Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 179 από 179

Θέμα: Nερά,βουνά και φώς ενός Εβραίου ο καημός...

  1. #166
    Κοντράρουμε ποιός θα φτάσει πιο αργά; μην είσαι σίγουρη για το αποτέλεσμα δεσποινίς,με τον mr Pif θα μετρηθείς...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC04395.jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	102,6 KB 
ID:	328695
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  2. #167
    Πρίν με μυριστεί κανένας φιλόζωος πως βασανίζω την καψερή την χελώνα σε αυτοσχέδιους αγώνες,την έβαλα στην άκρη και συνέχισα.όχι,το τοπίο δεν άλλαξε καθόλου παρά μόνο λίγα χλμ πρίν να συναντήσω τον δρόμο που θα με οδηγούσε πρός Aρναία.
    Και ο οποίος μου φάνηκε όχι μόνο λίγος,δεν έχω λόγια βασικά να τον περιγράψω.το πολιτισμικό σόκ του δάσους των οξυών διαδέχθηκε ένας τυπικός επαρχιακός δρόμος ο οποίος μάλιστα απο πολλούς θεωρήται και πολύ γραφικός ως διαδρομή.το μόνο που κράτησα ήταν η Αρναία όπου συνάντησα αρκετό κόσμο σε έναν όμορφο σχετικά οικισμό να απολαμβάνει τις καφεδάρες του στον μαγιάτικο ήλιο.
    Κατά τα άλλα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC04396.jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	328696




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC04397.jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	81,3 KB 
ID:	328697
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  3. #168
    ...μέχρι και την Θέρμη όπου άρχιζα να μυρίζω για τα καλά Σαλόνικα.αυτοκίνητα,καυσαέριο,κίνηση στον περιφεριακό,καταλαβαίνετε.επειδή όμως η Σαλόνικα ήταν και ο τερματισμός ουσιαστικά του ταξιδιού και όσο να’ναι θές να ρουφήξεις μέχρι το μεδούλι όσο δρόμο σου έχει απομείνει,για να κορο’ι’δέψεις και τον εαυτό σου ότι το ταξίδι συνεχίζεται,η Καλαμαριά ανέλαβε να με κρατήσει λίγο ακόμα ζωντανό με την κίνησή της και τους πολύβοους δρόμους της,μέχρι να αποφασίσω να ακολουθήσω κάποιο αστικό λεωφορείο το οποίο με έβγαλε και στην βασιλίσσης Όλγας και απο εκεί ...στο χάος.κέντρο Σαλόνικας,ώρα 12+ το μεσημέρι,με κλειστούς δρόμους,κυκλοφοριακό πανδαιμόνιο,ζέστη,ένα διαμαρτυρόμενο στομάχι και ενα νηστικό μηχανάκι.bye bye Χαλκιδική,Δράμα,Καράντερε,Φαλακρό και ό,τι άλλο μου έφτιαξε την διάθεση τις τέσσερις τελευταίες μέρες.
    ένας ελληνικός καφές στην μητροπόλεως ανάμεσα σε ‘’σφήκες’’ (δεν μπορεί,τα μπουζούκια στη Θεσσαλονίκη λειτουργούν και καθημερινές απο τις 10.00 το πρωί...) ανέλαβε να μου ξεγελάσει το χρόνο μέχρι να ηχήσουν τα τηλέφωνα με την ενημέρωση πως οι φίλοι μου σχόλασαν και είναι έτοιμοι να με υπομείνουν καρτερικά για τις υπόλοιπες τρείς μέρες.την ίδια στιγμή η miss Κ δεχόταν σιχαμένη όπως είχε καταντήσει απο την μαζική δολοφονία των κουνουπιών της εθνικής οδού και της λάσπης απο το Καράντερε τα εξεταστικά αλλά και περιφρονιτικά βλέματα τριγύρω κατόχων απαστράπτοντων δικύκλων.μα πόσο ηλίθιος μπορεί να είσαι ρε καρντάση που θα πάρεις το kle,το KLE ρε νούμερο,θα το φορτώσεις και θα το μοστράρεις μέσα στην Μητροπόλεως σ’αυτό το χάλι;ίσως και να είμαι (κάθε σχόλιο δικό σας δεκτό).ίσως όμως να είμαι και άλλος ένας ρομαντικός που θαρρεί πως αυτές τις λιγοστές δυστυχώς μέρες που διαθέτει κάθε χρόνο προκειμένου να πάρει τον οματιών του μακρυά απο υποχρεώσεις και νταλκάδες και να σκορπίσει πολύτιμο χρόνο και χρήμα σε βουνά και λόγγους,αυτές τις στιγμές να πιστεύει κάθε δευτερόλεπτο πως τότε και μόνο τότε ΖΕΙ...ποιητική μπούρδα για εσάς,μεγάλη αλήθεια για μένα όμως.
    Τόσες φορές έχω ανέβει εκεί πάνω,μα νύχτα με ψοφόκρυο μα καλοκαίρι με καύσωνα,μια φωτό να ατενίζεις τον πύργο τον λευκό δε σε έχω ρε βρωμιάρα.χαλάλι σου λοιπόν




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC04400.jpg 
Προβολές:	162 
Μέγεθος:	93,4 KB 
ID:	328698
    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  4. #169
    Οι χάρτες απο εκείνες της μέρες του Μα’ί’ου έχουν ξανανοίξει.διαδρομές έχουν σχεδιαστεί (όχι απαραίτητα εντός ελληνικής επικράτειας μόνο).το μυαλό κολλάει στις εικόνες που μάζεψα,αρνείται να τις καταχωνιάσει σε αυτά τα μικρά συρταράκια που διαθέτει για να τις ανασύρει όποτε θεωρήσει αυτό πρέπον.το όμορφο πρέπει πάντα να σουλατσάρει στις αναμνήσεις μας.
    και ενα περίεργο πράγμα.το μολύβι συνήθως ξεφεύγει πέρα απο τα σύνορα στο χάρτη πολύ πιο εύκολα απ’ότι βολτάρει εντός συνόρων.για την ώρα το δικό μου βρίσκεται ταυτόχρονα στην Σαμαρκάνδη (Miquel Silvestre είσαι ξεφτυλισμένος και με παρασύρεις) αλλά και..στη Βολιβία (Miquel Silvestre είσαι και πάλι ξεφτυλισμένος και με παρασύρεις).το κακό είναι πως έχω και άλλον μουρλό που δύναται να ακολουθήσει και είναι και αυτός ξεφτυλισμένος και με παρασύρει.όσοι όμως ξεφτυλισμένοι μαζευτούν και μου παρασύρουν το μολύβι σε οποιοδήποτε μέρος του πλανήτη,στην ελλάδα ΠΑΝΤΑ θα σχεδιάζω τις διαδρομές μου με στυλό.ξεφτυλισμένοι που με παρασύρετε...!



    ευχαριστώ για το χρόνο σας συνάδερφοι,καλά χλμ να έχετε και πάντα υγιείς και όρθιοι,


    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  5. #170
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Καταπληκτική "βόλτα".

    Πολύ ωραίες φωτογραφίες και γράψιμο.

    Μπράβο. Και εις ανώτερα.

  6. #171
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    ανανήψαντας

  7. #172
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Ωραίος !
    Φύγαμε...

  8. #173
    ωραια βολτα Κε Πιφ... αντε και στην επομενη

  9. #174
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Ωραιοοοος





  10. #175
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    978
    Ωραίες εικόνες μάζεψες από κει πάνω!
    Με το καλό και στις επόμενες.

  11. #176
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Για να πω τη αμαρτία μου έλεγα πως θα πάει Ισραηλ και κάτσε να δω πως θα το κάνει με την Συρία.

    ανανήψαντας

  12. #177
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939

    να σαι καλα να ταξιδευεις...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  13. #178
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Γιωργη ωραιος οπως παντα ,ταξιδιωτης ,ιστοριογραφος,φυσιολατρης!!!

    ps.εκεινη την μασα πολυ την λυπηστικα να πουμε
    ααα και γουσταρω πολυ το μανταλακι σου
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  14. #179
    Εύγε, Γιώργο...

    Ωραίες οι τοποθεσίες στα Βόρεια... Ωραία μας τα πες... Ωραία τα πέρασες..

    Άντε και στα επόμενα.. Να ξεφτιλιστείς δλδ στην Σαμαρκάνδη που τόσο ποθείς...

    Me gusta la moto, me gustas tu....

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112

Παρόμοια θέματα

  1. 4 μερες βουνα και λαγκαδια ...
    από el patron στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2010, 18:33
  2. Golf στα βουνά και στα λαγκάδια
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 177
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2008, 15:57
  3. Μηχανές και βουνά...
    από Fireball400 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2007, 13:24
  4. Η διαφορα ενος αντρα και μιας γυναικας
    από XTakias στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2006, 10:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF