Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 40 από 40

Θέμα: Κράνος HJC RPHA10 PLUS

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    το κράνος πως το βγάζεις; από το σαγόνι;

    δεν πιάνεις τα λουριά και το τραβάς προς τα πάνω;

  2. #32
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    το κράνος πως το βγάζεις; από το σαγόνι;

    δεν πιάνεις τα λουριά και το τραβάς προς τα πάνω;
    ΄Δεν μπορώ να το περιγράψω, αλλά σίγουρα δεν έβγαζα ποτέ κράνος έτσι. Νομίζω το πιάνω από το πλάι
    Τίποτα δεν είναι δύσκολο, όταν βάζεις άλλους να το κάνουν.
    Ministry Of Lost Souls

  3. #33
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    Μετά από αρκετές πλέον βόλτες, έχω να δηλώσω πως είμαι ενθουσιασμένος με το κράνος. Πολύ καλό ζύγισμα, ελαφρύ και ποιοτικό, λίγο θορυβώδες αλλά σούπερ αερισμός. Το πιν-λόκ μιά χαρά, θαμπώνει λίγο στο κρύο (όταν έχει υγρασία βασικά) αλλά ο αεραγωγός στο σαγώνι το βοηθάει. Ίσως να έκανα και μαλακία βέβαια γιατί πρώτη φορά έβαζα πιν-λόκ και με παίδεψε λίγο. Η ζελατίνα σούπερ, μεγάλο πεδίο όρασης και το νερό της βροχής "γλιστράει" καλά.

    Με το υποσιάγωνο και το επιρύνιο κανένα πρόβλημα, αν και στην αρχή είχα αμφιβολίες! Αν προσέχεις λίγο το βάλε-βγάλε δεν φεύγει τίποτε από τη θέση του (πιάνεις τα λουριά και το τραβάς προς τα πάνω, με ταυτόχρονη περιστροφική κίνηση προς τα εμπρός).

    Θα το ξανα-αγόραζα ανεπιφύλακτα!
    WHO RUNS THE SHOW

  4. #34
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Το υποσιάγωνο κάνει καλή δουλειά σε αυτό το κράνος. Το δικό μου πάντως ξηλώθηκε εκεί που πιάνει με τη δερμάτινη άκρη και θέλει ράψιμο. Έπεσα και σύρθηκε λίγο κάτω, έχει κάποιες γρατζουνιές το κράνος αλλά η ζελατίνα δεν έπαθε τίποτα, οπότε μάλλον είναι αρκετά γερή. Όταν το δίνετε σε κάποιον να το κρατήσει να του λέτε από που γιατί όλοι νομίζουν ότι το επιρίνιο είναι ..χειρολαβή, με ανατριχιαστικά αποτελέσματα.

  5. #35
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Σαν αγορά και εμένα μου φαίνεται παραπάνω από καλή. Το είχα ψάξει αρκετά πριν αποφασίσω σε αυτό.
    Το έβαλα το υποσιάγωνο και θα δω πως θα πάει στην πορεία. Είναι όμως δύσκολο το να βγάλω το κράνος και πρέπει να συνηθίσω.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Πριν λίγες μέρες παρήγγειλα από εδώ: http://www.ebay.co.uk/itm/HJC-R-Pha-...E:L:OU:GB:3160

    Περιμένω να μου έρθει μέσα στην επόμενη βδομάδα. Τιμή απίστευτη για όσους είναι XL. 99 λίρες αγγλίας. Τουτέστιν με τα μεταφορικά σύνολο 166 ευρώ. Για τέτοιο κράνος πιστεύω είναι ψίχουλα!

    Άντε να έρθει να δούμε...
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  7. #37
    Το νούμερο το είχες δοκιμάσει πιο πριν? Μόλις το δοκιμάσεις γράψε ένα μυνηματάκι

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Σαν αγορά και εμένα μου φαίνεται παραπάνω από καλή. Το είχα ψάξει αρκετά πριν αποφασίσω σε αυτό.
    Το έβαλα το υποσιάγωνο και θα δω πως θα πάει στην πορεία. Είναι όμως δύσκολο το να βγάλω το κράνος και πρέπει να συνηθίσω.
    ˊΕμενα το υποσιαγωνο μουσκιστικε στους 4 μηνες. Δεν τοξαναεβαλα ποτε.
    Το πιν λοκ εχει καισε μενα θεμα. Θολωνει ευκολα. Στο αραι μεχιονια και κακο χαμο δεν θολωσε ποτε.

    ι
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    ˊΕμενα το υποσιαγωνο μουσκιστικε στους 4 μηνες. Δεν τοξαναεβαλα ποτε.
    τι σκατά κάνετε ρε; το δικό μου 15 μήνες καθημερνή χρήση κ είναι βράχος

  10. #40
    Τρέχων τίτλος Το avatar του/της MrZ
    Εγγραφή
    19/03/2014
    Μηνύματα
    8
    Εγώ έχω το Graffiti

    Πολύ καλό για καλοκαίρι, αλλά πιθανόν επειδή δεν κλείνουν οι πίσω αεραγωγοί, δημιουργούν ρεύμα αέρα μέσα στο κράνος και με όλους τους άλλους κλειστούς.
    Κοινώς, με το κρύο, το δαγκώνεις.
    Το ένα ροδάκι από τους μπροστά αεραγωγούς άρχισε να "παίζει" στον πρώτο μήνα, δεν περίμενα τέτοια ποιότητα σε αυτό το κράνος.
    Το επιρύνιο στην αρχή μου φάνηκε τεράστιο και με ενοχλούσε (ερχόμενος από Arai) αλλά το συνήθισα.
    Το υποσιάγωνο το καλοκαίρι το δοκίμασα μία φορά και το έβγαλα, κόβει τη ροή του αέρα από κάτω και κρατάει πολύ ζέστη μέσα στο κράνος.
    Το χειμώνα που το ξαναέβαλα, βρήκα νέο τρόπο να βγάζω το κράνος για να μην το ξεκουμπώνω με το σαγόνι ή τη μύτη μου....Άβολο εντελώς.

    Το pinlock που είχε μαζί του, δούλεψε για πολύ λίγο.Στο Arai έπρεπε να παίρνω καινούργιο κάθε χειμώνα, αλλά αυτό δεν έβγαλε ούτε τον πρώτο...Αναλώσιμο οπότε πάει και έρχεται....
    Τα tear-off της HJC που μου έστειλαν σαν δώρο με δυσκόλεψαν αρκετά να τα τοποθετήσω.Έκανα μία δοκιμή με 2 από αυτά ταυτόχρονα.Βγάζοντας το 1 μετά από 200 μέτρα έφυγε και το δεύτερο μόνο του, ίσως δεν τα είχα βάλει εγώ καλά, αλλά έτσι και αλλιώς, δεν βλέπω το λόγο να τα χρησιμοποιώ.

    Συνολικά, άμα γινόταν να έχω ένα κράνος για χειμώνα και ένα για καλοκαίρι, αυτό θα ήταν το καλοκαιρινό

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF