Σελίδα 20 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 10151617181920212223 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 332

Θέμα: Μικρή,χαλλλλαρρρή Κυριακάτικη βολτίτσα....

  1. #286
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    Δευτέρα πρωί,πρώτη φορά Σέρρες...!!! (Και πίστα γενικώς)

    Συνημμένο 344626
    καλή αρχή

  2. #287
    πρώτη φορά πίστα....!!
    και γαμώ τα συναισθήματα.ήταν ακριβώς όπως το περίμενα.αναπόσπαστος από οτιδήποτε περιττό επικεντρώνεσαι στην οδήγηση και μόνο σ'αυτή.
    πρώτο stint και φυσικά δεν ξέρεις τι σου γίνεται.ευτυχώς ο Τάσος που ξέρει την πίστα είναι μπροστά και δείχνει γραμμές αλλά και πάλι....
    δεύτερο stint πολύ καλύτερα.φέρνεις σιγά-σιγά στο μυαλό μια αλληλουχία ενεργειών και τις εκτελείς.αρχίζεις να το διασκεδάζεις.αποκωδικοποιείς μια-μια τις Κ,άλλες σου φαίνονται πιο εύκολες,άλλες σε ζορίζουν.οι αλλαγές ταχυτήτων μου αποσπούν την προσοχή και η ύπαρξη qs τώρα θα είχε νόημα περισσότερο από ποτέ. αποφασίζω να μην ξανα-ασχοληθώ με το σασμάν για το υπόλοιπο της ημέρας για να επικεντρωθώ όσο το δυνατόν περισσότερο στην αγωνιστική γραμμή.βάζω μια 3η και αλλάζω ταχύτητα μόνο στην ευθεία.η ροπή καθαρίζει για πάρτη μου .
    ήμουνα πάρα πολύ τυχερός αφού στο πρώτο μου track day η πίστα ήτανε άδεια.2 εμείς και 3-4 Βούλγαροι.μπόρεσα να "μελετήσω" την πίστα αναπόσπαστος και με την ησυχία μου χωρίς να έχω το μυαλό μου σε πιο γρήγορους.
    στο βιντεάκι παρακάτω είναι ο τελευταίος γύρος της ημέρας.η χρονομέτρηση ενώ δούλευε άψογα,μαλακίστηκε όταν "έκοψα" τον τελευταίο γύρο.ο χρόνος που έγραψε το gps είναι 1:35.997 (με λάθος στο τελευταίο εσάκι,προφανώς και είναι τίγκα στα λάθη ο γύρος αλλά αυτό είναι το εμφανέστερο.. ) η κάμερα είναι η Garmin Virb elite και είναι πολύ καλή για πίστα μιας και έχει ενσωματωμένο gps και προσφέρει διάφορα layout στην επεξεργασία.ΔΕΝ είναι καλός ο ήχος και βρίσκω την ποιότητα του βίντεο υποδεέστερη της GoPro.Αλλά κατά τα άλλα it rocks ...

    https://www.youtube.com/watch?v=GzQA...ature=youtu.be
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #288
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    πρώτη φορά πίστα....!!
    πρώτη φορά αριστερά!!!

    μπράβο ρε γιώργη

    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    1,36 ρε κουλάδι....1:35.997 ΛΕΜΕ!!! ροπή???? σε τα μας???? - χαχαχαχαχαχαχαχα
    Καλά συγγνώμη...

    πρώτη φορά αριστερά!!!
    μπράβο ρε γιώργη

    Θενκς Σπύρε...!!!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #290
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    μια χαρα εισαι απο χρονο. απλα μια ενδειξη ειναι το χρονομετρο να ξερεις. κοιτα να το ευχαριστιεσαι οσο μπορεις. εγω να δω ποτε θα παω
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  6. #291
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    μια χαρα εισαι απο χρονο. απλα μια ενδειξη ειναι το χρονομετρο να ξερεις. κοιτα να το ευχαριστιεσαι οσο μπορεις. εγω να δω ποτε θα παω
    δεν κυνήγησα χρόνο,ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό.την πίστα ήθελα να μάθω και την διάβασα όσο καλύτερα μπορούσα σε 4 20λεπτα που έκανα.ο φίλος μου ο Τάσος που είχε κουραστεί και καθόταν στο καφέ μου λέει "σε χρονομέτρησα περίπου στο 1:38.500",αυτό ήταν μια πρώτη ένδειξη. το χρόνο μου τον είδα όταν επεξεργάστηκα το βίντεο και έβαλα τα δεδομένα του gps.και την επόμενη που θα πάω (γιατί θα ξαναπάω ) έχω σκοπό να δουλέψω λίγο σε "σημάδια" γιατί την πρώτη φορά δεν επικεντρώθηκα σ'αυτό καθόλου.

    πάντως παιδιά τώρα πια δε μου κάνει καμία αίσθηση να βγω στο δρόμο,περιμένω πως και πως να ξαναβρεθώ στην πίστα...!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	99,0 KB 
ID:	345231
    Τελευταία τροποποίηση από RaGe_Raptor; 13/11/2015 στις 17:30.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #292
    Μπράβο Τζόρτζιο... Έτσι είναι η πίστα...ρώτα κι εμάς τους παλιούς.....χχααχαχαχαχαχαχα
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  8. #293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    πάντως παιδιά τώρα πια δε μου κάνει καμία αίσθηση να βγω στο δρόμο,περιμένω πως και πως να ξαναβρεθώ στην πίστα...!!
    Να άλλαξεις φαιρινγκ....
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #294
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Να άλλαξεις φαιρινγκ....
    Χίλια δυο πράγματα χρειάζομαι... Και φαιρινγκ και λάστιχα και κουβέρτες. Και τροποποίηση στο τρέιλερ για να χωράει τη μηχανή. Βλέπουμε.........


    Να σήμερα έκανα μια τόσο δα μικρούλα μέχρι τη θάλασσα αλλά δεν.....
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων image.jpg‎  
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #295
    Χριστουγεννιάτικη βολτάρα ρε...!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.jpg 
Προβολές:	267 
Μέγεθος:	106,0 KB 
ID:	348901
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #296
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.jpg 
Προβολές:	237 
Μέγεθος:	78,2 KB 
ID:	349038
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  12. #297
    βγήκαν δυό καλά παιδιά βόλτα για μαλακιούλες... δυό παιδιά απ'το χωριό, δεν τα ξέρετε...
    αυτά τα Τουόνα τραβάνε καλάαααααα,απ'ότι βλέπουμε........
    GSXR1000K6 vs TuonoV4 roll on
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #298
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #299
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Δεν πιανετε ο gixxerας λέμε...
    Ride(s) the wind of change...

  15. #300
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    μπροστα μεχρι τα 200 το τουονο, μπραβο.

    @Giorgio_Rp ποσα χλμ εχει το gix? πανω απο 50κ?
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

Παρόμοια θέματα

  1. Ειναι Κανενασ Για Μικρη Βολτιτσα
    από x-rider στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2008, 10:27
  2. Μικρη Αληθεια...
    από nimbus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 15:51
  3. H μικρη και πικρη ιστορια μου...
    από transalper600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 07:17
  4. Χειμωνιάτικη Βολτίτσα
    από swtos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 15:21
  5. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 15:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF