Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 53

Θέμα: Κλοπη οργάνων απο XT660X 2008

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Την παρασκευη σε φιλο του πηραν οργανα,φαναρι κτλπ...Το ιδιο βραδυ αγγελια(υπαρχει αkομα) στο car.gr τα πραγματα(εκτος και ετυχε...) τι παιζει σε αυτο το σεναριο με νομιμο τροπο του ειπα χλωμο αλλα κουβεντα να κανουμε...?

  2. #17
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Αρκετά πονηρή ερώτηση αυτή...

    Φαντάζομαι έχει να κάνει με το τι "πλάτες" έχει ο φίλος σου...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Την παρασκευη σε φιλο του πηραν οργανα,φαναρι κτλπ...Το ιδιο βραδυ αγγελια(υπαρχει αkομα) στο car.gr τα πραγματα(εκτος και ετυχε...) τι παιζει σε αυτο το σεναριο με νομιμο τροπο του ειπα χλωμο αλλα κουβεντα να κανουμε...?
    Είχαν κάποιο σημάδι που γνωρίζει ο φίλος σου?
    Αν ναι...ξεκινήστε να πηγαίνετε να τα αγοράσετε...

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Είχαν κάποιο σημάδι που γνωρίζει ο φίλος σου?
    Αν ναι...ξεκινήστε να πηγαίνετε να τα αγοράσετε...
    Σημαδι οχι αλλα τα χιλιομετρα τα ξερει που εχει αμα το συνδεσουμε καπου θα λεει τα ιδια....

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2012
    Μηνύματα
    17

    φανάρι και οργανα ΧΤΧ 660

    Kαλησπέρα φίλε μου !! Επαθα το ίδιο δυστυχως ! !! αλλα τους έχουμε σε κάμερα...τελοςπαντων...μπορω καπως να επικοινωνήσω μαζί σου για βοήθεια...να μου πεις τι έκανες και τα σχετικά ? Ευχαριστώ πολύ !!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από athigb Προβολή μηνύματος
    Παιδια γεια σας.
    Μου εκλεψαν το φανάρι και τα οργανα απο ΧΤ660Χ 2008
    Δεν ξεκουμπωσαν τις φισες αλλα εκοψαν τα καλώδια!!!
    Το προβλημα ειναι οτι η μηχανη δεν παιρνει μπρος. Δεν πειραξαν τον διακόπτη, ουτε το Immobilizer (κεραια)
    Ανοιγοντας τον διακόπτη, ακουγεται ο ηχος της τρομπας. Η μιζα λειτουργει.
    Στο συνεργείο μου ειπαν οτι πρεπει να αλλαξω πλεξουδα (γιατι τα χρωματα αλλαζουν) και οπωσδηποτε χρειαζεται τα όργανα γιατι αλλιως δεν λειτουργει ο κινητήρας.
    Σε εξουσιοδοτημένο της Yamaha (τηλεφωνικα) ειπαν οτι δεν ξερουν.

    Επειδη τα οργανα κοστιζουν πολυ, δεν εχω σκοπο να βαλω. Μονο το φαναρι κι αυτο οτι βρω, οπως το βρω (δεν εχω χρηματα)
    Μπορειτε να βοηθησετε?
    Σας ευχαριστω

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2012
    Μηνύματα
    17
    Σε ποια περιοχή έγινε ?? επαθα το ίδιο πριν 2 μήνες !!

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    για το πρόβλημα έχεις πμ

    πες κανα στοιχείο για τα όργανα.
    πχ σημάδια στο φανάρι , χιλιόμετρα στο καντράν... ώστε αν κάποιος βρει σε αγγελίες παρόμοια........

  8. #23
    Καλησπέρα,

    Αναφέρω κι εγώ την κλοπή ψυγείου, μπορστινού φαναριού και καντράν/οργάνων από XT660X 2007 από κέντρο Αθήνας πριν 4 μέρες.
    Βλέπω κι εγώ στο car να πωλείται καντράν που ανέβηκε πριν από 3 μέρες.

    Το βράδυ θα μιλήσω με τον αστυνομικό που έχει "αναλάβει" την μήνυση κατά αγνώστων που υπέβαλλα, αλλά δεν έχω ιδιαίτερες ελπίδες από εκεί καθώς δεν νομίζω ότι τα καντράν έχουν s/n ή κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που να τα δένει με την μοτοσικλέτα.

    Οποιοσδήποτε έχει κάποια ιδέα ή κάποια συμβουλή ας με βοηθήσει σας παρακαλώ.

    Ευχαριστώ πολύ.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Μόνο σαν ιδέα, που δε ξέρω αν ευσταθεί κιόλας, όλα τα ανταλλακτικά έχουν στο εσωτερικό τους μέρος χρονολογία και μήνα κατασκευής.

    Αν αυτά τα στοιχεία, του καντράν πχ, συμπίπτουν με τα άλλα ανταλλακτικά του Χτ σου (τσέκαρε το), ίσως είναι μια πιθανή ένδειξη ότι είναι δικό σου.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Μόνο σαν ιδέα, που δε ξέρω αν ευσταθεί κιόλας, όλα τα ανταλλακτικά έχουν στο εσωτερικό τους μέρος χρονολογία και μήνα κατασκευής.

    Αν αυτά τα στοιχεία, του καντράν πχ, συμπίπτουν με τα άλλα ανταλλακτικά του Χτ σου (τσέκαρε το), ίσως είναι μια πιθανή ένδειξη ότι είναι δικό σου.
    Θα το ψάξω περαιτέρω, σε ευχαριστω πολύ.

  11. #26
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Μόνο σαν ιδέα, που δε ξέρω αν ευσταθεί κιόλας, όλα τα ανταλλακτικά έχουν στο εσωτερικό τους μέρος χρονολογία και μήνα κατασκευής.

    Αν αυτά τα στοιχεία, του καντράν πχ, συμπίπτουν με τα άλλα ανταλλακτικά του Χτ σου (τσέκαρε το), ίσως είναι μια πιθανή ένδειξη ότι είναι δικό σου.
    Generally speaking, φυσικά σε μια γραμμή παραγωγής είναι πάρα πάρα πολύ πιθανόν κάποια parts να έχουν παραχθεί χρονικά αρκετά πιο πριν από τη συναρμολόγηση του οχήματος...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Εννοείται, συνήθως ένα έτος πίσω. Αν όμως βγάλει πχ ένα πλαϊνό πλαστικό και γράφει 08/2006 και πάει στον πωλητή και δει το κοντέρ να γράφει 08/2006, θα μπορούσε να ήταν μία μηδαμινή ένδειξη πως είναι δικό του. (δεν αποκλείεται να δει και κάποιο σημαδάκι, κλπ)
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #28
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Εννοείται, συνήθως ένα έτος πίσω. Αν όμως βγάλει πχ ένα πλαϊνό πλαστικό και γράφει 08/2006 και πάει στον πωλητή και δει το κοντέρ να γράφει 08/2006, θα μπορούσε να ήταν μία μηδαμινή ένδειξη πως είναι δικό του. (δεν αποκλείεται να δει και κάποιο σημαδάκι, κλπ)


    Πάντως με θυμάμαι την δεκαετία του '80 να σημαδεύουμε σχεδόν τα πάντα
    επάνω στα μηχανάκια. Από καθρέπτες μέχρι στρόφαλους ...(οταν ανοιγαμε
    κάνα κινητήρα). Συνήθεια που μου έμεινε ακόμα.........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2012
    Μηνύματα
    17
    Παιδιά εμένα το κοντέρ εγραφε περίπου 107.000 χμ....Τωρα αν το βρεί κανείς σε ανταλακτικά θα ήθελα να μου πεί μόνο απο που το πήρε και θα κινηθώ ανάλογα ! Γενικά τον τελευταίο καιρό εχω δει πάρα πολλά XT X που έχουν κλέψει με τον ίδιο τρόπο τα μπροστινά ( δλ. κόβουν με κόφτη τις πλεξουδες) Εγω τα αγόρασα ολα τα ανταλλακτικά που μου κλέψανε , μονο το πλεξουδάκι των οργάνων μου λείπει (αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα να βρω σε καλή τιμή) προστατεύω την μηχανή μου και εύχομαι να ειναι τυχεροί μην ξανάρθουν γιατι την @@μησανε πολύ άσχημα !! Ευχαριστώ πολύ !
    Eπίσης εχω μια ολοκαίνουρια ηλεκτρονική για XT X..μου έμεινε λόγω λάθους ενος "μάστορα" ...Έχει κουμπώσει μόνο 1 φορά στην μηχανή μου ! Όποιος ενδιαφέρεται για δοκιμή η αγορά να μου στείλει μύνημα. Ευχαριστώ και πάλι !
    Τελευταία τροποποίηση από Saiko; 01/06/2017 στις 08:45.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/11/2012
    Μηνύματα
    17
    Καλησπέρα σε όλους ! Περιοχή Πετράλωνα και Κουκάκι άλλα 2 περιστατικά τον τελευταιό μήνα σε xtx 660 με κλοπή μπροστινών οργάνων και εγω τους πρόλαβα ενα πρωινό κατα τις 7 παρά στην μηχανή μου ! Ευτυχώς τους είδα και φώναξα απο το παράθυρο και φύγανε αμέσως τα μπαστάρδια . Ήταν 2 με ενα μαύρο αυτόματο χωρίς πινακίδα. Ο Οδηγός φορούσε κράνος και ο άλλος κουκούλα και είχε μουσάκι ! Τους εχω και σε κάμερα και εκανα και μύνηση στο αστυνομικο τμήμα Κουκακίου ! Την γλυτώσαν προς το παρόν την επόμενη δεν θα ειναι όμως τόσο τυχεροί. !

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Xt660x 2008?
    από sp71 στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2008, 16:54
  2. Πίνακας οργάνων απο FAZER 600 s2
    από fazer - hucker στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2008, 10:40
  3. Κλοπή Yoshimura από Hayabusa
    από Λεωνίδας στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2007, 08:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF