Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Γνωμες για χειμερινα μπουφαν

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Ο Pan (dvs) έχει δίκιο.

    Τα μπουφάν 3/4 έχουν σημαντική διαφορά στη κάλυψη και στην ζέστη που κρατάνε. Πάρτο απόφαση, ειδικά αν στοχεύεις σε μεγάλες διαδρομές ή πολλές ώρες στη σέλα.
    Επίσης περισσότερη ζέστη κρατάνε τα ρούχα που δεν είναι σφιχτά, αλλά λίγο άνετα. Αυτό συμβαίνει λόγω του αέρα που συγκρατείται ανάμεσα σε αυτά και στο σώμα.
    Τα δε ισοθερμικά βοηθάνε πολύ.

    Αν βέβαια μιλάμε για ολιγόωρη οδήγηση, σιγά τη διαφορά. Πάρε ότι σου αρέσει.

  2. #17
    Το ισοθερμικό πάντως εγώ το φοράω πάντα και έχω βρει την υγεια μου ...Στα πολλά κρύα , βάζω και από κάτω .

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2014
    Μηνύματα
    5
    απο κατω φοραω ισοθερμικο απο τωρα. απο πανω σκοπευω να αγορασω. αλλα γενικα οι αποστασεις που κανω ειναι το πιο μακρινο μισαωρο. τα συνηθισμενα μου ειναι δεκα λεπτα με ενα τεταρτο. κοιταξα και στο φορουμ που πουλανε καποια μελη και βρηκα μερικα.. θα παω να κοιταξω σε μαγαζι τι μεγεθος ειμαι σε καθε μαρκα και μαλλον θα παρω απο ιδιωτη μεταχειρισμενο! γενικα αξιζει για μεταχειρισμενο η να τα αποφυγω?

  4. #19
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    5 ekatosta makritero einai bre! Auta ta poly makria pou blepeis einai 4/4. To 3/4 einai makrh alla oxi poly, ta 2/3 einai ligo pio makrh apo to mesato.
    To kako einai oti sta 100 evrw den exeis polles epiloges alliws 8a to sizhtousame. Otan exeis th dhnatothta gia kalo mpes na ta poume.
    Pantws oti kai na leme auto pou 8a pareis prepei na sou aresei. Kalytera na mh kalyptei tis anagkes sou para na mh sou aresei!

    Yg. sorry gia ta greeklish.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 02/12/2014 στις 23:37.
    Sent from me using a computer.

  5. #20
    το Sorry ειναι το μισό χέσιμο ...Παλιοσουπιά

  6. #21
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Όχι ρε συ το εννοούσα ότι πρέπει να σου αρέσει no matter what. Μετά έχεις όλο το χρόνο να το μετανιώσεις.

    Το lol έδινε λάθος εντύπωση και το άλλαξα. Αρχικά είπα να αποφύγω αυτό που έβαλα γιατί είναι κοπελίτσα και μπορεί να νομίζει ότι της κάνω κόρτε.
    Sent from me using a computer.

  7. #22
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Εφόσον είσαι γυναίκα πρέπει να πάρεις και γυναικείο μπουφαν μιας και τα αντρικά δεν ταιριάζουν στον γυναικείο σωματότυπο λόγω της πλάτης και της μέσης. Αρα αυτά που έβαλες αποκλείονται.
    Και το πράγμα δυσκολεύει μιας και τα γυναικεία είναι πιο ακριβά συνήθως μιας και δεν βγαίνουν και τόσα πολλά και δεν υπάρχουν εύκολα προσφορές ρε γαμώτο. Αν πετύχω κατι θα το ποστάρω πάντως.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  8. #23
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    http://www.motoexpert.gr/product_inf...oducts_id=2750
    δεν ξέρω αν είναι καλό αλλά έχει σούπερ τιμή και βγαίνει και σε άλλα χρώματα
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  9. #24
    Πάντως στην υπογραφή μου έχει και γυναικείο επώνυμο και σε πολύ αξιόλογη τιμή (ειναι σαν καινουριο) ...

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/11/2014
    Μηνύματα
    5
    γενικα τα γυναικεια με χαλανε γιατι ολα εχουν απο καποιο σχεδιακι.. αποφασισα παντως να μην παρω δερματινο απο πολλους που ακουσα. βεβαια θα πρεπει να το καθυστερησω 1-2 βδομαδες ακομα το θεμα γιατι τα λεφτα που υπολογιζα τα εφαγα!

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    3/4 cordura ή goretex αυστηρα...οχι δερματινα...

    μαζεψτε λεφτα και επενδυστε (και εσυ και το αγορι σου) σε μπουφαν που θα σας προστατεψουν απο την στραβη επαρκως και καθημερινα θα χαιρεστε να βγαινετε στο κρυο και στην βροχη (που λεει ο λογος)...

    δεν ειναι παιξε γελασε το θεμα του εξοπλισμου...
    ειναι σαν την διαφημιση με την ασφαλεια του αυτοκινητου που δειχνει ενα αυτοκινητο χαρτινο...

    σκεφτειτε το.

  12. #27
    Πληροφοριακά πάντως .... Κανένα μπουφάν και καμία προστασία ΔΕΝ θα σε προστατέψει από την μεγάλη τούμπα ... Δηλ ...Το νου σας και τα μάτια σας 14 .

    Τα μπουφάν που όλοι φοράμε προστατεύιυν από τα συρσίματα και τις ελαφρυές πτώσεις ...Που αν ΔΕΝ φόραγες ,θα άφηνες κομάτια σου στην άσφαλτο. Και σε αυτόν τον τομέα , τα δερμάτινα παρέχουν πολύ περισσότερη προστασία από cordura ή goretex .

    Τα τελευταία είναι που παρέχουν καλύτερη κάλυψη από το κρύο σε σχέση με τα δερμάτινα .

    Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτήν τη ζωή .

    Εγώ πάντα συνδίαζα δερμάτινο μπουφάν με επένδυση μεσάτο με ισοθερμικά από μέσα που το πάνω μέρος καταβαίνει χαμηλά και δεν είχα ποτέ θέμα με το κρύο .



    Αυτά





    Γιά ξαναδές . Και χωρίς χαζά σχεδιάκια




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mouse-pointer-297595_640.png 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	52,0 KB 
ID:	328639

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    252
    επειδη ψαχνω και εγω τα richa τι ρολο βαρανε?

  14. #29
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Κορυφαία!
    Sent from me using a computer.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostakis125 Προβολή μηνύματος
    επειδη ψαχνω και εγω τα richa τι ρολο βαρανε?
    Eχω παντελονι richa.Πολυ καλο υλικο,αν και τα μπουφαν τους εχουν αναλογο πρεπει να ειναι αρκετα καλα για τα λεφτα τους.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμες για μπουφάν εως 200E
    από dimitriskap στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2012, 03:53
  2. γνωμες για μπουφαν
    από cachilleas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2009, 02:51
  3. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 14:06
  4. Γνώμες για μπουφάν Alpinestars
    από ikarosk στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2008, 14:58
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 21:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF