτα γραφικών).

    Έχω ξεχάσει τι είναι ο ιός και η μπλε οθόνη.
    Sent from me using a computer.

  6. #36
    Ρωταω ο ασχετος,
    Ειναι τσαμπα το ουμπουντου? Παλια ηξερα πως το λινουξ ειναι τσαμπα.
    Δευτερο τα προγραμματα που εχω στα χπ θα πρεπει να τα ξαναπερασω στο ουμπουντου? Και μπορουν να εγκατασταθουν?
    Και ενα τελευταιο, σε λαπτοπ 10ετιας με περιπου 1gb ram οπου τα χπ πλεων σερνονται και θελει 5 λεπτα να ανοιξει ο μοζιλα, με το ουμπουντου θα φυσαει?
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  7. #37
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    Ρωταω ο ασχετος,
    Ειναι τσαμπα το ουμπουντου? Παλια ηξερα πως το λινουξ ειναι τσαμπα.
    Δευτερο τα προγραμματα που εχω στα χπ θα πρεπει να τα ξαναπερασω στο ουμπουντου? Και μπορουν να εγκατασταθουν?
    Και ενα τελευταιο, σε λαπτοπ 10ετιας με περιπου 1gb ram οπου τα χπ πλεων σερνονται και θελει 5 λεπτα να ανοιξει ο μοζιλα, με το ουμπουντου θα φυσαει?
    Το linux είναι ένας πυρήνας. Αυτός ο πυρήνας λοιπόν είναι ξεκλείδωτος και είναι δωρεάν. Ο πυρήνας αυτός πρέπει κάπως να αλληλεπιδράσει με τον χρήστη, τις διάφορες εφαρμογές και τις διάφορες συσκευές

    Για να γίνει αυτό χρειάζεται διάφορα κόλπα. compilers, drives ktl. Έτσι λοιπόν μπορεί μια διανομή να είναι πιο ολοκληρωμένη από κάποια άλλη ή πιο σταθερή κτλ.
    Μια τέτοια διανομή είναι η ubuntu.

    To παραθυρικό περιβάλλον στο linux δεν είναι τίποτε άλλο από μια συλλογή προγραμμάτων που συνεργάζονται μεταξύ τους χωρίς να δημιουργούν διενέξεις (conflicts). Το κάθε ένα έχει την δική του εμφάνιση, το δικό του πίνακα ελέγχου κτλ κτλ.

    H ubuntu δημιουργήθηκε από την εταιρία canonical με βάση την διανομή debian και σε συνεργασία με την κοινότητα εξέλισσε το παραθυρικό περιβάλλον gnome. Το ίδιο λειτουργικό η κοινότητα το υποστήριζε και με άλλα παραθυρικά περιβάλλοντα τα οποία δεν είχαν την υποστήριξη της canonical αλλά της κοινότητας. Οι αναβαθμίσεις του πυρήνα ήταν κοινές για όλες, τα ίδια προγράμματα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν σε όλες.

    Το 2012 η canonical εξέλιξε το unity και τα ψιλοέσπασε με την κοινότητα. Το unity είναι κάτι παραπάνω από ένα πακέτο προγραμμάτων και σοβαρότατος ανταγωνιστής των windows αλλά δε σου δίνει την ελευθερία των υπολοίπων γιατί είναι φτιαγμένο όπως το θέλει η εταιρία. Δεν μπορείς δλδ να το παραμετροποιήσεις όσο και όπως θέλεις. Και ναι, είναι δωρεάν. Υπάρχουν προγράμματα που εξελίσει η canonical τα οποία δεν είναι δωρεάν αλλά έχεις πάντα την επιλογή να χρησιμοποιήσεις κάτι άλλο. Υπάρχουν εκδόσεις που έρχονται με πολλά απ' τα μη δωρεάν προγράμματα εγκατεστημένα. Αυτές οι εκδόσεις δεν είναι δωρεάν και απευθύνονται πιο πολύ σε επιχειρήσεις.

    Έτσι λοιπόν έχουν Ubuntu, Xubuntu, Lubuntu, KdeUbuntu κτλ. Ίδιο λοιτουργικό διαφορετικό παραθυρικό περιβάλλον. Άλλη εμφάνιση, άλλες εφαρμογές, αλλες απαιτήσεις κτλ. Το μόνο που σου μένει είναι να επιλέξεις ποιο σου ταιριάζει.

    Η κάθε διανομή είχει ένα softwere center. Ένα χώρο στον οποίο βρίσκεις προγράμματα τα οποία προτείνονται γι' αυτή τη διανομή. Η Lubuntu έχει ένα μαγαζάκι λοιπόν με πολύ λιτό περιβάλλον και πολλές εφαρμογές οι οποίες είναι επιλεγμένες λόγο της χαμηλής δέσμευσης πόρων συστήματος. Είναι επίσης τσεκαρισμένο ότι δεν δημιουργούν προβλήματα και αστάθεια στο σύστημα. Μπορείς όμως να μπεις και να εγκαταστήσεις ότι εφαρμογή θέλεις αρκεί να προορίζεται για ubuntu (υπάρχει συμβατότητα και με εφαρμογές debian). Μπορείς δλδ να μπεις στο softwere center της ubuntu και να εγκαταστήσεις πιο απαιτητικές ή πιο εξελιγμένες εφαρμογές.

    Όχι δεν θα έχεις τα ίδια προγράμματα με τα xp. Θα έχεις άλλα προγράμματα. Το πρόγραμμα για τόρρεντ θα είναι παρόμοιο αλλά δεν θα είναι το μtorrent αλλά το transmission. O download manager μπορεί να είναι ίδιος με των windows ή ο ΚGet. Αντί για Photoshop θα έχει το gimp. Αντί για media player θα έχεις κάποιον άλλο.

    Υπάρχουν και προγράμματα τα οποία είναι κοινά και για windows και για Linux. πχ ο mozila, o vlc, winump κ.α.

    Επίσης μπορείς αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις ένα πρόγραμμα που προορίζεται για windows μέσω ενος άλλου προγράμματος που κάνει εξωμοίωση. Δλδ να τρέξεις msoffice μέσα σε Linux παρόλο που το Libre office για παράδειγμα είναι εξίσου δυνατό. Ένα μικρό διάστημα μόνο εξοικείωσης χρειάζεται μόνο.

    Έχω βάλει Lubuntu σε Pentium M 1333 με 512 Mb μνήμη και δουλεύει ιντερνετ βιντεο και όλες τις εφαρμογές γραφείου. Μόνο στα βιντεάκια υψηλής ανάλυσης στο Youtubε κολλάει λόγο επεξεργαστή.

    O υπολογιστής που λες με Lubuntu θα φυσάει. Με Χubuntu θα πηγαίνει πολύ γρήγορα χωρίς κολλήματα. Με ubuntu θα σέρνεται.

    Εγκατέστησε Lubuntu ή Lxle παράλληλα με τα win. Θα τα αναγνωρίσει και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα, κατά την εκκίνηση θα επιλέγεις σε ποιο λειτουργικό θέλεις να μπεις. Όταν είσαι έτοιμος σβήσε τα τελείως.

    Κάπου εδώ μέσα κόβει βόλτες και ένας γκουρού στο λινουχ που γράφει και σε ένα φόρουμ για ubuntu νομίζω.
    Sent from me using a computer.

  8. #38
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Ένα συστημα Linux συνήθως έρχεται με όλες τις απαραίτητες εφαρμογές. Κατά την εγκατάσταση δλδ σου δίνει τα περισσότερα απ' αυτά που χρειάζεσαι. Αυτό τ φορματ στα windows το σκεφτόμουν... πως το σκεφτόμουν, μόνο και μόνο γιατί βαριόμουν να ξαναεγκαταστήσω όλες αυτές τις εφαρμογές.

    Τώρα απλα δεν έχω την ανάγκη για φορμάτ. Αλλά και να κάνω καινούρια εγκατάσταση, είναι πολύ πιο γρήγορο και απλό πλέων να στήσω το σύστημα έτσι όπως το θέλω.
    Sent from me using a computer.

  9. #39
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Ήρθα να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου.

    Όμορφα αυτά που λέτε και είναι εκπληκτικό το ότι προτείνετε linux distros σε οποιονδήποτε τυχαίο χρήστη επειδή-έχει-αθηναϊκές-πινακίδες (α σόρρυ, επειδή η MS είναι ο σατανάς ο ίδιος και πρέπει να καταστραφεί, δεν το διαβάσατε στο blog του cosmo; ), αλλά υπάρχει κάποιος λόγος που το 95% των home users τρέχουν windows. Αν το linux ήταν η επιτομή του λειτουργικού συστήματος, τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά, δε νομίζετε; Ευχαριστώ.
    Life begins at 45°.

  10. #40
    ΣΙΩΠΗΛΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της apaleftos
    Εγγραφή
    26/08/2006
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ήρθα να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου.

    Όμορφα αυτά που λέτε και είναι εκπληκτικό το ότι προτείνετε linux distros σε οποιονδήποτε τυχαίο χρήστη επειδή-έχει-αθηναϊκές-πινακίδες (α σόρρυ, επειδή η MS είναι ο σατανάς ο ίδιος και πρέπει να καταστραφεί, δεν το διαβάσατε στο blog του cosmo; ), αλλά υπάρχει κάποιος λόγος που το 95% των home users τρέχουν windows. Αν το linux ήταν η επιτομή του λειτουργικού συστήματος, τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά, δε νομίζετε; Ευχαριστώ.
    Ναι... υπάρχει λόγος! Και αυτός ο λόγος είναι το χρήμα... εκεί τουλάχιστον έχω καταλήξει με τα όσα έχω διαβάσει και ακούσει.
    Η MS πουλάει την άδεια χρήσης των windows. Γίνονται συμφωνίες με εταιρίες που κατασκευάζουν ή/και πουλάνε Η/Υ σε φάση "η άδεια των win κοστίζει χ - πουλάς Η/Υ με προεγκατεστημένα win και χ% είναι δικό σου". Έτσι η αγορά έχει γεμίσει με Η/Υ με προεγκατεστημένα win!

    Με το λίνουξ αυτό δεν μπορεί να γίνει. Δεν μπορείς να πουλήσεις κάτι που υπάγεται σε άδεια ελεύθερου λογισμικού.

    Εδώ μια τεράστια δiαφορά windows - linux...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	31582_448165725219013_1151992526_n.jpg 
Προβολές:	71 
Μέγεθος:	82,7 KB 
ID:	332948
    Α-μήχανος καβαλάρης

  11. #41
    Πωλουνται και με linux, ειδικα λαπτοπ εχω δει αρκετα.

  12. #42
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Μάλλον εννοεί πως, δεν μπορεί να συμπεριλάβει στη τιμή του μηχανήματος το λειτουργικό.Ένα netbook που είχα πάρει πριν 6 χρόνια λινουξ είχε μέσα.(Έφυγε με ελαφρά.)
    Φίου φίου φι φι φίου

  13. #43
    Το δικο μου ειχε/εχει ακομα διπλη εγκατασταση λειτουργικου, αλλα το linux που εχει δεν με βολευει ντιπ. (Δεν θυμαμαι και ποια διανομη ειναι). Σκεφτομουν αν γινεται να βαλω αλλο αποπανω, αλλα δεν εχω ιδεα του πως θα λειτουργει ο bootloader μετα, μηπως δεν θα μπορει να μπει πουθενα.

    Οποτε οδηγουμαι στο να βαλω αλλο δισκο με linux... η και να το κανω παλι dual γιατι ενα συγκεκριμενο προγραμμα που θελω να εχω "φορητο" δεν ξερω αν θα τρεξει σε wine.

    Θενξ για την σινδονη σουπια.

  14. #44
    ΣΙΩΠΗΛΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της apaleftos
    Εγγραφή
    26/08/2006
    Μηνύματα
    28
    Ακριβώς αυτό!

    Ναι, πωλούνται και με λίνουξ κάποια οικονομικά λάπτοπ τα τελευταία χρόνια. Πιο το ποσοστό όμως; Πολύ μικρό.. Και τι γίνεται σε περίπτωση που δεν θέλω ένα οικονομικό λάπτοπ, αλλά κάτι καλύτερο;
    Κάποιοι, μέσα από κοινότητες λίνουξ, έχουν καταφέρει να πάρουν λάπτοπ χωρίς να πληρώσουν την άδεια χρήσης των win, αλλά μετά από αρκετό τρέξιμο και χαρτούρα.
    Ο μέσος χρήστης δεν ασχοληθεί τόσο...

    Επίσης, το λίνουξ που τρέχουν τέτοια λάπτοπ, είναι διαμορφωμένο από την κάθε εταιρία και καλά για καλύτερη λειτουργικότητα/συμβατότητα και είναι πραγματικά άθλιο! (τουλάχιστον σε αυτά τα 2-3 που έτυχε να πέσουν στα χέρια μου)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το δικο μου ειχε/εχει ακομα διπλη εγκατασταση λειτουργικου, αλλα το linux που εχει δεν με βολευει ντιπ. (Δεν θυμαμαι και ποια διανομη ειναι). Σκεφτομουν αν γινεται να βαλω αλλο αποπανω, αλλα δεν εχω ιδεα του πως θα λειτουργει ο bootloader μετα, μηπως δεν θα μπορει να μπει πουθενα.

    Οποτε οδηγουμαι στο να βαλω αλλο δισκο με linux... η και να το κανω παλι dual γιατι ενα συγκεκριμενο προγραμμα που θελω να εχω "φορητο" δεν ξερω αν θα τρεξει σε wine.

    Θενξ για την σινδονη σουπια.
    Το να κάνεις dual boot win - linux είναι πολύ απλό, αρκεί να εγκαταστήσεις πρώτα win και μετά λίνουξ. Αυτό γιατί ο bootloader του λίνουξ "βλέπει" τα win, ενώ το αντίθετο δεν παίζει.. (διορθώνεται βέβαια...)
    Οπότε στην περίπτωση σου, απλά κάνεις νέα εγκατάσταση της διανομής που θέλεις στο ήδη υπάρχον partition που έχεις το λίνουξ.
    Τελευταία τροποποίηση από apaleftos; 24/03/2015 στις 09:17.
    Α-μήχανος καβαλάρης

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Η απαντηση είναι ότι όπως ο μεσος ελληνας διπλοπαρκαρει μπροστα στο μαγαζι και δεν παει 5 μετρα πιο κατω γιατι βαριεται ετσι και ο μεσος χρηστης δεν δοκιμαζει καμια διανομη linux γιατι εχει μαθει με τα windoze και δεν θελει να ξεβολευτεί.

    Η πραγματικοτητα λεει ότι για την μεγαλη πλειοψηφια των χρηστων που βλεπουν καμια ταινια και σερφαρουν, οποιαδήποτε από τις γνωστες διανομες θα τον καλυψει στο 100%. Ο χρονος που χρειαζεται να επενδυσει για να μαθει να το δουλευει είναι ο χρονος που χρειαστηκε για να περασει από τα windoze svista στα 8.

    Σεβαστο το ότι δεν μπορω, δεν θελω, δεν γουστάρω, βαριέμαι αλλα όχι το δεν δουλευουν......

    Από το 2000 που για να κανεις εγκατασταση επρεπε να εχεις πτυχιο στην επιστημη των υπολογιστων εχουν αλλαξει πολλα πραγματα. Οποιος εχει δαχτυλα να κανει κλικ στο ποντικι μπορει να δουλεψει σε linux

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνωμη για αγορα Laptop....
    από brainstorm73 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 100
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2012, 13:37
  2. Site Εξωτερικού για αγορά Laptop HELP
    από Vagelis Gar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2012, 11:43
  3. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:11
  4. Never leave a laptop in a blonde's bathroom
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 12:56
  5. Αγορά πάπιας
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF