Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 31

Θέμα: Suzuki address 125 Injection

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2014
    Μηνύματα
    6

    Post Suzuki address 125 Injection

    Γεια σας σε ολους καταρχην να πω πως ειμαι καινουργιος στο φορουμ και δεν ξερω αμα ειμαι στο σωστο topic.
    Εχω ενα suzuki address με 27 χιλιαδες χλμ.
    Επειδη δεν ξερω πολυ καλα απο μηχανακια εχω τις εξεις ερωτησεις :
    1)Ειναι 125 θελω να το παω σε ενα μηχανικο και να μου το κανει 150 ποσα λεφτα θα μου παρει;
    2)Οταν βαζω την 3η ταχυτητα μου κανει ενα θορυβο το κανει 3 χρονια τωρα δε παιζει προβλημα απλα θελω να το φτιαξω για να μην γινει καμια στραβη, μερικοι λενε πως ειναι απο το σασμαν η απο τα δισκακια.
    3)Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	44444.jpg 
Προβολές:	268 
Μέγεθος:	70,6 KB 
ID:	326592 Εκει που λεει F1 μου ανοιγει στην αρχη αφου ανοιγω την μηχανη και μετα μου ειναι ολη την ωρα ανοιχτο.. το κανει τωρα κατι μερες δεν μου το εχει ξανακανει ξερετε γιατι; απο οτι εψαξα στο google ειναι απο το αισθητηρα λαμδα.
    4)Πηγα να βαλω μια Level πανω του αλλα ειδα οτι εχει μια μαλακια στην εξατμιση που νομιζω λεγεται αισθητηρα λαμδα Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	11.jpg 
Προβολές:	271 
Μέγεθος:	35,6 KB 
ID:	326591
    Μηπως χρειαζομαι ειδικη παραγκελια για εξατμιση; Επισης σκεφτομαι να βαλω η trioval η racetech.
    Τι μου προτείνεται;
    Αν μπορειτε απαντηστε στα θεματα μου και ευχαριστω και συγγνωμη αν εχω κανει ορθογραφικα.

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    1) άσε τα πειράματα και τα ανεβασμένα κυβικά, αύριο - μεθαύριο θα θέλεις να το πουλήσεις, εγώ δεν θα έπαιρνα ένα μηχανάκι με ανοιγμένο μοτέρ,φανταζομαι και οι περισοτεροι. Οπότε η δεν το κάνεις και κρατάς τα φράγκα για μεγαλύτερο, η το κάνεις με δική σού ευθυνη.
    2) θόρυβος σαζμαν μόνο στην τρίτη.χμμμμ
    Κουμπώνει κανονικά? Μήπως την πετάει καμία φορά?ισως φουρκετα ίσως γρανάζι 3ης ,αλλά εξωτερικά δεν φαίνεται, θέλει άνοιγμα
    3) το λαμπάκι f1 μπορεί να ανάβει για διάφορους λόγους, δεν είναι απαραίτητα λ .
    Αν έχει πριζακι, βρίσκεις διαγνωστικό κουμπώνεις, ένδειξη σφαλματος,κωδικος βλάβης ,και καθάρισες,αν δεν έχει πριζακι κοίτα στο μανουαλ αιτίες ανάμματος λυχνίας f1 και η λύση θα βρεθεί
    4) εξάτμιση racetech - gun κλπ, θα βελτιώσει την αισθητική ,θα αφαιρέσει βάρος,θα δώσει και το κατιτις σε ροπή, μην διαλέξεις καμιά ξεταπωτη- ελεύθερη.
    Καλούς δρόμους

  3. #3
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    στην τρίτη υπέφεραν αυτα. αλλάζεις σασμαν και τέλος. φυσα για βλάβες εχει κατω απο τη σελα αν θυμαμαι καλα διπλα στη μπαταρια.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    121
    για εξατμιση κανε παραγγελιά στην ti-force

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2014
    Μηνύματα
    6
    Οχι στην 3η το κανει ολη την ωρα.. τελοσ παντων δεν το πειραζω το αφηνω 125.
    Επειδη ειναι λιγο ακριβη λιγο οι racetech,trioval Κλπ.
    μου ειπαν να βαλω apido που δινει και 3 αλογα.. εσεις τι λετε;

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Έχει και tri oval - apido
    Ναι,αλλα κράτα τον σιγαστήρα

  7. #7
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos291 Προβολή μηνύματος
    Οχι στην 3η το κανει ολη την ωρα.. τελοσ παντων δεν το πειραζω το αφηνω 125.
    Επειδη ειναι λιγο ακριβη λιγο οι racetech,trioval Κλπ.
    μου ειπαν να βαλω apido που δινει και 3 αλογα.. εσεις τι λετε;
    3 αλογα ?
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos291 Προβολή μηνύματος
    2)Οταν βαζω την 3η ταχυτητα μου κανει ενα θορυβο το κανει 3 χρονια τωρα δε παιζει προβλημα απλα θελω να το φτιαξω για να μην γινει καμια στραβη, .
    Και γιατι αγχωθηκες απο τωρα μην χαλασει...

    μετα τα 6+ χρονια θορυβου το πας σε μηχανικο...μην μασας.

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    3 αλογα ?
    Ναι ειναι στο 1 σταδιο....

    μολις τρεξει το υπολοιπο γηπεδο θα ειναι 2ο σταδιο στα +15 αλογα κλπ

  10. #10
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Το F1 αναβει γιατι μπαινεις σε Formula 1 mode. Μην πειραξεις τιποτα και σβησει γιατι θα χασεις 5 αλογα.







    FI ειναι ρε μαστορα
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2014
    Μηνύματα
    6
    Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα
    ρε μαγκες ετσι μου ειπαν για την apido οτι δινει 3 αλογα + οτι ειναι και φθηνη και εχει ωραιο ηχο :Ρ

  12. #12
    Κάποτε είχε βγει ανάκληση για τα adress (σασμάν), δεν την πήρες μυρουδιά μάλλον.
    Κατά τα λοιπά συμφωνώ με τους αποπάνω.

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2014
    Μηνύματα
    19
    Καλα, καλα, καλα. Εγω που το εχω 4,5 χρονια θα σου πω:

    1. Μην το πειραξεις στα κυβικα. Θα μπλεξεις με προγραμματα και παπ@ριες. Δεν αξιζει τον κοπο να πειραξεις παπι. Κρατα τα λεφτα και παρε μηχαναρα.

    2. Αν κοπαναει το σασμαν, δοκιμασε να κλεισεις λιγο την βαλβιδα του ρελαντι. θα τις παιρνει καλυτερα αλλα μπορει να υποφερεις απο σβησιματα στα κατεβασματα των ταχυτητων. Βρες τη χρηση τομη. Εκει θελει πειραματισμο.
    ΠΡΟΣΕΞΕ, την βιδα του ρελαντι σου λεω. Μην πειραξεις τιποτε αλλο και μετα μου λες παπαδιες! Αν δε ξερεις, πηγαινε το σε μαστορα.
    Οσο για τις ανακλησεις λογω σασμαν εγω δεν ξερω τιποτα. Αυτο που ξερω ειναι οτι γινεται επισκευη σε εξαρτημα του επιλογεα (αν εχεις εγγυηση, δωρεαν), με ανταλλακτικο που ΔΕΝ ειναι διορθωμενο. Στο μελλον μπορει να το ξαναεμφανισει.
    Δοκιμασε επισης να κουμπωνεις τις ταχυτητες προοδευτικα. Πρωτα να πατας ελαφρα το λεβιεδακι μεχρι να αρχισει να πατηναρει και μετα πιο δυνατα να αλλαξει την ταχυτητα. Ετσι πρεπει να γινονται οι αλλαγες σε ΟΛΑ τα παπια.

    3. Αναψε το check του κινητηρα. Αν μενει μονιμα αναμμενο ειναι ο κινητηρας σε safe mode. Μπορεις να το δουλεψεις αλλα πρεπει να το πας για μπριζωμα. Μπορει να ειναι οτιδηποτε.
    Αν αναβωσβηνει την μαμησες. Πρεπει να το σβησεις επιτοπου και να σε μαζεψουν σηκωτο.

    4. Αν θες εξατμιση, σωνει και καλα, εχε στο νου σου οτι η Yoshimura που εβαζε το εργοστασιο συνοδευοταν με προγραμμα. Γνωμη μου, κρατα τα λεφτα, μη βαλεις εξατμιση. Πηγαινε παρε ενα Playstation.
    Με εξατμιση ή χωρις εξατμιση, παλι χυλοπιτες θα τρως. Αν θες να σε γουσταρουν τα γκομενακια, παρε ενα ΚΤΜ. Και σκατοφατσας να εισαι, για καποιο λογο που δε μπορω να καταλαβω, θα μαμεις τις ομορφοτερες.
    Μετα σου λενε δεν υπαρχουν αντρες! Αλλα κρυβουν τη μιση αληθεια. Δεν υπαρχουν αντρες , ελευθεροι με ΚΤΜ.

    Ολα αυτα συν-παπωβιε, στα λεω εκ πειρας. Και να σου πω και κατι αλλο εντελως-τελειως δημοκρατικα.... δε δεχομαι αντιρρησεις.
    Τελευταία τροποποίηση από Neftis; 10/11/2014 στις 19:05.

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2014
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikos291 Προβολή μηνύματος
    μου ειπαν να βαλω apido που δινει και 3 αλογα.. εσεις τι λετε;
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	iwokeupearlythedayidied1999.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	8,9 KB 
ID:	326789

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2014
    Μηνύματα
    6
    4. Αν θες εξατμιση, σωνει και καλα, εχε στο νου σου οτι η Yoshimura που εβαζε το εργοστασιο συνοδευοταν με προγραμμα. Γνωμη μου, κρατα τα λεφτα, μη βαλεις εξατμιση. Πηγαινε παρε ενα Playstation.
    Με εξατμιση ή χωρις εξατμιση, παλι χυλοπιτες θα τρως. Αν θες να σε γουσταρουν τα γκομενακια, παρε ενα ΚΤΜ. Και σκατοφατσας να εισαι, για καποιο λογο που δε μπορω να καταλαβω, θα μαμεις τις ομορφοτερες.
    Μετα σου λενε δεν υπαρχουν αντρες! Αλλα κρυβουν τη μιση αληθεια. Δεν υπαρχουν αντρες , ελευθεροι με ΚΤΜ.


    δεν ειναι για τα γκομενακια απλα θελω να βαλω μια εξατμιση.. και για να σας πω την αληθεια μαρεσουν περισσοτερο τα παπια απο τις μηχανες :P. Πρότεινε μου καποια εξατμιση τωρα :Ρ

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki address 125 ?
    από alex14 στο forum Suzuki
    Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2018, 11:23
  2. Suzuki address 125 injection-yoshimura
    από NEAPOLI S3 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2014, 12:28
  3. Κατανάλωση Kawasaki joy-r 125 vs Suzuki address 125 vs Deytona Nova 100
    από edie στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2010, 19:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF