Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 53

Θέμα: Κλοπη οργάνων απο XT660X 2008

  1. #31
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    όσο κι αν ακούγεται κάπως, εύκολα μπαίνω στην θέση του 79χρονου που παλιότερα "έφαγε" έναν με την καραμπίνα και πρόσφατα άλλον έναν που πήγαν να του διαρρήξουν το χρυσοχοΐο . Δεν ξέρω αλλά σε μερικά συμβάντα μου γυρίζει το μυαλό. Ξέρω σωστό δεν είναι και δεν προτρέπω κανέναν να το κάνει, απλά λέω τι νιώθω εγώ.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2015
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    όσο κι αν ακούγεται κάπως, εύκολα μπαίνω στην θέση του 79χρονου που παλιότερα "έφαγε" έναν με την καραμπίνα και πρόσφατα άλλον έναν που πήγαν να του διαρρήξουν το χρυσοχοΐο . Δεν ξέρω αλλά σε μερικά συμβάντα μου γυρίζει το μυαλό. Ξέρω σωστό δεν είναι και δεν προτρέπω κανέναν να το κάνει, απλά λέω τι νιώθω εγώ.
    Αυτό να κάνεις! Και μετά να σε δω πίσω από τα κάγκελα να κλαις και να χτυπιέσαι. Άσε που έχεις πρόβλημα αν νομίζεις πως η αξία της ανθρώπινης ζωής είναι ίση με την αξία ενός κοντέρ από Yamaha 660.
    Φιλικά.
    P.S.1 Να σου θυμίσω πως αυτά που γράφουμε εδώ διαβάζονται από πολλούς, ακόμα και ανήλικους που έχουν μειωμένη αντίσταση σε τέτοιου είδους προτροπές.
    P.S. 2 Δεν επικροτώ σε καμμία περίπτωση την πράξη της κλοπής.
    Φιλικά πάντα.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	911.jpg 
Προβολές:	177 
Μέγεθος:	39,8 KB 
ID:	389929

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	911b.jpg 
Προβολές:	178 
Μέγεθος:	55,2 KB 
ID:	389930

  5. #35
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pearl Nebular Προβολή μηνύματος
    Αυτό να κάνεις! Και μετά να σε δω πίσω από τα κάγκελα να κλαις και να χτυπιέσαι. Άσε που έχεις πρόβλημα αν νομίζεις πως η αξία της ανθρώπινης ζωής είναι ίση με την αξία ενός κοντέρ από Yamaha 660.
    Φιλικά.
    P.S.1 Να σου θυμίσω πως αυτά που γράφουμε εδώ διαβάζονται από πολλούς, ακόμα και ανήλικους που έχουν μειωμένη αντίσταση σε τέτοιου είδους προτροπές.
    P.S. 2 Δεν επικροτώ σε καμμία περίπτωση την πράξη της κλοπής.
    Φιλικά πάντα.
    Φιλικά κι εγώ σου λέω πως για ότι γράφω είμαι υπεύθυνος και υπόλογος. Σε καμία περίπτωση δεν προτρέπω κανέναν να το κάνει, το έχω ήδη γράψει και όσο για την αξία αυτής της ανθρώπινης ζωής να είσαι σίγουρος ότι όταν βλέπω τέτοια περιστατικά στα διάφορα σάιτ ενημέρωσης τα προσπερνάω ελαφρά τη καρδία. Αυτή είναι η ΔΙΚΙΑ μου αξιολόγηση και κανενός άλλου. Και δεν έχει να κάνει με την αξία των κλαπέντων αλλά με αυτή καθαυτή την πράξη. Σήμερα διάβασα ότι από γκαράζ σήκωσαν 2 μηχανές και 3 ποδήλατα μεγάλης αξίας, εδώ που η αξία είναι μεγαλύτερη αλλάζουν τα πράγματα??
    Μα την αλήθεια ίσως όχι θάνατο αλλά ένα σακατεματάκι με μόνιμα κουσούρια το αξίζουν και με το παραπάνω (κατά την δική μου ταπεινή γνώμη).

    Φιλικά
    Vaska (ξάδερφος του Τσακ Νόρις)
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2015
    Μηνύματα
    30
    Νόμιζα πως η κοινωνία μας τα είχε λύσει αυτά τα θέματα.
    Εξ' άλλου η ποινή της εκτέλεσης έχει καταργηθεί εδώ και πάρα πολλές δεκαετίες.
    Η αυτοδικία εξακολουθεί να είναι ποινικά κολάσιμη, άσε το ηθικό μέρος απ'έξω.
    Διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και διαγώνια με αυτά που υπερασπίζεσαι, αλλά δεν θα κάτσω να συνεχίσω την κουβέντα αυτή, όχι γιατί δεν έχω επιχειρήματα για να υποστηρίξω τις απόψεις μου, αλλά γιατί πιστεύω πως δεν βγάζουμε άκρη.
    Over and out από εμένα.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    η ανθρωπινη ζωη ειναι πανω απο ολα
    αλλαζοντας θεμα μηπως θα μπορουσε να γινει κατι ωστε μια πολυ συγκεκριμενη μειονοτητα της κοινωνιας μας να σταματησει να ζει μονο κλεβοντας;

  8. #38
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    η ανθρωπινη ζωη ειναι πανω απο ολα
    αλλαζοντας θεμα μηπως θα μπορουσε να γινει κατι ωστε μια πολυ συγκεκριμενη μειονοτητα της κοινωνιας μας να σταματησει να ζει μονο κλεβοντας;

    Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.....
    Πρέπει κι' αυτοί κάποια στιγμή να εκμοντερνιστούνε......

    Να επεκταθούν στις νταβατζιλίκια, στα χασίσια, στους εκβιασμούς, στις τοκογλυφείες.....

    Ελεος πιά, κλοπές και πάλι κλοπές, .....ήμαρτον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	911b.jpg 
Προβολές:	178 
Μέγεθος:	55,2 KB 
ID:	389930
    Σπάω το κεφάλι μου να βρω ποιον μου θυμίζει ο λεγάμενος...

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Νομίζουμε ότι γίναμε πολιτισμένοι. Ωστόσο ποτέ δε συνέβη αυτό. Μόνο προσωπείο αλλάζουν οι κοινωνίες.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  11. #41
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Όταν σου έχουν ανοίξει το μαγαζί σε βάθος 10ετίας 4 φορές παρ' όλες τις προφυλάξεις και τα μέτρα ασφαλείας που έχεις πάρει και σου έχουν κάνει ζημιά πάνω από 70 χιλιάρικα, όταν τους πιάνουν και δεν παίρνεις πίσω ούτε φορτιστή λάπτοπ από τα κλεμμένα, όταν τους έχουν οδηγήσει 7 φορές στο δικαστήριο για να δικαστούν κι 7 φορές έχουν πάρει αναβολή ενώ εσύ χάνεις πολύ χρόνο από την δουλειά σου και χρήμα στους δικηγόρους, όταν στον διάδρομο του δικαστηρίου και στην αίθουσα σε κοιτούν και γελάνε, όταν σε πλησιάζει δικός τους και σε απειλεί ευθέως για την ζωή την δικιά σου και του παιδιού σου, όταν γίνεται για 8η φορά δικαστήριο και αποφασίζεις να μην πας και τρως πρόστιμο στον κWλο για ασέβεια κλπ κλπ κλπ, αλλάζεις θέση και τρόπο σκέψης. Απλά πράγματα είναι. Ωραία η θεωρία αλλά απέχει πολύ από την πράξη, απέχει πολύ από το να βρεθούν χρήματα να πληρωθούν οι επιταγές στους προμηθευτές των πραγμάτων που χάθηκαν, απέχει πολύ από το να βρεθούν χρήματα να ζήσει η οικογένειά σου και να καλύψεις βασικές ανάγκες και άλλα που θα μπορούσα να γράφω σελίδες.
    Γυρίζει το μυαλό σου ρε παιδί μου πως το λένε και κάνεις ακραία πράγματα.
    Σε καμία των περιπτώσεων δεν λέω ότι είναι σωστό ούτε επικροτώ την αυτοδικία, αλλά στην παρούσα φάση της ζωής μου μετά από άπειρο πήδημα που έχω φάει για να είμαι σωστός και να πηγαίνω "με τον σταυρό στο χέρι", να μην κοροϊδεύω τον πελάτη αλλά και να προσπαθώ να επιβιώσω αξιοπρεπώς, θα ήταν απλά άτυχος αυτός που θα ακούμπαγε έστω και βίδα από δικό μου πράγμα και τον έπαιρνα χαμπάρι.
    Ούτε μάγκας είμαι, ούτε φουσκωτός (δηλ φουσκωτός είμαι από την μάσα όμως) ούτε το παίζω πολλά βαρύς και όχι, αλλά είναι να μην σου τύχει που λένε.
    Αν υπήρχε προστασία από την πολιτεία, αν οι τιμωρίες ήταν διαφορετικές με υποχρεωτική εργασία ας πούμε σε αυτούς που έβλαψες και όχι εγκλεισμός σε σωφρονιστικά ιδρύματα Πανεπιστήμια της παρανομίας όπου στην αποφοίτησή σου έχεις γίνει γκουρού στις κλοπές και στις διαρρήξεις με δικιά μου επιδότηση, και πολλά άλλα αν, τότε το συζητάγαμε.
    Τες πα ξέφυγε η κουβέντα και το παρών νήμα δεν ανοίχτηκε γι' αυτό το σκοπό άσε που φέρνουμε και τους διαχειριστές σε δύσκολη θέση.
    Τέλος από μένα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  12. #42
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Σπάω το κεφάλι μου να βρω ποιον μου θυμίζει ο λεγάμενος...
    Να πω;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #43
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pearl Nebular Προβολή μηνύματος
    Νόμιζα πως η κοινωνία μας τα είχε λύσει αυτά τα θέματα.
    Εξ' άλλου η ποινή της εκτέλεσης έχει καταργηθεί εδώ και πάρα πολλές δεκαετίες.
    Η αυτοδικία εξακολουθεί να είναι ποινικά κολάσιμη, άσε το ηθικό μέρος απ'έξω.
    Διαφωνώ κάθετα, οριζόντια και διαγώνια με αυτά που υπερασπίζεσαι, αλλά δεν θα κάτσω να συνεχίσω την κουβέντα αυτή, όχι γιατί δεν έχω επιχειρήματα για να υποστηρίξω τις απόψεις μου, αλλά γιατί πιστεύω πως δεν βγάζουμε άκρη.
    Over and out από εμένα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    η ανθρωπινη ζωη ειναι πανω απο ολα
    αλλαζοντας θεμα μηπως θα μπορουσε να γινει κατι ωστε μια πολυ συγκεκριμενη μειονοτητα της κοινωνιας μας να σταματησει να ζει μονο κλεβοντας;
    Ναι, ναι, συμφωνούμε όλοι και ζήτω η ζωή και επι γης ειρήνη.

    Ον δη άδερ χαντ (πελοποννησιακή/κρητική διάλεκτος χαμένη στο χρόνο), αν δεν εχω προστασία από το κράτος (με όποια μορφή είναι αυτή) για τον κόπο της δουλειάς μου (υλικά αγαθά) και της ζωής μου (εγώ και τα συγγενικά/φιλικά μου πρόσωπα), πολύ χαλαρά μετράω παΐδια, γόνατα ή μονόβολα/9ρες/30-06 σε κάποιον που θα δω να φεύγει με την μηχανή μου ή μου έχει ανοιξει το σπίτι και τα έχει πάρει όλα ή προσπαθήσει να πειράξει κάποιον δικό μου.

    Δεν λέω εκ των υστέρων, εκείνη τη στιγμή. Μετά είναι αργά και ότι και να κάνεις δεν αλλάζει κάτι. Εκείνη τη στιγμή όμως, δεν υπάρχει νόμος.

    Προφανώς και ο καθένας είναι υπόλογος των πράξεών του και σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζουμε τη βία. Αλλά η ζωή είναι πουτ@να.
    Τελευταία τροποποίηση από sniper; 03/11/2017 στις 10:51.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αλλά η ζωή είναι πουτ@να.
    και εμείς ο νταβάς της (που την κάναμε έτσι).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #45
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    και εμείς ο νταβάς της (που την κάναμε έτσι).

    Είπα δεν θα μιλήσω αλλά συνεχίζω ο βλάκας. Δεν την έκανα εγώ πουτάνα φίλε αλλά εγώ εισπράττω τις συνέπειες.

    Πριν 3 χρόνια 2 αδέρφια φίλοι μου πήγαν με τις οικογένειές τους και την μητέρα τους στο εξοχικό που έχουν στην Αίγινα να αφήσουν τις οικογένειες για καλοκαίρι και αυτοί μετά το 2ήμερο να γυρίσουν πίσω. Είχαν ανοίξει το σπίτι μάλλον Ρομά. Είχαν πάρει τα πάντα, από εξωλέμβιες μηχανές που ήταν σε βάρκες στο γκαράζ, τηλεοράσεις φώτα ακόμα και τα σώματα του καλοριφέρ με αποτέλεσμα να τρέχει το νερό μέσα στο σπίτι άγνωστο για πόσο καιρό. Είχαν ξηλώσει ακόμα και τις μπρίζες. Το σπίτι ερείπιο, η μάνα τους επίσης γιατί το είχε φτιάξει με αιματηρές οικονομίες κλπ κλπ.
    Ας βάλει ο καθένας μας στην θέση τους τον εαυτόν του και μετά ας πει τι θα έκανε.
    Σε άλλη περίπτωση μπήκαν Ρουμάνοι κι έκλεβαν το σπίτι και το ζευγάρι με το μηνών βρέφος τους ήταν σε άλλο δωμάτιο και κοιμόντουσαν. Ο πατέρας ξύπνησε αλλά ήταν πολύ ψύχραιμος, ξύπνησε και την γυναίκα του και της είπε τι παίζει, έκαναν απόλυτη ησυχία για να μην βάλουν το παιδί τους σε κίνδυνο. Τους ρήμαξαν κανονικά κι έφυγαν οι λεβέντες. Όταν το κουβεντιάζαμε μετά από καιρό του είπα ότι απορώ με την ψυχραιμία του και μου απάντησε κάτι που το έχω ξαναγράψει σε άλλο παρόμοιο θρεντ "αυτοί Βασίλη θέλουν να κλέψουν και να φύγουν, και θα φύγουν ο κόσμος να χαλάσει. Δεν έχουν τίποτα να χάσουν αντίθετα από μένα που έχω πολλά να χάσω, οπότε τα ζύγισα κι έπραξα έτσι". Του βγάζω το καπέλο αλλά ο καθένας μας λειτουργεί διαφορετικά κάτω από συνθήκες πίεσης.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Xt660x 2008?
    από sp71 στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2008, 15:54
  2. Πίνακας οργάνων απο FAZER 600 s2
    από fazer - hucker στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2008, 09:40
  3. Κλοπή Yoshimura από Hayabusa
    από Λεωνίδας στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2007, 07:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF