Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 53 από 53

Θέμα: Κλοπη οργάνων απο XT660X 2008

  1. #46
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Όσοι 'νομιμόφρονες' (βασικά νομοταγείς,που είναι χειρότερο) διαρρηγνύετε τα ιμάτιά σας πιπιλίζοντας την καραμέλα 'αυτοδικία' μήπως θα έπρεπε να σκεφτείτε ότι πρώτοι εκείνοι αυτοδικούν εις βάρος μας? Και δεν αναφέρομαι απλώς σε κλοπή αλλά και σε χειρότερο επακόλουθο,να σε σκοτώσουν επειδή αντιστάθηκες ή να μείνει από καρδιά ένας ηλικιωμένος.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Μ'αρεσει που ολοι προσπαθουν με ευγένεια και πολιτισμενο τρόπο να πουν τα αυτονοητα.

    Λες και θα μας κρινει κανεις...

    Τι ασυναρτησιες (για να μην πω τιποτα χειροτερο) ειναι η συγκριση του κοντερ με την ανθρωπινη ζωή
    ή τα 70,000 με την ανθρωπινη ζωη.
    Κι επειδη λοιπον η ανθρωπινη ζωη δεν αξιζει οσο ενα κοντερ ή 70 χηνες....θα κάτσουμε σαν αμιλητοι θεατές.

    Ο μόνος λόγος να ΜΗΝ πραξεις τα δεοντα...ειναι επειδη ΕΣΥ ο ιδιος δε θες να υποστεις τις συνεπειες. ΔΕΚΤΟ και λογικό.

    Αλλα για μενα προσωπικα.....ουτε cent δεν αξιζει η σωματικη ακεραιοτητα του αλλου...οταν βαζει χερι στο βιος μου και στους αγαπημενους μου.

    Αντε πήξαμε με τις κουλτουροφιλοσοφίες του κ@λου.

  3. #48
    Μην κάνουμε το θέμα
    "Πίσσα και πούπουλα και κρέμασμα στο πιο ψηλό δέντρο"

    Κανείς δεν είναι χαρούμενος με τις κλοπές.

    Αν μπορούμε να βοηθήσουμε κάπως τα παιδιά που έπεσαν θύματα , καλώς.

    Τα άλλα είναι για το σινεμά.

  4. #49
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Eίναι τυχεροί που είμαι ολίγο άστοχος.
    Αλλα η προσπάθεια μετράει..σωστά;Θα βελτιωθώ στο σημάδι (καλά δεν θα γίνω και Κορακάκη) και άμα ξαναέρθουν...τα λέμε.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Πω πω έχουμε γεμίσει σκληρούς καργιόληδες
    Σιγά παιδιά θα βγάλουμε κάνα μάτι


  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Σημερα όλως τυχαια ειχα αυτήν την συζητηση με καταστηματαρχη στην Μυτιληνη, χθες του εκλεψαν 300 euro και I phone , βρηκε τον κλεφτη αφου καταγραφηκε από την καμερα του μαγαζιου , ο κλεφτης συνελήφθην αυτόφωρα χθες και σημερα αφέθηκε ελευθερος...
    Ο μαγαζότορας αγανακτισμένος μου ειπε πως αν δει τον κύριο ξανα στο μαγαζί θα του ρίξει, και διαθέτει και όπλο, και αδεια,
    Του απάντησα ηρεμα και πολιτισμένα πως αν το κάνει, απλά θα βρεθεί φυλακή και τα παιδιά του στον δρόμο.....

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Βασίλη αν τους έβλεπα μέσα στο σπίτι με τα παιδιά μου, δεν νομίζω να είχα άλλη επιλογή...
    Πως θα προσποιούμουν ότι κοιμάμαι...και στο άλλο δωμάτιο?
    Ο κόσμος έχει γίνει πολύ σκατα για να είμαστε φιλήσυχοι.
    The only easy day was yesterday.

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    [QUOTE=vaska;2906979]Όταν σου έχουν ανοίξει το μαγαζί σε βάθος 10ετίας 4 φορές παρ' όλες τις προφυλάξεις και τα μέτρα ασφαλείας που έχεις πάρει και σου έχουν κάνει ζημιά πάνω από 70 χιλιάρικα, όταν τους πιάνουν και δεν παίρνεις πίσω ούτε φορτιστή λάπτοπ από τα κλεμμένα, όταν τους έχουν οδηγήσει 7 φορές στο δικαστήριο για να δικαστούν κι 7 φορές έχουν πάρει αναβολή ενώ εσύ χάνεις πολύ χρόνο από την δουλειά σου και χρήμα στους δικηγόρους, όταν στον διάδρομο του δικαστηρίου και στην αίθουσα σε κοιτούν και γελάνε, όταν σε πλησιάζει δικός τους και σε απειλεί ευθέως για την ζωή την δικιά σου και του παιδιού σου, όταν γίνεται για 8η φορά δικαστήριο και αποφασίζεις να μην πας και τρως πρόστιμο στον κWλο για ασέβεια κλπ κλπ κλπ, αλλάζεις θέση και τρόπο σκέψης. Απλά πράγματα είναι. Ωραία η θεωρία αλλά απέχει πολύ από την πράξη, απέχει πολύ από το να βρεθούν χρήματα να πληρωθούν οι επιταγές στους προμηθευτές των πραγμάτων που χάθηκαν, απέχει πολύ από το να βρεθούν χρήματα να ζήσει η οικογένειά σου και να καλύψεις βασικές ανάγκες και άλλα που θα μπορούσα να γράφω σελίδες.
    Γυρίζει το μυαλό σου ρε παιδί μου πως το λένε και κάνεις ακραία πράγματα.
    Σε καμία των περιπτώσεων δεν λέω ότι είναι σωστό ούτε επικροτώ την αυτοδικία, αλλά στην παρούσα φάση της ζωής μου μετά από άπειρο πήδημα που έχω φάει για να είμαι σωστός και να πηγαίνω "με τον σταυρό στο χέρι", να μην κοροϊδεύω τον πελάτη αλλά και να προσπαθώ να επιβιώσω αξιοπρεπώς, θα ήταν απλά άτυχος αυτός που θα ακούμπαγε έστω και βίδα από δικό μου πράγμα και τον έπαιρνα χαμπάρι.
    Ούτε μάγκας είμαι, ούτε φουσκωτός (δηλ φουσκωτός είμαι από την μάσα όμως) ούτε το παίζω πολλά βαρύς και όχι, αλλά είναι να μην σου τύχει που λένε.
    Αν υπήρχε προστασία από την πολιτεία, αν οι τιμωρίες ήταν διαφορετικές με υποχρεωτική εργασία ας πούμε σε αυτούς που έβλαψες και όχι εγκλεισμός σε σωφρονιστικά ιδρύματα Πανεπιστήμια της παρανομίας όπου στην αποφοίτησή σου έχεις γίνει γκουρού στις κλοπές και στις διαρρήξεις με δικιά μου επιδότηση, και πολλά άλλα αν, τότε το συζητάγαμε.
    Τες πα ξέφυγε η κουβέντα και το παρών νήμα δεν ανοίχτηκε γι' αυτό το σκοπό άσε που φέρνουμε και τους διαχειριστές σε δύσκολη θέση.
    Τέλος από μένα.+

    +++++++++++++++++++

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Xt660x 2008?
    από sp71 στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2008, 16:54
  2. Πίνακας οργάνων απο FAZER 600 s2
    από fazer - hucker στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2008, 10:40
  3. Κλοπή Yoshimura από Hayabusa
    από Λεωνίδας στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2007, 08:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF