Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: Κράνος HJC RPHA10 PLUS

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    κοιτωντας στο lidsdirrect που εγραψες το εχει απο 190 ενα σε στοκ, ενω μοντελα του 2012 κ επειτα ξεκινανε απο 230 ευρω +50 η δευτερη ζελατινα, +μεταφορικα ερχεται γυρω στα 310+... επισης αυτα που ειδα εδω σε χρωματισμους κ τετοια εχουν 350 ενω τα αντιστοιχα στο lids εχουν 441... για στοκ κ παλια μοντελα συμφερει μαλλον μονο...
    εγω σκοπευω συντομα να παρω ενα xj6 diversion οποτε φανταζομαι να ειναι οπως με το φαζερ σου εφοσον ειναι ιδιες οι θεσεις οδηγησεις...
    Πάντως κοιταω και το scorpion 2000 που φαινεται επισης αξιολογο και εχω διαβασει καποια καλα reviews... θα το δοκιμασω κ αυτο... θα ξανα βαλω το hjc και αν δεν λατρεψω καποιο μου φαινεται θα σφιξω τα ζωναρια και θα χρεωθω λιγο παραπανω για το gt air...αλλα δεν μου αρεσουν τα μονοχρωμα ρε γαμωτο. Μάλλον ζηταω πολλα τελικα

  2. #17
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    εγω το πηρα ιουνιο η νομιζω του 13 και ηταν κατασκευη τον σεπτεμβρη του 12.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  3. #18
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    σε μιση τιμη απο που? καινουριο? 350 το βρηκα με γραφικα... παντως 2/2 λετε πως εχει θεμα με το επιρυνιο... οπως κ 2/3 για το pinlock... επισης ενας εχει θεμα κ με το υποσιαγωνο
    http://www.ebay.co.uk/itm/HJC-R-Pha-...E:L:OU:GB:3160

    Αυτό πήρα. Ένα για μένα και ένα για την κοπέλα μου. Ολοκαίνουργια.
    Τώρα δεν έχει νούμερα βλέπω.
    Καλές αγορές.
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    μεχρι στιγμης στα βασικα χαρακτηριστικα που θελει καποιος απο ενα κρανος δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικα οσα γραφεις.. Οι αεραγωγοι ειχα δει σε βιντεο πως κλεινουν τοσο μπροστα οσο κ πανω απο την ζελατινα.. ελαφρυ ναι ειναι αρκετα... Όσο για το επιρυνιο και το pinlock ειναι ψιλοσημαντικα.. μηπως το pinlock δεν εχει κουμπωσει καπου καλα και εχει κενο?
    Βεβαια παιζει ρολο και τι shoei ειχες... αν το συγκρινεις με καποια πιο παλια τοτε ναι μπορει να ειναι καλυτερο, αν το συγκρινεις με κανενα xr1100, gt-air τοτε σιγουρα ειναι σημαντικο αυτο που λες.. αλλα προσωπικα δεν εχω την δυνατοτητα να μπορω να δοκιμασω και τα 2 εν δραση καθως δεν τα εχει καποιος γνωστος. με τους αεραγωγους που λες οτι δεν κλεινουν, μπαζει πολυ δλδ? πως ειναι σε υψηλες ταχυτητες σταθερο? πες μας γενικα τι εχεις παρατηρησει
    Μπροστά έχει 2 αεραγωγούς πάνω κ τρείς κάτω.
    Οι πάνω κλείνουν, από τους κάτω ο κεντρικός κλείνει οι δεξιά-αριστερά είναι ανοιχτοί
    Επίσης εχει κ δύο πίσω που είναι ανοιχτοί.

    Μην το συγκρίνεις με XR1100-GT-AIR. Το RPHA+ είναι κατηγορίας Shoei XspiritII, Arai RX-7.
    Η ποιότητα του εσωτερικού είναι ανώτερη από XR1100, μόνο με τα ακριβά της AGV μπορώ κ ξέρω να το συγκρίνω.

    Το πινλοκ το τσέκαρα και φαίνεται ότι εφαρμόζει σωστά, αλλά μου κάνει θολούρες. Τι να πω; Θα το ξανακοιτάξω.

    Όσο αφορά το κούνημα στα πολλά, εγώ γυμνό χιλιάρι έχω από 2010 αλλά δεν με ενοχλεί, γενικά δεν με ενοχλεί κανένα κράνος, έχω αντοχές.
    Αυτό που προτείνω όμως είναι όπωσδήποτε να φοράς ωτοασπίδες στην εθνική, επειδή λόγω νοοτροπίας περνάει πολύς αέρας στο εσωτερικό.

    Το δικό μου είναι το RPHA+ Ben Spies Replica.
    Το είχα πάρει πέρισυ από lidsdirect στα 320ευρώ αν θυμάμαι καλά.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rpha_10_plus_ben_spies_monster_mc5.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	49,4 KB 
ID:	327641

  5. #20
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος

    Όσο αφορά το κούνημα στα πολλά, εγώ γυμνό χιλιάρι έχω από 2010 αλλά δεν με ενοχλεί, γενικά δεν με ενοχλεί κανένα κράνος, έχω αντοχές.
    Εμένα μου κουνιέται ολόκληρο το κεφάλι δεξιά αριστερά με αυτό το κράνος.
    Έχω κι άλλα κράνη αλλά αυτό κουνάει περισσότερο από όλα και με διαφορά μάλιστα.
    Δε γνωρίζω τι φταίει.

    Και μιάς και ανέφερες AGV, θα ήθελα να αναφέρω πως το θεωρώ καλύτερο από το GpTech αλλά χειρότερο από το Pista GP.
    Μάλιστα οι αεραγωγοί του HJC τολμώ να πω πως δουλεύουν καλύτερα στα κάτω του 150-160 από του Pista.
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Μπροστά έχει 2 αεραγωγούς πάνω κ τρείς κάτω.
    Οι πάνω κλείνουν, από τους κάτω ο κεντρικός κλείνει οι δεξιά-αριστερά είναι ανοιχτοί
    Επίσης εχει κ δύο πίσω που είναι ανοιχτοί.

    Μην το συγκρίνεις με XR1100-GT-AIR. Το RPHA+ είναι κατηγορίας Shoei XspiritII, Arai RX-7.
    Η ποιότητα του εσωτερικού είναι ανώτερη από XR1100, μόνο με τα ακριβά της AGV μπορώ κ ξέρω να το συγκρίνω.

    Το πινλοκ το τσέκαρα και φαίνεται ότι εφαρμόζει σωστά, αλλά μου κάνει θολούρες. Τι να πω; Θα το ξανακοιτάξω.

    Όσο αφορά το κούνημα στα πολλά, εγώ γυμνό χιλιάρι έχω από 2010 αλλά δεν με ενοχλεί, γενικά δεν με ενοχλεί κανένα κράνος, έχω αντοχές.
    Αυτό που προτείνω όμως είναι όπωσδήποτε να φοράς ωτοασπίδες στην εθνική, επειδή λόγω νοοτροπίας περνάει πολύς αέρας στο εσωτερικό.

    Το δικό μου είναι το RPHA+ Ben Spies Replica.
    Το είχα πάρει πέρισυ από lidsdirect στα 320ευρώ αν θυμάμαι καλά.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rpha_10_plus_ben_spies_monster_mc5.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	49,4 KB 
ID:	327641
    Δεν εννοούσα το xr1100 αλλά το gt air... ειναι διαφορετικα... πάντως κ εγω που δοκιμασα το rpha10 plus στο εσωτερικό ειναι διαφορετικό από το rpha10 plus Lorenzo... τα 110 εύρω παραπάνω δεν ειναι μονο τα γραφικα αλλά ακόμα κ τα μαξιλαρακια ειναι πιο μαλακα

  7. #22
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Σε Arai φοράει Small . Έχω διαβάσει ότι το κράνος αυτό έχει φαρδιά "γραμμή" και ότι το XS παρομοιάζει με το Small της Arai και Shoei. Έχει κανείς εμπειρία;

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper35mk Προβολή μηνύματος
    Δεν εννοούσα το xr1100 αλλά το gt air... ειναι διαφορετικα... πάντως κ εγω που δοκιμασα το rpha10 plus στο εσωτερικό ειναι διαφορετικό από το rpha10 plus Lorenzo... τα 110 εύρω παραπάνω δεν ειναι μονο τα γραφικα αλλά ακόμα κ τα μαξιλαρακια ειναι πιο μαλακα
    να σου πω την αμαρτία μου, για το εσωτερικό του απλού rpha δεν ξέρω.

    το δικό μου που είναι ben spies replica έχει σκούρο μπλέ βελουτέ ύφασμα με κάτι σχεδιάκια πάνω σαν του lorenzo

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Σε Arai φοράει Small . Έχω διαβάσει ότι το κράνος αυτό έχει φαρδιά "γραμμή" και ότι το XS παρομοιάζει με το Small της Arai και Shoei. Έχει κανείς εμπειρία;
    medium φοράω στα shoei, medium και στα hjc.

    Το hjc έχει λίγο πιο φαρδύ καλούπι σε σχέση με τα shoei.

    Για arai δεν έχω άποψη

  10. #25
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    να σου πω την αμαρτία μου, για το εσωτερικό του απλού rpha δεν ξέρω.

    το δικό μου που είναι ben spies replica έχει σκούρο μπλέ βελουτέ ύφασμα με κάτι σχεδιάκια πάνω σαν του lorenzo
    αυτο το μπλε βελουτε εχει και το απλο.
    οσο για το νουμερο κι εγω λαρτζ φοραω και σε αυτο και σε αλλο της ιδιας εταιριας και σε agv κλπ κλπ,δεν ειδα καποια διαφορα αξια αναφορας.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    78
    Την δευτέρα θα τα ξανά παρω όλα σβαρνα, έλεγχόντας όλες τις επιλογές που υπάρχουν κ οποιο μου κάτσει καλύτερα αυτό θα πάρω....Που να βολευει κ στην τιμη εννοείται...Εχω διαβασει για όλα που με ενδιαφέρουν αλλά όσο το καθυστερω τόσο πιο πολύ μπερδευομαι κ αλλάζω γνωμη

  12. #27
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Μόλις ήρθε στα χέρια μου.
    Το μόνο που θέλω να ρωτήσω για αρχή, είναι το υποσιάγωνο. Είναι τόσο δύσκολο στο βάλε βγάλε;
    Ιδίως στο βγάλσιμο, κόντεψα να σπάσω την μύτη μου.
    Πάντως από ποιότητα το συγκεκριμένο αξεσουάρ, είναι χάλια. Μπήκε στο σακουλάκι του, όπως ήρθε.
    Το βάρος απλά δεν υπάρχει. Γενικότερα δείχνει πολύ καλό. Περισσότερα στον δρόμο.
    Τελευταία τροποποίηση από LogOutGoRide; 02/02/2015 στις 13:23.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    το υποσιάγωνο είναι δύσκολο βάλε βγάλε αλλά γιατί ποιότητα χάλια; μια χαρά είναι. έχεις δει shoei;

    χάλια είναι το επιρύνιο

  14. #29
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    το υποσιάγωνο είναι δύσκολο βάλε βγάλε αλλά γιατί ποιότητα χάλια; μια χαρά είναι. έχεις δει shoei;

    χάλια είναι το επιρύνιο
    Καπως ετσι το βλεπω κι εγω 1.5 χρονο που το χω.
    ενω μαρεσουν επιρυνια και υποσιαγωνα γενικα,το επιρυνιο το εχω βγαλει και το υποσιαγωνο το εχω μονο χειμωνα "αναγκαστικα" για το κρυο.
    απο ποιοτητα παντως ειναι μια χαρα.που να δεις κατι agv ας πουμε...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #30
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    για να μην μπερδευόμαστε, αυτό που είναι για την μύτη το βλέπω μια χαρά, μου άρεσε κιόλας αρκετά. Αυτό που είναι κάτω από το σαγόνι μου φάνηκε χάλια. Ξεκουμπώνει μερικές φορές στο βγάλσιμο. Δεν έχω σκοπό να το βάλω ποτέ, γιαυτό και μπήκε ξανά στην συσκευασία του.
    Κατά τα άλλα το κράνος πρέπει να είναι σούπερ. Περισσότερα στον δρόμο.
    Ευχαριστώ για τα καλορίζικα!

    Παίζει να προσπαθώ να το βγάλω και με λάθος τρόπο, δεν είχα και ποτέ κάτι αντίστοιχο. Το αραι που έχω δεν είναι έτσι.
    Τελευταία τροποποίηση από LogOutGoRide; 02/02/2015 στις 14:12.
    Τίποτα δεν είναι δύσκολο, όταν βάζεις άλλους να το κάνουν.
    Ministry Of Lost Souls

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF