Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 219

Θέμα: Console Gaming

  1. #31
    Θεσσαλικό Κλιμάκιο ! Το avatar του/της Hell_Rider
    Εγγραφή
    14/01/2007
    Μηνύματα
    1.373
    Xbox και εδω... μου το εκαναν δωρο πριν απο 2 χρονια περιπου...απλα κοριφη !!!!
    Now people keep asking if we're going to change
    I look'em in the eye
    Tell'em no fucking way !!!

  2. #32
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    Κάνεις λάθος. Είναι μια μορφή διασκέδασης και μάλιστα πολύ ευχάριστη αρκεί όπως όλα να γίνεται με μέτρο φίλε μου.
    Τα σύγχρονα video games είναι κάτι πολύ παραπάνω από "μια μορφή διασκέδασης" και προσφέρουν περισσότερα απ'όσα νομίζετε.

    Βέβαια όχι τα console games :P
    Life begins at 45°.

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τα σύγχρονα video games είναι κάτι πολύ παραπάνω από "μια μορφή διασκέδασης" και προσφέρουν περισσότερα απ'όσα νομίζετε.

    Βέβαια όχι τα console games :P
    Κατά την ταπεινή μου άποψη τα console games είναι έτη φωτός μπροστά από τα pc games.
    Για να παίξεις έτσι σε pc θα πρέπει να ρίξεις της παναγιάς τα μάτια σε κάρτες, επεξεργαστές κλπ.

  4. #34
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Δε βγάζει νόημα αυτό που λες. Είναι έτη φωτός (λολ) μπροστά ή πρέπει να ρίξεις λεφτά για να είναι στο ίδιο επίπεδο;

    Αυτό που _θες_ να πεις, είναι λογικό, εφόσον ουσιαστικά πρόκειται για κλειστά συστήματα με μία και μοναδική λειτουργία. Αυτό είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα και ταυτόχρονα το μεγαλύτερο μειονέκτημά τους. Γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο έχουν πολλούς περιορισμούς. Και αναφέρομαι κυρίως σε θέματα χειρισμού/gameplay. Αρκεί να δεις πόσο περιορισμένα και dumbed down είναι τα console ports σε pc, για να καταλάβεις.

    Βέβαια, τα πιο απλά arcade/sim games είναι πιο απολαυστικά σε κονσόλες (racing, soccer, beat'em up κτλ κτλ). Αλλά ως εκεί. Και τώρα σας αφήνω να απολαύσετε το θέμα σας :P
    Life begins at 45°.

  5. #35
    Vatos Locos For Ever Το avatar του/της chester24
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    337
    Ειστε επιεικως απαραδεκτοι αν ειστε μοτοσυκλετιστες και gamers κ δεν εχετε παιξει το Tourist Trophy......

    Ολο λετε λετε.... Αλλα δεν ειδα κανεναν σας να γραφει κατι για αυτο.

    http://youtu.be/6eZC2vtYCzw

    PS2 2005 - 2007

    Polyphony (Gran Turismo)
    .............

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spyros33f
    Εγγραφή
    16/10/2008
    Μηνύματα
    128
    Πεστα χρυσοστομε.κορηφεο game

  7. #37
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Δυνατο παιχνιδι αλλα σε καμια περιπτωση ανταξιο του GT.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  8. #38
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παρών!

    Συμφωνώ για το TT στο PS2. Είδα να πωλείται μεταχειρισμένο σε κάτι αγγελίες, και στο τσάκ ήμουν να αγοράσω ενα PS2 απλά για να το ξαναπαίξω.

    Κατά τα λοιπά, παιχνίδια σε PC δεν παίζω.(Πέρα από Football Manager)
    Xbox360 από το 2006 και μάλλον xbox one μέσα στο 2015

    Από παιχνίδια παίζω τα περισσότερα, εκτός από RPG κλπ που τα βαριέμαι. Αυτό τον καιρό πάιζω το Evil Within με παρεάκι και τα έχω δεί όλα.
    Pro, Call of duty, Gears of War, GTA, Bioshock, Forza κλπ κλπ.
    Παίζω γενικώς κανά 10ωρο την εβδομάδα, και περνάω και φάσεις που δεν παίζω καθόλου για 1-2 μήνες.

  9. #39
    Vatos Locos For Ever Το avatar του/της chester24
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Δυνατο παιχνιδι αλλα σε καμια περιπτωση ανταξιο του GT.
    Ε ναι δεν ειναι ανταξιο... Αλλα σε εκανε να γουσταρεις και να ονειρευεσαι οπως και το GT...  
    .............

  10. #40
    Ψαρούλης Το avatar του/της Sele
    Εγγραφή
    30/08/2011
    Μηνύματα
    101
    Αν δεν έχετε λιώσει στο wow δεν ξέρετε τι θα πει πραγματικά κάψιμο... (και να μην το μάθετε γιατί πρόκειται για νοσηρές καταστάσεις)
    I suppose it will all make sense when we grow up

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sele Προβολή μηνύματος
    Αν δεν έχετε λιώσει στο wow δεν ξέρετε τι θα πει πραγματικά κάψιμο... (και να μην το μάθετε γιατί πρόκειται για νοσηρές καταστάσεις)
    Πόσων ωρών νοσηρότητα;

  12. #42
    Ψαρούλης Το avatar του/της Sele
    Εγγραφή
    30/08/2011
    Μηνύματα
    101
    Από vanilla release το 2005 και για περίπου 5 χρόνια, μετά και την έκδοση του πρώτου expansion (περίπου το 2010), πάνω από 8-10 ώρες την ημέρα στο πολύ χαλαρό.
    Υπήρχαν πολλές περίοδοι (όχι φάση 1-2 ημέρες αλλά διαστήματα έξι μηνών και βάλε) που έπαιζα 16-18 ώρες την ημέρα (grind για Rank 14 για όποιον έχει παίξει).
    WOW -> 6-8 ώρες ύπνος -> WOW (το pc είτε δεν έκλεινε καθόλου, είτε άνοιγε με το πού ξυπνούσα πριν καν πάω στο μπάνιο ώστε να έχει ανοίξει μέχρι να τελειώσω με πλύσιμο μούρης, κατούρημα κλπ). Το ρεκόρ μου σε σερί παίξιμο ήταν περίπου 28 ώρες, που είχε συμβεί αρκετές φορές. Την πρώτη φορά τέτοιου μαραθωνίου και ενώ είχα να σηκωθώ από το pc γύρω στις 9 ώρες (καθόμουν και κάπως περίεργα στην πολυθρόνα), με το που σηκώνομαι, τα πόδια μου έχουν μουδιάσει τελείως, δεν τα νιώθω καθόλου και απλά λυγίζουν μόνα τους και πέφτω σούπα στο πάτωμα. Κυλιόμουν σαν τον παραπληγικό για κανά 3λεπτο να επανέλθει η κυκλοφορία και να συρθώ μέχρι το κρεβάτι.
    Προφανώς και μόνο ως "φοιτητής" μπορείς να τα κάνεις αυτά και κυρίως σε παιχνίδια τέτοιου τύπου που έχουν ένα στοιχείο κοινωνικότητας και ουσιαστικά από ένα σημείο και μετά ζεις και κοινωνικοποιείσαι σχεδόν αποκλειστικά μέσω του ingame χαρακτήρα σου.
    Έβγαινα για καφέ και ήμουν με το μόνιμο άγχος ότι "χάνω" χρόνο και πρέπει να τελειώνω να γυρίσω για να λογκάρω. Είχα φτάσει και 120 κιλά, ο καλύτερος φίλος των delivery.
    Όσο τραγικά κι αν ακούγονται αυτά και παρά το γεγονός ότι αναγνωρίζω απολύτως τη νοσηρή υπερβολή της κατάστασης, διατηρώ πάρα πολύ ευχάριστες αναμνήσεις από εκείνη την περίοδο, πέρασα απίστευτα πορωτικές και συναρπαστικές στιγμές (κάποιος που δεν ασχολείται προφανώς θα κουνάει το κεφάλι του με απορία αλλά αν δεν το έχεις ζήσει ως gamer δεν μπορείς να καταλάβεις) και έχω δημιουργήσει πραγματικούς φίλους από τότε (τους γνώρισα online) με τους οποίους κάνουμε νορμάλ παρέα τριών διαστάσεων .
    I suppose it will all make sense when we grow up

  13. #43
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    επειδή είμαι εντελώς εκτός χώρου ξέρει κανείς τι παίζει με το nintendo Wii ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #44
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Είναι απο αυτά τα πραγματα που πιάνουν σκόνη κάτω απο τη τηλεωραση. Είχα πάρει το προηγούμενο με όλα τα extras, παίξαμε κάνα 2 φορες όταν ειχαμε παρέα και αυτό ηταν. Το χαρισα και τώρα το ξεσκονιζει άλλος.

  15. #45
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    ωραία, η επάνοδός μου στο console gaming διήρκεσε 1 ώρα

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aπο Gaming πως παμε
    από gcrook στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2004, 19:07
  2. Game
    από speedrider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 17:00
  3. Για την εκδρομή της 25ης Απριλίου. Post game show.
    από jtoros στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 09:51
  4. WRC: Let The Games Begin
    από Electra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 23:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF