Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 110

Θέμα: Ξαναζεί η SWM

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    11/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαι σίγουρος αν τα έχει ο ίδιος
    Μου φαινεται οτι τα εχει απλα τα εχει στην βιτρινα που κοιταει στην παπαφη οχι στην μπροστινη της καραμανλη

  2. #77
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ρε παιδια, ο αντιπροσωπος της Aprilia ειναι..;; (Αδαμου ή καπως ετσι). Εχει αλλο μοτο-μαγαζο εκει διπλα...;;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #78
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros 650 Προβολή μηνύματος
    Μου φαινεται οτι τα εχει απλα τα εχει στην βιτρινα που κοιταει στην παπαφη οχι στην μπροστινη της καραμανλη
    Στην πλευρά της Παπάφη, είναι τα SWM
    Εκτός αν τα είχε εξω όταν πήγα επι της Καραμανλή, αλλά μια με το 1290,μια με το 1090,μια με το super duke ,δεν είχα ματια για άλλα.

  4. #79
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδια, ο αντιπροσωπος της Aprilia ειναι..;; (Αδαμου ή καπως ετσι). Εχει αλλο μοτο-μαγαζο εκει διπλα...;;;
    Έχει

  5. #80
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    ζαντες, πλαισιο, πλαστικα, βαφη, τρομπες,τιμόνι, τιμονοπλακα, βασικα ολη η μηχανή
    Μπας και δεν είδαμε την ίδια μηχανή?
    Εμένα πάντως δεν μου έκανε αρνητική εντύπωση.Πέρα από τα αναγνωρισμένης αξίας περιφερειακά(μην τα αναφέρω ξανά) η βαφή και το φινίρισμα σε πλαισιο/μοτέρ,ψαλιδιού/μοχλικού μου φάνηκαν ικανοποιητικότατα.
    Το χρώμα του τιμονιού δεν μου άρεσε και η συναρμογή στο σημείο που ενώνονταν η σέλα με το ντεπόζιτο ήταν κάπως ..
    Πλαστικά/αυτοκόλλητα οκ φτηνά(όμως και σαν ανταλλακτικά),αλλά έτσι πρέπει να είναι σε μηχανάκι που θα περάσει μέρος της ζωής του στα βουνά τουλάχιστον στην έκδοση ον/οφ.
    Συνολικά δεν είδα να απέχει ιδιαίτερα με το μηχανάκι απ'όπου προέρχεται.
    Απ'τα 690/701 ναι υπάρχει μεγάλη διαφορά αλλά μην ξεχνάμε και τα 3 χιλιάρικα.
    Για το vfm όλα μα όλα τα τεστ του εξωτερικού που έχω διαβάσει αναφέρουν ότι είναι καλή μοτοσυκλέτα για τα λεφτά της.Στην χώρα μας μάλλον επικρατεί το γνωμικό η φτήνια τρώει τον παρά μέχρι τουλάχιστον να φτάσουμε στο ταμείο

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros 650 Προβολή μηνύματος
    Αφου θα περασεις δεν βλεπεις και τα ajp .Δεσ αν ηρθε και το ajp pr7.απο οτι ειδα ειναι μια μηχανη που εχει αρκετα χαρακτηριστικα απο αυτα που ζηταει ο κοσμος εδω μεσα κιλα ιπποι κυβικα κτλπ
    Το PR7 έρχεται κατόπιν παραγγελίας
    RIDE MORE TALK LESS

  6. #81
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος

    Το PR7 έρχεται κατόπιν παραγγελίας
    ναι γιατί ακόμα δεν έχει βγει η κανονική έκδοση του με άδεια για δύο άτομα κλπ.

  7. #82
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ναι γιατί ακόμα δεν έχει βγει η κανονική έκδοση του με άδεια για δύο άτομα κλπ.
    Νόμιζα ότι ήταν θέμα τιμής,δηλαδή ποιός θα αγόραζε ένα άγνωστο μηχανάκι στα 10.500 κλπ
    RIDE MORE TALK LESS

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Μπας και δεν είδαμε την ίδια μηχανή?
    Εμένα πάντως δεν μου έκανε αρνητική εντύπωση.Πέρα από τα αναγνωρισμένης αξίας περιφερειακά(μην τα αναφέρω ξανά) η βαφή και το φινίρισμα σε πλαισιο/μοτέρ,ψαλιδιού/μοχλικού μου φάνηκαν ικανοποιητικότατα.
    Το χρώμα του τιμονιού δεν μου άρεσε και η συναρμογή στο σημείο που ενώνονταν η σέλα με το ντεπόζιτο ήταν κάπως ..
    Πλαστικά/αυτοκόλλητα οκ φτηνά(όμως και σαν ανταλλακτικά),αλλά έτσι πρέπει να είναι σε μηχανάκι που θα περάσει μέρος της ζωής του στα βουνά τουλάχιστον στην έκδοση ον/οφ.
    Συνολικά δεν είδα να απέχει ιδιαίτερα με το μηχανάκι απ'όπου προέρχεται.
    Απ'τα 690/701 ναι υπάρχει μεγάλη διαφορά αλλά μην ξεχνάμε και τα 3 χιλιάρικα.
    Για το vfm όλα μα όλα τα τεστ του εξωτερικού που έχω διαβάσει αναφέρουν ότι είναι καλή μοτοσυκλέτα για τα λεφτά της.Στην χώρα μας μάλλον επικρατεί το γνωμικό η φτήνια τρώει τον παρά μέχρι τουλάχιστον να φτάσουμε στο ταμείο
    οκ παιδιά, ο καθένας όπως τα βλέπει τα λέει, κι ο καθενας με τα λεφτά του αποφασίζει πως θα τα ξοδέψει, ειρήνη

    όταν με το καλό κάποιος το πάρει, ας μας γράψει τις εντυπώσεις του.



    ΥΓ. Λευκάδιε είδα ότι άλλαξες άβαταρ. Επειδή το προηγούμενο ήταν γαμάτο θέλω να στο κλέψω.
    Αν δεν έχεις πρόβλημα στείλτο μου

  9. #84
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παρουσιάστηκαν οι εκδόσεις Euro4.Η έκδοση Τ θα είναι διαθέσιμη μετά το καλοκαίρι και η έκδοση Χ(διαθέσιμη μάλλον απ'το νέο έτος) με τροχούς 21/18,metzeler sahara και μεγαλύτερο πίσω γρανάζι.
    Στο 02:00 το Τ με τελικά της Αrrow https://www.youtube.com/watch?v=hdGZcccHFAk
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	SWM-SuperDual-X-1024x579.jpg 
Προβολές:	206 
Μέγεθος:	101,9 KB 
ID:	382721

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170518033204_6.jpg 
Προβολές:	204 
Μέγεθος:	105,1 KB 
ID:	382722

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DAGMGrsUQAEgy1p.jpg 
Προβολές:	206 
Μέγεθος:	99,3 KB 
ID:	382724
    RIDE MORE TALK LESS

  10. #85
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Ή είναι χαμηλό και πολύ συμμαζεμένο, ή είναι λίγο περίεργες οι αναλογίες. Στην αρχή νόμισα ότι έβλεπα κάτι σε ημι-Μπόμπο (περίπου σαν το Hercules της Daytona).

  11. #86
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Ή είναι χαμηλό και πολύ συμμαζεμένο, ή είναι λίγο περίεργες οι αναλογίες. Στην αρχή νόμισα ότι έβλεπα κάτι σε ημι-Μπόμπο (περίπου σαν το Hercules της Daytona).
    Πολύ καλό δείχνει.
    Και στην έκθεση που τα είχα δεί,είχαν ικανοποιητική ποιότητα κατασκευής.
    Μακάρι να βγουν αξιόπιστα και να έχουν σοβαρή αντιπροσώπευση. Λείπουν ελαφριά, φτηνά ,σκυλια μονοκύλινδρα

  12. #87
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    443
    Πιστεύω ιδανικά μηχανάκια για Ελλάδα τα Super Dual.
    http://bikeit.gr/test-bikes/on-off-t...l-t-italy.html
    Με 8300 ευρώ παίρνεις μονοκύλινδρο με ~55 άλογα, 19"-17" ρόδες, ανάποδο μπροστινό Marzocchi και πίσω αμορτισέρ Sachs ρυθμιζόμενα, Brembo φρένα, κάγκελα κινητήρα και πλαισίου, 169k και 18αρι ρεζερβουάρ, Metzeler Tourance λάστιχα, υδραυλικό συμπλέκτη, προστατευτική ποδιά.
    Ο κινητήρας είναι το σχέδιο της Husqvarna, σωστά?

    Εάν η ποιότητα κατασκευής είναι καλή και μπορείς να βρεις εύκολα ανταλλακτικά γιατί όχι?

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    Πιστεύω ιδανικά μηχανάκια για Ελλάδα τα Super Dual.
    http://bikeit.gr/test-bikes/on-off-t...l-t-italy.html
    Με 8300 ευρώ παίρνεις μονοκύλινδρο με ~55 άλογα, 19"-17" ρόδες, ανάποδο μπροστινό Marzocchi και πίσω αμορτισέρ Sachs ρυθμιζόμενα, Brembo φρένα, κάγκελα κινητήρα και πλαισίου, 169k και 18αρι ρεζερβουάρ, Metzeler Tourance λάστιχα, υδραυλικό συμπλέκτη, προστατευτική ποδιά.
    Ο κινητήρας είναι το σχέδιο της Husqvarna, σωστά?

    Εάν η ποιότητα κατασκευής είναι καλή και μπορείς να βρεις εύκολα ανταλλακτικά γιατί όχι?
    Οπότε πιστεύεις ότι είναι vfm το κινέζικο swm ?
    Εγώ πάλι όχι, όταν το υδρόψυκτο 750 της Harley είναι φθηνότερο ,σόρρυ.
    Ασύγκριτα μπορεί αλλά σε ν χρόνια ποιο θα αντέξει και τι αξία θα κουβαλάει σκέψου...

  14. #89
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Κανει τα ιδια λεφτα με τα εναπομείναντα στοκαρισμενα xtz tenere 660
    Σιγουρα δεν ειναι καλη η τιμη οταν αλλος ενας ανταγωνιστής το trk502 κανει 6700

  15. #90
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Ωραίο το μηχανάκι, μια χαρά, είπαμε, ΑΛΛΑ θα προσέθετα τα εξής:

    1 - Πιστεύω οτι θα ακριβύνει κι άλλο όταν ανακοινωθεί το 18/21 με ABS. Ως τότε, αν έχει ανακοινωθεί και το ΜΤ-07ΧΤΖ πωςτολένε, άντε καληνύχτα...
    2 - Μου φαίνεται πολύ μικρό για δικάβαλλο εκτός κι αν οι αναβάτες είναι ιδιαίτερα μικρόσωμοι. Άνετο δεν το λες. Αντβέ μονοθέσιο, βασικά.
    3 - Οτι είναι αξιόπιστο, είναι, κρίνοντας από τα Χάσκυ. Αλλα για RTW αξιόπιστο;; Ξέρωγω, δεν θα το επέλεγα, όσο κι αν γουστάρω γενικά για την ευχρηστία του. 1.5 λίτρο λάδι, πόσο έχουν ΧΤΖ ΚLR κλπ; Για την Αμερικάνικη αγορά, Baja Desert Tourer, ο,τι πρέπει.
    4. Ελπίζω κάτι μπουλόνια από Ιταλικό μαντολάτο που έβαζε η Cagiva να είναι πια ανοξείδωτο. Ελπίζω.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF