Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 219

Θέμα: Console Gaming

  1. #16
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Και ποτηροθηκη ρε τρελε;

    Ωραιος.

    Η αληθεια ειναι οτι το xbox360 για οταν βγηκε ηταν πολυ μπροστα σε σχεση με το ps2.
    Για one και ps4 δεν γνωριζω, αν μπορουσα θα επαιρνα και τα δυο για να εχω forza & GT.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  2. #17
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Έλεγα να κρατηθώ αλλά δεν μπορώ.....

    Ωραίο το setup σου ρε Ζαννή...

    Αλλά προσωπικά θα πέταγα την τιμονιέρα κι όλη τη βάση της να ανοίξει λίγο ο χώρος εκεί μπροστά...
    Θα διάλεγα μια πιο αναπαυτική πολυθρόνα που να έχει και ηχεία....
    Τα πετάλια θα τα κρατούσα, το γκάζι θα ήταν το play/pause, και συμπλέκτης/φρένο θα ήταν το rewind/previous video και fast forward/next video αντιστοίχως....
    Τραπεζάκι με τασάκι, ποτηροθήκη, mouse/keyboard στα δεξιά γιατί είμαι αριστερόχειρας.....
    Θα κοτσάριζα στο pc μνήμες ελέφαντα, επεξεργαστές nasa, 200άρα vdsl, και καμιά 20αριά δίσκους SSD 1 tera έκαστος με thunderbolt (μόνο για mac βγαίνει νομίζω προς το παρόν αλλά στα @@ μας, εκεί θα κολλήσουμε)....

    Και θα έβγαινα από κει μέσα μετά το Πάσχα του 2018

  3. #18
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Περί gaming τώρα.

    Εκτός από κάτι super nintendo που είχα στο δημοτικό, δεν είχα καμία επαφή με παιχνίδια μέχρι πριν κανά 10μηνο (όταν είχα φάει την τούμπα κι έλιωνα στο σπίτι με το πόδι στο νάρθηκα οπότε πήρα το ps3 που ήταν προσφορά τότε για να σκοτώνω την ώρα μου).

    Με το PS3 έλιωσα το far cry 3, έλιωσα το motogp13, και τέλος πήρα το GTA V.
    Ε κι αυτή ήταν η μεγαλύτερη μαλακία που έχω κάνει έβερ.
    Κόλλησα άσχημα, ειδικά με το online, παρόλο που online δεν έπαιζα ποτέ γιατί μια φορά είχα δοκιμάσει call of duty και δεν προλάβαινα να ανασάνω και με τρώγανε.

    Πριν κανά μήνα είχε βγει το PS4 σε προσφορά με το GTA V και πήγα και το πήρα σαν τον πρέζακα.
    Ευτυχώς πάντως έχω ξεκολλήσει αρκετά.
    Καλά, κι όταν λέω ότι ήμουν κολλημένος εννοώ ότι έπαιζα 5-6 ώρες την εβδομάδα και αν.
    Αλλά για τα δικά μου δεδομένα που δεν ασχολιόμουν ποτέ ήταν πάρα πολύ και είχα αφήσει στην άκρη άλλες δραστηριότητες πολύ πιο δημιουργικές.

    Τώρα παίζω χαλαρά GTA V και far cry 4 (γαμεί και δέρνει).
    Το χειριστήριο είναι υπεργαμάτο κατά τη γνώμη μου. Το πιάνεις και κουμπώνει το χέρι σου επάνω.
    Αυτόο που μου την έσπαγε στο χειριστήριο του Xbox 360 (για το one δεν ξέρω τί γίνεται) είναι ότι τα κουμπιά Α,Χ,Ο κλπ ήταν πολύ πιο "μυτερά" (δε βρίσκω άλλη λέξη) από αυτά του PS3, οπότε κανά δυο φορές που είχε τύχει να παίξω σε σπίτι φίλου, ειδικά κανά ποδοσφαιράκι που το κουμπί το έχεις συνέχεια πατημένο για να τρέχει ο παπαράκος, το δάχτυλό μου έκανε βαθούλωμα και πόναγε και μου έσπαγε τα νεύρα.

    Κατά τα λοιπά, δεν ξέρω τί και πώς και ποιό είναι καλύτερο και ποιό χειρότερο.

    Μακάρι να βγάλουν Grand Turismo για το PS4 (είτε καινούριο είτε ας μοντάρουνε το 6, πόσο πιο γαμάτο να γίνει), και να κάνουν ακόμα πιο ρεαλιστικό το motogp15.
    To 13 ήταν αρκετά καλό και στο realistic mode ήθελε κοχώνες, αλλά στο 14 το μόνο που άλλαξε ήταν τα γραφικά και οι ομάδες οπότε κλάιν.
    Αν στο 15 βελτιώσουν ακόμα περισσότερο τη συμπεριφορά της μοτό ειδικά στα φρένα και βάλουν περισσότερες επιλογές για το setup θα βγει πολύ καλό.

  4. #19
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Περί gaming τώρα.

    Εκτός από κάτι super nintendo που είχα στο δημοτικό, δεν είχα καμία επαφή με παιχνίδια μέχρι πριν κανά 10μηνο (όταν είχα φάει την τούμπα κι έλιωνα στο σπίτι με το πόδι στο νάρθηκα οπότε πήρα το ps3 που ήταν προσφορά τότε για να σκοτώνω την ώρα μου).

    Με το PS3 έλιωσα το far cry 3, έλιωσα το motogp13, και τέλος πήρα το GTA V.
    Ε κι αυτή ήταν η μεγαλύτερη μαλακία που έχω κάνει έβερ.
    Κόλλησα άσχημα, ειδικά με το online, παρόλο που online δεν έπαιζα ποτέ γιατί μια φορά είχα δοκιμάσει call of duty και δεν προλάβαινα να ανασάνω και με τρώγανε.

    Πριν κανά μήνα είχε βγει το PS4 σε προσφορά με το GTA V και πήγα και το πήρα σαν τον πρέζακα.
    Ευτυχώς πάντως έχω ξεκολλήσει αρκετά.
    Καλά, κι όταν λέω ότι ήμουν κολλημένος εννοώ ότι έπαιζα 5-6 ώρες την εβδομάδα και αν.
    Αλλά για τα δικά μου δεδομένα που δεν ασχολιόμουν ποτέ ήταν πάρα πολύ και είχα αφήσει στην άκρη άλλες δραστηριότητες πολύ πιο δημιουργικές.

    Τώρα παίζω χαλαρά GTA V και far cry 4 (γαμεί και δέρνει).
    Το χειριστήριο είναι υπεργαμάτο κατά τη γνώμη μου. Το πιάνεις και κουμπώνει το χέρι σου επάνω.
    Αυτόο που μου την έσπαγε στο χειριστήριο του Xbox 360 (για το one δεν ξέρω τί γίνεται) είναι ότι τα κουμπιά Α,Χ,Ο κλπ ήταν πολύ πιο "μυτερά" (δε βρίσκω άλλη λέξη) από αυτά του PS3, οπότε κανά δυο φορές που είχε τύχει να παίξω σε σπίτι φίλου, ειδικά κανά ποδοσφαιράκι που το κουμπί το έχεις συνέχεια πατημένο για να τρέχει ο παπαράκος, το δάχτυλό μου έκανε βαθούλωμα και πόναγε και μου έσπαγε τα νεύρα.

    Κατά τα λοιπά, δεν ξέρω τί και πώς και ποιό είναι καλύτερο και ποιό χειρότερο.

    Μακάρι να βγάλουν Grand Turismo για το PS4 (είτε καινούριο είτε ας μοντάρουνε το 6, πόσο πιο γαμάτο να γίνει), και να κάνουν ακόμα πιο ρεαλιστικό το motogp15.
    To 13 ήταν αρκετά καλό και στο realistic mode ήθελε κοχώνες, αλλά στο 14 το μόνο που άλλαξε ήταν τα γραφικά και οι ομάδες οπότε κλάιν.
    Αν στο 15 βελτιώσουν ακόμα περισσότερο τη συμπεριφορά της μοτό ειδικά στα φρένα και βάλουν περισσότερες επιλογές για το setup θα βγει πολύ καλό.
    Το 5-6 ωρες τη βδομαδα ειναι λιγο ακομη και για ημερησια ταριφα αν πεις οτι θα λιωσεις σε παιχνιδι.
    GTA V σε xbox360 λιγοτερο απο 30 μερες μου πηρε.
    GT4 σε ps2 με ειχε παρει πραγματικα πολυ καιρο και ειχα σταξει το κορμι μου για να δω 100% αλλα σχεδον συγκηνηθηκα οταν τα καταφερα.
    Φορτσα σαφως πιο ευκολο να τερματιστει αλλα με καλυτερα γραφικα και μαλλον πιο ρεαλιστικο απο γκραντουρισμο.

    Το χειριστηριο του xbox ειναι πολυ πιο βολικο αν χρησημοποιεις το joystick και σε παιχνιδια simulator ειχες το θετικο οτι το γκαζι - φρενο ηταν μπροστα και ειχαν προοδευτικοτητα, κατι που πλεον εχει και το ps βεβαια. Αυτο με τα κουμπια ποτε δεν το καταλαβα γιατι πρεπει να το πατατε τερμα, σχεδον μεχρι να βγει απο πισω.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  5. #20
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Δε προσεξε κανενας τα butkicker σε καθε πλευρα για να νιωθω τρακαρισματα, κρασπεδα, bumper to bumper collisions, και τα λοκαρισματα των τροχων, τις αλλαγες ταχυτητων, και απο πια μερια εχω loss of traction?
    Ωρες για να οπομονωσω τις συχνοτητες για το καθενα....

    Και ανεμιστηρακι με ποτενσιομετρο στο γκαζι για εχω την αισθηση της ταχυτητας?
    Αναδραση στο τιμονι, και πεταλια με mod στο φρενο με load cell.

    Αν ειχα τα λεφτα θα το ειχα κανει full motion...
    Ειχε καταντησει αρρωστια...

    Παρασκευη βραδυ practice
    Σαββατο quallifications
    και Κυριακη race day.

  6. #21
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Το 5-6 ωρες τη βδομαδα ειναι λιγο ακομη και για ημερησια ταριφα αν πεις οτι θα λιωσεις σε παιχνιδι.
    GTA V σε xbox360 λιγοτερο απο 30 μερες μου πηρε.
    GT4 σε ps2 με ειχε παρει πραγματικα πολυ καιρο και ειχα σταξει το κορμι μου για να δω 100% αλλα σχεδον συγκηνηθηκα οταν τα καταφερα.
    Φορτσα σαφως πιο ευκολο να τερματιστει αλλα με καλυτερα γραφικα και μαλλον πιο ρεαλιστικο απο γκραντουρισμο.

    Το χειριστηριο του xbox ειναι πολυ πιο βολικο αν χρησημοποιεις το joystick και σε παιχνιδια simulator ειχες το θετικο οτι το γκαζι - φρενο ηταν μπροστα και ειχαν προοδευτικοτητα, κατι που πλεον εχει και το ps βεβαια. Αυτο με τα κουμπια ποτε δεν το καταλαβα γιατι πρεπει να το πατατε τερμα, σχεδον μεχρι να βγει απο πισω.
    Το θέμα ωρών είναι καθαρά υποκειμενικό.
    Άλλος διαβάζει 10 βιβλία το χρόνο και θεωρεί ότι διάβασε λίγα φέτος, κι άλλος βάζει στόχο να τελειώσει φέτος το καλοκαίρι εκείνο που είχε αρχίσει πέρσι το καλοκαίρι.
    Προσωπικά τον θεωρώ χαμένο χρόνο το gaming (no offense σε όσους παίζουν), οπότε θα παίξω πραγματικά μόνο όταν έχω χρόνο για χάσιμο. Χρόνο δηλαδή που είμαι πολύ κουρασμένος σωματικά ή πνευματικά για να τον αξιοποιήσω κάπως.

    To singleplayer του GTA V δε θυμάμαι πόσο μου πήρε να το τερματίσω.
    Εκεί που κόλλησα ήταν όταν άρχισα να μπαίνω online. Και δώσ'του γκλίτσες (όχι του τσοπάνη) για να βγάλουμε φράγκα, και δώσ'του αλλες γκλίτσες για να ανεβούμε ρανκ, ε μέχρι που τελικά έφτασα να έχω τόσα λεφτά που δεν έχω τί να τα κάνω πλέον, να ανέβω παραπάνω σε ρανκ δεν έχει νόημα γιατί έχω ξεκλειδώσει τα πάντα εκεί που είμαι, όλες οι αποστολές είναι βαρετές και χιλιοπαιγμένες, κι όσες είναι φτιαγμένες από χρήστες είναι στο μεγαλύτερο ποσοστό πουστιές όπου η μία ομάδα ξεκινάει χωρίς όπλα μέσα σε ένα κλουβί και η ομάδα του host είναι απ'έξω με miniguns και γαζώνουν τους πάντες
    Λογικά θα χώσουν DLC να αποκτήσει ξανά ενδιαφέρον γιατί αλλιώς το παιχνίδι έχει πεθάνει.

    Πάντα το joystick χρησιμοποιώ, και σε όλα τα παιχνίδια που έχουν οδήγηση (ασχέτως αν είναι αμιγώς racing), το γκάζι φρένο το στέλνω στις κάτω σκανδάλες που έχουν μεγάλη προοδευτικότητα.
    Αυτό με τα κουμπιά που λες μου έλεγε κι ο φίλος με το xbox.
    Τί να σου πω? Έχω βαρύ δάχτυλο, ξέρω γω?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Δε προσεξε κανενας τα butkicker σε καθε πλευρα για να νιωθω τρακαρισματα, κρασπεδα, bumper to bumper collisions, και τα λοκαρισματα των τροχων, τις αλλαγες ταχυτητων, και απο πια μερια εχω loss of traction?
    Ωρες για να οπομονωσω τις συχνοτητες για το καθενα....

    Και ανεμιστηρακι με ποτενσιομετρο στο γκαζι για εχω την αισθηση της ταχυτητας?
    Αναδραση στο τιμονι, και πεταλια με mod στο φρενο με load cell.

    Αν ειχα τα λεφτα θα το ειχα κανει full motion...
    Ειχε καταντησει αρρωστια...

    Παρασκευη βραδυ practice
    Σαββατο quallifications
    και Κυριακη race day.
    Κοίτα....

    Χαρά στο κουράγιο σου και μπράβο για τη δουλειά που έριξες.

    Αλλά εγώ και πάλι θα προτιμούσα αυτό που σου περιέγραψα παραπάνω

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Δε προσεξε κανενας τα butkicker σε καθε πλευρα για να νιωθω τρακαρισματα, κρασπεδα, bumper to bumper collisions, και τα λοκαρισματα των τροχων, τις αλλαγες ταχυτητων, και απο πια μερια εχω loss of traction?
    Ωρες για να οπομονωσω τις συχνοτητες για το καθενα....

    Και ανεμιστηρακι με ποτενσιομετρο στο γκαζι για εχω την αισθηση της ταχυτητας?
    Αναδραση στο τιμονι, και πεταλια με mod στο φρενο με load cell.

    Αν ειχα τα λεφτα θα το ειχα κανει full motion...
    Ειχε καταντησει αρρωστια...

    Παρασκευη βραδυ practice
    Σαββατο quallifications
    και Κυριακη race day.
    εγώ μια τιμονιέρα logitech με ανάδραση είχα το 2004 με GT4 σε PS2 και εκείνο το χειμώνα ένα κόλλημα το είχα φάει... δεν πήγαινε εύκολα στο 100% το άτιμο κι εμένα δε μου αρκούσε μόνο αυτό...ήθελα χρυσό σε όλα τα licences και τα time trials....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #23
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Φανατικός με XBOX 360 εδώ και χρόνια. Εχω λιώσει σε ώρες gaming το Gears Of War που είναι απίστευτη παιχνιδάρα και άλλα πολλά.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    ps3

    killzone 2
    need for speed underground
    call of duty modern warfare 2/4
    need for speed rivals
    gt5 prologue
    motogp 11-12

    και αλλα...
    υπηρχε περιοδος που επαιζα κανενα 3ωρο καθημερινα και υπηρχε και ολοκληρο εξαμηνο που δεν την ειχα ανοιξει καθολου την κονσολα..
    αναλογα τα κεφια..

  10. #25
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Ρε πάρτε τα παρτΑλια σας και βγείτε έξω, να ανασάνετε, χαρά θεού, ο καιρός λέμε!

    Η πραγματική ζωή είναι εκεί, έξω, με τα πρόσωπα που αγαπάμε.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #26
    GTA liberty city στο pc, μισή ωρίτσα, μόνο να παντιλικώνω τα αμερικάνικα V8 και να ακούω τα μοτέρ...
    Πέραν αυτού ουδέν.
    Κόλλημα έπαθα με το πρώτο playstation πριν 18 χρόνια.
    Θα συμφωνήσω πως είναι ο πιο χαμένος χρόνος που είχα ποτέ.
    Έχω τις μοτοσυκλέτες μου και τον αερομοντελισμό που τον ξαναγνώρισα μετά από πολλά-πολλά χρόνια φέτος τον χειμώνα.
    Τα video games δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mouse112
    Εγγραφή
    15/04/2011
    Μηνύματα
    113
    ξερουμε κανενα να περναει cfw σε ps3 slim??
    πωλούνται καρμπιρατέρ για μηχανάκι η μηχανή 36 mm

  13. #28
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Τα video games δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.
    Κάνεις λάθος. Είναι μια μορφή διασκέδασης και μάλιστα πολύ ευχάριστη αρκεί όπως όλα να γίνεται με μέτρο φίλε μου.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  14. #29
    Είστε σε άλλο επίπεδο ....Πάω να παίξω shinobi

  15. #30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Κάνεις λάθος. Είναι μια μορφή διασκέδασης και μάλιστα πολύ ευχάριστη αρκεί όπως όλα να γίνεται με μέτρο φίλε μου.
    Έχεις δίκιο, ατυχής έκφραση, κάπως αλλιώς ήθελα να το διατυπώσω προφανώς.

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aπο Gaming πως παμε
    από gcrook στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2004, 19:07
  2. Game
    από speedrider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 17:00
  3. Για την εκδρομή της 25ης Απριλίου. Post game show.
    από jtoros στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 09:51
  4. WRC: Let The Games Begin
    από Electra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 23:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF